Největší korejská kriminální organizace 'Goldmoon' získává na moci. Velitel policejního oddělení Kang (Min-sik Choi) nařídí policistovi v utajení Ja-Seoungovi (Lee Jeong-jae), aby se zapojil do operace 'New World' a pomohl zničit 'Goldmoon'. Během plnění úkolu Ja-Seoung stojí před rozhodnutím, jestli se řídit rozkazy jako policista, nebo přeběhnout a zůstat loajální Jeong Cheongovi (Jeong-min Hwang), šefovi 'Goldmoonu'. (Redi)

sniper18

Je to veľmi dobrá gangsterská dráma. Má dosť dobrý príbeh o policajnom dôstojníkovi, ktorý už desať rokov pracuje v utajení, ako člen zločineckej organizácie, pričom sa za tú dobu vypracoval až na pravú ruku šéfa jednej z jej dvoch hlavných podskupín, ale aj tak ho táto práca plná násilia až príliš unavuje a nevie sa dočkať konca. Lenže jeho priamy policajný nadriadený si to nemôže dovoliť, keďže po smrti hlavného šéfa organizácie práve začínajú boje o moc, ale policajta v utajení práve v tomto kritickom období čaká len mnoho problémov a navyše sa musí rozhodnúť, na ktorej strane skutočne stojí. So spracovaním som dosť spokojný, ale na to lepšie si treba počkať. Už úvod rýchlo vtiahne do deja, ale aj tak sa prvá polovica nesie v pomalšom tempe, neobsahuje nejaké výraznejšie zaujímavé situácie a tak ju beriem skôr len ako zoznamovanie so všetkým dôležitým , či už s postavami na kladnej a zápornej strane, alebo aj so samotnou organizáciou. No v druhej polovici ide úroveň filmu prudko hore a toto ma už úplne pohltilo, dej začne byť až mimoriadne dynamický, s mnohými intenzívnymi sekvenciami, ktoré mi až brali dych, pôsobí to veľmi napínavo a až do skvelého konca sa je na čo pozerať. Len tú úplne poslednú scénu si mohli odpustiť, pôsobí dojmom paródie, ale to je už len detail, keďže je to mimo hlavného deja. Čo sa týka akcie, tak jej tu očakávane moc nie je, tu ide predsa len hlavne o príbeh a postavy, ale aj tak sa dá len chváliť. Nájde sa tu len jedna dlhšia akčná sekvencia v podzemných garážach a tá je skvelá, hlavne perfektne natočená scéna vo výťahu, bavili ma aj všetky tie mafiánske likvidácie, no niektoré scény pôsobia aj dosť nepríjemne, nie kvôli násiliu, ale hlavne kvôli pocitu nespravodlivosti. Herecké obsadenie je výborné, Lee Jung-Jae v hlavnej úlohe, k tomu Choi Min-Sik ako policajný nadriadený, ale trochu rozporuplne na mňa pôsobí Hwang Jung-Min, celkovo ho mám rád, ale som od neho zvyknutý na dobrosrdečné postavy, takže ako krutý mafiánsky šéf mi moc nesedel, ale aj tak som si zvykol. A poteší aj plno známych tvárí vo vedľajších úlohách. Réžia a technická stránka sú perfektné, vizuál, napätie, prístup k postavám, kľudne sa to dá označiť za žánrovú špičku. Takže kvôli tej trochu slabšej, ale aj tak stále dobrej prvej polovici nemôžem dať plné hodnotenie, ale aj tak som veľmi spokojný, druhá polovica je pre podľa mňa absolútny vrchol mafiánskeho žánru. 81% ()

genetique

Kórejci mi vytreli zrak a bodujú na celej čiare. Bez prikrášľovania nám totiž ponúkajú jednu z najlepších novodobých gangsteriek. Je trošku cítiť inšpirácia trilógiou Infernal Affairs, ale The Godfather je tomuto filmu trošku vzdialený. Scenár bol bezchybný a tak trošku mi pripomínal ruskú matriošku, pod každou dejovou líniou so svojim zvratom bola ďalšia a ďalšia a dokopy tvorili jeden bezchybný celok. Najmä príbeh je svižný, napätie by sa v mnohých scénach dalo krájať a keď scenáru dochádza dych, tak struhnú nejakú tradičnú brutalitku, ktorú divák ešte dlho rozdycháva a ide sa ďalej. Réžia bezchybná, každá scéna má svoj význam. Stále sa za tie roky ešte neviem vcítiť do hereckých výkonov ázijských filmov, ale myslím, že sa na to dalo pozerať, aj keď miestami si mohli odpustiť tú teatrálnosť (apelujem najmä na Jeong-min Hwang-a). 85%. ()

Fr

,,JENOM TŘI LIDÉ NA SVĚTĚ O TOBĚ VĚDÍ.....“ /// Operace NOVÝ SVĚT. Operace, která může Ja-Sungovi zdvojnásobit plat (u policie). Plán vypadá dobře, ale chlapec je po vosmi letech nějakej unavenej…. Krimi gangsterka, která drží poklidný tempo, snad abych líp vstřebal těch několik jmen a stihl se dokonce (nebo do konce?) zorientovat v ksichtech. Nepřekvapí akčníma scénama, ani několika mordama. Stojí na příběhu, kterej se rozbíhá pomalu, nechává nahlídnout do organizace (i tý policejní), trochu do hlavy ,,VOLAVKY“, ale nakonec si stejně nejvíc vychutnáte onu víc než solidní gangsterskou gradaci. Takovou tu asijskou. Ve který maj poslední slovo Yanbianští dělníci. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Volali z Yanbianu. Prej nejsou lidi. 2.) Zjistím, že pojem ,,čínskej hacker“ není jen americká fantasmagorie. 3.) Thx za titule ,,richja“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

coscarelli

Na korejsky pocin potrebujem cas . Vidim ho asi 2x za rok .Zatial nikdy nesklamal. Korejsky film je najlepsi vo vsetkych smeroch. Pecka Novy svet dlhometrazne nenudi, plynie ako vikend a je sa na co pozerat. Cez zauzleniny, surovost scen, herecky koncert az po fantasticke finale / vygradovanie. Popravde kym som prisiel na miesto cinu, pomotal som sa po tom vire intrig a premyslam ze si dam na dalsikrat k tomu aj titulky. ()

Helldo

Naprosto precizní gangsterské krimi, á la Skrytá identita, obohacena typickým jihokorejským vkusem pro prezentaci násilí. Narozdíl od nového Zátahu však tato stránka věci, sice opětovně šokuje a udržuje napětí, v žádném případě však nezastiňuje děj jako takový, který přes svoji spletitost perfektně štimuje. Ještě musím pochválit jako vždy Min-sik Choie a zařadit Sinsegye do pětihvězdičkové přihrádky. ()