Lake Mungo

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller
Austrálie, 2008, 89 min (Alternativní 87 min)

V roce 2005 tajemně zmizela dívka, která se zřejmě utopila v místní nádrži. Rodiče však stále tuší, že by mohla být naživu a neztrácejí naději. Mrtvola se však nakonec najde, čímž se celý problém naoko vyřeší. Po tomto hrůzném nálezu se však začnou dít kolem jejich domu divné věci. Je to fikce, nebo chce jejich mrtvá dcera navázat kontakt? (jamesjimbo)

zolo23

Tento film bol natočený tak realisticky až som mal pocit, že fakt pozerám na dokument. Avšak nudný dokument. Od hororu chcem viac, chcem sa báť, mať aspoň sem tam husiu kožu, ale to sa nedostavilo. Všetky "strašidelné" zábery sú len na fotkách? Ten posledný záber sa snaží vykompenzovať celý nudný priebeh? Alebo si režisér uvedomil (príliš neskoro), že takou formou diváka neohúri, doslova znechutí a znudí? To sa mu podarilo na 100%. Fanúšikovia "dokumentárnych" štýlov ruky preč, alebo inak - Vy čo máte založený rebríček najhorších filmov je Lake Mungo vhodný kandidát na vysoké umiestnenie. ()

navorski

Paradokument, námětem trochu podobný Městečku Twin Peaks, je místy lehce děsivý, jako celek ale až moc statický. S Blair Witch nebo Paranormal Activity se to vůbec nedá srovnávat, leda snad duchařskou tematikou. Formou to spíš připomíná takové ty televizní dokumenty, kde mluvící hlavy komentují možnost existence mimozemšťanů. ()

bari68

TO, čím bolo Paranormal Activity desivé sa tu akosi vytráca a stráca na efekte.Takmer bez atmosféry, jediné čo film zachraňuje je autenticita a pseudo-dokumentárna reálnosť.Pokiaľ u podobných filmov nezažijete pocit strachu, hrôzy či stiesnenosti, niekde je asi chyba. ()

MareT.

Bohuzel film je TAK nudny, ze za zadnou cenu neudrzi divaka v pozornosti. Jako pribeh je to klise, ale hratky s formou a pokus o inovaci je znat. Ta jedna hvezdicka je za jedinou scenu, ktera mi utkvela v pameti (asi bych kvuli tomu mobil taky zahrabal). Zadne vyusteni ani finale. Proste natahnuta nuda. ()

Krabak odpad!

Dal jsem tomu šanci první pul hodinu. Pak jsem tomu dal šanci ještě 20 minut. Následně jsem si řekl, že se tam konečně začne něco dít, tak jsem to přeskočil na posledních 20 minut. Upřímně, proč vznikají tyhle paskvily? A jsou jich mraky. Desítky, stovky úplně zbytečných filmů. U smrti dcery/kamarádky tam všichni zúčastnění mluví, jak kdyby mluvili o ranním sra**í. Takovou neskutečnou nudu bez nápadu jsem zase dlouho v hororovém žánru neviděl. Kdyby tam byly aspoň emoce, tak by si to hvězdu zasloužilo, ale naopak to vypadá, že herci za účast v tomto filmu museli ještě platit. PS: Toto hodnocení je opravdu irelevantní, protože u mě horor bez lekaček a napětí jen tak nezaboduje.--->5% ()

Corpsegrinder

Hodina a půl čumění na partu lidí který příšerným australským přízvukem a s hovnožroucím výrazem pomalu vypráví děj. Často si filmaři chybně myslí že Blair Witch bylo strašidelný protože to bylo jakože "doopravdy", jenže to by ten film dnes již nebyl funkční. Blair Witch nestraší opravdovostí ale tim že divák je tam v podstatě s nima když se to vše děje, a to je kámen úrazu Lake Mungo, vy totiž nejste u ničeho a film si to místo toho vynahrazuje tim že je hardcore dokumentární. Kdo ví, třeba s lepšíma hercema by to bavilo víc, ale tahle partička měla tak ubíjející přednes že mi brzo bylo u prdele vše kolem ducha poschovávanýho všude možně a jen jsem se modlil za aspoň trochu normální dialog. Co se týče atmosféry tak ta ze začátku byla trošku hustší ale postupně se to rozpadlo do naprosto nesmyslný píčoviny. Závěrečný pochlubení se tim kde všude ta kráva byla schovaná byl celkem chabej pokus o to donutit vás dát si to znova. Já si to teda znova nedám. ()

Abiosis

*EREKCIA VŠETKÝCH CHLPOV* Pre mňa sú horory o duchoch najdesivejšie, pretože veľmi často pôsobia vierohodne a na duchov sa dá veriť veľmi ľahko. Bojím sa menej predstavy rozpitvania monštrom ako je napríklad votrelec, ale predstava ducha stojaceho za mojim chrbtom je oveľa trýznivejšia (aj teraz som sa za seba pozrel). Mungo pôsobí priemerne, a to najmä svojej prvej polovičke, kde sa príbeh odohráva podľa zabehaného duchárskeho scenára. Ani napriek tomu nie je však vhodné film odpísať, keďže vo svojej druhej polovičke sa zrazu vydáva smerom, ktorý nik nečakal. Zisťujeme, že hlavná hrdinka mala nejedno tajomstvo a že všetko podstatné sa nestalo po jej smrti, ale práve naopak, pred ňou. A je to vskutku neočakávané. Verdikt v 1 vete: Priemerný film, ktorému dávam štvrtú hviezdičku najmä za videonahrávku z Alicinho mobilu, z ktorej som mal skutočnú husiu kožu a stoporené všetky chlpy na tele. 15.08.2010 ()

Magika82

Tady by se měli autoři Záhady Blairwitch, Exists či Paranormal activity učit, jak se dělá skutečně dobrý mysteriózní horror. Pomalý vláčný rozjezd, přiměřené tempo, vrcholný závěr. Být to takto pokaždé seřazeno i v ložnici, extází bych jásala. A že to museli Hollywoodu ukázat až Australané, za to hvězda jako bonus. Celově tedy: 75% a tím 4 hvězdy. ()

kluk z Na

Byla to hovadina. Strašně tajemná hovadina a všichni mluvili strašně vázně a pomalu. Bez emocí. Vypadalo to jakoby všichni zůčastnění mluvili o nějaké nevydařené párty u jezera Mungo a ne o smrti dcery,sestry nebo přítelkyně. Děs. Jediná maminka vypada zralá na Havlíčkův Brod nebo na frťana. Kdo ví, třeba jí utopila ona!!!! ()

Silviaxx

U filmov na štýl "dokumentov" je to veľmi individuálne, pretože každý sa s tým pasuje na rôznej úrovni. Lake Mungo je spracované dosť slušne, síce skôr ťahavejšou formou - aj tu nájdeme množstvo predĺžených záberov, všetko to prebieha tak postupne pomaličky - s týmto ja vo väčšine prípadov nemám problém. Čo sa týka samotného príbehu - mám pocit, že chcel silou mocou diváka rozhodiť - v jednom momente niečo tvrdil, vzápätí to od základov vyvrátil a tvrdil niečo iné, čo potom tiež vyvrátil. Každopádne tá hlavná myšlienka, ku ktorej sme dospeli po návšteve Lake Mungo bola naozaj mrazivá a veľmi nepríjemná. Napriek tomu som však viac-menej zo snímku v rozpakoch, a teda volím zlatú strednú cestu. ()

Teardown

Lake Mungo je další představitel After Dark Horror Festu držící tempo s dobou a je tedy točen stylem šokujícího dokumentu, který samozřejmě obohacují autentické záběry. Novodobý fenomén, ale nezaručí efektivnost co se hororové zábavy týče, pokud neobsahuje větší koncentraci štávy a nápadu, což v tomto případě jednoduše chybí nebo je takřka mizivá. Navíc suchý příběh, monotóní průběh a nulová akcelerace v momentech, kde je to potřeba jako sůl, dělá z tohoto takovou nezáživnou ukolébavku. Občas to sice zajiskřilo, ale do pořádého vzplanutí měla tahle duchařsko-dokumentární věcička ještě tuze dalekou cestu. ()

filmator

Na horor málo strašidelné. I jako dokument v sobotu odpoledne na dvojce by to nudilo. Pomalé tempo jsem sotva vydržel. Dobrý byl nápad rozmístit do stopáže několik zvratů, díky kterým ožije trošku vaše pozornost. Ale opravdu jsem se jako malej víc bál u Světa tajemných sil Arthura C. Clarka, kde ukazovali duchy na fotkách a podobně. Obávám se, že found footage horrory už toho nemají mnoho co nabídnout. ()

Junys

Jedné rodině se ztratila dívka a její rodiče si myslí že stále někde je. Jenže potom se najde tělo v místní nádrži. Rodiče si ale nemyslí že je to jejich dcera tím a tak nechají udělat testy DNA kterýma se se ověřilo že to jejich dcera je. Od té doby co se našlo tělo se v jejich domě začnou dít podivné věci. - Čekal jsem že ze začátku to bude trošku ten styl dokument a pak se to změní, ne nezmění. Celý film je rádoby dokument. Z části mě to přišlo spíš jako detektivka ne jako horor. ()

Helldo

To že je to prý podle skutečné události, je asi to jediné, co možná některé po celou dobu (jen 89 minut?) udrží. Jinak to ale od počátku nejenom nudí, ale i smrdí poměrně výrazným překroucením skutečných událostí, a především celé to vyznívá hrozně nedůvěryhodně až hloupě. ()

jamesjimbo

tak o tomhle jsem si zprvu myslel, že by to mohl být nejvydařenější film z letošního festivalu, nicméně mě to vyvedlo z omylu. zprvu působí film velmi věrohodně a působivě, atmosféra se však začíná rozpadat, když se !!!SPOILER!!! začnou promítat fotografie a videozáznamy zachycující ducha. Ačkoliv se film odehrává v roce 2005, tak kamerová technika použita ve filmu pro dobové záznamy působila jako z roku 1999, což může být sice efektivní, ale aby takové kamery používala i místní zpravodajská stanice, to už mi rozum nebral. Co je však ještě více zajímavého, je fakt, že v každém i sebemenším fleku v rozdroleném videozáznamu rozpoznají ducha, to bylo místy až komické. A největší korunu tomu nasadila poslední scéna s fotografií, která byla na začátku, ale byla označena za fake, tak se na druhé straně této fotografie opravdu duch objevil. heh, děláte si srandu, že když tu fotku tak moc zkoumali, že je nenepadlo se podívat na levou stranu? :) !!!SPOILER!!! herci byli sympatičí a kdyby se na tomto filmu lépe zapracovalo, mohla to být bomba. takhle to je fakt slabota. ()

M.Myers

Pár slušných záběrů nedělá celej film, dlouho jsem se tak nenudil....Prostě utonula mladá holka a o tom tam vydržej plácat celej ten rádoby hororovej dokument....Pak nechápu, co tam měli s těma kamerama, že všechny záběry z domu byly rozmazaný jak prase, ach jo... ()

MikeeTheory

Myslím, že o něco kratší stopáž by tomuhle dokumentárnímu stylu vyprávění sedělo víc. I tak oceňuji originalitu odlíšného pojetí found footage a vůbec i příběhu, který v sobě skrýva spoustu překvapení. Popřít ani nemůžu ono nepříjemné mrazení, které mě provázelo při pozorování tajemných fotek a záběrů. Tvůrci si navíc hezky pohráli s napětím a dodali příběhu pocit realističnosti. Not bad! ()