You're Next

• Velká Británie You're Next

sedm.1

Je sice pravda, že jsem si nepořídil You´re Next zrovna v té zcela nejlepší kvalitě obrazu, nicméně si nemyslím, že by ostrý obraz změnil můj názor na to, že Adam Wingard je amatérský břídil, který svou tvůrčí neschopností totálně zpackal jinak velice slušný potenciál filmu. Konkrétně mám na mysli to, že se tu na nic nečeká, od první minuty má celý film spád, ikdyž zápletka postrádá jakoukoliv originalitu či nápaditost, nenudí a pořád se něco děje, mordů je spousta a jsou i docela rozmanité, napětí tu také docela funguje a navíc tu vesměs vystupují sympatičtí herci, v čele s pohlednou Sharni Winson. K čemu je to všechno ale platné, když se Wingardovi nepodařilo jednak navodit vůbec žádnou atmosféru a především, absolutně nedokázal zakrýt, že jde o velmi nízkorozpočtový krvák, což znamená, že ačkoliv záměrem tvůrců bylo vytvořit brutální řezničinu, ve výsledku jde o velice umírněnou vyvražďovačku, kde veškeré vraždy probíhají ve stylu, vrah napřáhne sekeru, střih, sekera letí vzduchem, střih, záběr na vrahovu masku, střih, a rovnou záběr na oběť, ležící již v louži krve a tak to je pořád do kola. Prostě brutalita a nekompromisnost žádná, gore efekty špatné, a právě v tom vidím hlavní problém, neboť Wingardův počin chtěl být především o krvavosti a brutalitě. Možná je tedy můj pohled na celý tento film hodně zcestný, nicméně mě vážně to jeho zpracování krutě nesedlo, zvlášť s tím ohledem, že je spousta jiných filmů, které měli též minimální rozpočet a přesto dokázali být svou brutalitou a gore úrovní zatraceně nadprůměrný. Pro You´re Next zkrátka tentokrát neplatí známé pořekadlo, Za málo peněz, hodně muziky, spíš by se hodilo, Není peníz, není láska. Škoda, mohl to být jednoduchý, přímočarý, chytlavý gore nářez, ale nepovedlo se, na náznaky mě totiž vážně neužije, já to mám rád pěkně naostro. ()

Soweek

4 hvězdy zde reprezentují opravdu nadprůměrný slasher, který se v dnešní době jen tak nevidí. Určitě nevypovídají o celkové kvalitě filmu. ()

Forsberg11

Si na rade... či sa ti to páči alebo nie, pretože keď ide o € nepoznáme brata, ani setru, ani mamu, ani tatka.... a možno ani babču nie keby ešte žila... No tak sme sa po vyše dvoch rokoch dočkali. Toľko očakávaný a maximalne vyhajpovaný hororový snímok z torontského festivalu sa konečne dostal aj ku nám, obyčajným hororovým smrteľníkom. A veruže, čakať sa tentokrát oplatilo. You´re Next je jeden z najnápaditejších, najprogresívnejších a najzaujímavejších hororových počinov posledných rokov. Kvitujem najmä veľkú, no nie prehnanú dávku brutality a gore, čo som od tohoto typu filmu vážne nečakal. Home invasion ako sa patrí. Nie ako trápna Očista, či nudné a pomalé Home Sweet Home. Takto ma vyzerať poriadna brutálna jazda, ktorá baví od začiatku do konca. Takto sa točia horory nového milénia. Takto si predstavujem novodobý slasher. Ľudia sú hladní po krvi, gore a množstve originálnych vrážd. A práve to všetko You´re Next spoľahlivo ponúka. Niektoré scény ma extrémne potešili (aj keď viac menej svojou ohavnosťou a nekompromisnosťou k hlavným hrdinom). A aj keď sme sa ani teraz nevyhli nelogickému chovaniu postáv, táto skutočnosť je v tomto snímku viac menej zanedbateľná. Ešte raz: čakať sa oplatilo. Top 10 v 2013!! Film na viac ako len jedno pozretie. Odporúčam!! 80 %! ()

Gyorgy

Jeden z nejlepších Home Invasion, co jsem kdy viděl. Takhle tenhle žánr má totiž přesně vypadat. Bez žádných zbytečných scén rovnou na scénu a nejlíp i s překvapením. Momentálně jsem akorát po zážitku, teď jsem to dokoukal, takže tenhle komentář berte trošku s rezervou. Když už jsem myslel, že to skončí, bafla na mě ještě jedna překvapivá (už finální [?]) událost.. Podobná věc se mi stala i u The Purge, z toho jsem byl dost rozhozenej a trvalo to dlouhou dobu po projekci. To věčný čekání, na tenhle film, stálo za to. A i jsem se bál, že budu lehce zklamán, jak už automaticky čekáte moc.. Ne, dostal jsem ještě větší záchvat eufórie, než jsem čekal. Vážně pecka a po dlouhý době nepředstavitelný zážitek. Proč nedávaj do kin tohle místo těch paranormálních aktivit?! Víc takových překvapení. ()

The Viper

Opravdu nevím co jsem si to umanul že se budu dívat na tyto nepropagované horory z béčkových produkcí a od vášnivých hororových režiséru, protože zde to klišé kdy se hlavní hrdinka mění ve vraždící mašinu vyletěla do nesnesitelných výšin a konečné rozuzlení bylo tak idiotské že jsem nelitoval přeskakování. Nejhorší na tom je, že jsem byl až moc natěšený neboť plakát filmu je opravdu úžasný, stejně jako masky vrahů (od kterých jsem čekal víc inteligence a ve výsledku na tom byli hůř než partička z Očisty - a to je co říct). ()

Firebug

Lehce nadprůměrný "home-invasion-slasher" od kterého je lepší neočekávat žádné zázraky či pokusy dělat daný žánr nějak jinak. Nechal jsem se nalákat recenzí, která tvrdila, že postavy se na rozdíl od jiných vyvražďovacích hororů chovají logicky a uvěřitelně, což je prostě ohromná lež. You're Next je plný laciných klišé, dementního jednání postav a i pár zbytečných "jump-scareů" se v něm najde. V rámci žánru bohužel nic neobvyklého a ode mě horší 3* a neskrývané zklamání. _____p.p.č.: Marně čekám na slasher, kde by zaznělo: "Jde po nás nějakej pošahanej magor. Od teď budeme všichni chodit minimálně po dvou, každej čapne do ruky alespoň jednu zbraň, na mobilu si vypněte zvuk!!! Prostě nedělejte, jako by jste nikdy neviděly žádnej horor!!!" ()

Tejkina

Jak tady někteří psali, že je film předvídatelný, tak já jsem tedy asi neznalá, ale mě ten zvrat v polovině poměrně dost překvapil.. Jinak si taky myslím, že by si film zasloužil větší pozornost, ve svém žánru je opravdu velmi povedený. Hlavní hrdinka byla skvělá drsňačka a konec to doslova "zabil" :D . ()

Spike23

Zrovna když jsem si začínal říkat, že to vypnu, protože tu někdo začíná slušně vykrádat závěrečné scény ze Sám doma, najednou se to celé nějakým nevysvětlitelným způsobem zlepšilo tak moc, že jsem něco takového snad ještě v životě neviděl.. Ještě teď mi dělá problém uvěřit tomu, že jsem takhle za posledních 20 minut, počínaje luxusní scénou "It's not even hot, you dumb bitch", dokázal změnit názor na celý film. Nechápu, proč se z té stereotypní a ohrané nudy stalo něco takového až na konci, každopádně originální je to ale dost, a originalita je v dnešních filmech nedostatkové zboží. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... trochu SPOILERU nezaškodí!!! Poměrně dobře rozjetá story, cizinci budí alespoň spočátku strach z neznáma, atmosféra je celkem hutná. Obojí bohužel ale dost rychle opadá, napětí slábne a strach cizinci definitivně přestanou vzbuzovat ihned po prvním sundání masky, současně s prozrazením pointy - ne že by ji většina inteligentnějších diváků neodhadla už dávno předtím. Pointa, která bohužel film zabíjí, protože maniakální neznámí cizinci, zabíjející nezištně a nejlépe zcela bezdůvodně většinou budí strach daleko víc, než hráči o dědické řízení... Navíc myšlenka vyvraždění vlastní rodiny kvůli penězům, je dost nereálná, umocněná ještě tím, že rodiče jsou vcelku fajn a sympatičtí. O to víc tam působí nesmyslně a podivně, emocionální chlad zadavatelů celé akce. Fakt, že se postavy chovají celý film totálně hloupě a nesmyslně, raději pomíjím. Jakmile zabijáky pozorujeme zblízka a v klidu bez masek, další chození a pokusy o strašení v maskách už působí velice křečovitě a zbytečně - člověk má pocit, že každou chvilku ty zpropadené masky vztekle odhodí, se slovy: "v tom se kurva nedá dejchat" (:o)) jaký mají ještě smysl, když už jsme je viděli bez nich??? Poslední půlhodinka bez špetky napětí, či strachu to celé zabila definitivně. PeS: miluju když všechny moderní nestrašidelné horory ještě víc odlehčí svoji nehutnou atmosféru uřvanou rádobyrockovou peckou do titulků. Prostě pane Wingard - horory neumíte, měl byste se poohlédnout po jiném žánru... ()

iXtr3m3

Krásny, minimalistický ale extrémne efektný home invasion. Nič viac, nič menej, ale po technickej stránke dokonalé, ústredná melódia zaujímavá, dobré to bolo. A to som si to "sušil" na USB kľúči 6 rokov... :) ()

MareT.

Home invasion se mi libi strasne. Tvurci se nechali inspirovat Strangers ale i Vriskotem a jde to poznat. Prumerne hodnotim hlavne z duvodu absence jakehokoliv presahu, ktery tento zanr potrebuje jako sul. Ale uzil jsem si to i presto! Hlavni hrdinka byla charismaticka (ta by utahla i celou serii), mordy brutalni a hudba paradni. Doporucuju vsem kdo si holduje v takovych filmech. PS: Masky rulezz!! ()

Corpsegrinder

V rámci home invasion jeden z nejlepších filmů, v rámci hororů zdaleka né nejlepší, ale bavil jsem se a nenudil jsem se ani chviličku. Konečně někdo natočil takovej film a dal tam postavu která se nechová jako tupec a dokáže se bránit. Co se týče ostatních postav tak nikdo sympatickej neni takže když dojde na vraždy tak je vám jedno kdo zařve. Potěšil i černej humor, např. týpek co tam půl filmu běhá s šípem v zádech a nebo hlášky typu KDE JE BRÁCHA strčila jsem mu hlavu do mixéru a zabila ho AHA OK :)) ()

Krabak

Co se týče zápletky, ta byla dobrá. Bohužel zpracování je dost trapný. Všichni se chovají jak totální imbecilové a tím pádem z dobrého nápadu se stala fraška. --->30% ()

HonzysKISS

Moc pěkná vyvražďovačka. Na jedno zkouknutí víc než dobré, ale víckrát asi ne. Nemá to nic moc špatného, ale je v tom jenom zabíjení. Některé smrti jsou i vkusné, hlavně ke konci. Jinak v tom téměř není žádný příběh ani napětí. Spíš mě docela štvala kamera, pořád se debilně cukala už od začátku snímku, skoro jsem se zeblil. Pozor spoiler hláška, nečíst dát: „Chci abys mě opíchal v téhle posteli vedle tvojí mrtvý mamky“ ()

lucijelucije

Pro mě docela příjemné překvapení. Nevěřila jsem mladičkému Wingardovovi =) Ale musím říct, že na "vyvražďovačku" dost dobré. Líbila se mi i kamera a hlavně jsou v tom filmu fakt výborné hlášky s nešťastně vtipnými situacemi =) Kam se hrabou všechny parodie světa =) 7/10 ()

iampatrik

70% Je pravda, že tempo odsýpá a než se člověk naděje, je před ním závěrečná scéna u dveří. Film je také bezesporu na "vyvražďovačku v domě" dobře natočen i scény, při kterých ubývá jeden člověk za druhým jsou zdařilé. Za sympatické také považuju překvapení (chcete-li rozuzlení děje jak v průběhu, tak i na konci). Nemůžu však souhlasit, že se jedná o něco mimořádného, nebo originálního, právě naopak - zapadá mezi filmy podobného ražení, což je škoda. Přesto hororovému fanouškovi doporučuju. ()

J*A*M*A*L

Já jsem musel! Totální masakr! Čekal jsem zase nějakou podprůměrnou blbost ve který samozřejmě nenarazím na žádného talentovaného herce, ale mýlil jsem se. První méně známí horor, který mě neskutečně odvázal a uspokojil. Adam Wingard je od této doby můj slibný režisér a snad mu to vydrží než shlédnu další jeho kousek. Totální brutální odvaz, který jsem ještě nikdy nezažil a u této euforie krásná Sharni Vinson.. co víc si přát. ()

Shimargh

Taková malá bombička, na daný žánr inteligentní a řádně krvavý, znepokojivý slasher se skvělou mrazivou hudbou a parádním revenge koncem ...líbilo, moc, parádní jízda!!! ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra