You're Next

• Velká Británie You're Next

ozeki

Parádní vyvražďovačka s hlavní hrdinkou, která absolvovala výcvikový kemp pod vedením Johna Ramba. Nezkoušejte přemýšlet nebo hledat motivy, protože tohle je nejkrvavější rodinná oslava všech dob, kde prim hrajou rozmixované mozky, vypíchnuté oči, šípy zabodnuté přímo doprostřed čela, podřezané krky, sekery zaťaté přímo do lebeně a neustále se opakující chytlavá píseň od Dwighta Twilleyho. Na první den roku jsem nemohl zvolit lépe. ()

Raaavenek

Nejlepší slasher posledních let. Na hodnocení ubírají některé postavy a především "Sám doma" epizodka se sekerou, jejíž absence by celému filmu znatelně prospěla. Nebýt toho, byly by to čisté čtyři hvězdy, ale i tak si je, vzhledem ke konkurenci, myslím zaslouží. ()

RobLord

Film má poměrně ubohý příběh (nešel by napsat jako povídka nebo román) a neobsahuje nic originálního, co bych neviděl už v ostatních home invasion filmech (např. The Strangers), které příliš nemusím, neboť vyjma násilí nic zajímavého nepřinášejí. ()

goni

Netypicky a urcite velmi zaujimavy filmik. Zo zaciatku sa jedna o klasicky horor so slusnou davkou napatia a strachu, ku ktorym neodmyslitelne patria aj lakacie scenky. Od polky filmu sa to vsak cele obracia. Z lovcov sa stavaju obete a zo slusneho hororu skor priemerny thriller... [5/2014]. ()

darkreider

Wingard mal jasno. Prachy na hercov nemá, ale chce tam mať mixér. Správanie postáv je fakt debilné a to bola asi jediná výzva pri tak tupom filme. Nuda, keci, sám doma. ()

S.U.E.S.

První půlka naprosto excelentní. Postupné budování atmosféry a následné oblehnutí domu společně s prvními útoky neznámých zabijáků jsou perfektní. Do téhle chvíle všechno šlape jak má a skvěle fungují i ony hororové prvky. V momentě kdy však SPOILER hlavní postava zabije prvního vraha a vzápětí se odhalí i nepříliš přesvědčivá pointa SPOILER to začne všechno tak nějak ztrácet napětí a okamžitě se to přerodí v klasický slasher, což by až tak možná nevadilo kdyby se v ten moment nestali z vrahů hlupáci, kteří MEGASPOILER jakožto údajně bývalí vojáci naprosto podcení situaci a nechají se jeden po druhém naprosto banálně zlikvidovat. MEGASPOILER Celkově se však určitě jedná o nadprůměrný snímek v tomto žánru kterému hodnocení kazí pouze ona druhá polovina. 3,5* ()

Hartigan

Na pohodu zmáknutý slasher, co si na nic nehraje a jede v přesně určených kolejích. Já si u takových hororů většinou pokaždé parádně odpočinu a načerpám síly na další činnost. Tentokráte je velkou výhrou, že kolem nepobíhá osvědčená náctiletá porážka, nýbrž "běžní" občané USA různého věku. Rajčatovým protlakem a hnusem se samozřejmě nešetří, žádné slitování nebo šťastné náhody se také nedostaví. Nechybí nám tedy šípy, šroubováky, ani zapnuté mixéry zaražené do hlavy. Zkrátka taková standardní podívaná pro celou rodinku na nedělní deštivé odpoledne. :) ()

helraiser

Tak jo, tohle si nechám líbit. Super svižná vyvraždovačka, s několika opravdu pěknýma zabitími i se slušnou atmosférou. Prostě vše co má správná vyvražďovačka mít,ale i tak to není stopro, má to své mouchy. Ze začátku jsem měl docela obavy, co to bude zas za blbinu, ale mé obavy byli úspěšně rozptýleny. No docela jsem měl problém s krmivem pro vrahouny, tak nesimpatický postavy jsem už dlouho neviděl, ale vem je čert o ně ani tak nejde. No horší to bylo se zabijáky, měli takovej potenciál, ale ten zůstal totálně nevyužitej a to docela zamrzí. No, ale co mě trošku zaskočilo tak bylo to proč se to všechno děje, tak to mi hlava trošku nepobrala, to je pro mě hlavní kámen úrazu, tím mi to totálně zkazili. Takové blbé rozuzlení jsem vážně nečekal. tak to se teda vůbec nepovedlo, ale díky bohu, až na závěr se jedná o prvotřídní jízdu, která opravdu pobaví a každý hororový fanda si ji užije. Nebýt toho závěru tak jdu ještě vejš, ale takhle krásných 80 %. ()

CharlieSs

SPOILER/NADÁVKY - Prvních zhruba 20 minut jsem se fakt bála, JÁ, kterou vyděsí málokterý horor. Masky úžasné, krev naprosto chutná ale ku*va what the fu*k do p*dele, co to bylo zase za totální vy*ebanou pí*u v hlavní roli? Ku*va, měla jsem sto chutí jí rozmlátit hlavu zku*veným kladivem, jako to dělala ona, čubka jedna zasraná! Po 20ti minutách se to zvrtlo v posranou honičku, při níž samozřejmě zvítězila pí*a. Ne, fakt NE. Čekala jsem víc a není z toho nic. ()

KUFI odpad!

Na vyvrazdovacky/slashery/home inasion nekoukam, protoze jedou podle jedny sablony a jsou vsechny na jedno kopyto. Za 1) od zacatku je jasny kdo jedinej prezije, anebo se minimalne dostane na konec filmu, za 2) je to pokazdy zenska ktera prepere a prechytraci vetrelce muzskyho pohlavi, za 3) kecupovy sceny jsou trapny, za 4) chovani postav nerealisticky - ultradrastickou smrti nekomu zemre pred ocima pribuznej/kamos a za 5 minut uz se chova jako by nic, za 5) nelogicky - hlavne kdyz napul omraci vetrelce a misto aby vyuzily jeho indispozice a dodelali ho, tak ho nechaji zvednout, za 6) neustaly oddelovani jedny postavy po druhy od skupinky aby mel vyvrazdovac co nejlehci praci, za 6) vrah je v jeden moment na sto mistech zaroven, za 139) ..proste picovina zanr. Clovek videl jeden home invasion/vyvrazdovacku a videl vsechny. Jedinej duvod proc jsem na to vyjimecne kouknul je ten, ze ty dva matlalove (Wingard/Barrett - do prdele proc ne Sanchez a Myrick?!) prave "kurvi a znasilnujou" mnou 17 let vymodelny pokracovani Blair witch a ja chtel vedet ceho vseho se od nich muzu dockat. A po shlidnuti (poloviny, vic jsem nedal..) filmu mam o osud myho nejoblibenejsiho horroru vetsi strach nez kdykoliv jindy :( ()

Kingjiri

Snahu o twisty určitě chválim, byť nějaký z nich pro mě nebyly velkym překvapenim. Z finále mám trochu smíšený pocity. Na jednu stranu jsem rád, že bylo akční a místama nápaditý (mixér), na druhou stranu jsem si často řikal, že už se bojeschopnost hlavní postavy, bez jakýhokoliv vysvětlení, dost přehání (takovej malej Rambo). Lehce nadprůměrnou žánrovkou se biják stává díky solidní atmosféře, scénáři a filmařině. Rád bych přihodil čtvrtou hvězdu, ale za rozporuplný finále, dost divnou hudbu (jak z nějakýho špatnýho béčka) a delší úvod dám nakonec tři silnější hvězdy. ()

pumpkinqueen

Vůbec nechápu, proč mi trvalo tak dlouho se na tuhle pecku podívat. Rodinná home invasion během společné večeře? Sice mi bylo od začátku jasné, kdo zhruba by za tím mohl stát, ale i tak byla tahle honička o život parádní jízda, kterou si divák prostě užije - plus závěrečné odhalení tomu taky nasadilo jistou třešničkou, se kterou asi ne každý počítal. Není třeba psát sto řádků a zbytečně něco vyzrazovat, prostě to byla fajn vyvražďovačka, během které se budete bavit i přestože má nějaké své mouchy. Mně osobně mrzelo třeba to, že některé vraždy působily odfláknutě, což  v tomhle žánru, který je v podstatě především o těch vraždách, je trochu škoda. Taky se občas některé postavy chovaly až trochu... komicky?Což vzhledem k situaci moc chápat nejde. A poslední, co mě mrzí, je to, že oni maskovaní zabijáci (které prostě všichni v hororovém slova smyslu milujeme!), se moc nepředvedli v trochu jasnějším světle a nezapsali se tak trochu víc do podvědomí diváků. Ale nevadí, jedna z postav to tam totiž neskutečně táhla za všechny a dala nám vážně skvělou podívanou. ()

M1911

Inu, jak zde píší mnozí uživatelé, oběti se zde povětšinou opravdu nechovají stupidně, nelogicky a retardovaně. To tentokrát vrazi jsou horkými adepty do reprezentace na speciální olympiádu. Ona by to byla velice slušná vyvražďovačka, ale když jsou Ovečka, Vlk a Leopard v druhé půlce filmu asi stejně inteligentní a nebezpeční jako Harry a Marv ze Sám Doma, tak se člověk zkrátka nemůže nenudit. Je to velká škoda, že přes ten dvouletý hype, porodní bolesti, super trailer a parádně atmosferické masky je to jen průměrný snímek. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra