Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

stuly

Svižný thriller so zaujímavou zápletkou a výborným stupňovaním deja.Herecké obsadenie bolo taktiež veľmi dobre zvolené.Inak som fakt veľmi prekvapený,že hodnotenie tohto filmu ma také nízke percentá. Odporúčam tento film určite pozrieť,bavil ma až do konca.Pre mňa to neboli určite štyri čisté hviezdy,skôr tak 3,75 hviezdičky,ale tento film si určite zaslúži určite minimálne 70 %!!!! ()

ragtime

Alex Cross je priemerná detektívka s obyčajnou zápletkou. To, čo ju degraduje na podpriemernú sú herci. Máme tu na jednej strane nevyužitý potenciál výborného záporáka v podaní až závideniahodného vypracovaného Matthewa Foxa (zaujímavý kontrast k neskutočne vyžratému Jeanovi Renovi) a na strane druhej Tylera Perryho, ktorý je asi najhorší dramatický herec, čo kedy žil. Jeho neschopnosť podať vo výraze emóciu, ktorú si situácia vyžaduje, sa stane legendou, veď z toho filmu robí komediálnu frašku. Je strašné, že keď má prachy, tak si môže vybrať akú chce rolu a takto to celé zmršiť. Celému tomu nasadzuje korunu neschopnosť policajného zboru. Kedže som prednedávnom dopozeral Luthera, tak tu mám krásny kontrast medzi sračkou a dobre urobenou robotou. ()

NeverEver

Tenhle maraton vysinuteho vraha nechape snad ani sam scenarista, jinak by nebylo mozne nadelat v nem tolik "der" a "absurdnosti". Jelikoz jsem navic odhadla "kdo za tim je" uz po asi 10 minutach, je to opravdu zly scenar:-( Par situacnich vtipku uz to bohuzel nemuze zachranit. 2* davam i s ohledem na to, ze jsem film dokoukala az do konce:-) ()

Whoossain

Je asi něco špatně, když v detektivce plný nesympatických herců je zdaleka nejcharizmatičtější hlavní záporák... ()

f3nix

Až pitomě jednoduchý příběh bez nějakých kliček bokem, u kterého rozhodně nebudete nadšeně jásat. 2 hvězdy pouze za Foxe, jehož záporák mě naprosto bavil. ()

colocolo21

Toto sa rovná takmer k znetvoreniu Alexa Crossa. Ako sa mohol k postave inteligentného, chytrého detektíva dostať totálne neznámy chlapík, ktorý od prvej chvile pôsobí nemotorne až tragikomicky. Ono to celé predovšetkým nudí, jediné pozitívum na tomto nepodarku je skutočne slušný záporák v podaní Foxa. ()

chosan

Podle knižní předlohy jo? Tak to asi těžko knihy Pattersona jsou skvělé zatímco tento film je spíš průměrná kriminálka dávám 50%. ()

Unrealik

Fox je fajn psychopat, stylizoval se do role Hitmana (filmového/herního), je mu hodně podobný. Ale dojem dost kazilo, že jsem měl pocit, že jej v tomto filmu dabuje někdo jiný. Co se týká děje, tak bych klidně upozadil manželku/rodinu a více se soustředil na "chytré zabíjení. ()

bergeron

Trailer lepší než samotný film. Aj napriek tomu ako som sa tešil na postavu Mattewa Foxa, v celkovom prevedení to bolo pochabé, nelogické, nezapadajúce, a divácky neatraktívne. ()

StanleyVanH

Taková klasická oddechovka s nějakou tou mlátičkou a přestřelkou. Jinak mě překvapuje že hvězda ze ztracených jako tady záporák Matthew, aspoň podle mě, umí dobře hrát, on se mi tady opravdu líbil, škoda že nehraje i v lepších filmech. ()

Dobstaf10

Shaquille O´Neil si hraje na mentalistu a hodnýho taťku, dokud nepřijde vinou pronásledovaného vraha anorektika Foxe o těhotnou ženu, ..tak se stane z hodnýho poldy zlej polda a jak to skončí je uplně jasný. Na závěr ještě trochu překvapenej Jean Reno s nastrčeným heroinem u bambusáků mě docela pobavil.. Lojza :D ()

leonskennedy

Film stojí hlavně na výkonu ˇztraceného´ Matthewa Foxe který hraje výborně.Jinak průměrnej akční film se zbytečnýma dojemnejma scénama.nevytrhne to ani Jean Reno či Edward Burns. ()

wrzec

Nezáživný pokus o thriller, s celou řádou absurdních nesmyslů ve scénáři, včetně nesympatických herců v čele s neumětelem Robem Cohenem jako režisérem celé té trapnosti. Proti tomuhle je Cohenovo "Triple X" naprosto špičkový akčňák. ()

zeromen

Slušně natočený béčkový thriller s vynikajícím Matthew Foxem. Bylo by to i na víc hvězdiček ale ten černoch toho až moc ví, jako by všemu rozuměl a všechno uměl, a prostě tam nesedí. ()

Svadbos

Inkoheretná hlúposť. Keď vidíme toľko vypulírovaných kancelárií, chce sa veriť, že film finančne zastrešovala Detroitská obchodná komora. ()

Gazzellka

tento podivny pokus o sfilmovanie pattersonovho alexa crossa ma s kniznou verziou spolocne asi tak mena postav a ... a... a to by aj bolo vsetko. konecne som pochopila, preco film v bratislavskych kinach ani nepremietali. predpokladam, ze 90 percent divakov kniznu predlohu ani neregistruje, ale tej by som dala 5*. davam tu smiesnu jednu len pre matthewa foxa, ktory je proste yebac aj s kliestami v ruke. skoda, ze sullivana nemohol hrat poriadne. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)