Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

Wicky

Tyler Perry hraje špatně, ale to jsem čekal. Matthew Fox zvládá svou roli dobře. Lepší by bylo kdyby aspon netalentovaný Rob Cohen natočil film který by se točil jen kolem postavy Foxe. Scénář je stupidní asi tak jako postava zmíněného Tylera Perryho. Nulová atmosféra a závěrečné rozřešení trapné. Čekal jsem že to bude dobré béčko, ale tohle jde opravdu ještě o třídu níž. 20% ()

jondoe

Uz filmy z Morganom Freemanom a Alexovi Crossovi su len priemerne, ale stale o dost lespie ako tento nudny pocin. V prvom rade Tyler Perry je neskutocne herecke drevo a chyba mu zdrava herecka charizma. Pribeh je sice biedny, ale ak by mal o cosi lepsieho rezisera mohla to dopadnut o nieco lepsie. Cohel vie tocit len rutinersky a bez napadu. Jediny kto stoji za zmienku je prekvapivo M. Fox. Svoju postavu si dokonale uzival a snad ako jedina bola celkom uveritelna. Faktom vsak ostava, ze Alex Cross je jeden z najnudnejsich filmov ake som za poslednu dobu videl. Aj tie dve hviezdicky sa mi zdaju moc. ()

Seti

Z trailerů vypadal Alex Cross jako hodně zajímavý krimi thriller, ovšem v celovečerní stopáží se z něj vyklubala nudná, tuctová špatnost, jež svými kvalitami nedosahuje ani průměrného dílu libovolné kriminálky běžící v televizi. Komediální kariéra americké "hvězdy" Tylera Perryho jde zcela mimo mě, ovšem tady se představil jako jeden z nejprkennějších, nejnevýraznějších a nejvíc zapomenutíhodných hlavních hrdinů, jakého jsem v poslední době viděl. Scénář byl až trapně děravý, elementární logika v něm šla na hodně daleký vandr a navíc to všechno scénárista pocukroval těmi nejzákladnějšími žánrovými klišé. Jediný světlý okamžik reprezentoval pohublý vyšinutý zabiják s tváří Matthew Foxe, jenž snesl nějaká měřítka, a jemuž bohužel tvůrci ani herečtí kolegové nepřihráli zhola nic. Když člověk do něčeho vkládá určité naděje a pak z toho vyleze tohle, tak se dá mluvit o krystalické ztrátě času. Chci zpátky svou hodinu a půl života! ()

TheNine

Myslel jsem si, že Fox bude totální magor. Nevěděl jsem, že ostatní bude ale tak trapné, předvídatelné a tuleňovité (Reno). Dalo se na to koukat, ale to je asi tak všechno. I Kriminálka Anděl vypadá líp... No a závěrečný souboj, ten už je s prominutím těžce debilní. ()

Wally

Překvapivě mi tento film vůbec nevadil...kdybych vyšel z aktuálního hodnocení tady, tak bych do toho nešel a tento film bych si nepustil...anebo to bylo tím,že jsem se na něj koukal ve tři ráno?? :-)) ()

666Carnage

Mam rád detektiva Alexe Crosse ale v podání Morgana Freemana. Tenhle díl měl akorát jeho jméno a možná titul ale tím to skončilo. Příběh nezaujme herecké výkony taky moc ne. Jediný kdo stojí za zmínku je vychrtlej psychopat Matthew Fox. Tohle byl Cohenův hodně špatný film a to jiný filmy od něj docela ušli. 35% ()

iXtr3m3

Pôvodne som chcel dať tri hviezdy, ale žiaľ to naozaj bolo viac sklamanie ako zábava, takže žiaľ inak to nejde aj napriek dobrému castingu, je mi ľúto. ()

Kalper

Jediným kladem tohoto snímku jsou scény, kde figuruje Matthew Fox. Jeho psychopata jsem mu věřil každou vteřinu. Zbytek filmu je však nekonzistentní, zbytečně upovídaný a rozvleklý. ()

Hanys_

Celkem neškodná kriminálka se snesitelným Perrym (naopak jeho parťák Burns není herec), která doplácí na to, že Cohen je jen průměrný rutinér, který z žádného přitažlivého námětu ještě nikdy neudělal dobrý film. 4.5/10 ()

Litvicek

Film bych ohodnotil takovým pruměrem. Herci odehráli svoje dobře,příběh není ani nudný ale ani to není nějak zvlášt velká bomba. Kameraman teda otřesný,protože v některých scénách se na to nedalo ani dívat. Tyler Perry a Matthew Fox teda skvělý výkon,což nemužu říct u Jean Reno,který se mi prostě v takovém filmu nelíbil a jeho výkon byl pro mě nekoukatelný. Takže já jsem se 3 hvězdama spokojen i když se na tenhle film asi zase hoodně dlouho nepodívám. ()

Corpsegrinder odpad!

Jelikož nemám rád když někdo vypíná filmy hned ze začátku aniž by tomu dal šanci tak jsem odolal pokušení to v prvních 10 minutách poslat do prdele. Nakonec vypnuto po 40 minutách těsně po tom dramatickým profilu zabijáka. Ten film prostě MUSÍ bejt komedie, jinak nechápu jak to bylo zamýšleno. Zlatej Morgan Freeman v předchozích dílech. ()

kolemjdouc

slabota ,ale nechalo se na to dívat.Ale dost blbě se koukalo na záběr jak Fox stříhá prsty oběti nůžkama na drůbež fakt - drsné.Ale jinak celkově film ničím nevyniká.Ani hereckými výkony. ()

vander19

Jednoducho povedané akčná jednohubka. Pettersona nepoznám, ani jeden film natočený podľa jeho knižky som nevidel. Vlastne som neočakával nič mimoriadne, keď som si to púšťal. Na úvod som ani netušil, že Tyler Perry je detektív. Skôr som mal pocit, že to bude film o fízlovskom doktorčekovy čo všetko vie. Lenže potom sa tu objavuje psychoš v podobe Matthewa Foxa a film ma začal priťahovať. Doktorko Jack z Lost si svoju robotu na plátne odviedol dokonale. Fakt ma presvedčil, že je riadne šlahnutý. Jeho pohyby, ksicht a hlavne štýl práce ma nútili to dosledovať. Po čase sa tu dokonca objavuje aj Jean Reno, ale je taký nijaký. Vôbec filmu nepomáha a drží ho v priemere. Môžem zrejme smelo povedať, že tu odohral asi svoju najslabšiu postavu čo som videl. Absolútne ma idiotské americké cliché nedojme ako to tu skúška tento film. Dementne sa snaží, aby sme Mr. Crossa videli ako úbohú postavu, ktorú treba lutovať. Toto sa mi fakt hnusilo. Nechápem načo bolo dobré tam ťahať scény s jeho ženou a vrahom dokopy. Možno v USA to malo ako taký efekt, ale u mňa to bol len pocit zhnusenia. A tiež scéna, kde uzatvoria v Detroite 20 blokov a robia z toho HALÓÓÓ...Veď to mesto je pomaly ľudoprázdne. Nebyť Foxa a jeho fakt presvedčivému výkonu a tomu, že podobných psychopatov vo filme môžem tak to nedokukám. Takto ma to nútilo to dosledovať, dokonca som chcel dať vyššie hodnotenie, ale zase tak jebnutý koniec a jeho zahratie si to nezaslúži....Jednohubka, bez chuti...Ale žalúdok nepokazí. ()

Weyland

Snímek vražedná hra je jeden z těch průměrných akčních filmů, typu „zkouknu dvakrát a dost“. Děj se ze začátku rozjíždí poněkud z volna, ale namísto klasického krimi filmu mi trochu připomíná obvyklé postupy vyšetřovatelů z Kriminálky Las Vegas. Až v půlce filmu se děj zařadí do těch správných kolejí, přijde nějaká ta větší akce, ale i tak mám dojem, že je děj dosti natahován, až to trochu diváka nudí. Kamera mi v několika scénách (hlavně v těch akčních) připadala příliš chaotická. Opravdu jsem měl často co dělat, abych zpozoroval, kdo komu dává pěstí. Herecké výkony byly průměrné. Ve filmu mě mile překvapil Jaen Reno, kterého jsem na začátku filmu téměř nepoznal. A nakonec, co mě na filmu zamrzelo, byla poněkud nedořešená minulost onoho psychopata – vraha. Myslím, že tvůrci mohli tímto děj zajímavě rozšířit. ()

Martinius

zapasil som so sebazaprenim a ochotou dopozerat to do konca. napokon som to vypol pri zaverecnom blabole so starou babou. film chce byt cool, chce byt ackovy. s rovnakym vysledkom ako ked si dedinsky sedlak vytunuje svoje stare daewoo, da mu tmave skla a dvojity vyfuk a potom sa mu ten jeho serbel rozsype pri prvom pokuse predbehnut 20-rocny mercedes. podobnym dojmom posobil onen film. ze sa kazdu chvilu rozsype, hercov s reziserom odvezu do blazninca a zvysok casu vyplnia titulky, pripadne obrazky hrajucich sa steniat z internetu. cele je to totiz jedno velke panoptikum amaterizmu zlatane do mozaiky pomocou najotrepanejsich klise a stereotypov. werner daehn a jean reno vyzeraju zalostne (a to som necakal, ze sa herec ako reno moze ocitnut v tak nestravitelnej roli). fox ako zaporak s priskrtenym hlaskom, priblblymi grimasami a vypulenymi ocami zasa posobi, akoby cely cas nosil v zadku ruzu od jana novotneho. davam jednu hviezdu ako symbol tej cokoladovej, z ktorej tento vykal s najvacsou pravdepodobnostou vyliezol (a ano, su aj horsie filmy...). btw, coho je cross doktorom? prdenia do vankusa? fukania na hrebeni? alebo sa zastavil na vikend v plzni? ()

krusty2

Rob Cohen vie ked do toho nemota politiku.Inač od Fast and Furious konečne dobrý fim.Tyler Perry mi nevadil a čakal som to najhoršie. Ako vydím je to tu sám odborník. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)