Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

croftak

Stará škola se mi libí ! , Nicolase Cage jsem po dlouhé době viděl v opravdu skvělém filmu, který sice nedocení mainstream, o to víc si ho cením já. Pro mě velké překvapení.. ()

skodovak

Za čtyři - díky Nicolasovi, kterej po dlouhý době zase něco pořádně zahrál a kvůli Evě, na kterou se hezky kouká. ()

chosan

Jeden z nejhorších Cageho filmů dávám 2* a to jen tak za ty choulostivý scény kterých je tam jak šafránu takže pro mě tak 30%. ()

Frfla

Film som zhliadla len nedávno a to v spoločnosti viacerých ľudí a väčšina z nich teda vôbec nadšená nebola. Mne sa práve naopak tie psychadelické výjavy celkom pozdávali a tak urobili z filmu trochu inú plejádu ako som očakávala. Kamera bola občas dosť odveci ale to asi malo patriť k výjavom. Cage si konečne po dlhom čase zahral niečo lepšie (ak sa tak dá nazvať sfetovaný poliš, ale po Čarodejovom učňovi je asi všetko lepšie...) a sexi Evka ničím neprekvapila ale ani nijak nesklamala. Čo mi ešte milo hralo na strunu bola hudba, inak keď si to tak zhrniem ten film bol vlastne úplne odveci. :) ()

Mukade

To ako Cage chodil pokrivený s tou pištoľou za opaskom bolo absolútne bommbastic! "man without a gun is not a man" :)).............. po 17 mesiacoch videné znova: parádny film, niektoré scénky sú fakt šílené, Cage je tu strašne zlatý :))) ()

Unrealik

Chtělo by to více akce. A film by se obešel bez záběrů leguánů. Ale jinak se mi to celkem líbilo, takže takové pěkné 3 hvězdičky. ()

ewus

Trava, kokain, heroin, zbrane, prostitucia pre mna uz na prvy pohlad nepritazliva tema. Neviem ci tento film mal cely posobit ako nieco dofetovane ale istym zaberom „na nic“ som jednoducho nerozumela a rozmyslala ci to len ma navodit atmosferu totalneho deliria alebo to len zabudli zostrihat. Dejovo ma sice nieco do seba a pri prvej spomienke Vicodinu som sa s myslienkou na Dr. Housa tesila na riadnu jazdu. Ta aj prisla, ale len v podani Nicolasa, ktory teda, klobuk dolu, nemal najmensiu chybu a bolo celkom zabavne sledovat ako je raz dolu a raz hore no jeho zavislost to neovplyvnilo ani minimalne. Dve hviezdicky davam za 100%-tne prevtelenie Nicolasa do Terenca McDonagha a za „jeho duse stale tanci“, chameleony a hrdzavu lyzicku. ()

snupko13

Dosť dobrý thriller, oplatí sa vidieť Cagea, ktorý hrá skvele a miestami naozaj bravúrne. Páčilo sa mi ako naozaj bolo vidno rozdiely koľko si toho a čo dal alebo kedy len preciťoval bolesť. Tiež jeho psychopatické výbuchy smiechu pri jednaní sa s Big Fateom boli super. Sklamanie v podobe KIlmera, ktorý je naozaj len do počtu a jeho rolu by odohral hocikto. Taktiež s lieutenentovymi zvieracími haluškami sa dalo lepšie vyhrať, pre mňa akosi nedávali vôbec zmysel, aj keď som si tie pasáže zastavil a pustil znova a hľadal v tom niečo..hoci tancujúci Marco stál zato. ()

mcamino

Film o policistovi, který po celou dobu filmu jen shání drogy a přetvařuje se, že řeší vraždu. Absolutně jsme nevěděl jak film ohodnotit. První polovina filmu mě dost nudil, dal jsem si pauzu a druhá mě docela nadchla. Ve výsledku je mi líto dávat 3*, tak dávám slabší 4. ()

wilks

Jak se začnu dívat, musím koukat do konce, někdo to tu napsal, nebo ne, hele krokodýl..hmmm. já už to kouřit nebudu.. ()

Jurcekk

Neznášam Cage-a a keď trpí teším sa. Asi hodinu som to pozeral na preskáčku s Fotr je lotr. Toto je lepšie, Tá jeho grimasa a krivá postava. A na záver Eva Mendes s bruškom. Kurva! ()

Pythonator

"Střel ho ještě. Jeho duše pořád tančí." Nevím čím to je, ale Nicolas Cage snad umí zahrát jen trosku. Ve filmech kde hraje sjetého nebo ožralého zoufalce působí vždycky líp než v těch, kde se snaží hrát něco jiného. Tohle je jeden z těch filmů, kde se mohl vyřádit a zahrát si na ujetého či sjetého magora. Nebo že by to nehrál??? ()

medveed

Klasická "old school" kriminálka s jednoduchou (ne)zápletkou, místy přehrávajícím Nickem Cageem, Evou Mendez, která nemá moc co hrát a Valem Killmerem, který je na plátně celkem snad jen deset minut, což je nepochopitelné a škoda. 65% ()

Signore

75% "Halucinogenní krimi-realismus", plný jen a pouze anti-hrdinů; jedinou kladná postava (dá-li se to tak napsat) je vlastně luxusní prostitutka v podání Evy Mendes. Nepříjemný film (s prvky temného humoru), který asi nebudu mít zájem v nejbližších letech vidět znovu, ale za vidění rozhodně stojí. Další z nepočetné řady snímků, prokazujících, že Nicolas Cage stále má nemalý herecký potenciál. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)