Dům duchů

Náhodně zachycená zpráva s voláním o pomoc přivádí radioamatéra Paula s jeho dívkou do opuštěného domu, kde po dvaceti letech tajemné síly začínají opět vraždit své nevinné oběti... Filmový horror plný nečekaných zvratů, napětí a hrůzy! (oficiální text distributora)

tenebrae86

Klasický Lenzi. Zdařilá, italská duchařina s dobrou muzikou a Larou Wendel v hlavní roli. Atmosféra strašidelného domu se tvůrcům povedla, stejně jako scény brutálních vražd. Nuda se dostavuje jen zřídka, po většinu času jde o dobrou zábavu 7/10. ()

drankeryth

Podla obsahu som cakal, ze to bude fajn atmosfericky horor plny duchov. Ale po prezreti celeho filmu tam toho zas tak moc nebolo. Explodovanie ziaroviek, poletovanie peria z vankusov a hrmotanie nabytku vo mne nevyvolalo ze by som sa mal z toho filmu posrat:) Zaciatok filmu sa im fakt podaril, ale priebeh filmu ma trocha nudil a zaverecne finale upalenie mrtveho dievcatka v truhle bolo dost jednoduche ukoncenie filmu. Najtrapnejsi bol ta babika , ktora vydavala smiesne hundranie a nevitani navstevnici boli z nej totalne vydeseni:) Dokopy sa tam toho moc nedialo, akurat co stoji za rec je to preseknutie zeny na dve rovnake polovice a to tiez moc neukazali, ako sa na horor patri. Film pomenovali dom duchov, ale pre mna to bol skor dom nudy:) ()

Kolyas

Ta hypnotická melodie, která se jako kolovrátek line celým filmem, musela tutově být inspirací pro skladatele Family Frostu... ()

Tormentor665

Klasický příklad italského hororového trashe z konce 80. let. Lenzi evidentně kopíruje Fulciho, přičemž exteriéry a prostředí je v podstatě totožné jako ve filmech Dům u hřbitova a Pastor Thomas. Fulci přece jen dostal ze svých "shitů" hodně děsivé atmosféry, ale tohle působí spíš jako hororová komedie. Možná Lenzimu v půlce filmu došlo, že s podobným materiálem, klišé a herci prostě dobrý duchařský horor nenatočí a začal si z toho dělat spíš prdel. Chvílemi se u toho sice možná vyděsíte, ale spíš film prosmějete. Ovšem užijete si to! Přes veškerou kritiku má film skutečně koule, ani chvilku nenudí a obsahuj všechny prvky, které dělají z italských hnojů klenoty - především gore a fakt střelené nápady. A ta klaunova odrhovačka je prostě k sežrání, nemohl jsem ji dostat z hlavy ještě několik hodin. ()

beso74

Umberto Lenzi vytiahol na diváka na konci zlatého veku talianskeho hororu zo svojho arzenálu zlátaninu všakovakých možných a nemožných hororových klišé, nehanebne to nazval La Casa 3 (La casa bol talianský distribučný názov pre Evil Dead) a vcelku uspel. Strašidelný dom, maniak s nejakým vražedným predmetom v ruke, tínežeri miznucí jeden po druhom, duch dievčatka, bábika, auto, ktoré neštartuje akurát vtedy, keď treba či mrazivá detská riekanka, to sú len niektoré z nich. Príbeh má množstvo logických dier, postavy nám zmiznú z očí, aby sa o niekoľko minút objavili, špeciálne efekty okrem množstva krvi toho príliš neponúkajú, mladí (ne)herci sú k popukaniu, ale keď sa to spojí celé do kopy, má to taký tajomný a starosvetský nádych, ktorý dokázal prehlušiť moje rozčúlenie nad správaním postáv, ktoré sú priam posadnuté oddeľovaním sa od ostatných a ktorým chýba čo i len minimálny pud sebazáchovy. ()