Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

mira.l

No.... nic moc teda. Zpočátku se to jeví jako docela solidní detektivka, ve které potěšila Abbie Cornish, ale s přibývajícím časem je těch jasnozřivých vidění, ve kterých se divák taktak orientuje, nějak moc. V závěru je z toho pak docela solidní fraška s kulervoucím úmrtím detektiva, setkáním vraha a doktora plným rádoby duchaplných keců a nezbytnou honičkou a ukázkou praktické činnosti FBI při zásahu v metru. Na jedno podívání a dost. ()

gemi

Skvělý thriller. Hopkins se na ty "psycho" role prostě hodí. Zajímavé od začátku do konce. Je tady spousta mysteriózna, zpočátku jenom v náznacích, ale pak se to rozjede naplno v pořádném tempu. Výrazně podhodnocený film. ()

mac000

I když hlavní zápletku filmu může divák odhalit relativně brzy, přesto film neztrácí tempo a vnitří napětí. A.Hopkins opět ve skvělé formě, připomínající jeho hvězdné "lecterovské" filmy. Příjemné překvapení od poměrně neznámého tvůrce Alfonse Poyarta. Scénář byl původně napsán jako pokračování k filmu "Seven" , ale potom byl přepracován k samostatnému ději nového thrilleru. ()

JimDeNiro

Tak po dlouhé době se mi těšení se na film nezklamalo a já si ho užil na celé čáře... Bože, přestaňte to srovnávat se Se7en, kurva, scénář přepsali a udělali z toho nový thriller. Mělo to být pokračování sedmičky, ale není, tak to hodnoťte jako samostatný thriller. Miluju tyhle mysteriózní thrillery. Anthony Hopkins je skvělej a krade si každou scénu pro sebe a tady se opravdu vrátil do takového toho tajemného hannibalovského vzezření a já si užíval každou minutu filmu. Ani mi moc nevadilo, že Colin Farrell se objevil opravdu až po 68 minutách, o to to bylo zajímavější. Film má své mouchy, to ano, ale co se na to vykašlat, natočte to sami... Rozhodně jsem film neviděl naposledy a ještě se k němu vrátím, a jinak plně souhlasím z hodnocením EvilPhoEniX... Velká spokojenost... 90% ()

DavidWebb

Keďže som už pred týmto videl Suburru, tak M83 nemohli urobiť na mňa zamýšľaný dojem, ale to nie je až také dôležité. Aby podobný „vyvarený“ príbeh nejako vyznel, musel by mať buď super audio-vizuálnu formu, alebo byť aspoň v niektorých maličkostiach nejako originálny. Solace (v „A“ kategórii) nemá ani jedno. Jediný moment, ktorý ma dostal bol prvý Hopkinsov predhraný vývoj udalostí, asi v 60. minúte. Ťažko povedať, či bol výber režiséra Alfonsa Poyarta na podobnú látku správny, podľa mňa buď nemá dostatok skúseností alebo mal nízky budget (alebo oboje). Ja neviem nič o kompozícii, nasvietení a výbere scén, ale keď agentka klope na Clancyho dvere, ktoré sú evidentne pootvorené, a ktoré počas záberu niekto zvnútra zavrie, aby ich ona mohla otvoriť – to nesvedčí o veľkej profesionalite. Herci boli štandardne dobrí, až na Abbie Cornish, ktorá sa hodne spolieha na svoj vzhľad (podľa mňa je ona TOP sexi kočka), ale v hraní je len priemerná. Záver ma len utvrdil v tom, že aj napriek Hopkinsovi a Farrellovi sa celú dobu pozerám na „B“-čkový flik, ktorý iste nebol až taký zlý, ale predsa len horší než mohol byť. Slabších 70% zaokrúhlim dole, pretože nemám žiadnu chuť vidieť to znovu. ()

john.h

Překvapivě hodně kvalitní podíváná. Nečekal jsem vůbec nic, nebo jen takovou průměrnou oddychovou detektivu se starým Hopkinsem a dostal jsem opravdu zábavnou věštěckou show, která byla mnohem lepší než Jolanda na Ezo.tv. Tady vedle Hopkinse bylo překvapivě další duo známých jmen - Jeffrey Dean Morgan a Colin Farrell - i oni odvedli skvělou práci a v záplavě komiksových PG13 slátanin mi nezbývá nic jiného než tento dospělý filmek s atmosférou filmu typu Sedm (i když do jeho kvalit to nemá) doporučit. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Mysteriózně natočený souboj dvou "šarlatánů", kde je první hodný a druhý hodnější než ten zlobivý :D ... s dobrou pointou, která je k zamyšlení. ()

celticek

Neurazí. Veškerá pozornost je soustředěna na Hopkinse, který film táhne. Nic, co by vám utkvělo v paměti delší dobu. ()

Shitonit

Jen jsem začínal mít pocit, že už mě nic neohromí, a bum, narazil jsem na tuhle lahůdku s mistrem v hlavní roli. Anthony mě baví, takže i kdyby to byla sebevětší kokotina tak to má u mě šanci. Solace ale kokotina není ani náhodou, od první vteřiny to letí kam má, napětí se místy dá krájet, táááákže..za mě dobrý ! ()

ANTYCHRYST

Po dlouhé době dobrá kriminálka..nahanecka vraha..zde podtrženo skvělým - věčným Hannibalem ..který do filmu přidal ještě mysteriózní nádech..dobré tempo..hudba..s napětím jsem očekával co bude dál..80% ()

intro

Vynikající herecké obsazení v čele s Anthonym Hopkinsem a celkem zajímavou a originální zápletkou. No bohužel u mě to až tak moc nefungovalo, prostě lepší průměr. Dávám 65%. ()

lusa

Nerozumiem porovnávaniu so Sedem.. Ani omylom. Solace je svoj, dejovo a zameraním úplne inde. Prvá polovica geniálna, zbožňujem Hopkinsov akcent a pohľad na amerického Bardemovho dvojníka je tiež príjemný. Druhá polovica začne byť až príliš "keby bolo keby" a miesto grandiózneho vyvrcholenia je zrazu skrátka koniec. Ale stále nadpriemer. Slabšie 4* ()

XXXXXXXX

Na začátku jsem opravdu chtěl dát 4 hvězdy, potom to v průběhu sklouzlo ke 2 (co se ksakru stalo s hlavním vyšetřovatelem a k čemu doprkrné ohrady došlo ve vlaku?), jen aby pak přišlo několik málo posledních minut, které si tu hvězdičku prostě vysloužily zpět. ()

Solverino

WOW! Tak to byla paráda! Při těch dnešních sračkách, co se natáčejí, je to tohle tedy opravdu bomba! Škoda slabších hereckých výkonů zbytku hereckého osazenstva, na Colina ani na Toníka prostě nemají, ale zdatně sekundují... Bombastické téma, klidně by to mohlo jít i do kina - no tedy pokud by linii filmu byly chroustači popkornu schopní pochopit :) ()

vieriX

Velice slušný film, který kromě zajímavého námětu nabídne i celkem dobré obsazeni. Něco málo si to vezme z filmu Sedm zbytek přidá samo. Výsledek značně napínavý a zajímavý. ()

shade000

Priznám sa, tento film som si stiahol len na základe toho, že som na IMDb našiel odkaz, že sa tam objaví song od mojich obľúbených francúzov M83. Ten bol v nejakej 18 minúte. Potom to šlo s filmom z kopca. Potenciál to malo priam úžasný, z tohto mohlo byť majstrovské dielo, lenže potom sa niekde stala chyba... ()

Mamlas

Asi jen díky Hopkinsovi se na to dá s přetáčením dívat. Jinak je to unylá, pomalá mystery detektivka s velkou spoustou hluchých míst. (42%) ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)