The Tunnel

Novinářský tým (kameraman, reportérka, zvukař atd.) se vydá do neprozkoumaného podzemí Sydney, aby zde našel příběh pro svou reportáž. Příběh si jej ale najde sám. (mkaty)

gogo76

Dobrý námet, ale neubránil som sa pocitu, že tvorcovia to ani zďaleka nevyužili. Úvod bol dosť rozťahaný, aj keď oceňujem snahu o čo najreálnejšie uchytenie príbehu, no skrátiť sa to mohlo. Akonáhle skupina novinárov zalezie do uzavretých vlakových tunelov a nekonečných labyrintov, má to tu správnu atmosféru a môžme iba ľutovať, že z toho nevyťažili viac. Bezdomovec(?) niekedy narobí viac zla ako hocijaký jašter...Minule som videl jedného iba z jedným zubom(otvarák na pivo...). S tým sa však dajú prehrýzť aj krčné tepny, bacha na nich...60%. ()

Xmilden

Prvních 30 minut je opravdu o ničem, jakmile se děj přesune do podzemí, začíná se dostavovat docela dost nepříjemný pocit, že tohle bude fakt síla. A vskutku, děj začne zrychlovat, začíná se dostavovat panika a o podivné situace rozhodně není nouze. Hodně mě dostala scéna kdy si něco jen tak půjčí kameru. Finále není k zahození, celkově musím uznat, že mě Australané nahnali strach a v nejbližší době nevlezu ani do našeho sklepa. ()

-bad-mad-wolf-

Žádný zázrak se nekoná, Grejv Inkauntrs ale stejně utrpěli od svého vrstevníka těžké ká ó, jelikož australští tvůrci projevili o něco více cílevědomosti i sebevědomí. Slušně odvedená žánrová práce, nic víc, nic míň. Jinak všimli jste si, že nás čeká ještě přinejmenším Paranormal Activity 3 a Apollo 18? Handycam je roku 2011 v kurzu... edit 2015 Found footage dosáhl v početnosti statusu epidemie. ()

Ruut

Co napsat o dalším docuhororu v pořadí, který ničím nevybočuje - tedy není tu až tak natažená otravná seznamovací část, o to zaměnitělnější a nevýraznější je následná hra na "dostávání peška". ()

misterz

Jediné pozitívum vidím vo chvíľkových zábleskoch dobrej "podzemnej" atmosféry, ktorá patrí k mojim obľúbeným. Zábery kamery na dlhočizné a tmavé chodby skrývali v tomto smere slušné možnosti a dokázali navodiť aký-taký stav hororového očakávania. To by však z pozitív bolo všetko. Ďalej len stručne. Nesympatická herecká zostava, zlý strih, zlá kamera (hlavne v dôležitých momentoch), chaotické pobehovanie v tme a bubák len ako nejaké mihnutie prípadne ako rozmazaná svetlejšia machuľa na tmavom pozadí. Stále neviem čo to bolo, či nejaký prerastený potkan, mutant alebo opitý bezdomovec. Mohlo to byť všeličo. Aj vďaka tomu miesto strachu prišlo akurát len tak znechutenie. Škoda, film mal potenciál stať sa atmosferickou lahôdkou, takto to nestačí ani len na ten priemer. 45/100 ()

Adam Bernau odpad!

Kolega mi přinesl nepopsané DVD jakože s Djangem (tím Nespoutaným) a když jsem kotouč strčil do stroje tak prý „The Tunnel horror 2011“ a já hovado jsem se na to podíval a až do konce. Celý ten film vypadá jako Klíče od pevnosti Boyard se zmutovaným otcem Furou. Vlastně se chci jen omluvit milovníkům žánru, že tady kazím hodnocení. Zvlášť proto, že skutečnost, kterou tento kvazireportážní film podle skutečných událostí z r. 2007 a výpovědí reálných reportérů objasňuje, je velmi zajímavá: V Austrálii je veliké město jménem Sidney a pod ním rozsáhlá síť podzemní dráhy. A z ní vede ještě podzemnější labyrint zakázaných chodeb, obývaných někdy bezdomovci toho města. A úplně nejpodzemněji se to sbíhá k obrovskému jezeru, které tam dávní obyvatelé města Sidney vybudovali pro strejčka příhodu jako zásobník pitnej vody. A do toho jezera tajemná zrůda odnáší lidi, které v těch chodbách ukořistí a zbaví je očí, aby je pak, slepce, snědla. Důkaz, že pohádky jsou pravda pravdoucí a inspirace pro odvážné brněnské novináře. ()

Omnibus

"Bezďáci, bezďáci, neváhejte, vylezte z díry ven. S Tunnelem dále čas neztrácejte, venku je krásný den!" Akordy viz písnička "Žížaly" od Ivana Mládka. Hodnocení viz Blair Witch, čili jedna hvězda. Pseudodokumentární bubu styl s třesoucí se kamerou, kdy je vidět kulový a ani to kulový není vidět pořádně, mě už od roku 1999 způsoboval vyrážku a záchvaty padoucnice. Zde navíc inovováno o spoilery, čili prostřihy na vyprávění přeživších, asi aby se útlocitný divák nebál zbytečně moc. Těšil jsem se na kulinářský zážitek, včetně pár sežraných bezďáků, bohužel nezakopl ani o jednoho. Ta jedna hvězda je z nostalgie - kdysi za komančů jsem rok pracoval v Metrostavu Praha a občas jsme se s kámošem v pátek (víkend na krku, před polednem na staveništi už ani noha :-)) courali tunely pod městem a objevovali hotové bludiště. Spoustu odboček do zatím nevybavených protiatomových bunkrů pro papaláše, do vojenské podzemní nemocnice a bůhví čeho ještě. Hodiny a hodiny courání. Pak jsem i pár let fáral na šachtě. Ostravsko, důl ČSM-jih, páté patro, 900m pod zemí. Celkem 150 km chodeb. Překopy trochu osvětlené, zbylé štoly ponořené do tmy. Takže sorry, "nejzákladnější druh lidskýho strachu, ze tmy a z neznáma" (© Bloody13) prostě neznám. Bojím se jenom klaunů a echt blbejch filmů, který žerou čas. ()

MaedhRos

Found footage formát má svoje mantinely a narazil na ně už dávno, ale ta klaustrofobní stísněnost a zúžené zorné pole v mém případě natolik dobře napomáhají "dobrovolnému potlačení nevíry", že se k ff jednou za čas dost ráda vracím. Protože tak činím právě jednou za čas a ne častěji, suspension of disbelief pořád funguje znamenitě a zafungovalo to i tady. U The Tunnel mě navíc zaujal i zvolený vyprávěcí rámec a jistá dávka experimentování s narací. Ano, člověk od začátku ví, kdo přežije, ale popravdě - dost se divím, že jsem podle všeho jedna z mála, kterým tohle bývá při sledování podobných kousků dost jedno. Tohle není film založený na postavách natolik, aby na takových podružnostech zásadněji záleželo. Rozhodně nemůžu říct, že by jisté povědomí o přeživších nějak utlumilo intenzitu mého diváckého prožitku. V těch nejlepších momentech to fakt bylo creepy jak prase a za tu scénu od jezera zaokrouhluju směrem vzhůru - tedy na ****. ()

dr.horrible

Naťahovanie v úvode a závere, nesympatickí herci a zas nebolo ani hovno vidieť. Ale interiéry tunela sú výhrou už samé o sebe. Prvá polka 1*, druhá 3,5* ()

hladass

Ukázat hned na počátku filmu, která z postav přežije a která ne, považuju zejména u hororu za praktickou ukázku sebevraždy... Zcela tak odpadá strach o osudy jednotlivých postav a plné kráse se ukáží další nedostatky... Jako nezvládnutá práce s atmosférou, nedostatek financí a s tím spojené mizerné triky a ne zcela využité lokace podzemních tunelů, což ještě podtrhuje zvolená forma zkurvené FF... Po skvělých ohlasech ze zahraničí ve mě převládá spíše zklamání... ()

Jordan

zdĺhavé, nudné a slabé... tvor podobný nosferatu stráži podzemné jazero, ktoré je potenciálnym zdrojom pitnej vody v sydney a skupinka investigatívnych televíznych novinárov ho vyruší z jeho pokľudného nažívania si v tmavých chodbách a priestoroch... tento film nie je nič pre klaustrofobikov, epileptikov a milovníkov kvalitných hororov, v žánri "found footage" skrátka dnes už niečo tak slabé neobstojí, a myslím, že by neobstálo ani pred desiatimi rokmi... ()

oje

Lekačkám a honičkám v odporných klaustrofobických katakombách se určitě efekt upřít nedá. Forma je ale až křečovitě dokumentární. Problémem přitom není rozklepaná kamera, ani rozmazané záběry z bezpečnostních kamer, ale prokládaní jejich toulek malebným podzemím rozhovory na kameru (!). Každá pracně vydřená gradace napětí je tak vyjma konce pokaždé zchlazena nudným tlacháním. O australské Blairwitch si tahle parta protinožců může nechat dál zdát. ()

teutates

Ehm, plakát mluví za všechno... je to výkřik do tmy. Byla jednou jedna malá holčička a ta měla jeden velký sen a to být slavná, úspěšná a uznávaná žurnalistka. No a kde bylo tam bylo, přímo v Sydney v tunelu bylo to její životní interwium s úpírem. Bu bu bublanina podle skutečné události, ach jo, že se tyhle cipoviny pořád ještě točí... od čarodějnic až po bezbožné bezdomovce, co si krátí čas hraním na schovku. Já už jaksi na takové intelektuální snímky nemám sílu. 2/10 ()

Campbell

Zklamání a to velké, po zdařilých found footage filmech jako Grave encounters nebo Evidence jsem čekal další překvapení ale kde nic tu nic. Film je dost nudnej a to nabíhání a kříčení ve stejných tunelech je strašná nuda. Taky jsem film zkoukl asi na 3x. Nečekal jsem že mě tenhle typ filmu bude nikdy nudit. Lekačky jsou předvídatelné a navíc vůbec nevystraší. Jedinou omluvou tohohle filmu je to že je legálně zdarma na internetu, ale stejnak bych to moc nedoporučoval. ()

PetrPan

Mystifikační dokumentární horor, který ač není v ničem vlastně originální, tak nepostrádá slušnou dávku napětí, ano hodněkrát viděného, ale nějak mi to vůbec nevadilo, ta temná atmosféra Tunelu mě docela pohltila i přes mírnou retardaci hlavních postav, vědomost kdo bude survivor a samozřejmě roztřesenou ale nikdy neodhozenou kameru :) ()

SeBig

Jednu hvězdu za tu čupakabru, ze který šel občas strach. Jinak se mi nelíbilo jak dotoho furt kafrali ty sví názory a že jsem dopředu vědel kdo chcípne a kdo přežije, pak ten nudnej začátek a ta kráva co furt řvala no bože to zase bylo nadělení. ()

korbitch22

Jako hororový maniak jsem zhltnul Tunel ve tři ráno,naladěn pohodovou začínající půl hodinkou,po které jsem během 5 minut musel rozsvítit,poté si udělat sváču,sem tam dát stop a vydýchat se u compu,celková doba dívání něco přes 2 hodiny,stím že zbytek jsem dojížděl už při svítání :-D Ruční kamera prostě funguje,téma je neokoukané a velice zajímavé.Zpracování do reportáže,kdy vám napínavé scény rozdělují rozhovory s přeživšími,vám dají dva úhly pohledu....někoho vyruší z napětí a vemou mu pocit strachu,protože potom člověk vlastně ví kdo z aktérů denní světlo už nespatří a vadí mu to.....někomu (mě) to zase uleví od neskutečně depresivní a děsivé atmosféry a dodá zajímavý pohled na celovečerní dokument z archívů čt 2,s hororovou zápletkou ;-) Herecké výkony perfektní,atmosféra hutná,snad jen bych dal víc akce a míň děsivého nic nevidění,ale u skoro začinájících filmařů nelze čekat stoprocentní výkon.Mám rád ruční kameru a dokážu ocenit dobrý nápad.....Australané přinesli do branže zase o chlup svěžejší vítr a já posraný strachem spokojeně slintal... 85% ;-) ()

heyda

Nechápu ani odpad ani 5 hvězdiček. Tohle je čistý průměr, který nemá čím nadchnout, ale ani nemá čím urazit. Kdybych ho měl porovnat s Grave encounters, tak by asi Tunnel o chlup prohrál. Přece jenom Grave encounters má docela hororové gule. Tady je výrazně méně lekaček i krve, ale zase na mě působil Tunnel realističněji. 50% ()