Black Water: Abyss

• Nový Zéland Black Water: Abyss (více)

Dva páry vyrazí na výlet do australské džungle, aby prozkoumali dosud lidstvem nedotčenou, hlubokou jeskyni, objevenou jejich kamarádem, který se do této tajemné šachty vydává s nimi. Když se všichni spustí dolů, začíná dobrodružství. Ne však takové, jaké si myslíte. Venku totiž začne obrovská bouře a jeskyni zaplaví voda. To ale není to nejhorší, skupina totiž po chvíli zjišťuje, že ve vodě něco je. Něco děsivého a nebezpečného... (Matared)

ARI50

Hodně slušný, je škoda že se to nerovnalo příliš prvnímu dílu, napínavý to sice bylo ale ne extra. Nikdo by nechtěl takhle čekat na smrt kdy voda stoupa a hladový zabiják je u vás. Samozřejmě chybělo více záběru na krev a masakr ale něco bylo a uspokojilo, to je hlavní. ()

JASON_X

Vynikající navázání na rejžovu prvotinu ze sedmého. Vizuálně to sice není film tak působivý, protože jeskynní interiéry se s krásnými mangrovovými mokřady nemohou rovnat, ale tenhle malý hendikep bohatě vynahrazuje klaustrofobická atmoška vodou pomalu zatápěné jeskyně. Citlivější/empatičtější divák bude dost možná lapat po vzduchu spolu s hrdiny. A nestvůrně přerostlý krokouš je samozřejmě opět na místě, nelítostný, hladový a k akci připraven. ()

Morholt

Partička pěti lidí se vydá na průzkum zapadlé jeskyně, která by mohla znamenat profit coby turistická atrakce. Jenže v tu nejnevhodnější dobu se spustí bouře, voda stoupá a navíc se záhy ukáže, že komplex slouží jako obývák nebezpečné potvory. Klišé by nevadilo, protože to je průvodním znakem většiny podobně laděných filmů. Totéž se bohužel dá říct i o kameře, která se pravidelně plaší, když dojde na akci. Tady to navíc "podpořily" lampy, které výletníci překvapivě zapomněli nabít. A je to škoda, protože těch několik jasných záblesků, kdy se predátor ukázal, stálo za to. Na druhou stranu zvuková stránka zaslouží jedničku a poslouchat svačící mrchu mělo něco do sebe. Fajn byla i atmosféra jeskyně a konečně mi to sedlo i herecky, což mě upřímně řečeno docela překvapilo. Zbytečné mi přišlo řešení osobních problémů a rozesmál mě konec, ale nemůžu říct, že by celkový dojem pokazil. Slušná jednohubka. 60% ()

Lucasion

Od té doby, co jsem na Svatého Valentýna letos koukal na 47 Meters Down: Uncaged, tak jsem sháněl velmi podobný film. Tenhle mě totiž bavil a chtěl jsem další exotiku, jeskyni i obludu. Když jsem viděl upoutávku na tohle, neváhal jsem ani vteřinu. Žralok vyměněný za krokodýla a jedeme. Ovšem každou chvílí jsem byl zklamaný a unuděný čím dál více. Herci jsou docela sympatičtí, ale cpát milostný trojúhelník tam nemuseli. A pokud, tak z něj mohli vytřískat mnohem víc v momentě, kdy by zůstali osoby, co si nevěří sami spolu. Žádný gore se naštěstí nekoná a některé scény jsou solidně děsivé. Vystupující čelist z tmavé vody vede. Ovšem jak už jsem psal výše, film nemá žádnou gradaci a spadá do neustálých klišé. Ve výsledku už jsem si přál, aby byl konec, protože atmosféra vzala roha. A konec je vyložené výsměch. Bez spoilerů ho ale nelze rozebrat. Tohle bohužel nelze doporučit. (30 %) ()

ledzepfan

Nehorázné hovno.. Jestli Traucki natočil jeden z nejpůsobivějších (rozhodně můj nejoblíbenější) žraločích hororů tak s krokodýlem to posral na všech frontách (už podruhé)... Lobotomická demence pro masochisty kteří neví jak jinak nehezky zabít svůj čas.. ()

Trevor

Pätica priateľov sa rozhodne preskúmať jaskynný systém v Severnej Austrálii, avšak krátko po vstupe zistia že jeho obyvateľom je aj hladný krokodíl...Tma, svetlá bateriek, veľa rozhovorov a občas krokodíl. Práve ta tma v jaskyni je v niektorých momentoch problémom, pretože stiesnená atmosféra príbehu vďaka hercom čiastočne neplní svoj efekt a niekedy je to na škodu. Čo sa týka žánrovo podobných filmov možno Black Water: Abyss zaradiť medzi tie viac vydarené, avšak žiaden zázrak sa nekonal. A samozrejme, podobne ako v Deep Blue Sea 3 prežijú iba ženy keď už tá korektnosť a rovnoprávnosť musí byť v každom filme. ()

honajz2

Celkem povedené a podle mě i víc, než předchozí díl (se kterým to má společného asi jen krokodýla). Sice to stále má utahaná místa, ale i tak to má atmosféru, dívá se na to dobře, prostředí jeskyně zapůsobí a má to i slušnou kameru. Snad jen postavy mohly být vymyšlené líp a ne tak kýčovitě. A moc mi tam nesedělo to přehnaně akční finále, když se po zbytek filmu atmosféra vyvíjí pomalu. Ale jinak jsem spokojený. 3* ()

Martin741

Mne sa viac videl Utes smrti 2010 nez tento film. Je to vyslovene priemerne, nemame zraloka, ale krokousa, este krokousovi jaxi jeblo v hlave, nezije jak obycajne krokodily v lagunach, jazerach a riekach, ale v akejsi jaskyni. Dovod precom tam ten krokous je samozrejme neviem - no a myslim, ze to nevie ani scenarista. Stari herci z Utesu Smrti 2010 su prec, postavy su t uplne nove. Skoda, Traucki ako reziser ma potesil Utesem smrti, toto je uz len taka nudna zivacka : 45 % ()

bourec

Film od rejžy Krvavý laguny, kterej se mu o dost více povedl.Klišovitý je to jak sviňa, ale plusů to má taky dost.Nikdo tam nejančí, nehysterčí.Napínavý je to fest, i když trochu lacině.Poměrně zdařilej filmek, kterej neurazí.60%. ()

Lachtaan

S natural horory (i s těmi nejmizernějšími) jsem vyrostl a přestože se jim teď už vyhýbám obloukem, semtam si to sama nálada žádá si odpočinout u něčeho až v takovéto míře nenáročného. Dávnou Krvavou lagunu jsem odzíval a řadil jsem ji i daleko za sequely Anakondy, ale její nově příchozí dvojka (dokonce stejný rejža) mně jako klaustrofobikovi v pár momentech naháněla hrůzu a nebýt odfláknutých útočných scén, tak by mi tenhle australský survival vůbec nevadil. ()

Johnny.ARN odpad!

Milujem filmy, ktoré sa odohrávajú v tme, prípadne osvetlené len baterkami a čelovkami. Oči z toho bolia, nič nevidíte, viac počujete a ani ten chudák krokodíl nevedel, že čo skôr. Prečo to tí ludia robia? Prečo to točia? Prečo do toho všetkého riešia aj vzájomnú neveru? Tento film ponúkne viac otázok ako odpovedí. Ale k žehleniu fajn. ODPAD! ()

oveckaoa

Pan Traucki se proslavil Krvavou Lagunou tenhle film na tu dobu vzniku byl nadprůměrný následně na to navázal podobně kvalitním Útesem a měl slušný náběh na kvalitního režiséra zvířecích hororů bohužel tohle nedokázal využít jelikož jeho další film Džungle byla srajda a od té doby si dal 7 let pauzu až natočil tohle. Vzal si námět z Pádu Do Tmy a Jeskyně tak, že parta lidí jde prozkoumat neprozkoumanou jeskyni a tam na něco narazí pojmenoval to Krvavá Laguna Rokle, aby tím evokoval u diváků nějaké pokračování Krvavé Laguny (ačkoliv to s ní nemá nic společného kromě krokodýla) a zkusil navázat na své počátky. Bohužel /bohudík doba šla dopředu a lidi chtějí vidět víc než 2 pipiny jak se hádají,která z nich šukala s tím a tím a čí bude ten a ten parchant. Navíc jdeme podle klasického klišé máme tu dvě ženské z nichž jedna je těhotná myslíte si, že umřou ani omylem (poznámka nedávám to do spoilerů jelikož to tu už beztak někdo vykecal) naopak tu máme 3 chlápky z nichž 2 jsou schopní a musí umřít jen kvůli tomu, aby se naplnily feministické kvóty. P.s. ten konec byl jako co ona se zachránila našla auto ujela pár metrů a naprala to do vody? (cože?) o tom, že z několika metrů není schopná trefit krokodýla velikého jak kráva radši pomlčím. P.s. 2 Ve filmu Kořist kdosi nadával jak to, že není schopný krokodýl rozbít stěnu ze skla tady tento je větší king ten nedokáže rozbít sklo od auta 40 procent chce to asi další 7 letou pauzu ()

Yoshimitsu

Máme tu další zvířecí horor ten horor berte opravdu jen v uvozovkách. Není to, ani pořádný survival boj o přežití, na který jsem se těšil. Jeskyně byla docela fajn, ale místama unavovala až uspávala. Krokouš vypadal uvěřitelně a měl takové neviditelné zabíjení. Škoda tohle nebylo úplně povedené. Přeživší postavu jsem hned uhodl, ale nečekal jsem, že se k ní přidá i kartářka. Dávám 40% ()

zigíš

V krátké době třetí a poměrně slušný animal horůrek. Vztahová linka je pochopitelně k nesnesení šablonovitá, v tom má navrch jak Ajův CRAWL tak thajský THE POOL, naštěstí vše zachraňuje zdravě hladový krokouš ..i když, taky těch blbečků mohl sežrat víc ! ()

jefff

Je to docela fajn dobrodružný horor, ale spád to má je občas, občas se před kamerou neděje nic moc a neubráníte se zívání. Ke všemu nejsou moc dobře natočené akční scény, ze kterých moc nemáte a spíš přemýšlíte, jak by to šlo udělat líp. Plusem je živý krokodýl a absence hnusných CGI. ()

iXtr3m3

Technicky a remeselne celkom zručné dielo, ale chýbalo viac z krokodýla. Chápem, že cieľom bolo napodobniť slušný úspech prvého filmu, ale mohli sme sa posunúť ďalej viac. ()

danielosbourne

Já jsem se v tomhle snímku moc nenašel. Mělo to své napínavé momenty, ale to bude mít asi každý snímek, kdy bude ve vodě několik lidí a mezi nimi proplouvat nenažraný krokodýl. Po vizuální stránce by to docela fungovalo, ale chování některých postav mě rozčilovalo natolik, že musím jít s hodnocením hodně dolů. Black water: Abyss (není to krásný název?) nejspíš nikoho neurazí, ale ani nepřichází s ničím výjimečným. ()

Wancohoff

Skoda ze krokodila sme videli fakt malo, ale aspon nebol nechutne digitalny. Nejake krvavsie a drastickejsie umrtia by tiez nezaskodili.. 50% ()