Godzilla Minus One

• Japonsko Godzilla -1.0 (více)

Příběh filmu se odehrává v období po druhé světové válce, kdy je Japonsko na dně svých sil. Jenomže z jaderného spadu Hirošimy a Nagasaki povstává velké monstrum jménem Godzilla, která zaútočí pár týdnů po skončení války a dostane Japonsko ješte do větších problémů. Podaří se zničeným lidem přežít... natož se bránit? (HanzoBureshi)

wallax

Veľké prekvapenie na filmovom poli. To ako uchopili japonci túto látku je skvelé. Spracovanie aj herecké výkony na veľmi dobrej úrovni. Príbeh kde sa popri love Godzilly odvíjajú bežné ľudské povojnové osudy je taktiež na dobrej úrovni. ()

Grimaldi

Až na film King Kong vs. Godzilla jsem s filmy společnosti Toho doposud neměl žádnou zkušenost. To samé se dá vlastně říct i o filmech čistě s Godzillou či s tvorbou režiséra Jamazakiho. Po shlédnutí snímku ale věřím že si tyto velké resty brzo doženu. I teď pár dní po projekci jsem totiž s Godzilla Minus One pořád velice nadšen. Skvělé obsazení a hlavně příběh, který je ještě mnohem důležitější než samotné monstrum mi jako divákovi dodalo přesně to, co jsem ani nevěděl že chci, než jsem to spatřil. Zase ale nečekejte nic hodného Oscara. Co můžete od celého filmu očekávat je dobrodružný, dramatický a vlastně i trochu romantický příběh odehrávající se souběžně s velkolepými scénami, kdy Godzilla projevuje svůj hněv. Zkrátka skvělý film co by se rozhodně měl spatřit v kině. ()

Leb_Halabala

Ten den jsem jel poměrně na autopilota, takže nevím proč přesně jsem se ocitl v kinosále na Godzille. Vím, že se mi líbil poměrně skromný plakát, ale to je tak všechno. Nějaká vnější moc mě nahnala do kina. Reálně jsem nečekal nic a dostal všechno. Hezu Godzillu, která má za cíl jen ničit a pustošit. Dobrý drama s postavama, který měly všechny 3 rozměry a já se zajímal o to co s nima bude. Možná až přehnaně melodramatický výkony hlavních postav. Slušnou cgi devastaci, která až na dva nebo tři momenty vypadala reálně pěkně. O tom jestli jsem byl v Jiříkově vidění jsem se byl přesvědčit o deset dní později a musím říct, že to bylo tak dobrý jako prvně. Godzilla, která by fungovala i bez Godzilly. Godzilla, která je dobra i pro nefanoušky Godzilly. Godzilla, která zaslouží všechny metály. ()

brasek

Sklamanie! Od japonskej kinematografie som očakával veľkolepý príbeh a ten žiaľ v tomto snímku absolútne postrádam. Určite ide o lepší počin ako posledné dva americké "godzila filmy" Godzilla II: Kráľ monštier a Godzilla vs. Kong, ktoré splietajú piate cez deviate. Tento film by som charakterizoval ako psychologickú drámu kde Godzila hraje nešťastnú vedľajšiu úlohu. ()

Ace.A.T.L.

Je to asi nejblíž původní myšlence, jen zahalený do parádních efektů, díky novým možnostem. Rozhodně si to člověk užije a ocení srdcovku z Japonska. Jsou tam věci, co by se mohly vynechat, ale jako celek je to hodně fajn. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

david141474

Tak toto bylo mnohem lepší než jsem očekával! Nejspíš tomu pomohl vyprodaný sál v kině Art a nebo perfektní atmosféra. Sice to bylo mírně víc nahlas, takže jsem pak ohluchl na jedno ucho, ale ten film za to stál! Japonci se předvedli, nic jinýho se nedá říct. CGI na ten malinkej rozpočet bylo nádherný. Godzilla vypadala fakt dobře. Děj byl perfektní, od začátku do konce. Začátek nás hnedka hodil do akce a to bylo hodně solidní. Postavy byly kvalitně zahraný a napsaný. Herci byli skvělí! Akce byla hodně fajne. Ničení měst a házení s různýma věcma, bylo uvěřitelný a to se cení. Ta bezmocnost byla cítit na každým rohu. Atmosféra byla kulervoucí a na scénu s letadlem jen tak nezapomenu! No a zvrat filmu byl naprosto perfektní! I ten soundtrack byl skvělej. Já jsem spokojen a můžu jen doporučit! 10/10 Tak toto bylo něco neskutečnýho! (Art - 18.1.2024) ()

skripalos

Godzilla je moje guilty pleasure. Rád se občas podívám na bitku obřích CGI monster, obvykle zahrnující destrukci velkoměsta. Nic víc od MonsterVerse filmů nečekám. O to víc mě zaujal návrat Godzilly k japonské produkci a její překvapivý úspěch zde na ČSFD. Po zhlédnutí filmu už mě zdejší úspěch nepřekvapuje. Godzilla - 1.0 je archetyp perfektního firmu o tomto obřím radioaktivním plazu. Nejenže dostanete solidní vizuál (který je silně inspirovaný původní Godzillou, což považuji za správný krok), ale i velmi kvalitní a silně emocionální příběh o rodině. Právě toto mistrovské snoubení bizarního scénáře "obří příšera ničí město" s pohledem na situaci očima zprvu zbabělého dezertéra japonské kamikadze jednotky činí z tohoto snímku velmi speciální dílo. Také musím ocenit celou zápletku s destrukcí příšery, která je správně "japonsky" šílená. Za zmínku určitě stojí i poněkud pochmurná stránka filmu týkající se války.  Otevřeně je zde kritizován způsob, jakým japonsko nakládalo s vojáky - což mě velmi překvapilo. Jedinou výtkou by bylo občasné přehrávání hlavního herce. Jamazaki ukázal Holywoodu, že MonsterVerse film se dá udělat kvalitně - a že lidé kvalitu ocení. Rád bych řekl, že na novou Godzillu je radost koukat, ale je to krom radosti i smutek, napětí, a naděje.  - 9/10 ()

Jemes

pro lidi co mají rádi retro to bude skvělý film, ale pro mě osobně to byla spíše nuda. Chápu co se lidem na tom líbí, ale bohužel kdykoli jsem viděl tu Godzillu, tak mě neskutečně srala. Jediné co se mi na ní líbilo byla její plazma atomovka, ale jinak vypadala, jak panák a ne živý tvor. Samotný hlavní aktér mě už v půlce filmu neskutečně taky sral. kdyby Godzilla byla více živá a postavy tolik nepřehrávali a hlavně sem nemusel furt koukat na toho hlavního aktéra, tak by to nebylo špatné i pro mě, ale takhle jednoduše ne díky. ()

Robopes

Konečně Godzilla, která dostala prostor i na plátně, záběry ze všech stran, žádné rychlé střihy a vše pěkně za denního světla. Takhle chceme tu potvoru vidět. Díky žluťáci. ()

swenyx

Ty vole wow, Godzilla film kde nejsou lidský postavy úplně zbytečný ? Smekám. Japonce už nebavilo koukat na to jak amíci jejich nejznámější kaiju monstrum furt jen milkujou, tak to vzali do vlastních rukou. A taky se jim to fakt povedlo ! Godzilla Minus One je víceméně příběh mladého kluka kterýmu Godzilla vezme všechno co mu po válce zbylo a tak se rozhodne Godzillu zabít. Kdybych měl něco vytknout, tak samozřejmě že se něco najde, není to bez škraloupu. Vizuální efekty nejsou na takové úrovni, ale vzhledem k fakt malému rozpočtu bych to ani jako nedostatek nebral. Dále mi asi jen vadilo to, že tu skoro nebyl soundtrack. Neberte mě špatně, bylo ho sice málo, ale stál fakt za to, právě proto je za mě škoda, že ho nebylo více. Nějaké scény byly trošku moc přehrané a bylo vidět, že to nejsou nějaký špičkový herci, ale čert to vem, já si to užil. ()

Damnsinead

Na film o gigantickém radioaktivním ještěrovi má Godzilla relativně nízký rozpočet, a stejně si koleduje o titul jedné z nejlepších. Právem. Old-school Godzilla vypadá překvapivě dobře. Scénář nabídl kromě jejího řádění ještě rodinné drama z poválečného Japonska. Nezní to jako moc dobrá kombinace, ale překvapivě to funguje.. Všechno doplňuje výborná hudba a herecké výkony, za které se nikdo z herců nemusí stydět.  Snad jen závěrečný plot twist mi připadá trochu přes čáru, i když je žádoucí. 95% ()

jarmil8

Obecné nadšení tedy nesdílím, fiilm roku jsem v kině tentokrát neviděl. Komorní melodrama z chatrče, které je zbytečně natahované a místy až nechtěně vtipné (ta holčička byla tedy hodně zvláštní), proložené velkolepými a temnými scénami s Godzillou, kde je lepší nepřemýšlet, jak co funguje. No a ten konec to nevylepšil. ()

Millovis

Nejlepší film roku, neuvěřitelná podivaná. Pocity viny, otázky života a smrti a ztělesněné zoufalství. Godzilla je naprosto děsivá, když se hl. hrdina Shiki bojí, divák též, když vzpomíná na hrůzy války, divák mu rozumí, jak kdyby to zažil sním, a když má konečně klid, uleví si i divák. Každá postava má svůj smysl. Je neuvěřitelné, jak film dokáže vše perfektně. 10/10 - Nemám co vytknout. Dopuručil bych všem. ()

gogo77

7/10...skvele spracovanie uplne klasickej Godzilly so vsetkym co k tomu patri ... teda nahnevany vyraz zranenej jasterice a buranie domcekov ako z lega... pribeh zacina na konci II.svetovej vojny ... mlady letec kamikadze nedokaze splnit misiu a vtedy sa stretava po prvy krat s podmorskou bestiou ....ta o par rokov neskor prichadza ovela vacsia a silnejsia a zacina v Japonsku zrovnavat so zemou mesto za mestom.... bola to akcna drama ale uplne ina ako by urobili americania a teda to malo svoje caro ()

sparrow1

Velice silný film který je hodně protiválečný a i přesto že je tam Godzilla uvěřitelný. Napětí je tam dávkováno akorát a to samé emoce. A ta velká potvora tentokrát fakt není kamarád. ()

vaclav.g.kar

Wow překvapení roku přichází z Japonska. Stydím se za sebe že jsem nikdy nedal šanci původní Godzille a vstřebával jsem pouze americkou produkci. Z nenadání jsem ale objevil v programu tento skvost, poslední dobou dávám větší a větší šance asijské produkci a musím říct že jsem zatraceně rád že jsem na Godzillu vyrazil. Perfektně natočený trhák s až děsivou Godzillou. Tak se to dělá a i když se nemůžu stále dočkat amerického pokračování kdy bude Godzilla blbnout s Kongem tak tento film je pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Stálo to za 150km cestu do kina a následné divoké cestě zpět v největší vánici posledních let :D ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky