Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

darkrobyk

Nezbývá než souhlasit s některými komentáři. O třídu výš než Hostel. Tematika je velmi podobná, jde sice o lidské orgány, výsledek je ovšem stejný - smrt. Chvílemi mi přišel film dosti napínavý a při sledování jsem přemýšlel, jak bych se asi zachoval já. Také je ovšem pravda, že brazilská džungle vypadá poněkud děsivěji, než scenérie nám známého ( a alespoň pro mě rozhodně velmi sympatického!) Slovenska. Na druhou stranu chápu amerického diváka při sledování Hostelu, pro kterého jsou naše končiny španělskou ( či bůhví jakou) vesnicí....Nejlepší pasáže tohoto survivalu se odehrávají v podvodních jeskyních. S gore se šetří, ale dojde na oko, vyjímaní orgánů i použití šípu pod vodou. Film lze chápat, jako řadu podobných, coby instruktážní, jak se nechovat v cizí zemi, páč zdejší postavy jsou jako slon v porcelánu. ()

Morholt

No upřímně řečeno už název sám mě připravoval na další naháněčkou s explotation scénami, kterých se točí na tucty. O to příjemnější překvapení bylo, že se jedná o zajímavý a především napínavý thriller, který sice do určité míry zachovává pravidla výše zmíněného žánru, ale je to prostě takové jiné, řekl bych že režijně až áčkové. a to samé platí o hercích, kteří ve většině případech hrají, což platí zejména pro nejznámější jméno a to Olivii Wilde. Takhle by se měly naháněčky točit. 70% ()

Hrabka

Svižný thriller jak se patří. Děj šupajdí kupředu, nic se moc neřeší, napětí je slušné a prostředí je pro horor taky vynikající. Scény v podvodních jeskynních jsou parádní, zde je atmosféra určitě nejsilnější, protože stísněné prostory pod vodou navozují tu správnou klaustrofobii a beznaděj. Masakr to až takový nebyl, autoři mohli možná ještě přiostřit. Děj je chudý, ale o to tady nejde. Chování postav občas dost divné, ale ještě se to dá. Melissa a Olivia byly skvělé, možná to nejsou nejlepší herečky, ale mně se líbí a ve filmu je vidím rád. Celkově se jedná o solidní horor z netradičního brazilského prostředí s poměrně zajímavým a kontroverzním tématem. 60% ()

SOLOM.

Já jsem se u tohoto filmečku bavil víc než u Hostelu. Nejvíc na mě zapůsobila překrásná příroda a jeskyně. Pokud mě zaujme prostředí má u mě film napůl vyhráno. Navíc když se k tomu přidají solidní herecké výkony, atraktivní herečky a docela zajímavý děj je vymalováno. Neříkám, že jde o nějakou bombu, ale já jsem se při sledování ani moc nenudil a příjemně mi to uteklo. Sice tady není k vidění moc vraždících scén, ale i to se dá přežít. Jen ten konec mohli tvůrci ještě o něco vylepšit o nějaký ten menší masakr. ()

blackrain

Prázdninový výlet po Brazílii nabral nečekané obrátky. Idylka se proměnila v peklo na zemi. Takhle si prázdniny nepředstavoval nikdo z nich ani ve snu. Tohle všechno už jsme ale někde viděli, ne? Proč jsem tedy na to koukala? Protože mě to zajímalo a navíc se příběh odehrává v neprostupné džungli, což je pro mě velmi atraktivní prostředí. Především mi šlo o nápad s černým obchodováním s lidskými orgány. Takže parta mladých lidí představovala velmi lukrativní komoditu. ()

• Natáčelo se v Brazílii. (M.B)
  • Všechny postavy filmu poznáme pouze jménem, příjmení neřekne žádná z nich. (Pepinec)

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí