Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

CrazymanM

Opravdu mi nezbývá nic jiného,než souhlasit s většinou hodnotících.Tohle byl opravdu slabý film,který bych se vůbec neodvážil k předchozím filmům o dr.Crossovi,natož pak ke knižním předlohám.Jediné,co si budu pamatovat je skvělý Matthew Fox v roli psychopata,ten se mu povedl,jinak hlavní představitel hroznej,Reno je už pantáta,pro mě regulérní B-čkovej film!!! ()

lobo87

Uff. Jednoznačne odfláknuté. Počnúc réžiou, ametérskou kamerou a nevhodným obsadením, z ktorého sa ako najlepší javí Matthew Fox, hlavne v prvej polovici filmu. Postava Alexa Crossa si zaslúži oveľa charizmatickejšieho herca (Elba...) a lepšie spracovanie. Priemerný thriller, ktorý však na jedno pozretie neurazí. Ako začiatok filmovej série však neobstojí... 55% ()

maxnot

Pro mne velké zklamání. Matthew Fox hraje výborného pošahance! Ale ať mi nikdo netvrdí, že když vymlátí oktagon, tak pak má problém s naštvaným tlouštíkem. Kdyby se film neodvolával na postavu Alexe Crosse a nechali tam nějakého bezejmenného poldu/psychologa, tak by to asi člověk bral jinak. Škoda promarněné šance!!! ()

bezprezdivky odpad!

Tak tohle je skutečně síla - takovej sešup od kvalit filmů Jako pavouk a Sběratel polibků, kde postava hlavního psychologa Alexe Crosse taky vystupuje, jsem teda nečekal. Slaboduchej nevěrohodnej scénář, hlavní hrdina (v prvních dvou filmech Morgan Freeman) zřejmě přišel přímo ze školních besídek. A hlavní zápletka ? Za vším hledej bohatého cizince ...... ()

daleba

Tohle bylo jak epizoda z nějakýho dementního seriálu. Tylera Perryho jsem viděl poprvý v životě a už více nechci. Tlustoprd Reno už asi zapomněl hrát, ty "fígle" s kamerou jsem jaksi nepochopil, hudbu skládal Debney zřejmě pod vlivem psychotropních látek a režisér neumí režírovat. Obě hvězdičky tak putují za Matthew Foxem, který asi myslel, že bude hrát v kasovním trháku a zamakal na sobě neskutečným způsobem. Sice nemusel dělat grimasy jako Hurvínek, ale každopádně on byl tím jediným důvodem, proč jsem tenhle film dokoukal do konce. Snad nebude pokračování.... ()

czema

Dobrý večer, měl jsem co dělat abych to vůbec dokokoukal dokonce,ale furt lepší než výměna manželek. Z filmu hodnotím za 3* pouze poslední půl hodiny jinak to nestojí za nic. Čekal jsem víc i navzdory tomu že to tu všichni zavrhli. ()

PatrikP4

Když porovnám herecké výkony s akcí. Tak akce je lepší než ty výkony. Nejlepší výkon zde podává asi Picasso i když mě osobně příjde že na sérivého vraha je pěknej magor a tudíž roly asi neměl nejtežší. ()

MadyDollar

Ze začátku to vypadalo i celkem nadějně. Takový nádech té tajemnější a vynálézavé krimi. To ale asi po půl hodině skončí a film se přehoupne na průměrnej akčňák bez špetky originality a až do konce se víceméně nic zajímavého - pokud nejste fanoušci bezhlavých honiček - neděje. Knížku jsem tedy nečetl, ale Pattersona znám a možná se podívám na psanou formu. :) ()

Saxos

Kvalita zůstala v háji. Knížky J. Pattersona se čtou jedním dechem. Filmové verze Sběratel polibků i Jako pavouk jsou vcelku koukatelné, napínavé i akční. Vražedná hra to zabila. Hroznej guláš. ()

Reddman

Pokud je opravdu Alex Cross za mořem tak respektovanou ikonou jak jsem se doslechl, tak se mi zdá, že to tvůrci s jeho převedením na plátno pojali dost všedně. Film nevyčnívá mezi mnohými podobnými akčními thrillery vůbec ničím. Děj je prostý a třeba Crossovy geniální dedukce jsou taky pojaté tak nějak bez nápadu. Tyler Perry rozhodně nikoho ze židle nezvedne a každý si asi posteskne po původně zvažovaném Idrisi Elbovi. Právě nezáživnost a šablonovitost některých postav je docela velký problém, protože nemáte vůbec potíže si po půl hodině filmu udělat reálný obrázek o tom které postavy ve filmu zemřou. Režije je podle očekávání klipovitá a snažící se o pěkné obrázky, akce střídá silnější okamžiky s těmi slabšími a není ji ani tolik kolik jsem čekal. Co člověku utkvěje v paměti je nakonec hlavně libově psychopatický záporák a některé akční momenty. Označil bych to za takový šedivý průměr, který alespoň svižně odsípá a nedovolí človéku se nudit, zato brzy vyšumí z hlavy. ()

v0jt1s3k

Tlusty detektiv bojujici s psychopatem, pro ktereho je mma temer denni chleba je asi nejvtipnejsi scena z celeho filmu. Fox je dobrej, zbytek by mohl shoret v pekle a nic by se nestalo. ()

placido1

Nevím proč má tenhle film tak špatné hodnocení od některých. Mě se to líbilo a myslím že to byla velice podařená kriminálka. Tuhle knihu jsem od Pattersona nečetl ale četl jsem jiné a mam je moc rád. Předchozí filmy s Alexem Crossem v podání Morgana Freemana byly lepší ale také je to tím, že Rob Cohen to pojal více akčněji a dost jinak. Perfektní byla postava záporáka kterého brilatně zahrál Matthew Fox. Pro mě rozhodně dobrý filmový zážitek. ()

pájap

souhlas s korbitchem 22.......jooo parádní film.......asi to lidi odsuzujou kvůli představiteli alexe ale toho jsem předtím neznal.......... ()

joker211

Poviem to takto, kamera je amaterska az to boli, atmosfera uplne na hovno a tri stvrtiny filmu su zrezirovane tak nudne, ze som to skoro vypol. Svetly moment je posledna stvrtina filmu a pekny neocakavany zaver. Herecke obsadenie je tiez vyhovujuce. Ked to mam porovnat s "filmom" Stolen s Nickolas Cageom, tak toto je minimalne o triedu vyssie. Preto som dal 2 hviezdy a preto nechapem, ze Alex Cross ma nizsie hodnotenie. Tod vse. ()

fabregas1

No žádná sláva. Od režiséra, co natočí Rychle a zběsile nebo Stealth očekávám teda víc. Herci nejsou úplně hrozní ( Matthew Fox oslovil asi nejvíce ), ovšem ani jeden nezachrání celkem nudný a nezajímavý příběh, který zde už byl mockrát. Film nemá moc co nabídnout, žádná scéna, která by vás zvedla ze židle, nic neprožíváte. Celkem mě sralo, jak detektiv Cross rychle a snadno dokázal odhadnout zabijáka. To mu mohl rovnou zaťukat na dveře a ukončit tak film v půlce, možná by to ani nevadilo. Vražedná hra sice není úplná sračka, ale na jedno podívání bohatě stačí. ()

TOPmoovie

to co tu pisu akoze uzivatelia s naj poctom bodov iba dokazuje aka je to sebranka. a hlavne za to moze primitivny system postupu v rebricku uzivatelov na csfd. je to tu ako niaka sekta. tento film je ok, uplne v pohode, ak mate chut na kriminalku urcite pozrite. dokonca je to dost originalne, len nemalo to velky rozpocet a slabsia rezia. a kvalita film materialu, farby su lacnejsie, nieoc ako tv produkcia. takze vzdy si radsej prepnite na od najnovsich po najstrasie, aby ste nemuseli citat tie blaboli tych sektarov tuna. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)