Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

Vital

Podobných post-apokalyptyckých filmů je dost a dost.Typický je i výběr představitelů,dva více výrazní a dva méně,a samozřejně ty méně škodlivý svému okolí to přežijí.Jezdí autem všude možně a mají plnou hubu keců.Jsou to typický mladí puberťáci.Nezajímá je,zda by někde mohlo být nějaké místo,kde by našli něco na ten virus.Svojí atmosféru to rozhodně má,ovšem styl natáčení je stejný jako u různých jiných filmů tohoto žánru,akorát že tu nejsou zombie.Fanouškům určitě doporučuju,ale pro mě je to málo.Chtělo by to se aspoň v jednom filmu něco malého dozvědět,co se vlastně stalo. ()

Arren

Ale jo! Dej ma celkem spad a nenudi to. Pribeh je zajimavy a v tom neprebernem chaosu podobne motivovanych zombie/infekcnich filmu je to osvezujici zmena. Dalsim velice potesujicim faktem je jak logicky lide jednaji. Dobry film. ()

e-pilot

Na pozadí virové epidemie se rozvíjí umně zpracované psychlogické drama, které navozuje rozličné situace, jež by mohly v podobném případě reálně nastat. Asi nejsilnější jsou ty, ve kterých jde o zabíjení nakažených dětí, ponechání nemocných napospas osudu, nebo otázky zištnosti za cenu vraždy. ()

Ayax

Mám slabosť pre filmy tohto žánru, nech je to horror, thriller or whatever. V tomto prípade som vďačný za obsadenie. V istých momentoch je možno sa do postáv vžiť a skúsiť si to na vlastnej koži. ()

teseth

Čekal jsem obyčejný horůrek a dostal jsem dost slušné drama 4 postav, které spojuje jediná věc a tou je touha být co nejdál od viru, který všechno lidstvo pomalu vybíjí. Slušná zápletka s gradováním mi nedovolili odtrhnout oči. Je vidět, že španělští režiséři vedou současnému žebříčku hororu/thrilleru. ()

LadyAjva

Hodně jsem se na tento film těšila, ale po shlédnutí The Crazies jsem velmi zklamaná.Film začíná nikde, nemá ani pořádný začátek, postavy jsou značně nesympatické. To, že nevíme, kde vznikl virus, jestli se dá vyléčit, co se stalo předtím...ok, čert to vem, ale nelogičnost postav a vlastně i celého filmu je zarážející. V obsahu je napsané, že se hrdinové snaží uniknout nákaze. SPOILER.Mě to celé vyznělo tak, že si vyjeli na zábavnou dovolenou, zahráli si golf a v závěru se okoupali v moři.KONEC SPOILERU. ()

Anatar

Nečekaně slušné postapo road movie, dobře zahrané charaktery i dávka napětí. Není potřeba velkých triků ani drahé výpravy aby mohl vzniknout dobrý film. V rámci žánru 80%. ()

kecka007

Neurazí ,ale neohromí a spíše nudí.Logiku to možná má ale k čemu je,když dialogy jsou otřesné,herecké obsazení také není nic moc a o napětí se nedá vůbec mluvit ?. ()

Naby

Něco na tom určitě je, ale těhle témat existuje už hodně a zrovna tenhle nedává nic moc extra nového. Možná trošku méně krve a trošku víc zamyšlení. Každopádně na jedno podívání to určitě je. Celkem 2,7* ()

Cor-Angar

Na to, že jsem nečekal absolutně nic a Přenašeči pro mě sloužili vyloženě jako časová výplň, jsem se těch 81 minut docela slušně bavil. O hororu bych tady rozhodně nemluvil, ale označení slušný film je na místě. Sice to není film nijak výjimečný, ale herci jsou fajn (Chris Pine zaujal nejvíc) a atmosféra solidní. Ikdyž musím říct, že jsem z toho měl podobný pocit jako u Cesty, kdy jsem si na konci říkal, jestli to je opravdu všechno, jako by to bylo takový prázdný a něco tomu chybělo. A to je škoda, jinak to mohlo být klidně i na 4*. EDIT: Tak napodruhé už ty 4* dám, protože ten film je vážně dobrej. Teď už jsem věděl co od filmu čekat (nebo naopak nečekat) a řekl bych, že to jedině prospělo. Tentokrát mi nechybělo v podstatě nic. Je to vážně kvalitní a "přemýšlivý" film a řekl bych, že by si zasloužil vyšší hodnocení. Takových 75%. A hezčí (výstižnější) plakát :) ()

Frollka odpad!

Totání ptákovina o ničem, dlouhý nezáživný film, který nic nevysvětlí, ve kterém se jen mluví do prázdna a jen vykrádá jiné filmy. ()

kojot.name

Zajímavý snímek. Zpočátku jsem dost trpěl a přemýšlel, zda to vůbec dokoukat, protože hlavní hrdinové se chovali tak strašně hloupě, že jsem jim fakt přál, ať chcípnou. Ale pak jsem si řekl, že na světě je konec konců spousta lidí, kteří se chovají pitomě a díval se dál. Postupně mne film vtáhl svou antihrdinskou a depresivní atmosférou ústící do nevyhnutelné marnosti a rezignaci. Stojí to za shlédnutí. Pozn.: Není to horor ani thriller, je to čistokrevné drama. ()

Skye_Isis

Horor? To néé, nebála jsem se a já se většinou bojím dost snadno :D Ale thriller nebo drama už bych tomu klidně říkala. Zajímavé zpracování, které vás hodí přímo doprostřed děje. Žádné okecávání a vysvětlování toho, kde se virus vzal, prostě se rovnou utíká. Morální hodnoty jdou stranou, důležité je jen jedno: přežít. To co může vypadat jako nelogické chování, je vlastně v dané situaci pochopitelné. Donutí vás to zapřemýšlet, jak byste se zachovali vy... ()

Pythonator

Pro Piper Perabo mám slabost. Dobře se mi na ni dívá, takže u mě často zvedá i hodnocení filmů. Každopádně tahle zoombie road-movie je povedená napínavá záležitost a dobře by fungovala i bez Piper. ()

GIANNIS

postapokalipticky filmy mam rad.Bylo docela napeti,slusny herecky vykony a soundtrack.Ale co mi dost vadilo,ze postavy jednali casto dost iracionalne.60% ()