Lake Mungo

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller
Austrálie, 2008, 89 min (Alternativní 87 min)

V roce 2005 tajemně zmizela dívka, která se zřejmě utopila v místní nádrži. Rodiče však stále tuší, že by mohla být naživu a neztrácejí naději. Mrtvola se však nakonec najde, čímž se celý problém naoko vyřeší. Po tomto hrůzném nálezu se však začnou dít kolem jejich domu divné věci. Je to fikce, nebo chce jejich mrtvá dcera navázat kontakt? (jamesjimbo)

DonSimeone

Tri hviezdičky. Hoci film je veľmi komorne poňatý a žiadne ľakačky v ňom nečakajte. Ide o typ "kvázidokumentu", ktoré už ale, ako už viacerí napísali, začínajú byť obohratým nápadom. Napriek komornosti a pomalému tempu snímku sa mi ale páčil viac než napr. Fourth Kind, Paranormal Activity a pod. Je to ale vec vkusu a určite aj momentálnej nálady. Záber z mobilného telefónu od nočného jazera Mungo považujem za vrchol filmu, mrazilo ma a ide o nápad hodný Davida Lyncha. ()

Freakyy

Podle mě je podobný filmy (př. Saw) potřeba hodnotit (a dívat se na ně) v originále, dubbingem to ztrácí na reálnosti i případné děsivosti. Taky mám rád tady tyto tipy filmů, protože to vypadá reálněji než ti efektama přeplácaní démoni v jinejch filmech. Pak je tu důležitej příběh. Viděl sem dost hororů s duchama a tady to je zase celkem o něčem jiným (díky scéně v poušti natočené mobilem) a je vidět že se scénářem si někdo taky vyhrál, aby to do sebe hezky zapadalo (příkladem úvodní věty který se potom opakují aji v závěru apod.). Další dobrej nápad mně přišel s tím jak ten kluk ty první záznamy a fotky zfalšoval, ale na konci se ukázalo, že přece něco na tom pravdy bylo. A úplně nejlepší scéna s natočením vlastní podoby po smrti, to se jim povedlo a kvuli tomu to má odemě tolik hvězd...(sám sem už totiž znuděnej furt těma samejma scénářema a toto potěší, že aspoň v něčem je to nový) ()

noxi600

Nuda, nuda, nuda.. Chvíli mi to připomínalo Paranormal Activity, ale nuda. Celý film jsem čekal na zápletku, ale je to spíš dokument s hodně nekvalitními videi, svědectvími, dohady, ale bez akce či napětí. ()

Hektor.Troy

Plne chapem ludi co tomuto filmu dali priemerne hodnotenie,ale pre mna to je bomba...Mozno to bude tym,ze som videl takmer kazdy ducharsky horror aky bol kedy natoceny,mozno len preto to viem ocenit.Po skonceni som sa citil akoby som bol ponoreny v hustej tmavej hmote,v ktorej sa ledva da dychat.Po 3.pozreti-toto nie je o strachu ked vas zozeru zombici,alebo roztrhaju demoni alebo vycicaju upiri....toto je o strachu zo smrti.Mnohovrstvy film ktory treba pozorne pocuvat a pozorne sledovat.I feel like something bad is gonna happen to me....I feel like something bad HAS HAPPEND...it hasn't reached me yet,but it's on its way...and I don't feel ready... ()

Deacon59

Celkem zajímavá forma vyprávění. Bylo to i docela napínavé. Celková spokojenost, ale na druhou stranu nic než průměr. ()

Korra

Silné a těžké. Tak realistické zpodobnění šoku a zármutku po ztrátě blítkého jsem snad ještě neviděla. Nečekejte přehrávání a "emoce", ani děsuplné lekačky. Snímku označení horor ubližuje, protože v něm víc než o hrůzu jde o prožívání smutku a postupné vyrovnávání se se ztrátou. A jestli se u Palmerových opravdu dělo něco nadpřirozeného? Kdo ví... ()

Dalajlada

Za "autentičnost" bych to vynesl do výšin, ale za tu nudu bych to nejradši zatratil. Hodně dlouho jsem se netěšil z toho, že film skončil. Jako dokument to celé dává naprosto perfektní smysl, je zde několik velice zajímavých zvratů a atmosféra je chvílemi tíživá a dusná. Jenže... Jenže je to nudné až na půdu a kousek dál a ve chvíli, kdy se film vypne, tak je po atmosféře a nic z něj v hlavě nezůstane. ()

TylerD.

V roce 2022 si koupím dobře hodnocenou počítačovou hru. Až doma následně zjistím, že je textová i když kvalitní a dobrá. Takový pocit jsem měl při sledování tohoto filmu. ()