Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Bigfuckman

Atmosféra strachu tady byla. Žel pro mě už ohraná z jiných podobných horůrků. Opět jsem zde byl svědek demence chování obětí. Nevím jestli to svést na amerikány co se fakt chovají když jim někdo usiluje o trenky ehm o život jako paka a nebo je to celosvětové hororové klišé. Každopádně trapně a tupé. Já vím vylekat se je potřeba, ale když už jednou do krásné Liv někdo zasune svůj ... :) ..nůž, měli by na ní po druhém zasunutí býti patrny aspoň kapky krve. Tohle je prostě jen klasická lekačka co hodně sosá nápady z Vřískotu. ()

Grunt

Docela slibný rozjezd, bohužel mě pak z nudy vytrhla jen nějaká velmi občasná lekací scénka a celý film vyzněl tak nějak vlažně. ()

Romeroo

Velká škoda, úvodní polovina filmu byla skvělá, výborná atmosféra, která mě nádherně vtáhla do děje a "příjemně jsem se bál"...od zhruba 50 minuty napětí ustupuje, nastávaj podle mě zbytečné nelogičtnosti apod..opravdu velká škoda...film měl v rámci žánru našlápnuto mnohem víc...slabé 4****. ()

hackstolle

Uz jsem z toho asi vyrostl, takze sceny, kdy na vas nekdo vyskoci, na me zabiraji tak ze triceti procent. Pusobive to vsak bylo, spis pusobive zahrane rekl bych..Ale uprimne, chtel jsem se na to podivat kvuli memu novemu hereckemu objevu, a tou je Gemma Ward, kterou jsem si ale uzil jenom jednou, z profilu, a s kamerou tak na peti hodinach. Pro me takovy prumer trech ***. ()

jafuska

nevýrazný, nic nedějící film, žádné lekačky, takže toto určitě není horor, nevím proč tvůrci filmu tohle natočily, když je to nezáživný, děj hodně pokulhává, kdo si myslí, že by se u tohoto filmu mohl bát, je na omylu, tady se bát není důvod. ()

MondayWay

Byl by to pro mě průměrný film s třemi hvězdičkami, ale díky Liv si film zaslouží čtvrtou. Pěkný hororek na večer. :) Pár kvalitních lekaček. ()

Pharlap

Hodně jsem se bál. A to je asi smyslem horroru/thrilleru. Ta dusivá, tíživá, mrazivá atmosféra, kdy mám chvílemi taky strach z toho,kdo bude třeba čekat za dveřmi. Nelogičností a klišé bylo taky pár, ale tu hutnost strachu, kt.málem držíte v ruce,jak na Vás z plátna sálá. To vše vynahradí.. ()

M4h0n3

Tleskám! Tak povedený horor jsem už dlouho neviděl. Měl jsem opravdu strach, cítil jsem ten pravý strach kterého jsem se již dlouhou dobu u hororů nemohl dočkat. Lekačky byly natočené perfektně, zvuk a hudba na jedničku. Herecký výkon Liv Tyler byl slušný. Jsem nadmíru spokojen. Sledovat dva bezbrané milence, uprostřed lesa, v chatě, která má tři vchody a okolo chaty chodící strašáky mě prostě bavilo. Tento horor mohu jedině doporučit! Ťuki, ťuki, ťuk! ()

Black3R

Uf no bolo sa načo pozerať, aj keď strašidelné situácie neboli nijak vynikajúce :) Ale zato že nie je film nijak zbytočne dlhý tak mi rýchlo ubehol, za čo som rád ...... 70% ()

pridala

No já jsem se bála... pustila jsem si to sama večer, ale už první děsivou scénu s bubákem v kuchyni jsem nezvládla a dodívala se až ráno, kdy mě denní světlo odrážející se od monitoru ušetřilo od detailů fujaváků vynořujícíchse ze tmy :D Konec ale mohl být lepší.... (3 a pul *) ()

Pitryx

No to zase byly blbina. Čučet skoro hodinu na dva prchající lidi a mezitím se sem tam něco vypne a pak zapne. Mělo to být zpracováno jinak. Něco málo za chvilku atmosféry nejistoty, než se okoukala. 201207207038/7337 ()

kubilov

No.. tak na začátku se sice Strangers alibisticky obhajují, že tento tajemný případ nikdy nebyl vyřešen a zůstává tak záhadou, jenže to opravdu nějakou chybějící zápletku ani v nejmenším nenahradí. Divák tak nemá šanci jakkoliv pochopit jednání a motivace postav (jinak faktor, který zoufale chybí prakticky drtivé většině hororů) a o hlavním páru se toho kromě dost naivního prologu divák také příliš nedozví, protože tu nepochopitelně chybí dokonce i ty zoufalé flashbacky, které by jinak alespoň předstíraly nějaký důvod, proč že po nich ONI jdou. Takhle je z toho ve výsledku jakýsi filmový polotovar bez smyslu. ()

Nathaniell odpad!

Kdyby mně někdo nastrkal do nosu dvacet pastelek, asi by ze mě začaly padat podobné nesmysly. Nebo bych stavěl hovadiny s Wolowitzem. Každopádně když to sečteme: Herci? Nic moc. Kamera? Nenechá vás (zbytečně) odpočinout. Scénář, režie, střih,,, do prqančic!! Nic co už by někdo nedokázal dááávno líp. Námět? Ten už kdysi milionkrát strčili do kapsy Vyvrženci pekla i 2001 maniaků. Plus nechybí trailerová scéna, která nedává smysl - ženskou odtáhnou a ona brutálně zaječí. V další scéně je v klidu připoutaná k židli: WTFFF?!!! "Proč nám to děláte?" "Protože jste doma." Hmm, hmm... Sexy, krásný, celý ve zlatym, škoda že na to nevidim, hmm hmm... Ne, jako, fakt, tohle někdo myslel vážně??? Ten film možná na něco měl, ale důležité otázky nezodpověděl: Kdo? Proč? - To se nedovíte. Stejně tak proč Arnošt střílí na něco, co ho z osmi metrů jen svojí pouhou přítomností nemůže ohrozit. Ne, hele, tady to balím, prostě natento: ODPAD!! ()

cinema_cz

Na tradičním půdorysu odlehlého domu, je předvedena řada vyzkoušených schémat a provařených postupů. Nic víc ani míň Oni nenabízejí a upřímně to přiznávají. 60 % (Michal Šobr, Ci 11/2008, str. 80) ()

JasonV

Pár dobrých nápadov a napínavých scén, ako celok však slabé v budovaní napätia a mizerné v originalite, v podstate okopírovaný francúzsky horor Ils. ()