Cabin Fever: Patient Zero

V Karibiku se výletní loď srazí s výzkumnickým plavidlem. Srážka není nijak katastrofická a nic hrozného by se nestalo, kdyby ovšem na palubě výzkumnické lodi nebyl masožravý virus, který zabije každého, kdo s ním přijde do styku. (topr harley)

dubinak

A já si stěžovala na Rothovu jedničku. Opět mi bylo předvedeno, že se dá splodit mnohem větší katastrofa, a to jsem doufala, že když se zrovna naskytla šance natočit nějaký zajímavý prequel, trochu si s ním pohrát, aby krásně vše zapadalo, Andrews čumí jen na to, aby byl pěkně zachycený boj dvou rozkládajících se ''krásek'', jako vystřižených z předloňského Thanatomorphose. (Což mi nepřipadalo moc sexy, spíš zbytečné a stupidní.) Když nepočítám naprosto otřesné herce a ještě otřesnější jednání postav, gore si ode mě zaslouží tu jednu hvězdičku, protože to jediné bylo naservírované docela lahodně, i přes to, že zrovna nejsem fanoušek blití sraček v hektolitrech při nejlepším přímo do sousedova obličeje. Vážně jsem občas nevěděla, jestli se smát nebo brečet a nevím, jestli to byla porucha na mém přijímači, nebo, že v tmavých scénách bylo vidět úplný kulový. ()

sir-dave

Něco mezi jedničkou a dvojkou.. Herci byli hrozní, byla tady velká snaha nalákat na jméno Sean Astin. Pravděpodobně se to časově zařazuje před jedničku, jak vznikla nákaza - ne že by to bylo nějaké zajímavé. Nejlepší část byla bitka těch dvou ženských a klasika konec při závěrečných titulcích. ()

Nivenx

Tak první díl je stále nepřekonaný. Díl druhý je úplně někde jinde a třetí to je zpět drobet vážnost. Patient Zero je takový mišmaš, kde Andrews bohužel přidal nějaké prvky ze zombie filmu, protože jinak si nedokážu domyslet proč někteří lidi stále žili. Přidal pár prvků z Resident Evil, jako imunita vůči viru i to že mrtví ožívali což se mi opravdu moc nezamlouvá a už to není Cabin jak jsme byli zvyklí. Rozhodně to má dobrý spád, výborné gore scény, jako trhání všech kus těla či rozpadávání všeho stylu. Bohužel to, že kluk neuhlídá doktora bylo očekávané i to že druhý neohlídá doktorku. K tomu ten konec nebyl podle mého gusta, jak sežrali Parkerovi všechno s naviákem. Rozhodně jde i přesto o povedenou hororovou sérii a doufám, že se s ní nestane něco jako u Wrong Turn. Film jsem si užil, ale má své mouchy, které mi brání hodnotit více. 55% ()

Sabrewulf

Do třičtvrtě filmu to byl horor s hodně slušnou a tajemnou atmosférou, která houstla a houstla. Pak ale nastal obrat o 180 stupňů, s hromadou imbecilních zvratů (já jsem proti tobě, ne vlastně jsem s tebou a proti nim, ne vlastně oni jsou s námi) a nelogičností (jak někdo, kdo nemá rty, může plynule mluvit a vyslovovat "P"?). Škoda, start to mělo slušný. ()

lennyd

Porter (Sean Austin) se svými přáteli vyráží na výjižďku na lodi a rozhodnou se strávit pár dní na opuštěném ostrově. Jenže hnedle po prvním koupání je jediná děva společnosti nakažena něčím velmi nepřijemným, a Porter a jeho nejlepší kámoš se vydávají hledat pomoc (na opuštěném ostrově je samozřejmě tajná laboratoř). V laboratoři probíhají testy, jejichž cílem je najít zdroj stejné nákazy, kterou má ona dívka - ale virus se začíná nekontrolovaně šířit... První Cabin Fever byl .. prostě první, druhý přinesl do celé série trochu (vcelku i dost) humoru, a třetí ? Ten už bohužel nemá čím zaujmout - ve filmu není vůbec nic, co by diváka jakkoliv u obrazovky drželo (zvlášť když krvavou nákazu jako první chytne jediná ženská široko daleko, takže nelze ani mužskou část publika lákat na obnažené ženské křivky). Pak se film vyvíjí hodně předvídatelným tempem až do (ehm) překvapivého závěru. Doufám (i když tuším že marně), že tímto filmem byla tato série ukončena.. ()

lykan9

Patient Zero je mnohem temnějším hororem než jeho předchůdci. A musím uznat, že to Cabin Fever moc sluší. Vůbec je to jeden z mála hororů, který má spíše vzestupnou tendenci a díky tomu se vždy těším víc a víc na nový díl. Patient Zero je rozhodně nejlepší díl série Cabin Fever. ()

KASUGI

Když si odmyslím neskutečně kreténskou partičku (bratr hlavního hrdiny už je pomalu karikatura), která navíc dělá neskutečně dementní rozhodnutí, tak to zas tak špatné nebylo. Ke konci mi to trochu připomínalo sérii Resident Evil (tu herní, ne tu Andersonovu zprzněninu). Průměrný horor, ale stále je to výraznější věc, než poslední roky zoufale nezáživné a neoriginální hororové tvorby. ()

Forsberg11

Zvyčajne keď si pustím film v noci o druhej veľa od neho nečakám a predpokladám, že ma aspoň natoľko unudí, že zaspím. Ale tretej časti série Cabin Fever sa to chvalabohu nepodarilo. Pri tom sa nedalo zaspať. A aj keď sa prvých 20 - 30 oťukávacích minút môže javiť ako stokrát omletá a zbytočná omáčka, na to čo príde po tom sa oplatí počkať. Pretože sa začnú diať veci. A to také, že som čumel ako blázon. Na príbeh sral pes, ten je slabý ako čaj, ale to ma pri tomto filme vôbec nezaujímalo. Tu hrali hlavné husle dvojica gore a napätie. A zahrali na ne vynikajúco. Patient Zero je horor v pravom slova zmysle so všetkým čo k tomu patrí: krv, strach, napätie, hrôza, mordy, nechutnosti. No proste všetko. A na minimálne dve tri scény (ženský fight, licking, etc.) veľmi dlho nezabudnem. Ak sa bude aj pripravovaný Outbreak niesť minimálne na takejto kvalitatívnej úrvoni, tak sa je na čo tešiť. Takže zhrnutie: vrelo odporúčam všetkým... okrem tých so slabších žalúdkom. Scén, ktoré vám môže pokaziť chuť do jedla je v tomto filme až až. 70 %! ()

netahlo

Tak mne osobne se to libilo vic nez predchozi dva dily dohromady. Asi proto, ze to bylo pojate uplne jinak. Herecke vykony byly sice obcas usmevne a scenar taky na originalite moc nepobral, nicmene s jistymi vyhradami me to bavilo. Nejvic asi lizacka ve stanu a pak bitka holek a nasledne umlaceni jedne z nich umelakem :-) ()

folklorman

Jako fanda Eliho Rotha rozhodně preferuju první díl. Pokud jde o dvojku tak tu z duše nenávidím stejně jako toho spratka co ji režíroval. Možná proto dlouho odkládaná projekce nakonec mile překvapila. Herecké obsazení je relativně v pohodě samozřejmě v čele se Seanem, jenž už stěží připomíná upištěného dobrodruha z Buráků. Kamera, výprava a hlavně gore-štavnaté efekty hodnotím nadprůměrně. Ačkoli je scénář krajně impotentní musím film (jako celek) trochu nadhodnotit za již zmíněné lokace, efekty a už jen proto, že mně náramně sedl. TOP SCÉNA: souboj nakažených koček. ()

iXtr3m3

Škoda, týmto pôvodná séria skončila a nepomohol k tomu ani Sean Astin. Gore nebolo zlé, dokonca aj myšlienka bola fajn, ale inak strašne rýchlo zabudnuteľné. ()

Corpsegrinder

Ufff tak to bylo hrozný. Jednička neni žádnej zázrak ale už má celkem kultovní status a míň známá dvojka už je srandovní nářez, tohle se ovšem bere z většiny vážně a to je asi největší problém. Přes hodinu jsem se nudil jak svině a procházení podzemního komplexu mě začínalo nutit film vypnout a vysrat se na to, potom sice přišlo pár scén co za to stálo (scéna s revolverem, bitka dvou nakaženejch holek kde se trhaj kozy zakončená útokem obřím dildem atd) ale to už film z průseru nevytáhlo. Gore je slušný a to je asi tak vše. Samvěd Křepelka potvrdil že už si v Hollywoodu neškrtne. ()

MareT.

Fascinuje me, jak pan reziser neumi natocit napinavou scenu ale urputne se o to snazi. Scenar nedava moc smysl a co postavy vypousteji z ust je k smichu. Ztrata casu ()

Wancohoff

Slabe.no viac som ani necakal.sice je tu viac gore ako v jednotke, nic sa nevyrovna jej pomalnemu tempu siriacej sa nakazi.holenie nôh, a rozpadajuci sa pypýk z dvojky, ktoreho screenshot si viem vybavit aj teraz a este ma pichne aj v žaludi.trojka nema ani jednu taku scenu.(oral? Vsak nic neukazu len krvavu hubu) a taktiez neviem pochopit a dost ma nasiera to, ze ked sa cloveku rozpadava maso, vobec nic neciti, ziadnu bolest a pobehuje - dokonca bojuje ako v ringu. ()

Silviaxx

Cabin Fever je jedna z mála sérii, u ktorej vo mne jej ďalšie pokračovania vzbudzujú stále lepší a lepší dojem. Nápad ako taký je to fajn, ale spočiatku nebol zručne uchopený, čo teda vyvolalo aj moju nespokojnosť. Jednotka bola v porovnaní s nasledovníkmi katastrofa. Dvojka už vyzerala celkom schopne. V trojke je to už šialená jazda s masakrálnymi maskami. Čo sa mi na sérii páči je, že každá časť má inú formu, vizuál a prostredie. Rovnako ponúka aj rozdielne detailné, nechutné zábery, vďaka čomu divák nemá pocit, že je to už otrepané alebo nudné. Patient Zero ma však chytila najviac - bola som rada, že sme sa zamerali na úplne iné postavy a že sa jednalo o prequel, teda celá nepríjemná záležitosť ohľadom mäsožravého vírusu dostáva hlavu a pätu. Ďalšie pokračovanie by kľudne mohlo byť aj na plný počet. ()

BlackHood

Ostatní díly byly odporně nudné, hodinový rozjezd, ale tady se něco dělo hned od začátku... Taky to bylo akční, brutální a mělo to pár obstojných zvratů. Strašidelnost 0/4 Brutalita 3/4 ()

Hernycztek

Nechápu tak nízké hodnocení. Patient Zero je pro mě minimálně stejně kvalitní jako jednička od Eliho, né-li lepší. Ten pravý nářez začne po čtyřiceti minutách, kdy mladíci sestoupí do podzemní laboratoře, kde sice nakažení vědci vypadali jako ''zombie v Doom(u)'', ale to se dá odpustit, protože závěrečných 20 minut přineslo takovou dávku velice kvalitního gore, že nemáte čas sledovat menší chybičky. Co asi dlouho nevyženu z hlavy, je romantická předehra a za zmínku stojí i souboj ''woman vs woman''. Určitě by jsme se obešli bez té ''krimi scény'', kdy si hlavní hrdinové hrají na únosce.. Objasňující konec a zvrat v jednom také potěšil, navíc to zůstalo otevřené pro pokračování, ale toho už se nejspíš nedočkáme. Bohužel se znovu setkáte s nelogickým chováním postav, které bije do očí a hlavně kvůli tomu musím srazit jednu hvězdu, jinak je to téměř bezchybné. ()

molcan2

Kedže je toto tretí diel, tak som čakal že sa Cabin Feber dostane do slučky, kde každý ďalší diel ma podobný dej a všetko sa toči stále o tom istom. Našťastie Pacient nula si ide svojou cestou. Je to v podstate ten druh filmu, kde šialený vedec so svojimi sexy laborantkami drží v zajatí Seana Astina. Samozrejme, že sa na opustenom ostrove kde je podzemne laboratórium, ocitne aj skupina mladých ľudí ktorý zo začiatku riešia svoje trápne problémy dokiaľ sa nenakazia mäsožravou chorobou. Chvalabohu, lebo to bolo pomerne nudne. Vírus je teraz menej presvedčivý ako u svojich predchodcov, no ale nakoniec je aj trochu vtipný. Postavy mi pripadali akoby vôbec necítili bolesť aj keď nemajú pokožku ani pery. Vrcholom je záverečná scéna dvoch báb, ktorá fakt stoji za to. Samozrejmosťou sú aj zvratky a krvavé sexuálne scény. Tempo je pomerne svižné, takže sa nebudete nudiť. Čo mi vadilo bol fakt, že film sa menej zameriava na vírus a viac na dobrodružstvo štyroch mladých čo sú na tom ostrove. Neočakával som od toho veľa, tak som dostal celkom príjemný priemerný filmik. ()

johnymdoe

Opravdu nechutné a mě se to i přes to a přes to jak nesympatická to zase byla partička budoucích mrtvol stejně líbilo. Taková skorozombiárna takže člověk vypustí vše ostatní a prostě se baví. Nelogičnosti, chování postav, neumětelského kameramana a pitomého scénáristu neřeším. Hodnotím 70%. ()