Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

MaaaR@

Je to šílený, přepálený, je to nerealistický a je to zábava! Co se týče destrukce města, může si Vinova parta podat ruce s Avengers. ()

kery-

Ze všech dílů F&F se jedná o nějvětší sci-fi, ale i tak to nepůsobí nějak otravně a baví to celých 140 minut. Rozlučka s Walkerem asi nejlepší, jaká mohla být. ()

AdamesWWE

[8/10| Rýchlo a zbesilo - séria, ktorá prešla rôznymi obdobiami. Krútili sme hlavou nad Tokijskou jazdou, tešili sa pri návrate dvojice Diesel&Walker vo štvrtej časti, jasali sme v pätke nad Rockom & nad novým nádychom do série, v šestke sme sa tešili že sú opäť all stars v akcií.. až sme plakali pri smrti Paula, ktoré zasiahla celý svet pri natáčaní siedmej časti. Ale siedma časť je dotočená a je tu. Bolo jasné že táto časť bude niečím iná - tým, že Paul Walker sa rozlúči so starou gardou, tak je nespočetne vela ludí zvedavý ako s tým filmári vysporiadali. K tomu sa dostanem neskôr. Výborným bodom v tomto filme je obsadenie hlavného záporáka - Jason Statham ako "big bad brother". Už v prvej scéne zaujme a ani mu nato veľa netreba (kopec mrtvol). Film sa začína naozaj dobre a uberá sa správnym smerom. Nasledujú rodinné chvíľky, dialógy o tom ako niekto (ne)zvláda rodinný život (pre niekoho iba zbytočné kecy), až sa dostávame k samotnej pomste a lov sa môže začať. Spád filmu a tempo je v celku obdivuhodné, stopáž je dlhá a dlhšia ako v šestke, ale toto mi ubehlo rýchlejšie ako šestka. Akcia streda akciu, tempo je pomerne rýchle a mal som pocit ze sa až toľko nekecalo a hned´ sa išlo na vec. Po pár minutách vidíme skvelý fight Statham-Rock, najlepší súboj celého filmu. Plusom v akcií je, že sa tvorcovia rozhodli rozdať viacej kopancov. Obsadenie Tonyho Jaa bolo rozhodne prínosom, je tu v dvoch súbojoch, vidíme aj súboj Rodriguez-Rousey, Statham-Diesel, takže v tomto som spokojný. Dobré súboje, zaujímavá choreagrafia, dostatočná dravosť, tvrdosť a hlavne sú skvelo natočené. Bez zbytočných natahovačiek, James Wan sa dobre hrá s kamerou, nebojí sa ju otáčať pri chvatoch (Rock Bottom) atd´.Takisto aj v iných, veľkých a deštrukčných scénach James Wan ukazuje svoju šikovnosť, všetko je prehľadné, akčné, zbesilé a podfarbené hudbou od Tylera. Ano - prehnané a nereálne. V komentári pri šestke som písal že sa dalo cez to lahko preniesť. V tejto časti bolo viacej takých scén pri ktorých sa ľudia v kine smiali, ale ja som sa cez tie nereálnosti povzniesol, síce bolo toho viac ale ved´ o to im išlo, aby to znelo aj trochu sebaparodicky - Paul povie synovi autá nelietajú a potom padajú z oblohy. Nieje to veľkým mínusom, ale trocha vážnosti by filmu neuškodilo. Ale inak som maximálne s akciou spokojný, všetko je tak ako má byť, havárie, súboje, výbuchy, sú tu lietadlá, vytrnutlníky a aj "predátor". Celkom dobrý fakt je to, že akcia je v dobrých prostrediach. Akcia vo fabrike, Abu Dabí, strmé útesy, nočné mesto. Lepšie ako Londýn ale slabšie ako Rio. Čo sa týka hercov, tak klasická dvojka Diesel a Walker, dobrí partáci, skvelí vodiči. Tyrese Gibson s Ludacrisom sú tou zabávnejšou častou partie, ale ide im to a majú pár vydarených hlášok a podarených scén. Jordana Brewster má vo filme malú úlohu(nič nečakané) a veľká škoda, že takisto aj The Rock. Jednoducho on je ten big hero, ktorý tam sedí skvelo, takže je to škoda. Ale ukázal sa v dobrom súboji a záveri sa objavil ako správny terminátor a záchranca. Michelle Rodriguez mi tiež sadla a celkom ma potešilo, ako to vyriešili s jej minulostou. Kurt Russell zahral skvelo, táto rola mu padla vhod. Nakoniec sám záporák Statham, ten si buduje rešpekt od začiatku. Postavu má skvelú a vie ju dobre "predať", jednoducho záporák ako vyšitý a a spolu s Rockom z pätky tvoria najlepšiu dvojichu záporákov. Ešte by som sa vrátil k Paulovi a k tomu jeho digitálnemu spracovaniu. Bolo to dobre spravené, pri niektorých scénach to bolo poznateľné ale nemám s tým najmenší problém. Dnešná technológia ide dopredu. Záver filmu pekne spravený, to treba vidieť. Ked´ to mám zhrnúť, siedma časť nám servíuje ingrediencie akcia-humor-rodina-akcia a to presne v takom štýle ako to máme radi. Veľký blockbuster, kvalitný akčný film a viac ako dôstojná rozlúčka s Paulom Walkerom. Na záver môjho komentáru zamyslenie, citát zo záverečnej piesne: " How could we not talk about family, when family´s all we got?" Diesel na konci povedal, že Paul bude navždy jeho bratom. Tak prečo točiť dalšie časti, tahať z toho prachy. Paul je po smrti a táto séria bola o nich dvoch. Lucas Black nemá nato byť rovnoceným parťáom Vina, Rock áno - ale ten je názoru že treba opustiť sériu na vrchole. Podla mna by táto séria mala skončiť takto ako je. Žiadne spinoffy a pokračovania. Názor by som zmenil iba v prípade že by som uvidel akčný krimi thriller bez prehnaností a to v kombinácií Diesel & Rock vs. Shaw´s brothers. Family is all we got.. () (méně) (více)

provitamin

Plusy - vtipné dialógy, kopa hlášok, akcia, kvalitný záporák Statham, pocta Paulovi Walkerovi. Mínusy - predimenzované, na konci mi už bolo jedno, čo ešte vybuchne, zrúti sa, aj tak (skoro) vždy každý všetko prežije, či už čelná zrážka v plnej rýchlosti, pád z budovy, zásah riadenou streľou, dávka zo samopalu, pád do priepasti, ... . Ak to bolo myslené ako paródia, tak klobúk dole, ale obávam sa že zámer tvorcov bol trošičku iný. 70 percent a zatiaľ aj napriek kritike asi druhý najlepší diel série. Edit - užívateľ Enšpigl vystihol úplne všetko vo svojej prvej vete. ()

Greenpeacak

Tlupa holohlavých drsoňov (napočítal som ich šesť!) sa naháňa a mláti ako o život. Hlavný hrdina dupne nohou a rozpadne sa celé parkovisko... už som čakal, kedy sa Vin Diesel vyvinie v Hulka ()

MareT.

Tahle serie je sazka na jistotu. Kazdym dilem nabidne v podstate to same, privede vsechny angazovane do ringu, napise par hlasek, dobrou hudbu, zajimave akcni sceny (hlavne at jsou co neneralnejsi) a vsechno to zabali do cool looku a vsichni jsou spokojeni. Ja nemuzu nic vycist, vzdyt ten sedy prumer je tady uz od 5. dilu a vubec to nikoho nesere. Tak proc ne? A to takovym filmum vubec neholduju, ale na 8. si do kina zase zajdu :) Pekna tecka za Paulem, je to dojemne ale neni to prehnane. RIP! ()

fantasmic

Z môjho pohľadu je to asi na rovnakej kvalitatívnej úrovni ako piaty a šiesty diel. Akčná a hlučná zábava dobrá na jedno pozretie. ()

RichardLev

Bum bum! Vrrrrrr! Íííí. Plesk, bum! Prásk!!! Ratatatatata. Beng. Vžuuuum! Super zábava. Na pětku to nemá, ale ani chvíli jsem nelitoval peněz vydaných za lístek do kina. Nejlepčí akční pasáže jsou Kavkaz a Abú Dhabi. Poslední a závěrečné LA je slabší - zachraňuje to jedině The Rock. Ten je prostě boží. Mé IQ během sledování kleslo o 20 bodů, ale křenil jsem se u toho jak malý. ()

bloodline

Bezprecedentný ortieľ - Fast & Furious porodilo vlastnú paródiu! A kiež by išlo o vtip... NEJDE! Hybrid Mission: Impossible, James Bond, Die Hard už zosadil akúkoľvek latku únosnosti. Lokálna zábava vydláždila cestu globálnej (zatiaľ) 7 hlavej hydre a výsledok kričí galejami gýču. Dominic "McClane" Toretto, neviditeľný Brian "Hunt" O'Conner a Luke "Bond" Hobbs zachraňujú svet bez ujmy na zovňajšku (OK Hobbs áno) a Statham rozkopal aj fyzikálne zákony (v platnosti ponechal iba ten relatívny). Akcia sem tam rozhýbe potné žľazy, ale popri primitívnemu scenáru, (ne)réžie a (zo)strihu drží pochodeň garancie iba kamera, šarvátky (a v nich opäť kamera), rodinný základ a emócie Paulovho adieu. Prípadný ôsmy svetadiel zbesilosti zaujme azda len ako komédia na úrovni Tokyo Drift. Bez Paula Walkera, Gal Gadot a s okliešteným agentom Hobbsom asi nemá zmysel pokračovať rozumným smerom. Niekedy treba na vrchole prestať, ale vysvetlite to americkým prezidentom na zelenom papierovom podklade. Pekná rozlúčka s Paulom mala zamávať šachovnicou... Rest In Pace Paul. 2 a 1/2* ()

kukuuuc10

Měsíc po premiéře jsem se teda dostal do kina na vytoužené Rychle a zběsile. Sedmé pokračování místy připomínalo Mission Impossible, digitál James Wana podle mě dost průhledný. Snaha přinést filmu zápletku nebo příběh se dostavila až na konci, při Goodbye Paul, která mě každopádně dost vzala! Statham je zabiják, hodně jsem mu fandil. Těšil jsem se na více The Rock(a), ale přednost dostaly sexy kundičky, vymazlená hudba a parádní autosouboje! 4 hvězdy, za Paula a vše ostatní, co se mi líbilo. ()

Fary

Trochu se divim, ze to nema nazev Fast & Furious: Apocalypse, protoze to, co se ve filmu deje uz hranici se vsim, co by normalniho cloveka mohlo napadnout. Pokud v tom ale nebudete hledat logiku, tak je to docela pekna podivana. ()

Corpsegrinder

Zhruba stejná úroveň jako minulej díl, akorát se mi zdá že tentokrát pomohlo že film točil někdo kdo se kolem takovejch filmů moc nepohybuje, protože hází do mixéru celkem neotřepaný nápady. Kdo má rád akční filmy nemůže zde jít pod 3 hvězdy. ()

jhlahulek

Upřímně, nebýt Paul Walkera a rozlučce v posledních pěti minutách filmu, hodnocení by se pohybovalo úplně jinde...Ale těch pět minut pro mě patřičně ukončilo tuhle epickou ságu! ()

divak84

Wan přetsože jej obdivuju pro jeho hororový majstrštyking by měl zůstat mimo akční pole. Film je prádzný, Gibson je maximálně otravný, akční sceny jsou užasné jen tam, kde je Tony Jaa a to ještě musel zkousnout že své největší přednosti divákovi ukáže při přeskakování překážek. Film utržil tolik kolik utržil kvůli tragické ráně pro fanoušky, nikoliv kvůli obsahu a vizuálu. Obyčejný akční film s množstvím přepálených skákaček typu Mario and princess Peach. Bez babochlapa jménem Michelle bych se totálně obešel. Kdybych byl skalním fanouškem teto serie, tak bych asi nebyl úplně nadšený, ale jelikož je mi tato série celkem volná, tak dojem z tohoto dílu mám spíš nijaký. ()

Hanys_

Beru že natáčení bylo asi hodně těžké, zřejmě se i přepisoval scénář, protože Walker je tady DOST upozaděný. Russel a dojemný závěr hodně ok, zbytek ale vyšumí z hlavy mnohem rychleji než by se na miliardový blockbuster slušelo. ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. Co se mi nelíbilo: 1) Pokud herci otevřou ústa, tak z nich většinou vyjde něco naprosto debilního. To se bohužel týká především hlavních dvou dvojic, Johnsona a Stathama. 2) Akce se posunula z levelu "neuvěřitelné, pokud o tom nepřemýšlíte" na level "neuvěřitelné, až to bije do očí". 3) Djimon Hounsou měl minimum prostoru a celkově to záporácké rozdělení Statham vs. Hounsou působilo roztříštěně. Vlastně parta s nimi neměla žádný problém, oba vyřídila během chvíle. 4) Ta maximálně uhozená "umírací" scéna Vina Diesela před koncem. Co se mi líbilo: 1) Kurt Russell a Nathalie Emmanuel. Mohli by se objevit i příště. 2) Comeback Dwayna Jonshona s kulometem. 3) Začátek, který naprosto patří Jasonu Stathamovi. Všichni rychlí a zběsilí jsou proti němu nikdo. Dokonce ani ta rvačka s Rockem mi nepřišla tak špatná, jako jsem čekal. Naopak souboj s Vinem Dieselem už byl horší, "street-fighter" Vin by uměl těžko tak dobře zacházet s předměty jako "special-ops" Jason. 4) Klipovitý styl (především na začátku), který k tomu opravdu seděl, a přehledně sestříhaná akce. James Wan opravdu potěšil. 5) Nostalgické ohlédnutí za celou sérií, především za jedničkou. Těch 14 let udělalo opravdu hodně, hlavně Paul Walkter a Jordana Brewster vypadají o dost jinak. A samozřejmě taky Ludacris. Nevím, jestli taková nostalgie byla v plánu, i kdyby Paul Walker nezemřel, ale bylo to decentní a vkusné. Samozřejmě, na konci tlačili na dojemnou pilu, ale pořád v rámci nějakých vkusných limitů. ()

SpaceOdyseus

Cely film je tak roztomile "over the top", ze se to proste musi brat jako akcni komedie. Hlavne je nutne nepremyslet nad dejem, jinak se budete stydet, ze na to vubec koukate. Akcni sceny jsou opravdu vymazlene, kamera je prijemne fyzicka, choreografie epicka a fyzika pro jistotu chybi uplne. Jen ta delka... Kdyby to bylo o tri ctvrte hodiny kratsi, byla by to skvela akcni jizda. Takle to je od treti, ctvrte akcni sceny az umorne a vycerpavajici. Finale se pod predchozim naporem neda snad ani vnimat a z desateho kazani na tema rodina jsem mel uz koprivku. ()

ti88na

Ak si myslíte, že nám v predošlých dieloch bolo ponúknuté maximum nereálnych automobilových scén, tak nebolo. Rýchlo a zbesilo sa totiž vydalo cestou "akcie bez hraníc", ktorá popiera tak zákony logiky ako aj fyzicky a všetkým je to zjavne úplne uprdele. Problém je, že v tomto poslednom filme mi niektoré tieto momenty už prišli viac smiešne ako zábavné a nepomohlo tomu ani špičkové audio-vizuálne stvárnenie. Veľmi ma sklamal záporák v podaní Jasona Stathama, na ktorého som sa tešila a mala asi príliš veľké očakávania. Zahral chlapíka čo sa mstí a pritom okolo seba rád rozhadzuje granáty, no má iba málo charizmy a nevzbudzuje skoro žiaden rešpekt. Žalostne málo priestoru dostala aj moja obľúbená postava v podaní Dwayna Johnsona, ale tých pár scénok v ktorých sa objavil som si vcelku užila. Výborné boli aj pästné súboje, až na ten posledný a podstatný medzi Torettom a Shawom. Neviem, ale mala som pocit, že Diesel potreboval výdatnú pomoc, aby si so Stathamom poradil a nepôsobilo to presvedčivo. Záverečná rozlúčka s Paulom Walkerom bola veľmi pekná, nie prvoplánovo dojemná, ale skôr symbolická. A asi by som chcela moc, keby sa aj kvôli jeho tragickej smrti už na ďalšie pokračovanie vykašľali. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)