Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Ichabod

Kristen a James už tak měli dost dramatický večer, protože prodělávají krizi ve vztahu (Kristen nepřikývnula Jamesovi na zásnuby) a jako by toho nebylo málo tak jim do bytu vpadne banda Cizích lidí, ještě navíc v maskách, co je chce zabít - tolik k "příběhu", údajně inspirovaného skutečnými událostmi. Od čerstvé maminy a mojí filmové lásky (zejména od Jersey girl) Liv Tyler bych opravdu čekal roli v trošku jiném filmovém žánru, ale je to právě to netypické obsazení křekhé Liv, které vás fantasticky k filmu přimkne a když se v bytě poprvé objeví maskovaná postava tak to opravdu zapůsobí tak jak má. Ačkoliv je dost pravděpodobné že hodnocení zde bude nadále klesat, tak pro mne je pozitivní, že horor jde více psychologickou cestou a napětí buduje ze začátku neagresivně tichem a hlavně nápaditými záběry, ale i tak obsahuje dost okoukané hororové demence typu "skryju se na půdě odkud se nikam nedostanu". Pro mne za čtyři hvězdičky, ale jak je zřejmé z textu, byl jsem dost tolerantní a taky je film dost krátký čili odpsýpá vcelku svižně. Závěr celkem nemilosrdně nechává prostor, který téměř slibuje pokračování, ale to je už holt ten dnešní trend. ()

drackula

Rozbeh má tento film úžasný. Skvelá atmosféra, všetko je využívané s minimalizmom a útok na domnienku, že doma sme predsa v bezpečí funguje dokonale. Avšak v jednom momente nastáva kvalitatívny zlom a prakticky všetko ide úplne z kopca. Atmosféra prestáva byť klaustrofobická a stáva sa nudnou. Dianie nieje bezvýchodiskové a zúfalé, ale nedomyslené a prešlapujúce na mieste /miestami priam cúvajúce/. Z "cudzincov" sa stávajú nesympatický štatisti a záver bol klincom do rakvy a pre mňa istým druhom vykúpenia. Takéto sklamanie som naozaj nečakal. Film mal neuveriteľný potenciál, ale jeho druhá polovica sa zmenila na nudnú frašku. Škoda. 50 % ()

Vertigo666

Dvě hvězdičky za pár leknutí, bohužel to je všechno, co tenhle film nabízí. Jen pár leknutí a tak divnou pointu, že jsem neměl po skončení filmu slov. ()

Guzo

The Strangers rozhodně nepatří mezi vyvražďovací horory, to si musí každý uvědomit, než si film pustí, jinak by byl hodně zklamaný. Já jsem byl ale zklamaný i tak. V žánru hororů jde podle mě o dvě věci - buď o co největší počet mrtvol a lekacích scén (Vřískot) nebo o skvělý scénář s nějakou úžasnou pointou na závěr (Klíč nebo The Others). Tenhle ale nemá ani jedno. Liv Tyler je sice opravdu hezká, ale to je asi tak všechno. Navíc první polovina filmu je naprostá nuda, nic se neděje a jenom čekáte, kdy něco začne.. ()

Kosmik 1

Dávám plný počet, protože takovou šíleně stísněnou psycho atmosféru už jsem dlouho v žádném hororu neviděl. Prvních 15min se sice nic neděje a musíme se malinko seznámit s párem, jejichž výlet zrovna příliš nevyšel. Ale to se dá bez větších problémů vydržet, už jen kvůli Liv. Ono je to v podstatě vlastně celé o Liv a její přítel dělá spíše kulisu. To pravé však začne už ve chvíli, kdy Liv zůstane v baráku sama. Nastane totiž ta správná děsivá atmosféra, která nahání strach a naskakuje Vám z ní husí kůže. Co se děje pak, už je jen třešničkou na dortu. Opravdu výtečná podívaná, mohu doporučit všemi pěti. Podle mě strašně podhodnocený snímek. 90% ()

Jaro.Krafcik

Napokon som sa dnes prekopal aj k hororu. Bohužiaľ tento bol až tak zlý že možno aj ľutujem že som si ho pustil. Ale nejaké svetlé momenty kde atmosféra bola film mal. Dúfajme že dvojka bude schopnejšia. A nesmieme zabudnúť na presný preklad filmu ktorý viac pobavil ako to čo sa dialo 85minút, aspoň tak.. 2* ()

Borat

Strangers, cizinci, oni. Je jedno jak jim říkáte, stejně Vás dostanou. Čím se film vlastně lišil od klasických "teen" vyvražďovaček? Vyvražďovačky Vás nenechají tak dlouho napnutého. Plusy+: Začátek Mínusy-: Hodnocení:|75%| ()

manonfire

Tomu se říká nic zásadního nezkazit, ale ani se o nic zásadního nepokoušet. Přestože je zde Vacancy cítit téměř odevšad, tak nejvíce film připomíná reálný zločin Mansonových nohsledů, kteří plenili spokojená rodinná zázemí...dá se říci.......ze závisti...pouze přímočařeji. Film samotný drží slušnou atmosféru, ale nevyhne se základním sportovním odvětvím tohoto žánru, jako orientační běh jednotlivce do tmy, střelba omylem na přítele, apod. 60% ()

Jello Biafra

Jedno sa The Strangers uprieť nedá, a to strašidelná atmosféra, ktorá minimálne v prvých dvoch tretinách funguje perfektne. Lenže čo z toho, keď sa ústredné postavy správajú jak idioti. Film samotný scénaristicky natoľko klopýta, že sa tu k záveru nedočkáme viacmenej ničoho prevratného ani šokujúceho. Premárnená šanca. ()

KR4T4S

Docela zklamání. Podle traileru to vypadalo moc dobře , ale výsledek na mě působil trochu nedodělaně. Těžko rozepisovat klady a zápory, abych nespoileroval. Ve finále film působí jen jako polovina. Ty otevřená vrátka tu jsou spíš jako obrovská vrata. Nebo mě spíš napadá, že by to mohl bejt skvělej pilotní díl seriálu. Asi tak. A Liv se Scottem jsou v pohodě. Nic víc nic míň. ()

Soweek

Velmi napínavý začátek se strhl do starého ničím překvapujícího klišé, které vedlo ke chladnému konci. Koukám poslední dobou si vystačím jednou větou :-) ()

Forsberg11

Tak po dlhej dobe som konečne dostal viac ako som očakával. Možno sa niekomu bude zdať, že som sa s tými 5* hodnoteniami v poslednom čase nejako roztatáril ale keď ja za to nemôžem, že narážam len na samé kvalitné filmy. Ale späť k The Strangers. Prvé, čo by som chcel pochváliť je takmer dokonalé budovanie atmosféry nevedomosti a strachu. Nikto nevie čo sa stane, kto príde, alebo kto sa kde zjaví. Divák je nie len postavený do role bezmocného sa prizerajúceho ale navyše sa stáva súčasťou deja a je nútený sa s hlavnými hrdinami báť. Neznámi cudzinci ako keby klopali na vaše dvere, ako keby sa na vás pozerali z poza vašej záclony a ako keby išli len a len po vás. Práve takéto pocity vyžadujem od správneho hororu a práve tohto sa mi dostalo od The Strangers. Je to už pár dní čo som videl tento skvelý atmosferický snímok, ale stále mám neuveriteľne zvláštny pocit, keď za tmy vychádzam z domu, či tam za rohom niekde na mňa nečumí ta nechutná biela maska z vrecoviny. Všetko toto bolo podčiarknuté slušnými hereckými výkonmi. Krásna Liv Tyler opäť nesklamala, aj keď som sa bál jej obsadenia do hororu, a aj na toho Speedmana sa teraz dalo pozerať. Určite by som nebol proti prípadnému pokračovaniu. Koniec koncov by z toho mohla byť slušná slasher/exploitation hororová séria. A nezabudnite zamknúť dvere... ()

Reanimated

Bezcharakterní zlo, nelogické chování postav a vůbec celkem nuda, kterou z podprůměru táhne jen nekompromisní a depresivní konec. ()

sedm.1

Po Paranormal Activity další film,kdy jsem byl potmě zavrtaný do sedačky,ani jsem nedýchal a byl posranej strachy až na půdu :).Oni je vážně skvělý film,neuvěřitelně napínavý,atmosférický a především úžasně extrémně nervydrásající.Od naprostého začátku je film natočen velmi zneklidňujícím a tísnivým stylem,který udá tón celého snímku a naštěstí se až do konce nezmění.Po celou dobu jsem tak byl doslova pohlcen přítomným terorem,který mi opět potvrdil můj názor,že největší zlo člověku dokáže způsobit zase jen člověk.Dalším trumfem snímku Oni je neskutečně sympatický pár,kteří tvoří krásní a charismatičtí Liv Tyler a Scott Speedman,těm dvěma jsem od začátku držel palce a snad jim nešlo ani nepřát,aby se z toho dostali.Další obrovskou předností filmu je,že se zde nehraje na tradiční hollywoodské předpoklady a happyendy,ale jasně zde zvítězila chuť ukázat příběh co nejvěrohodněji a nejpravděpodobněji.Když zkrátka mohou oběti nasednout do auta,nasednou,když mohou použít telefon,použijí ho a nejsou zde použity žádné do očí bijící tuposti,co pouze podávají scénáristům pomocné berličky.Výrazným prvkem je i zvuk filmu,kdy je buď naprosto decimující a úchvatné ticho,a nebo je naopak puštěna hudba,která ale zas téměř až absurdně hraničí s dannou situací a pouze přidává na jejím celkovém zneklidňujícím vyznění.Oni je zkrátka velmi úderným,drtivým,nekompromisním a sirovým thrillerem,kterému bez jediné připomínky uvěřím,že se mohl stát i ve skutečnosti.K filmu nemám naprosto žádnou připomínku,je to nervák jak prase a já ho musím každému DOPORUČIT!!! ()