Scary Movie: Děsnej biják

• USA Scary Movie (více)

Zabiják v masce sleduje Cindy i její přátele. Má něco společného s tajemstvím loňského léta? Cindy a parta jejích nic netušících přátel se musí mít na pozoru... (SPI Film)

Makky

Jedna z tých podarenejších paródií a v sérii Scary Movie a celej tvorbe Wayansovcov absolútny klenot. "Bože, prejeli sme botu!!!" - "A kde je noha?" ()

Lulu13

Najvydarenejšia paródia akú som doposiaľ videla a nebolo ich málo! Že je tento film stupídnosť? Samozrejme, ale čo na tom? Myslím si, že stupídnosť k žánru komédia nesporne patrí a často krát pobaví viac ako inteligentný humor, aj keď mi je jasné, že väčšina ľudí si to neprizná aby to náhodou nespochybnilo ich nesmiernu inteligenciu..... Pre mňa je dôležité aby ma komédia pobavila a to sa prvej a najlepšej časti Scary movie rozhodne podarilo! ()

K.I.N.G.

Scary movie je jako parodie dobrá, ale toto je nejslabší díl ze všech. Musím však uznat, že tímto to začalo, proto je moje hodnocení takové, 50% ()

topi

Nikdy jsem nebyl nějak extra zatížen na parodie a Scary movie mě také nijak zvlášť nenadchnul. Fekální humor mě už vůbec nebaví a ani zde nemůže chybět. Nejvíce film paroduje hororové snímky Vřískot a Tajemství loňského léta, v dalších odbočkách nalezneme i Halloween, Matrix, Záhada Blair witch, Šestý smysl nebo i Obvyklí podezřelí. Celkově mě to však neoslovilo a nebavilo mě to ani v době svého vzniku. ()

type_B

Tento film mě pokaždé rozesměje. Vtipy jsou sice fekální, hrubé a po všech stránkách nechutné, ale jsou legrační a úžasně politicky nekorektní. Krom toho je v SM dost i dost satiry. Třeba ve scéně s přímým přenosem vraždy. Je to film překračující kvality předlohy asi tak o 200%. ()

Helo

Na poprvé jsem to ani nedokoukal do konce a to díky nechutným vtipům s učitelkou s koulema či hlavou propíchnoutou ehm... vy-víte-čím... na podruhé (asi po osmi letech, s plným břichem a flaškou piva v ruce) jsem to konečně dokázal. Nechápu proč to tolik lidí tak uctívá a používá polovinu hlášek, vždyť snad jen 25% vtipů tam je skutečně vtipných, zbytek je buďto trapný rovnou a nebo má neskutečně zkur**nou pointu. Fuj, znovu už jen ve stavu silné opilosti či pod vlivem smrtiček. ()

Derek

ked som to videl prvy raz v kine tak som sa miestami nahlas rehotal. druhy raz som tento film videl na videu a uz mi to tak vtipne neprislo a sem tam som sa aj nudil. no a ked to davali v tv tak ma to svojou hlupostou obcas otravovalo a musel som prepinat medzi programami. ked to zhriniem tak sa to oplati vidiet iba raz (narozdiel od trojky) a to samozrejme v originale! ()

JohnMiller

Paródie priam neznášam ale prvá časť Scary Movie je pre mňa kult s detstva pamätám si že sme sa kvôli tomuto filmu s kamarátmi schádzali u mňa doma aby sme si tento film pozreli na videu pretože žiadny iný rodič okrem mojich to nedovolil bolo nám asi tak 12 rokov. Videné v českom a v maďarskom dabingu. Film má prednosť v krutovládnych hláškach ()

AlistairMir

Co si budeme nalhávat tehdy mi bylo patnáct a tahle parodie pro mě byla naprostý kult. Ale i dnes má první díl své kouzlo a je opravdu spíše vtipný než trapný a hlášky jako CO JÉÉÉÉÉÉÉÉÉ nebo TAK NA CO JEŠTĚ ČEKÁŠ budu používat snad do smrti a je mi jedno, že bych z toho měl vyrůst. Prostě a jednoduše VŘÍSKOT je tady doslova a do písmene neskutečnej zabiják a jeho rapová scéna nemá ani dnes chybu. Nemluvě o schovávání se pod koberec nebo vyhejbání se na schodech hozené babičce. Za mě stále bomba. ()

dom156

Klasika. Když jsem to viděl poprvé, už ani nevím kdy to bylo, tak jsem brečel smíchy a měl jsem tento film velmi rád. Časem se mi to trochu okoukalo. I tak je to solidní parodie a rád se na to občas podívám. Doporučuji. ()

salalala

I po dvaceti letech jde o solidní parodii, která je ale zacyklená ve své době. Bez alespoň základní znalosti parodovaných děl zbude divákovi jen pár opravdu povedených vtípků, hlášek a z pohledu současné doby i příjemná nekorektnost. Se znalostí parodovaných děl se pochopitelně pobaví o něco víc, i když jsou očekávaně parodovány ty úplně nejikoničtější scény ze všech filmů, nicméně většinou je to docela vtipné, ačkoli přepálené. Děj nemá smysl řešit, protože jde vesměs o sérii různých náhodných událostí, které postrádají jakoukoli logiku a jsou jen záminkou pro humorné situace, naštěstí vše odsýpá natolik svižně, že to tolik nevadí. Obsazení není vůbec špatné, ale všichni dost přehrávají, což je po chvíli otravné a nějaká alespoň minimálně sympatická postava se tu vůbec nenajde. Keenen Ivory Wayans bohužel nemá soudnost a vysloveně vulgárních a fekálních vtipů je tu přes míru a někdy jsou navíc dost trapné, na druhou stranu to dokáže vyvážit tím, že parodované scény prakticky cituje i stylem natáčení, čímž to trochu kompenzuje. Nelze mu vyčítat, že Scary Movie je pro teenagery, když paroduje vesměs teenagerské horory, jen je asi pravda, že by to mohlo být o něco sofistikovanější a chytřejší. Scary Movie asi současného diváka moc nezíská, protože spousta vtipů půjde mimo něj, pro ty starší je ale příjemnou nostalgickou připomínkou dob, kdy byly podobné snímky populární a nebraly si moc servítky a navíc potěší, že i po letech docela obstojí. Samozřejmě s trochou tolerance. 60 % ()

L_O_U_S

Čekal jsem, že po letech nakonec vezmu tenhle film na milost a najdu si k němu cestu, ale vidím to pořád stejně. Škoda všech těch sexuálních vtípků, které mi v mainstreamové kinematografii prostě nesedí. Ale jo, párkrát jsem se zasmál. (214.) ()

jurama525

Pokud bych mněl scary movie hodnotit celkově tak bych řekl že to je celkem povedena parodie.Ale když se podivam na jednotlive dily tak to už moc optimisticky nevidim. 1 dil teto serije na mně udělal nevětši a nejlepši dojem. Nasledné pokračovani už podle mně bylo jen do počtu a aby na tom někdo vydělal nějaky ty penize. Doufam že scary movie 5 pude opravdu konec . ()

kajas

Když jsem tuhle parodii viděla poprvé, a to už je sakra dávno, nevěřila jsem, že někdy uvidím něco zábavnějšího. Se spolužáky jsme mnoho dialogů hojně citovali a na dramatickou etudu vzpomínám dodnes :). Po nedávném maratonu úvodní trilogie jsem si ale ujasnila, že trojka se povedla ještě o stupínek výš, a to hlavně díky tomu, že se všechny vtípky netočily jenom kolem sexu. Minimálně "Vřískot" je tu ale zparodován opravdu dokonale. ()

Aleee89

Musím říct, že takové bezduché filmy nemám moc ráda, ale zase když se chcete jenom bavit a nijak nad filmem nepřemýšlet, tak je Scary Movie ideální. Jednička se mi líbí daleko více než trojka, kterou jsem ještě viděla. Musím uznat, že film je plný dobrých gagů a scén, které jsou tak vadné, až jsou vtipné a nechápu, kde na ně tvůrci chodí. ()

easaque

nostalgické +3* Scary Movie se drží v kvalitně vyjetých kolejích amerických parodií a naštěstí moc nesklouzává k extremním úchylnostem a trapnostem, kterých se v tomto žánru objevuje čím dál víc. Tím mám na mysli minimálně druhý díl, který jsem taky viděl a tím mi jasné znamení, že na další díly se dívat nemusím. Možná je to i tím, že filmy, které paroduje jsem víceméně znal, což u dalšího už tolik neplatilo, protože jsem horory přestal sledovat. Přesto jedničku docela doporučuji a jednou se k ní určitě zase vrátím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů