Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Movie Gourmet

Smysl toho filmu asi neexistuje. Zjistíte zde akorát, kolika způsoby lze zemřít v šílené pasti v podobě nestabilní krychle. Mindblowing. Fakt nechápu, i přesto ale... Verdikt: 2 1/2* a 50 - 70 %. ()

aLPaC

Velice originální námět. Já jsem kdysi viděl třetí pokračování "Kostka 0" a moc si jí nepamatuju. Pak jsem se koukl na moje hodnocení a už vím proč. Nicméně první díl mi přišel vážně skvělý. Na pár metrech čtverečních se odehrává celý film, který ale ani na vteřinu nenudí. Hlavní postavy jsou zajímavé, každá má svůj účel. Konec tajemný, stejně jako celý děj. Tak se mi to líbí. ()

Renfield

Díky nápadu, který se v různých obměnách využívá dodnes, je Kostka pro hororový žánr velmi zásadním filmem. Ten nápad je tu navíc příběhově solidně rozveden a podpořen postavami, které se zase v rámci žánru nechovají úplně hloupě. V závěru sice příběhu lehce dochází dech a ani herci mu příliš nepomohou. Jenže ještě je tu pečlivě budovaná atmosféra, místnosti co dokáží překvapit a hlavně výborný soundtrack Marka Korvena. 75% ()

Emo-haunter

Velmi kvalitně vystavěný klaustrofobický snímek se spoustou filozofických myšlenek, symbolů a vodítek i kontrastů a paradoxů. Škoda ale, že ve své podstatě zůstala většina věcí o kostce skryta. Zajímalo by mě, kdo za tím vším stojí a proč. Takové mysterióznosti já ovšem velmi rád! Vidíme zde jasnou ukázku toho, že i s malým rozpočtem, když máte solidně vymyšlený scénář či hutnou atmosféru, lze vytvořit velmi kvalitní snímek. ()

hell_boy

Originalita, to je věc, která je největším plusem tohoto nízkorozpočtového snímku. Postavy jsou skvěle napsány a během těch 90-ti minut, co film trvá, si některé stihnete i oblíbit (pokud teda předtím nestihnou zkonat :-). Kostka je velice zajímavé a originální sci-fi, které nezbývá než doporučit, i když rozhodně není pro všechny. ()

Andresito

Skvělý horor natočený v jedné, vždy jinak osvětlené místnosti s pěti herci. Od začátku se s nimi budete bát, co přijde příště, od začátku s nimi budete přemýšlet: Jak se tam dostali? Dostanou se ven? Kdo je za to všechno zodpovědný? A vše spěje do finále, na které se zatraceně těšíte, doufáte, že v něm naleznete odpovědi na své otázky, a ono ... nepřijde. Přijde jen další otázka. Ach jo, mohlo to být krásných pět hvězdiček. 75% ()

Mortemiss

Horor leda v blbým snu! Možná drama, ale tohle strašidelné nebylo. To že jsou v těch čtveŕatých místnostech pasti, ve mně nevzbudilo sebemenší záchvěvy strachu ani deprese. ()

PanTumnus

tohle překvapilo. parta lidí je uvězněna v síti podivných kostek. jediná jejich možnost je rozluštit složitý kód a dostat se ven. jenže ne všechny kostky jsou bezpečné a mohou skrývat smrtící past. upřímně jsem čekal klasickou hororovou vybíjenou, a co sem nedostal? pasti se ve filmu dostanu ke slovu celkem pouze 2x! a jako hlavní zlo je zde představena lidská psychika. úžasné. tleskám. ()

majec4

Uz podla cisel to vyzeralo na celkom dobry film, ale bol som trosku skepticky. Vysledok ma prekvapil, lebo pribeh ma fakt bavil. Namet je super a ani to spracovanie mi nevadilo. Par ludi sa tu stazovalo, ze chceli vediet viac ako postavy, ale prave to ma viac vtiahlo do deja. Miestami to vsak bolo citatelne, co pri hororoch nie je nic nezvycajne. Mozno z toho dovodu som cakal iny koniec, takze neviem ci mam byt z konca sklamany, alebo poteseny :). Ale tak ci tak, mozem len odporucit. ()

lardko

Film se mi dost líbil, ale postavy se mi tam vůbec nehodili. Na jednu stranu sem si užíval scény , a na druhou stranu se mi film kvůli hercům čím dál tím víc znechuťoval. ()

TheSpearCZ

No úplně nechápu, co z Kostky dělá takový kult, o kterém tu všichni mluví. Já jsem viděl pouze strašné herce, nulový závěr a hlavně nevyužitý potenciál... on samotný nápad je výborný, ale provedení je věc druhá. Slabší 3* ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra