Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

WillyMarks

Nenapadá mě toho tolik, ale z toho filmu šlo vymáčknout o 150% víc..námět je rozhodně velký a chtělo to trošku více rozebrat, více se do toho ponořit psychicky a mohla by být mnohem delší stopáž, jinak moc pěkný road movie :-) 60% ()

Hapretor

Čekal jsem akční nářez spočívající v probíjení řad zombíků. Nekonalo se, ale i tak to zabavilo. Když si odmyslím tu absolutní neakčnost a vezmu v potaz ty jednotlivé charaktery a jejich motivy, není to tak hrozné. Postavy se chovají přirozeně, normálně, dobře ukazují různé city a specifický způsob vyrovnání se s realitou. Na večerní relax nemožné, na odpolední popřemýšlení, jak by mohl vypadat konec světa, ucházející. Navíc ke konci dost kruté. (jen nevěřím, že to byli bratři). To by pak získání klíčku tak "jednoduché" nebylo. ()

sadlokan

V postapo světě musí bejt člověk vopatrnej a sám za sebe,aby se mu podařilo přežít!Asi tak o deset minut déle než těm hodným. ()

MickeyStuma

Snímek je především dramatem o mezilidských vztazích, porozumění a shovívavosti v kulisách virové nákazy, která postihla zem. Příběh rovnou skočí do osudu čtyř lidí ujíždějící před nákazou někam k moři. To co prožívají, co zkoušejí a veškeré jejich chování v různých situacích mi přijde velmi reálné. A hlavně to, jaký vztah mají mezi sebou. Pokud jsou všichni zdravý, jsou šťastní a užívají si života. Ale jakmile se jeden z nich nakazí, vše je rázem pryč. Je to těžká zkouška zachovat se správně ve správnou chvíli v zájmu přežití. A to bez rozdílu věku. Je tu i nakažené dítě, ale když pomoci není, tolerance musí jít zkrátka stranou. Mnohými očekávaný horor, jakých ve stejné době vzniklo spousty, se překvapivě nekoná. Je to náhled do skutečného života, jaký by se v dané situaci mohl odehrát. Nic se tu nepřikrášluje, nic tu nepřekračuje únosnou mez. Taková situace byla vyobrazena vskutku velmi přesvědčivě. ()

Rathalos

Smrtelny virus hra hlavnu rolu v tejto hororovej drame,vyborni herci,pochmurne prostredie,zivot bez zivota,jednoducho atmosfericka skvela zalezitost...:-) ()

Liduskaa

Stejně umřem....tak co...na mě už trošku moc filmů o tom kdo dřív umře a kdo přežije i když zůstane sám....a že lidi si vlastně za to můžou sami atd. atd. atd....nebylo to až zas tak špatný,ale lidi OPAKUJETE SE!! ()

..Anya

Njesem si tak úplně jistá tim, že tenhle žánr už je natolik zmáklej, aby se daly točit jeho odnože i bez typických prvků akce, strachu a základního motivu (resp. co se vlastně stalo a kdo to způsobil). Jestli to jde, tak ale nehledejte zástupce kvalitního díla tady. Carriers jsou spíše pro úzkostlivé příznivce sterilního prostředí se zálibou v tlachavých a psychologických roadtripech. ()

Mandalorian

Celkem by mě zajímalo, kdo tu určuje žánry. Tohle že je horor ? Tím pádem American pie taky. Naprosto hnusné a odporné chování hlavních postav, včetně věcí, které byly mimo mísu. Americkej sen - bejt idiot - ono to projde. Čtyři protagonisté - z nich jednomu člověk už asi po deseti minutách přeje, aby už zemřel. SPOILER ! ! A když už zemře, ukáže se, že nás tou scénou chtěli dojmout a asi i rozbrečet. Marně. Za co to ohodnotit ? Sledoval jsem čas, kdy to skončí. Poslední půlhodina byla na chcípnutí nudná. Jedna hvězda za nečekanej konec. Nebo spíš - otevřenej konec. ()

Ondr@932

Slušný dramatický apokaliptický snímek! Z apokalyptického drama thrilleru se to změnilo v zajímavou road - movie :-) Dávám 7/10 ()

tranquill

Po Já, legenda druhý postapokalyptický snímek zhlednutý v jednom dni. A námět je velice podobný. Celosvětová nákaza, jen pár přeživších, rozdíl je v road-moavie zpracování. A také v kolorované kameře, svižnějším tempu a především hereckých výkonech, které Smithova výkonu zdaleka nedosahují. Psychika hlavních hrdinů je načrtnuta až v samém závěru, který ale nic neřeší... ()

AxelWers

Taký slušný stred, filmov na podobnú tému je viacero, takže tento film neprináša nič prevratné. Atmosféra je pomerne slušná a tak trochu aj deprimujúca. ()

PEZ

Post-apo road movie. Je pravda, ze neprinasa nic nove, ani technicky nicim neohromi, ale trva nastastie len 84 minut a aj napriek obcasnemu hlupemu spravaniu postav (zadefinujeme pravidla ktore neustale porusujeme, aby sme ich nasledne znova dodrziavali), je atmosfera ohrozeneho ludstva a prazdnoty sveta vydarena. Bratia z Barcelony nenatocili horror, ale dramu...nic extra, ale na jedno pozretie ok. 6/10 ()

Pekisan

Toto je zaujmava situacia. Dejovo je to priemer a zapada to analu (:)) s inymi zombie/nakaza filmami. Ale na druhu stranu to ma silne momenty, ktore su dobre zahrate. Ludia tu riesia situacie, ktore by sa v snahe prezit pravdepodobne realne udiali. Pritom sa vsak nechovaju ako pripeceni a nerozpravaju ako kladivom udreti. Kedze film je krasne kratky, tak vam prave tieto momenty ostanu v hlave najdlhsie a to robi z obycajneho nieco extra ()

Kingjiri

Ideální instruktážní video pro aktuálně hrozící epidemii koronaviru, kterýmu tvůrci vizionářsky nasadili korunu hláškou "Můžou za to šikmooký." :-) Komorně pojatá postapokalyptická roadmovie, která se kromě thrillerovýho pojetí veze i na dramatický vlně. Nicméně využití obou složek zustalo vzhledem k potenciálu námětu někde na půli cesty, takže bych uvítal, kdyby se tvůrci vydali víc jednou nebo druhou cestou. V tomhle pojetí je výsledek "nemastnej neslanej" a tempo vyprávění dost pomalý, takže i za skromnejch 80 minut stopáže jsem občas neměl k nudě příliš daleko. Potěšil ale Chris Pine v necharakterní roli nebo povedená postapokalyptická atmosféra podtrhující bezvýchodnost situace, do který se hlavní postavy dostali, tři jistý hvězdy. ()