Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

ANTYCHRYST

Mysteriozní thriller? Tak to teda opravdu ne! Nudnej, vlažňoučkej film bez akce a nápadu, vhodnej tak na středeční večer na Tv Nova. Doufal jsem že uvidím další biják s fungujícím dějem vraždy, nějaká předloha a detektiv. Nic takového se nekonalo a zoufalá snaha o nečekanej konec se taky nepovedla. A tohle nám cpou do kina... csss maximálně DVD v papírové ošatce ve výprodeji za 20 k.č. ()

beso74

Celkom zábavný film, na ktorom sa človek schuti zasmeje, problém je, že toto dielko nebolo koncipované ako komédia. Tyler Perry nech sa naparuje ako chce, nech dedukuje ako istý pán Holmes. Alex Cross v podaní Morgana Freemana je pre neho nedosiahnuteľným cieľom. Cross je chytrák, ktorý ohuruje svoje okolie teóriami, krásne a fascinujúco znejúcimi, avšak bez akéhokoľvek pozadia a opory vo faktoch. A výsledok? Prásk! A milý pán Cross mal zase pravdu, za celý film sa pomýlil len raz, aj to v prípade, v ktorom sa pomýliť nemal a nesmel. Matthew Fox hraje psychopatického vraha ktorý by sa pokojne mohol volať Frankenkiller, pretože je to ten najtuctovejší zabijak, aký sa kedy na striebornom plátne objavil, vo svojej snahe vyzerať cool je totálne na smiech, výbuchy hnevu a chladné logické plnenie vlastného vražedného plánu akosi nejdu k sebe. V porovnaní so Zberateľom bozkov či Pavúkom slabé ako čaj, lepší výsledok by sa bol dosiahol, ak by sa popracovalo na zopár detailoch, predovšetkým dať scénar napísať niekomu, kto písať vie a poprípade videl aj predošle 2 filmy... ()

TommyDiamond

Příběh detektiva Alexe Crosse, mě nijak neoslnil. Je mnoho podobným a lépe řešených filmů než tento. Navíc se Vražedná hra svým provedením zasekla někde v 90.letech a to už pro dnešního diváka není atraktivní. Od pana Jamese Pattersona jsem žádnou knihu nečetl. U mě je v tomto oboru jasným favoritem Jeafery Deavery. Jeho kriminální thrillery jsou nejenom dobré čtivo, ale jak jsem se mohl přesvědčit i dobrá předloha pro film (sběratel kostí). Jestliže film Vražedná hra patří do nějaké série( jako pavouk, sběratelé polibku), tak jsem se to dozvěděl až po shédnutí. Já prostě beru Vražednou hru jako samostatnou jednotku. Celkově jsem zklamaný a dávám dvě hvězdy.... ()

Lavinia

Slaboduchost, zmatečnost, poldové jako mstitelé bez předpisů a kontroly, jako vystřižené z braku 80. let s optikou dneška. ()

dannyd14

Asi budem za opičiaka a vyvrheľa, ale nechápem fakt, čo je na tomto filme "až také" desné, fádne a podobné zlé vlastnosti. Ja som si jednoducho chcel vychutnať večer pri dobrom filme a vôbec som sa nenudil, postavy mi padli do oka- najmä skvelý Matthew Fox podal fantastický výkon, ako psychopata ho už mám uloženého asi na veky vekov. Film je z pohľadu zarytého diváka samé klišé, ale to mi moc nevadilo, pretože pri spomienke na to koľko hlúpych filmov existuje, tak toto je taký lepší priemer. ()

Marfab odpad!

Stacilo mi deset minut. Konec byl nevyhnutelný. Nakonec z toho byla asi půl hodina. Ale tuhle movie sračku by neodvrátil ani obelixův menhír. ()

Shitonit

Na tomhle mě nejvíc nasr........, že jsem někde v půlce vzpomněl, že to už viděl. Což bylo trochu blbý, ale dík mé skleritioze jsem stejně věděl prd, jak je to dál, čímžto jsem se zahryz a sledoval. Alex černej Kross je mooooc chytrej polda, kterej má manželku a dvě děti plus jeden černý kousek v baťůžku tý svý opičky. K tomu má matku, kterou hraje taková ta černoška, jak mě straší ve snech... K tomu všemu má i parťáka, Tomíka, a prima kolegyni Monďu. No dále k ději... Jedný bohatý couře takovej moc hezkej fešáček ustříhá prstíky a brilantně povraždí přicmrdující homoguardy. Poté fešáček sejme Alexovu vopičku samozřejmě to odnese i nevinnévopičátko v bříšku, sejme i šukadelózní Monďu, což chytrýho Alexe poněkud nasere, a přes své zásady se vydává na sebevražednou misi, hon na zabijáka. Je to napínák jako prase, naháněj se hodně statečně, krev lítá, akce střídá akci a než se člověk naděje, tak je konec, kterej přináší smrt luxusního zabijáka, Axelovo uspokojení a v neposlední řadě konec přináší mé tiché vzdechnutí...ještě, ještě chvilku mi to dávej...... ()

Baldic

Jediné co v tomto obyčejném krimi vyčnívá je výkon Matthewa Foxe. Jako psychycky vyšinutý zabiják působil věrohodně. Ostatní postavy se ve filmu ztrácejí a kamera působí v něterých scénách dost křečovitě. Celkově je to tedy dost podprůměrné krimi se zajímavým obsazením, ale mizerným provedením. ()

mark9th

Ono by to mozno neposobilo ako odflaknuty, nudny beckovy film, ak by to tocil iny reziser. Cohen znova predviedol svoje ''umenie''- hrozny strih, kamera a hlavne odflaknuty pribeh. K tomu vsetkemu pridajte Perryho prejav, ktory je na zaplakanie a hned mate adepta na jedno z najvacsich sklamani roka. 20% ()

vieriX

Asi nejlepší co na tom filmu bylo podle mě nebyl vůbec špatný Matthew Fox prostě psychotický magor a nájemný vrah. Jinak tu moc toho nefunguje Tyller Perry no prostě ho budu mít vždycky zaškatulkovaného jako toho co se převléká za tlustou černošku. No a režie prostě co se stalo s Robem Cohenem od prvního Rychlé a zběsile nenatočil nic pořádného. ()

kiros179

Zajímavý záporák, svižných prvních 30 minut, ale také pocit stokrát viděného s naprosto nehodícím se obsazením (Perry a Reno mě tam opravdu nesedí) a s ještě neuvěřitelnější závěrečným soubojem /SPOILER Alex to nabančí jednou rukou elitnímu zabijákovi. ehm fakt? Alex vypadá, že neuběhne ani 100 metrů v kuse/. Korunu tomu nasadil konec, jsem si připadal jako bych prospal cca 20 min filmu, najednou jsem se objevil na druhém konci zeměkoule a bylo hotovo. wow. Přesně na takovýchto příkladech je vidět, co se slibným námětem udělá mdlá režie a scénář. /SPOILER Doteď vlastně nevím jestli Monika přežila nebo nebo ne, oplakávají tam Crossovu starou, ale o jejich parťákovi ani slovo??!/ A to není ani zdaleka poslední věc co tam skřípe. 30% ()

Peter Bračík

Výborné stvárnenie zápornej postavy, plynulý dej, síce trochu klasická kriminálna zápletka, no súhlasím s kladne hodnotiacimi užívateľmi, že film si nezaslúži také negatívne hodnotenia. (90%) ()

DJ Kritik

Dalo sa na to pozerať, ale mynulo to aktuálnosť tak o 10 rokov. Bohužiaľ takéto zápletky už nefungujú ani v TV filmoch. ()

64B

Ne, ne, ne. Fox jako záporák rozhodně ne! Kdo sledoval Ztraceni, tak se mnou musí souhlasit. Být role dobráka se záporákem obráceně, tak už bych tomuhle filmu i něco uvěřil, ale tohle ve mě přesvědčení nemělo. Navíc věřím, že přečíst si předlohu, tak bych si to užil víc, než touto "náhražkou". ()

mirkath1 odpad!

Si dělaj prdel:) Alex Gross teda v knihách 100% nebyl černej. Tenhle ksicht se mi vůbec nelíbí, Seru na to a to jsem se docela těšila, Co kdybys tam přidala trochu Stevena wondra? ,, myslíš tati? ble ble ()

Mikecat

Prvej tretine filmu nie je čo vytknúť, akcia, tajomný vrah - excelentne zahral "Matthew Fox" rozvinuté do nádejného krimi thrilleru, potom príde nezmyslený výstrel z ostrelovacej pušky a človeku sa až žalúdok obráti. Ak máte radi bolesť, slzy, utrpenie, nejakú akciu a Jean Rena ako zápornú postavu nech sa páči. ()

rasto87

Ja viem, že Alex Cross je ďalšia kópia filmu o sériovom vrahovi, ale i tak som sa bavil. Je veľa filmov, ktoré majú lepšie hodnotenie ako tento, ale nie každý ma dokázal prinútiť sedieť v kresle. Alex Cross je pre mňa celkom v poho kúsok na ktorý sa dá fakt pozrieť. Obzvlášť sa mi ľúbil herecký výkon M. Fox, ktorý famózne stvárnil totálneho psychoša, ktorého fascinovala ľudská bolesť. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)