You're Next

• Velká Británie You're Next

Franc1s

Další nudná vyvražďovačka rodinky v baráku psychoušema? Ba néé, tohle je sakra zábavná, napínavá i pár zvratů čekající řezničina. Kde tři jedinci si navlečou populární zvířecí masky, pár potřebných nástrojů a hurá na to! První půlka se bere vážně a nervy pracují, pak ke konci už je to spíš slasher, ale furt bylo na co koukat! A hudba co hrála, na ní si ulítávám, takže krásně sedla do noty :) Nenudil jsem se, jen jediná věc mě nasr*la, donesla to mléko nebo ne? :) 8/10 PS: Na tohle se podívám zas!!! ()

criticson

Vážně má tohle kladné odezvy? Zápletka byla asi tak průhledná jako moje okno do zahrady, ze kterého jsem se měl spíš dívat. Až na ústřední hrdinku byly snad všechny herecké výkony ještě pod úrovní členů ochotnických spolků, přičemž scénář tuším vznikal až za pochodu. Nač chválit solidní technickou stránku, když ji zcela převálcovalo amatérství jinak celého štábu, místy vyhnané do naprostého komična. Ta tam bylo realistické pojetí, které sliboval trailer, a mně nezbývá jen zklamáním věšet ramena, že jsem se zas nechal přelstít marketing. #badacting #allwrong ()

1985lula

Slušný home invasion. Posledných 15 min. stálo za to, kiežby bol taký celý film, to by som mľaskala od slasti. Ale aspoň konečne viem na čo v skutočnosti slúži mixér a inak aj scéna s foťákom bola celkom fajn. ()

GTS_PUNK

Aj keď patria home invasion filmy k mojim obľúbeným, musím konštatovať, že viacero posledných kúskov, ktoré som mal možnosť vidieť, ma dosť sklamalo. Bohužiaľ k týmto kúskom musím zaradiť aj tento s názvom You´re Next. Pokojnú atmosféru opätovného rodinného stretnutia začnú narušovať prepnutí psychopati v karnevalových maskách zvieratiek - kto pozerá wrestling, si určite hneď vybavil Wyatt Family. Aj keď masky nepôsobia desivo, boli jedným z dôvodov, prečo som sa do filmu vôbec pustil - maskovanie v rôznych podobách obľubujem a tak som sa na to tešil. Po tejto stránke tak film určite nesklamal. Druhou, tou podstatnejšou vecou, bol už samotný filmový dej. Jasné, jasné, viem, že sa jedná o slasher bez hlbšieho príbehu za ním, preto na úvod ani nečakajte nejaké kecy navyše o postavách, či možnom motíve zabijakov. Tie sa dozviete až na samotnom konci, keď bude už (takmer) celá rodina Davisonovcov povraždená na viacero spôsobov a jedinými postavami, ktoré prežijú sú ... chcem sa vyhnúť spoilerom a tak si to radšej pozrite sami. V každom prípade vám ale odporúčam si film pretočiť až na záver, kedy dej graduje a vďaka ktorému môžem k svojmu hodnoteniu pridať hviezdičku navyše. You´re Next nie je žiadnym špecifickým filmom v kategórii hororu či home invasion. Až na pekné masky z miestneho supermarketu, dominujúcu hlavnú hrdinku príbehu a záverečný, pre niekoho možno nečakaný, plot-twist, sa tu niet na čo tešiť. Ak chcete z filmu to najpodstatnejšie, bohato vám postačí posledných dvadsať minút s titulkami k tomu, kde si na polaroidoch môžete pozrieť mŕtvu rodinku Davisonovcov. ()

andrew88

Příběh sám o sobě je skvělý, napínavý, hlavní hrdinka je pěkně drsná. .....ale za tu dementně roztřepanou kameru dávám bohužel dvě hvězdy dolů...nedá se na to normálně dívat, bolí z toho oči. To byl kameraman sjetý nebo...?? ()

gemi

Solidní slasher s pár docela překvapivými twisty. Málem jsem dal čtyři! Ale za tu jednu kulervoucí lacinou lekačku dávám jednu dolů. ()

Likan7

Skvělý úvodní útok a postupně klesající kvalita i míra zábavy. Ke konci mě už vysloveně iritovala roztřesená kamera, která sice chtěla vypadat realisticky, ale občas bych za stativ byl moc rád. Jinak celkem fajn béčko s několika hezkými záběry a lekačkami, ale nic, co by z filmu udělalo něco zapamatovatelného. ()

dannyd14

Nízkorozpočtový indie horor movie (rozumej nezávislý film), z dielne A.Wingarda (má na svedomí vznik VHS), postavil laťku dosť vysoko. Svojou normálnou myšlienkou zakopáva Purge pod čiernu zem a svojím svižným tempom degraduje Strangers. Mnou jeden z najočakávanejších hororov kategórie home-invasion sa mi po dlhšej dobe dostal konečne do rúk a výsledný dojem? Nesklamal, naplnil moje očakávania, rozhodil, šokoval a dokonca aj mierne pobavil v istom momente. Svoju originalitu to už len podľa popisu postráda, ale je to vrcholne od úvodu napínavé, až sa vám z toho tuho mrazí krv a vy si to smelo vychutnávate až do samého záveru, a prajete si, čo najkrutejšiu smrť rafinovaných záporákov. Najväčší podiel na tom nesú masky, z ktorých srší napätie a strach, výnimkou nie je ani luxusný soundtrack, ktorý nereže uši po x-tých replayoch vo filme. Gore je požehnane, výkon hlavnej postavy obstojný a záverečná scéna je čerešničkou na torte. Ašpirant na horror movie of 2013. ()

DavidWebb

Hororový žáner by si bezpochyby zaslúžil viac podobných snímkov ako tento. Už len kvôli snahe kdekoho zarobiť majland bez toho, aby si pripravil dobrý scenár a/alebo s myšlienkou, že divákom stačí more krvi a je to v cajku. Nie žeby bol You're next originálny alebo perfektne prešpekulovaný ale (hlavne druhá polovica filmu) je naozaj napínavá a čo je dôležitejšie, konečne som držal päste "hlavnej" hrdinke. Prvá polovica ma totiž dosť silno otravovala a pozerať resp. počúvať dookola "Ááá, ou maj gád, ou maj gád, áá, ou maj gád" zo mňa takmer urobilo opäť fandu bandy magorov. A som rád, že sa tak nakoniec nestalo. Neokukaní herci a vhodne zvolená stopáž pri tomto druhu filmov taktiež robí vo výsledku svoje. Človek by nečakal, že nakoniec SPOILER! "o peniaze ide vždy až na prvom mieste" Koniec SPOILERA. Hold taká je Amerika. Čo lepšie, celý svet sa snaží byť ako Amerika, takže sa všetci tak nejako viac zomknime a usilujme sa o čo najúspešnejšie domestikovanie. Filmu zdar, dnes hororu zvlášť! ()

departed

Tak teď už vím, kde se inspirovali tvůrci Hotline Miami. Každopádně jsem takovýhle hororů viděl už víc než dost. Opět se jede podle defaultní šablony pro low-budget horory, kdežto tady aspoň byly zajímavý ty masky a dva hlavní zvraty, jinak jsem všechno viděl už jinde. Zív. ()

BrianStorker

Někteří uživatelé by si měli udělat jasno v rozdílu mezi horrorem a thrillerem. Horror má vyvolat strach, často i o nás samotné a to z důvodu, že ve snímku sledujeme (příp. čteme v knize) nadpřirozené, nereálné jevy (démoni, upíři, nestvůry, duchové). Thriller, na rozdíl od horroru, vyvolává pocit obav či napětí o osud hrdiny z důvodu hrozby reálného nebezpečí, který není vyvolán nereálnými fiktivními příčinami či jevy (hrozba psychopata, vraha, násilníka atp.), Snímek You´re next je tedy typickým thrillerem, nikoliv horrorem. Podobných filmů, a nutno říci, že lepších, je natočeno nespočet. V tomto filmu vidíte první krvavou scénu již ve čtvrté minutě. Následuje předlouhá půlhodina, kde sledujete nudný děj s nevalnými dialogy, aby po více než půlhodině následovaly další násilné scény, které vidíte díky natáčení kamerou bez stativu roztřesené (epileptici pozor!), doprovázené ječením postav filmu. Jinými slovy mne tento film více než zklamal a podle mého názoru tento film ničím výjimečným nevybočuje z žánru klasických vyvražďovaček, kterých jsou mraky. A že by se masky ovečky, tygra a lyšky mohli stát ikonickými horrorovými postavami, jak zde píše jistý uživatel? To snad ani nemůže myslet vážně! Čím je tento film přelomovým, že by si tuto poctu zasloužil? A jak jsem již psal, není to horror, tak jaké horrorové ikony? Ke kladu počítám snad jen posledních několik minut, které staví jednu z hlavních postav filmu do úplně jiného světla, než tomu bylo na začátku snímku. Tím snad jen trochu tento film vybočuje z průměru, že závěrečná zápletka, resp. finále je přece jen trochu jiné, než u jiných podobných filmů. ()

Miagy

Vynikajúci horor, plný napätia, odohrávajúci sa v jednom dome. Nerozumiem však, prečo tie filmy točia tak naivne a hlúpo. Treba si odmyslieť abnormálne hlúpe správanie postáv, nelogické kroky a naozaj nepochopiteľné dianie v dome. PLUS: masky postáv, dostatok napätia, akcie, hudba, atmosféra domu.... MINUS: hlúpe správanie postáv, nelogické, pritiahnuté za vlasy ( kráčam chrbtom k dverám?, sám si lahnem mimo celú partu?...) ale inak vynikajúci napínavý trhiller ()

Voorhees

Vražda měsíce, mozek míchající mixér, pasti na myšky a krysa v domě. Otravnej OST a hafo krve prdelí a zajímavě pozabíjenejch zbytečnejch a nesympatickejch lidí. Plus turbo psycho ninja holka co mixerem šroubovákem klepáčkem na maso a nožem pokillí nonšalantě 6 lidí a sedmého pastí. Slovo na konec? Špatnej konec karíéry policisty co žil se svou matkou a poprvé si vystřelil...aspoň měl trochu vzrůša. (a ne nebudu psát čárky). ()

ANTYCHRYST

Docela zajímavej vyvražďovací film, kde mají vrahouni různé masky zviřátek :) což vypadá vskutku dobře. Když tam stojí z profilu v černým kuši v ruce a nahlavě masku ovečky. Studentka mile překvapila a většinu filmu táhme hlavně ona, když si je tam všechny solidně dává. Je vidět, že se režie občas snaží o černej humor viz: jak tam poslouchá u toho souseda ten song v klídku, nebo jak si to frajerka chce rozdat vedle mrtvé matky. Nejvíce mě ovšem zaujal ten song co tam hraje: Dwight Twilley "Looking for the Magic" hodně chytlavá oldskůlová píseň. Je to tak na 3 až 4 hvězdy a díky songu a akční hlavní hrdince dávám 4* 70 % ()

.killer.

Ač je hlavní motiv veškerého toho masakru trochu přehnaný a asi ne moc pravděpodobný, jedná se v tomto hororovém odvětví určitě o to nejzábavnější, co jsem zatím viděl. Pokud tedy máte podobné vyvražďovačky rádi, hoďte myšlenky stranou a bavte se. Solidně natočené, nepředvídatelné a poměrně dost krvavé. Za mě palec nahoru. ()

JimDeNiro

Vynikající home invasion, s velice cool hlavní hrdinkou a dostatek krve, jsem spokojen. zatím to nej z žánru home invasion, co jsem viděl!! 90% ()

Knor

Chtěl jsem dát solidní tři hvězdy , ale když tak o tom přemýšlím zaokrouhlím to nahoru, protože takhle poctivou vyvražďovačku už dneska jen tak někdo neudělá. Spousta mrtvých, spousta krve a sympatická drsňačka, která bere všechno pevně do svých rukou i když ze začátku vypadala, že by jí složil i pohled na mrtvou mouchu. Film pořád jede a nemá hluchá místa, nlekaček je dost a dokonce i opravdu nečekanej závěr. Je super tu a tam narazit na takovouhle nenápadnou perličku, která opravdu stojí za to. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra