Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

Pakr

Konečně můžu říct, po slhlédnutí tohoto filmu, že Bale na plátně UMÍ. Opravdu jsem nevěděl, co od Harsh Times očekávat a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl - nečekanné - a za to jsem rád. ()

winnita

Nebudu vychvalovat balea, protože sebelepší herecký výkon nemůže zachránit film, který je extrémně o ničem. Plkání dvou ztroskotanců, chlastání, ježdění pro trávu a za děvkama. nevím co tím chtěl básník říci, možná že válka je zlo a udělá z vás dementa, nebo prostě jen vykreslit gangsterskou scénu kde platí právo silnějšího. U mě narozdíl od hlavního (anti)hrdiny to byla nakonec trefa mimo, ale potěšil aspoň můj oblíbený Rico. ()

singone

Tím, že se ve filmu vlastně skoro celou dobu nic podstatného neděje, tak jsem se do toho tak vžil, až mě film vyhodil u závěrečných titulek a ještě další den( co teď píšu koment.) nad ním přemýšlím. Bale se úžasně vžil do role postmilitárního šílence a znovu mi potvrdil, jak skvělý je to herec. Dávám zatím 4*, časem až se mi to uleží v hlavě tak třeba tu jednu přidám, protože takových filmů sice je dost, ale které Vám to přiblíží tímhle způsobem moc není.... ()

Weyden

Kvalita scénáře je diskutabilní, ale celé to stojí na postavě a hereckém výkonu Christiana Balea, kvůli čemuž má cenu se na Drsné časy podívat, a kvůli čemuž Bale také putuje do mé herecké topky. ()

dewil21

Silná káva... Někdy jsem měla tak silné deja vu, že mi to přišlo až k smíchu, no ale většinou to bylo spíš k pláči. "Já už nehulim" "Dneska jsem si hledal práci" "Dal jsem si jen jedno pivo" "Celej den jsem dřel" i já jsem tohle slíchala, když jsem se vracela ze šichty a stejně jako Eva i já jsem časem odhalila všechny ty lži. No, dost sentimentu, je to natočený bez příkras a dost drsně, necharaktery hlavních aktérů jsou odhalené na dřeň a ikdyž se mi to hnusí, je to dobrej film. ()

alldo.raine

Tyto role prostě umí Christain Bale zahrát skvěle. Další ztvárněni postavy, která se mi opravdu hnusí. A to ve všem. Opět další film postavený jen na něm. Zbylé postavy nejsou vůbec špatné, jen ale nemají prostor a tak si je člověk po skončení filmu ani nezapamatuje. Nechtěl bych znát dospívání pana režiséra, pokud čerpá z vlastních zkušeností jak u tohoto filmu, tak třeba i u Training day, ke kterému napsal scénář. Protože temná stránka pouličního života je v těchto filmech ztvárněna opravdu velmi dobře, velmi realisticky, až se to občas těžce zkousává. ()

IEO10

David Ayer je třída,jeho režie mě nesmírně baví a vůbec nevadí,že jeho každej film je prakticky ze stejnýho prostředí.Když, i v budoucnu budou jeho další projekty srovnatelný kvalitou s jeho předchozíma,můžu vidět klidně deset filmů ve stejnym duchu.Ayer ví přesně co chce a v jeho filmech to jde nádherně vidět,kvalitativně jsou jeho filmy na hodně vysoký úrovni,nezbývá než držet palce,ať to vydrží i nadále a Bale o tom škoda mluvit,jde z něj strach i když se usmívá...80% ()

ilovebritain

Poměrně tuctové drámo z podsvětí, tedy nebýt Balea. Nevím, jak, ale povedlo se mu z poměrné slaboty vybudovat nadprůměrné drama. O zbytku obsazení se bavit odmítám, ten klučina se buď připitoměle usmívá, nebo se tváří vyděšeně a nic víc. Evka rovněž opět dokázala, že jí sluší podpatky a Hysteria Lane. ()

Colchack

Ayer schopný rejža, Bale obľúbenec. S každým ďalším Christianovým filmom sa mi potvrdzuje, že je proste PÁN herec. Ex-mariňák a psychopat v jednej osobe :) Drogy, pivo, ženy, chľast a jeden test moču u federálov. ()

Oudee33

Bale jako psychopat umí přesvědčit, ale jde tu o takové bloumání od ničeho k ničemu. Pár silnějších momentů jsem z husí kůží a s pocitem zadostiučinění absolvoval. Neminula mě ani postupná gradace, kde byl pocítit nějaký vývoj, ale konec byl vyloženě nedotažený. Proto "pouhých" 69% ()

coco.brice

drsárna ve stylu 70 a 80 let co se s tím moc nemaže...a to je fajn..škoda jen toho neustále naznačovaného(nenápadně) konce..ale jo..tohle je dobrý..v té záplavě nanicovatých sra.ek...světlá vyjímka:-) ()

Bezda22

Drsný časy, je hodně drsnej film. Bale naprosto dokonale ztvárnil roli psychicky poznamenanýho bejvalýho mariňáka. Čekal sem teda úplně jinej příběh a dostal sem něco, co sem vůbec nečekal. Neřikám, že nechtěl. Je to dobrej film, ale po hodině už je to takový moc stejný. Konec je slušnej. Celkově to na mě působí jako celkem drsný drama z prostředí humusu a drog, který mohlo dostat trošku lepší scénář. Rozhodoval sem se mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Nakonec vyhrály 4, protože Bale tady je fakt perfektní. 70% ()

papadoce

Viac ako vydarený debut Davida Ayera. Vďačí za to mimo svojho talentu nepochybne skvelej kamere a fenomenálnemu Christianovi Baleovi. Všetky vedľajšie úlohy boli odohraté skvelo, ale Kiko tu zase raz exceloval. Malo to svoje nudnejšie nezáživné pasáže, ale ako celok to bola drsná pouličná dráma a výborný film. ()

Shitonit

Celkově zahraný to je dost dobře, film je to super, to jo. Jako ale aby skoro celej film někdo prokvákal ježděním v autě a jen sem tam byl nějakej děj.. no a že ty kokoti vlastně celej film prodávaj bouchčku aby měli fakt aspoň nějaký drobný, to je tak stršná ubohost.. Však to je jejich věc, a k filmu: dočučel jsem to, konec jsem spíš přetrpěl, a drsný bylo držet se a neusnout. Podle popisu filmu jsem čekal nějakou infiltraci do gengu a pořádný maso, ale jediná infiltrace po který se v tomto díle touží, je infiltrace vylízanýho exmarína do jakékoli! doslova do jakékoli infiltrovatelné kundy.. K čemuž prakticky nedochází, takže to je celý spíš promrdanej čas. ()

J.e.r.e.c

Drsný teda taky, ale především intenzivní až běda, dokonce i ve svých zdánlivě vyklidněných chvílích, kdy nelze nevnímat ten permanentní zdivočelý rytmus tepající jako zrádné srdce ukryté pod podlahou. Hlavní vinu na tom nese samozřejmě Bale. Viděl jsem ho snad už milionkrát, ale tohle je jedna z jeho nejpřesvědčivějších kreací vůbec. Jeho kámoš Freddy za ním kupodivu moc nezaostává a v rámci svých možností je dobrá i Eva Longoria. Film vtáhne hned od začátku a značná část jeho kouzla tkví v tom, že nikdy není úplně jasné, jakým směrem se na další křižovatce vydá a kde skončí. Jestli jako pouliční kriminálka, buddy komedie, lovestory, sociální drama nebo opilecko/psychopatická odyssea. Nejspíš nejlepší Ayer vůbec. 77 % ()

stephano

Tak to byl mazec, jako takhle vyváženej film sem už dlouho neviděl. Bale je naprosto dokonalej a momentalne (od equilibrium, mechanika až po batmana) je to muj nejoblibnejší herec vůbec. Neřek bych, že je tak dobrej, ale proste ho mám nejradši. Harsh times je prostě hukot od začátku do konce. Děj to má tak rychlej, že sem myslel že to má tak 80 minut. Oni oba hlavní představitelé sou naprosto boží ve všem co udělaj nebo řeknou. Celej film je o tom jak vlastně chtěj jenom nejakkou práci. Prostě pět * a klidně jednu na víc za casting. ()

walecz

Hm. Tak tenhle film vám náladu určitě nezvedne, zato vás zatlačí pěkně hluboko do křesla. Hlavně se nenechat zmást nálepkama Akční - Krimi - Thriller. Je to drama kde se střílí a děj má slušnou gradaci... Doporučuju! P.S.: zvláště v kombinaci s Mechanikem. ()

Dzun

Prvních deset minut nebylo nic moc a myslel jsem si, že další sledování bude ztráta času... ale opak byl pravdou. Drsný časy jsou opětovná ukázka toho, co válka může udělat s lidskou psychikou...Napadá mě jistá paralela s Četou nebo s Válečníky...Na pomalu se rozjíždějícím příběhu z Los Angeleského předměstí se nám odkrývá příběh o "válečném syndromu", násilí, drogách, alkoholu, chudobě i přistěhovalectví. Na začátku působí příběh poněkud nesourodě, ale nakonec všechno do sebe zapadne. Christian Bale je po herecké stránce správný muž na správném místě:) ()

dreamflyer

Christian Bale je proste mazak:)Dalsi jeho neuveritelne odehranej film.Pokud vam neni uplne odpornej a mate radi jednoduchy "akcni" pribehy,tak vas tenhle kousek nezklame.Jen vam mozna diky jeho postave nebude uz tak sympatickej....i kdyz on uz mel i jiny kousky:).Jinak co se tyce ostatnich tak nic co by urazelo. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)