Godzilla Minus One

• Japonsko Godzilla -1.0 (více)

Příběh filmu se odehrává v období po druhé světové válce, kdy je Japonsko na dně svých sil. Jenomže z jaderného spadu Hirošimy a Nagasaki povstává velké monstrum jménem Godzilla, která zaútočí pár týdnů po skončení války a dostane Japonsko ješte do větších problémů. Podaří se zničeným lidem přežít... natož se bránit? (HanzoBureshi)

Muel

| TOHO | Je to dobré, ale až také nadšenie nezdieľam, ako väčšina ľudí. Je to celé dosť japonské, čiže emócie sú troška prehrotenejšie, čiže ten kontrast blockbustera s Godzillou a prítomných emócii funguje, ale je predsa troška divný. Film má síce štandardnú dĺžku, ale na môj vkus je až veľmi skratkovitý. Scény s Godzillákom sú super a strhnú, ale sú krátke, možno iba na poslednú konfrontáciu, ktorá ale logikou troška hapruje. Napriek všetkým výčitkám ale dobrý film. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

ROCK,THE

A tímhle Kino Dukla velice ale velice příjemně překvapilo, nečekal bych že tento film uvidím v kině ba ani na streamu ale Kino Dukla to dokázalo a tak jsme mohli spatřit film na velkém plátně. Musím říct že to byl nádherný zážitek vrátit se k originálním kořenům Godzilly ale čekal jsem trochu více právě té Godzilly. Film jako takový působí velmi honosně a vypráví nám příběh sebevražedného pilota letounu operace Kamikaze jenž si nechtěl vzít život a tak přistál na ostrově a řekl že měl poruchu letounu ale o pár chvil později se zjeví pradávné monstrum jak jej na ostrově nazývají GODZILLA a rozmetá všechny až na našeho pilota a jednoho mechanika letadel a tak začíná náš příběh kdy se velmi dobře a dramaticky dobře zahrané a zrežírované náš pilot srovnává během let s událostmi nejen války ale i se setkáním s pradávným monstrem dokud jej opět nespatří a v tom okamžiku začíná boj lidí proti Godzille. Velmi dobře zpracovaný příběh a jsem rád že jsem ho mohl vidět v kině ale úplně mě to neuspokojilo tak jak jsem čekal dle zámořských reakcí každopádně film rozhodně doporučuji shlédnout až někde bude k shlédnutí. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

fixaman

Příšerné herecké výkony, nulové tempo, nezajímavý děj a Godzilla, která vypadá ne jako z Wishe, ale z devadesátkových Strážců vesmíru, lacině a k smíchu. Neskutečná sračka, v polovině jsem to musel vypnout. ()

warrenur

Pre vacsinoveho europskeho, ci americkeho divaka bude rydzo japonske spracovanie ich milovanej Godzilly velmi obcerstvujuce. Kedze vsak uz dlho sledujem aj ich vojnove, romanticke, ci sci-fi zalezitosti, na tomto prevedeni ma zaujala akurat samotna technicka filmarcina a obcas vydarena atmosfera, ked zlostny "macko" likvidoval okolie. Pri danom, pomerne nizkom rozpocte natocene fajn, ale typicky herecky afekt ma opat skor rusil a tie triky so samotnym Godziliakom boli usmevne. Slabsi priemer. 45% ()

Kopi1

Ryzí, nemilosrdná, bezcitná. Rozhodně nejlepší film o Godzille co jsem viděl (viděl jsem jenom ty americké, takže ono není moc s čím srovnávat). Nechápu jak toto mohlo stát pouze 15mil$ a vypadá to lépe než jakékoliv jiné. Je v tom vidět ta snaha a vášeň vytvořit tohle dílo. Sice je film z velké části drama po válce v Japonsku, ale je to dobře zahrané, procítěné a když se objeví ještírek, tak je to fakt síla. Výborná režie, střih, herci a v závěru hudba. Je zde krásně vidět odlišný a originální styl než co známe. Balancuje to za mě na rozmezí 4 a 5 hvězd. ()

CaptainCzech

Tak toto se velmi povedlo. Rozhodně nejlepší Kaidžú film který jsem viděl. USA se se svými investovanými miliony může učit jak udělat za málo peněz hodně muziky. Funguje to jako dobré drama a zároveň kvalitní akčňák. Z Godzilly je cítit obrovský respekt. Bitevní scénu křižníku s ní si zapamatuju hodně dlouho. Hudba je tu perfektní a krásně podkresluje emoce ve filmu. Zároveň musím velmi pochválit nápad, jak se Godzilly zbavit. Je to kreativní a založeno na reálných fyzikálních výpočtech. Samozřejmě se tu najde několik věcí co mi vadili, každopádně já to snímku odpustím. Jelikož jsem se po celé dvě hodiny bavil. Proto dávám silné 4* a vřele doporučuju. ()

Ydrosten

1 hvězdu navrch snad už jenom za to že to stálo desetinu Hollywoodské produkce. Jasný důkaz že se v USA nikdy nenaučí dělat věci kvalitně i s minimem prostředků a proto budou pořád brečet že nevydělají pokud to nedá miliardu. Dobře vám tak usáci nenažraní. :: -- :: Godzille to Japonsko prostě sedí nejlíp a nikdy neměla tuhle lokaci opustit. Můžu ještě uznat trikovou stránku ze strany USA (přece jen za ty prachy ....) Přesto se mi zdá že ten Godzilla efekt prostě ztrácí na zajímavosti, když se sejdou 2 filmy proti sobě. Příběh mi přišel lépe podaný tady v chaosu po válce než uměle vyvolané pocity beznaděje u Godzilly vs Konga, nehledě na trailer k novému impériu, působící jako parodie. V závodě Godzilla vs Godzilla, vyhrává ta Japonská. Na druhou stranu, tomu bohužel podkopává nohy tradiční afektované až za hranu vedoucí herecké projevy kdy se v mnoha případech kloníte k možnosti dialogy prostě přetáčet protože to je hrůza. V několika dialozích mi navíc přišlo že se jedná o neherecký kompars protože to koulení očí, hysterické mluvení a drmolení jak kdyby chtěly vytvořit rekord v počtu vyřčených slov, bylo až trapné. Přesto dám 3 hvězdy. Dodatek : byl bych rád kdyby se tvůrci ať už japonští, nebo američtí, už vykašlaly na ty pózy monster kdy si to stoupne a 8x zařve do kamery nebo na dav lidí. Tohle to prostě kazí, protože to pokaždé vypadá jak kdyby to ten monstrák dělal schválně aby měly noviny hezké fotky. Pokaždé (a nejen tady) mi taková scéna jen připomene že musíte neustále divákovi připomenout kdo představuje to nebezpečí, protože je divák tupá omezená hromada masa s IQ 30 které musíte tu hrozbu co 5 minut připomínat jinak se nechytne. ()

sadlokan

Géčko je ňuňánek.Jak dobíjí ty hřbetní křišťály!Ale...hlavně jak hýká,takhle parádně mi sluchátka dlouho nic nevyprášilo.Na konci ubrali na kamikazectví,přeci jenom už jsou drobet domestikovaní v kultuře zemí zapadajícího slunce.Nicméně film o kaidžu u kterýho kromě vyvalenejch bulv nemusim komplet vypnout meziušní prostor. ()

massdonfel

více takových filmu prosím.. Tento film je další ukázkou jak můžete udělat dobrý film za "málo" peněz, stačí vám k tomu dobrý writing. Je krásně jak je holywood ve sračkách a jakými *** nás krmi. Je škoda že se k nám tvorba mimo USA nedostává tak často jak by mohla. Film si zasloužil lepší marketing a zůstat v kinech dále. Já osobně jsem se o něm dozvěděl jak už byl z kin :( Nechci tady rozepisovat příběh a psát spoilery běžte se na to podívat sami.. Realisticky je ten film tak 7-8/10 Ale jako Godzilla fanoušek dávám  10/10.  malé + za nový způsob jak godzillu porazit. sice nevím jak moc je to realistické :D Ale čekal jsem "oxygen destroyer" jak v původním filmu z 1954, ale vymysleli si něco jiného. ()

loki5

Velmi povedený film který funguje skvěle jednak jako válečný film i jako drama i jako trikový katastrofický film. A tahle Godzilla je opět ta ze které jde strach. Zároveň je to i pocta prvnímu filmu. Jako fanouška námořní historie potěší rovněž cameo Takaa, Liberty ship (zásobovací lodě USA z druhé světové války) a také 4 odzbrojených torpédoborců. Jen tomu trochu neslušel happy end 80% ()

domirovec

Nebudu se snažit vůbec skrývat lehké zklamání, ovšem krucifix, špatná tahle japonská Godzilla teda vůbec nebyla. Velmi pěkné efekty - to musím uznat, vzhledem k tomu, jaký byl rozpočet. Příběh fajn, ale největší zábava byla samozřejmě hlavně když se na scéně objevila ta velká ještěrka :) Za mě dost fajnový katastrofický sci-fi horor, který zabavil a ukázal skvělý design Godzilly. Já jsem spokojen. 4/5 ()

DEADMANincCZ

Extrémně ubrečená asijská verze místama až moc chce vzdávat hold klasice a pomalÝ Godzilla občas působí spíš směšně, každopádně atmosféru to určitě mělo, takže 3*. :) ()

Filmárik

Za mňa trochu sklamanie. Dve tretiny filmu sa rieši dopad vojny na krajinu, trama na duševný život a hrdinná oslava japonského národa. To ale v kine nechcem vidieť obzvlášť keď ide o kaiju film. Bohužiaľ viac som sa bavil pri Kong vs. godzilla. 3* za spracovanie a hudbu. ()

helraiser

Naprosto neuvěřitelný zážitek ve všech ohledech. Japončíci stvořili Godzillu, která je v podstatě poctou původním japonským filmům s touhle potvorou a s přehledem nakopává řiť všem americkým novo Godzilám. Parádní příběh, skvěle ztvárněná Godzilla, ta opravdu neměla chybu, parádní akce a celkově vizuální hody. Klobouk dolů, tohle se japončíkům opravdu povedlo. Pro fanoušky monster filmů či této potvory naprostá povinnost. ()

ViktorS

Veľmi kvalitná katastrofická snímka zasadená do doby, kedy sa Japonsko snažilo pozviechať z hrôz Druhej Svetovej vojny. Okrem katastrofických scén je tu aj zaujímavý príbeh, na ktorom pozadí sú ničivé dôsledky Godzilly. Musím povedať, veľmi sa mi páčilo jej zobrazenie ako odkaz na staršie filmy s ňou, kedy to bol doslova len kostým alebo maketa. Nepôsobí tu však umelo, má svoj vlastný štýl, ktorý sprevádzajú vážne a zlovestné tóny, ktoré perfektne dopĺňali hrozivé scény s ňou. Hlavný príbeh sa mi páčil, aj jeho vývoj, kde bolo pekne vidieť ako rokmi napredovali a vyvíjali sa vzťahy medzi postavami. Celkovo bolo zaujímavé aj riešenie hlavnej zápletky, len na môj vkus to bolo niekedy až moc prekombinované. ()

Johny M.

Takhle se mi to líbí o dost víc, než ve včera viděným New Empire. Temný, atmosferický, depresivní. Amíci už zahnali Godzillu do krajinosti, v Japonsku jí konečně vyladili - především vizuálně - téměř k dokonalosti. Skoro 20% rozdíl v hodnocení oproti Godzille (2014) Garetha Edwardse, která mi přišla stylem nejblíž a navíc přece jen o něco lepší, naprosto nechápu. 4,5* ()

Daiker

Akce je skvělá, zbytek už zas tak ne.... Je to příliš dlouhé a akce z Godzillou je málo.... Spíš drama pilota kamikaze.... Godzilla z roku 2014 je rozhodně lepší.... ()

JohnnyKladno

Dlouho doufám, že už nebudu za vola a nebude můj oblíbený ještírek ten od Emmericha. Konečně soupeř, ha… Je to rozhodně jiná Godzilla. Poválečné Japonsko, zničené, zlomené. Hrdina filmu, pilot, který se vrací domů, ale úplně vítán není. Sám cítí, že selhal. Vůli k životu mu dá „nová“ rodina. Společně se snaží přežít, ale japonská hrdost a čest nedává Shikishimovi spát. Rovina filmu, která to zvedá na těch 80-90%. Ale pořád je to Godzilla! Sakra, ta ve filmu funguje. Na nic nečekáme a je tam. Gigantické, zdánlivě neporazitelné monstrum. Nejprve zkusíme „Čelisti“, ale tahle loď je opravdu malá. Ještěrka ničí, bourá, chrlí plameny. Neporazitelnost soupeře, kterou japonský lid může zažít znovu, je neakceptovatelná. Napadlo mě více filmů, kde cítím inspiraci tvůrců, ale to je jen dobře. Výborně to dohromady funguje a já si to moc užil. Silných 80% ()

Mini_X

Nemohl jsem věřit tomu, že to co jsem sledoval na obrazovce byl jednoznačně nejlepší film s Godzillou, který pro mě jako velkého fanouška Godzilly bylo naprosto neuvěřitelný a nádherný zážitkem. Ani 100% nedokážu popsat co jsem v kině cítí když jsem sledoval tuhle kaiju podívanou. Ale hned na první dobrou musím říct, že film působí jako remake Godzilly z roku 1954, ale působí jako splněný sen fanoušků. Snímek pracuje s Godzillou úžasně, a působí více realisticky a děsivěji, než Godzilla od Warnerů. Efekty ve filmu jsou neuvěřitelně dobře i když film měl rozpočet $15,000,000, tak samotné efekty vypadají lépe, než běžný Hollywoodský film s rozpočtem $100 mil, a upřímně měli by se stydět. Ale to co je naprosto neuvěřitelný, že film má naprosto úžasné postavy, které prakticky vymizeli v moderních kaiju filmech a dělá to film více unikátním dílem. Opět se nám vrací původní znělky z původního filmu z roku 1954. Zkrátka Godzilla Minus One by měl povinně vidět každý Godzilla fanoušek do té doby, než to nebude v našich kinech, protože takovýhle kaiju film se tak často neobjeví. 9/10 ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky