teuwik

Wow. Nemám ráda horory, ale tenhle stál za to. Celkem lékačka az jsem skoro koukala skrz prsty. Určitě by se i hodilo pokračování s těmi co vymítali ty duchy. ()

Anethia

Oceňuji, že tento horor není postavený na obyčejných lekačkách, které ve velké míře kazí dojem z filmu. Ačkoliv tento žánr nepatří mezi mé nejoblíbenější, musím uznat, že jsem si ''V zajetí démonů" užila. ()

Heavenko

Naozaj kvalitná žánrovka so skvelou atmosférou a napätím, ktoré by sa dalo krájať. A ten toľko kritizovaný koniec mi v tomto prípade nejak moc nevadil. Na to, že nie som práve fanúšik hororov som bol spokojný. 80% ()

JustFine

Horor, na ktorý nedám dopustiť. Niečo takéto potrebovalo byť v obehu, najmä v tejto digitálnej handcamerovej dobe. James Wan je majster a spolu s podmanivým duom Farmiga/Wilson vytvorili odkaz na staré dobré klasiky, so štipkou humorou a čo je hlavné, tento horor nesie so sebou aj myšlienku rodiny, súdržnosti, lásky. Je to dôležité, koľkokrát môžeme vidieť absolútne nezmyselné ľudské krváky, horory, ktoré sú všetkým na smiech, alebo horory, ktoré sú dobré, ale predsa im len niečo chýba. Dramaturgia oboch rodín je na horor veľmi vyspelá, prepojenie zla je umne vymyslené a je to asi prvý film tohto žánru, ktorý verím, že sa mohol stať. Žiadne preháňania, "prosté" vyrozprávanie príbehu. ()

TSZ

Žánrovka, které fandové asi nebudou mít příliš co vytknout. Já zas tak velký nadšenec nejsem, tudíž mi vadila přílišná délka, klišoidní lekačky a zhruba od půlky zmírající atmosféra. Nejzábavnější část je úvodní titulek, snažící se informovat o jakýchsi skutečných událostech - kdo tomu věří, je samozřejmě kokot. ()

sluzevsky

Hra na slepou bábu může být zábavná. Pokud tedy nehrajete s jakýmsi neregistrovaným účastníkem nad limit, což rodince Warrenových, která se nastěhovala do opuštěného sídla, upřímně vůbec nezávidím. Ano, odlehlá farma, otec a manžel odjíždí na pracovní cestu a v tu chvíli se do scénáře vměšují temné síly a nato řešitelé - vyšetřovatelé paranormálních jevů... Jedno velké klišé, čímž spíše jsem ve finále nadšen a oceňuji výjimečné podání a zpracování, jelikož filmů o námětech na jedno brdo je nad hlavu, málo kterému se ale podařilo z valné hromady vyčnít. ()

LeSpectateur

Už jsem nějaký ten horror viděl ... jasně občas se člověk u lekací scény lekne, nebo film dokáže udržet napětí. Tohle je ovšem jiná liga ... u poloviny filmu jsem měl fakt husí kůži, což je slušná hodinka. Kdo má rád horrory a tohle neviděl tak opravdu doporučuju. Nejen že se budete bát, ale ono je to i vážně dobře natočené! (a to nejsem fanoušek horrorů) ()

J.e.r.e.c

Tohle je pecka! Wan je šikovný režisér a Conjuring je toho strašidelným dokladem. Jde s trochou nadsázky o remake jeho předchozího výtvoru Insidious (astrálně se sem projektoval i Patrick Wilson), který tvůrci dopilovali a pořádně mu utáhli šrouby. Nikterak objevná, ale po všech stránkách fungující napínavě-hororová podívaná; přesní herci, lekačky, atmosféra strachu, nejistota, jak to celé dopadne. Byl jsem režisérovi vděčný, že tam bylo tolik lidí a světla svítila, jinak bych se asi... bál. 80 % ()

boo-boo

Guláš všetkých, ale prisámbohu všetkých klasických propriet hororového žánru - duchovia, strašidelný dom, posadnutie démonom, strašidelná bábika, des v zrkadle, čarodejnice, staré pohrebisko, proste všetko. Wan je ale inde a ktorúkoľvek z nich vie použiť lepšie, než gro celej dnešnej žánrovej konkurencie. Napriek viacerým odbočkám, ktoré vyšumia do prázdna, je to jazda od začiatku do konca, ktorú režisér s ľahkosťou kočíruje a v každom momente má diváka presne tam, kde ho mať chce - priposraného niekde v útrobách sedačky. ()

chlebo

Tak ako mnohí ďalší pri Conjuring, ostáva mi len podotknúť, že aj miliónkrát videné môže byť dobré a v tomto prípade aj je - napriek všetkým tým veciam bežným pre tisíc iných hororov, Conjuring dokáže očariť a prikovať diváka do sedadla a nedovolí mu ani upiť si z piva. Perfektná réžia, scenár aj herecké obsadenie - najviac ma síce oslovila Vera Farmiga, ale aj terorizovaná rodinka bola bohovsky presvedčivá, skrátka a dobre - Conjuring je pre mňa z novších hororov jednoznačne top, tá jedna hviezda dole je práve za to , že mnohé odtiaľ sme už mohli vidieť inde. ()

Blutarg

No, vzhledem k tomu, že tohle je podle skutečných událostí, tak jsem posr*nej až za ušima ještě teď! Podle mě ještě o fous lepší, než Sinister (když srovnám nějaké dva moderní horory) ()

Koprix

Ano, tak tohle mě bavilo. Bylo to svižné, člověk se celou dobu příjemně bál, a i přestože zápletka patřila mezi klasická hororová klišé, fungovalo to stoprocentně. Rozhodně lepší než Wanovo Insidious, které jsem viděla asi před rokem a ani si ho pro velký úspěch už pořádně nepamatuju. Krom toho Patrick Wilson v roli Eda Warrena na mě působil neskutečně sympaticky, takže jsem se dokonce mohla i vcítit do hlavních hrdinů a fandit jim, narozdíl od takového Paranormal Activity, kde byli všichni pořádně uvřeštění a blbí, že jsem jim naopak přála, aby je něco stáhlo do sklepa a vykuchalo. Konečně opět jeden z hororů, co bych doporučila na nějaký noční maraton svým přátelům. 75% ()

Newman_xf

"Založeno na skutečných událostech" c'mon... :D Ale oplývá to skvělou režií, herci hrají na horor nadstandardně dobře.. Atmosféra je super a pečlivě budovaná.. Nemám pocit, že by tam byla jediná laciná lekačka.. v rámci žánru - jo, proč ne.. ()

DaweForeman

Jak už originální název napovídá, nejedná se o klasickou lekačku, ale o určitou formu vymýtání. Sem tam nějaké to leknutí je, ale není to tak silný prožitek jako u jiných filmů. Spíše se jedná o detektivní horor, než horor jako takový. Je sice zmíněno, že se jedná o skutečné události, ale člověk dnes u těch "hororů" nikdy neví. Ale pokud se jedná o fikci, tak je tam spousta potenciálu, který je nevyužitý. ()

MFloyd

Podle mě docela přeceňovaný horor, není špatně natočený, pro mě tak akorát strašidelný, ale jinak klasika, rodinka se nastěhuje do baráku kde straší, nic víc nic míň... ()

topi80

Jedničku jsem viděl až po dvojce a... ...znovu to fungovalo na jedničku. Natočit stokrát viděné tak, aby se divák skutečně lekal a napjatě čekal, kudy se příběh bude vyvíjet, je úkol hodný mistra. A jeden takový pod tímto filmem zjevně podepsaný je. Fungovalo to skvěle, ale dvojka je ještě o něco lepší. ()

Popelka93

Příjemné překvapení s výbornou atmosférou hned od začátku. Kdo je rád napnutý a zvědavý, měl by si tohle určitě pustit! ()

Scraffy

James Wan v plnej kráse! Toto je ten horor, ktorý sa stal alebo stane prelomovým! Všetko šliape ako hodinky a ani na chvíľku vás to nenechá vydýchnuť. Krása! ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění