Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jesus666

Výborný námet, ktorý skončil priemerným filmom. A to vďaka podpriemerným hereckým výkonom. Autista, ktorý spolupracuje vtedy keď sa to hodí a nespolupracuje vtedy, keď to má prispieť k väčšej napínavosti, bol pre mňa nevierohodný. ()

in4mator

Hlavně u toho filmu moc nepřemýšlet, tolik nelogických situací, chování a logických chyb se hned tak nevidí. Naštěstí to vyvažuje neotřelý námět, prostředí a atmosféra. ()

Krchy

Dalo se na to koukat, je to minimálně o třídu lepší než Saw, ovšem mě tyhle naprosto nereálné vyvražďovačky prostě nebaví. Možná kdyby to pojali jako ulítlou komedii, jenže když ono se to tváří vážně... ()

mala_kea

Nízkorozpočtové béčko se skvělým nápadem, kterému však chybí hlavní tahová myšlenka a rafinované finále. Takhle člověk dostane "jen" skvělou podívanou a na svojí dobu velký skok ve sci-fi filmografii. Na Vincezna trochu slabší odvárek. ()

Isomut

Film so skvelým nápadom, no trošku so slabším spracovaním, ale to je normálne u takýchto filmov, no film tohoto žánru splnil svoju úlohu a veľmi ma zaujal pre svoju originalitu. Je to asi jediný film,ktorý sa natáčal na tak malom priestore, že väčší ani nebolo treba. Treba bolo nájsť iba cestu von, ktorá bola podľa mňa veľmi dobre premyslená a spracovaná a dala sa zistiť jednoduchým spôsobom, pokiaľ bola obeť dobrá v matike. ()

Hapretor

Konečně něco originálního. Ty pastičky? Jen jsem čuměl. Ta atmosféra? Nechtěl bych tam být taky zavřený, asi bych se zbláznil! -Kanada vede nad USA jedna nula v thrillerech!- Well Done, pane Natali! ()

Folky

Zklamání. I když nemám moc rád když se nedozvím proč se to děje, říkal jsem si že tohle zvládnu. A opravdu,tohle není ta věc která my na Cube nejvíc vadí. Celkově mě štve to že se to absolutně nemůže nikde dít. To má sice i Saw, ale tady mě přímo bylo do očí kde by takovou kostku asi tak postavily. Další hrůzou, ještě horší než je ta první, je že my jsou postavy absolutně nesympatické. Bylo my prostě úplně jedno jak to celé dopadne a neměl jsem se s kým ztotožnit, narozdíl od takového KR13. Poslední hřebíček do rakve je divný konec.Ten jsem prostě nepobral. Škoda, a to nápad byl docela dobrý. 55% ()

Pan_Dom

Přijde mi, že se přestaly točit kvalitní horory, obzvláště v Americe, a i proto u mě tento snímek zaujímá v tomto žánru vysoké postavení... ()

MikeeTheory

Ono to vlastně na 4* ani není. Když jsem ale zjistil, že film je starý cca 15 let, hvězdičku navíc jsem dát musel. Zajímavé, chytré, promyšlené a hlavně originální. A to mi ani nevadí, že jsem se prakticky nic moc o oné "kostce" nedozvěděl. Škoda jen, že celý příběh lépe nevygradoval (jako třeba v Saw). ()

GOREGASM

Úvod kostky je, řekl bych, žánrovou klasikou a lepší scénu s naporcováním lidského těla na kostičky doposud nikdo nepředvedl. Pro atmosféru minimálně první půle dělá hodně, bohužel postupem času divák zjistí, že herci si do tohoto low-budgetu odskočili z nejen hodiny matematiky a podobně nesympatickou eskadru by člověk stěží pohledal. Po úvodním navnazení sice ještě na chvíli stimuluje další povedený gore s kyselinou do ksichtu, ale tím veškerá mlaskavost Kostky končí a začíná postupná scénáristova křeč a pro diváka docela neatmosférická nuda. 50% ()

Raziel_cz

"Co je tam venku?" "Bezmezná lidská hloupost." Napínavý klaustrofobní horor, kterému sice do kvality Twilight Zone chybí pořádná pointa (třeba že by jediný přeživší opravdu vylezl v Novém Mexiku a zjistil, že umře v poušti a nic vážně nemá smysl a možná by bylo bývalo jednodušší zakašlat v místnosti ticha), ale boduje hutnou atmosférou, silným scénářem, rozkládajícím konspirační teorie, a jistou režií. Natali měl v dávných dobách Kostky a Cypheru skvělý styl (evokující Aliena nebo Horizont události) a dokázal diváka přenést do úplně jiné, pokleslé a sterilní reality. Herci přehrávají, ale vlastně to k carpenterovsky lacinému vizuálu sedne. Jedna z top věcí, co nám daly devadesátky. ()

Wallis3

Když prolezete hromadou místností, ALE HLAVNĚ prekousnete debilní dialogy, pochopíte nepochopitelné, jako například, jaktože na konci, když zdrhají před tím cernošským usurpátorem, prolezou nespočet místností, odmocní neodmocnitelná čísla a ty ještě umocní a ten usurpátor je stejně dožene, když stejně nedostanete odpovědi, jako třeba, kdo za to může, proč to vzniklo, tak budete mít z hlavy kostku. ()

Rathalos

Naozaj velmi dobry namet,pacilo sa mi to,aj ked to mohlo byt este ovela lepsie,ale napriek vsetkemu davam 4 hviezdicky,mal som moznost vidiet aj dalsie diely a tiez sa dalo...:-) ()

MickeyStuma

Šest lidí s velmi různorodými vlastnostmi a charaktery je nedobrovolně umístěno v nekonečném bludišti obsahující nic než smrtící pasti. Nízkorozpočtový nezávislý snímek překvapil svým diváckým úspěchem  Hororový sci-fi thriller s příběhem, kde hlavní roli hraje mysl, matematika a víra. Celé dějové seskupení v luštění hádanek dokonce i diváka přitahuje, aby sám nad úkoly zapřemýšlel. Neklidný pocit bezradnosti postupným vývojem zesiluje a to nejen kvůli nebezpečí, jakému jsou protagonisté vystaveny. Mnohé pasti jsou skutečně zákeřné a psychologicky nesnesitelné. Koncepce děje je tedy dobře postavena na zoufalosti a psychologické nesnesitelnosti. Tady rozhodně neplatí, že přežije  jen ten silnější. Stačí sebemenší chybička a smrt může postihnout skutečně každého. Hodně tu záleží na tom, jestli má místnost primární faktor jako číslo místnosti. Pokud ano, není tam žádná past. Takže stačí rozluštit vše podstatné a jít dál. Ale kam. Je vůbec kam?  Každá krychlová místnost je pro lepší divácké uchopení v jiné barvě, takže zmatečnost rozhodně nehrozí. Jedná se o snímek, který velice silně potvrzuje rčení, že v jednoduchosti je síla. A tady to platí dvojnásob. ()

lemonova

Ten nápad bol naozaj skvelý, pritom vlastne jednoduchý. Tvorcovia si ani nemuseli dať tú námahu čokoľvek vysvetľovať, či len načrtnúť. Ono to bolo vlastne jedno. Išlo iba o proces, nie o mašinériu skrývajúcu sa za ním. A prekvapivo to stačilo. Jediná, ale pre mňa dosť zásadná vec v tom klaustrofobickom zážitku, boli niektoré herecké výkony. Ak je úplne celý film viac menej sústredený iba na ne, musia ma presvedčiť, čo sa v tomto prípade podarilo tak na 70%. ()

Voj.ta

Námět super, ale to je asi tak jediný pozitivní na tomhle filmu. Herecký výkony a dialogy byly místama fakt tragický a k tomu se ještě i samotný postavy chovali nelogicky a nekonzistentně. Působilo to na mě jako takovej studentskej film. ...a nebo divadelní hra se špatnym scénářem. ()

helloween93

Velmi zajímavá jednohubka, která pracuje s matematikou, lidskou přirozeností a nesčetnými pastmi. Konec filmu je takový nemastný, unsatisfying. 3* ()

Narayan

Film, od ktereho jsem mnoho necekal, a proto asi me tak dostal, od uvodni "porcovaci sceny" az po skvely zaver s prezivsim blaznem, velice napinave, originalni a pusobive, aneb co zmuze kvalitni scenar. ()

plagjoklas

Velmi dobrý Thriller. Celkom dobre spracovaný. Postavy sa počas príbehu dokonca vyvíjajú a menia. Má to hutnú atmosféru a ani na chvíľku som sa nenudil. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra