Alex Wright je velkým fanouškem filmu Grave Encounters a je doslova posedlý snahou získat důkaz o tom, že události, které se ve filmu staly nejsou smyšlené. Proto se rozhodne s přáteli vydat do psychiatrické léčebny, ve které se původní účastníci filmu setkali s nepřestavitelným zlem. Jenže jeho posedlost ho může stát život a také životy jeho přátel. Skupina bude muset využít všech svých znalostí Grave Encounters, aby se z toho dostali. (topr harley)

PavelVanekArt odpad!

Takže Grave encounters 2... Začnu pozitivem...hmmm žádné sem nenašel... Film je od začátku (cca. 30 minut) nudným hledáním toho,zda byla jednička real,nebo fake.Pak se ale konečně dostávají do "______" (Jak bylo ve filmu trapně popsáno-každ ý ví že to je Waverly Hills Sanatorium) a člověk čeká strach.Ale ten je někde na Bahamách spolu s hrůzou a neklidem z prvního filmu.Naštelují kamery a nic.Děje se prakticky to samé co v jedničce + něco navíc v podobě 3 metrového dementa,plačící/lítající teenky a objevuje se i ,,hrdina,, z prvního filmu.Spíš neandrtálec než hrdina.Žil tam 9 let a živil se krysami.Ale no táááák :D A spřáhl se s duchem.Ale no táááák :D Vrcholem trapnosti bylo finále s požírající zdí za kterou byla jiná dimenze.Trapnost na entou.Trapné herecké výkony,kamera,zvuky,fuj Plno lidem se to ale líbit bude a budou se bát.S prominutím sou divní. Za mě ODPAD,ale podívejte se.Mě to ale sebralo hodinu a 38 minut života který mi nikdo nevrátí. ()

Nivenx

Pokud jste se těšili na nášup jako u prvního dílu, tak budete určitě zklamáni jako já. Druhý díl vykrádá a likviduje jedničku ve všech směrech. Naprostý scénáristický masochysmus mě po celou stopáž filmu neuvěřitelně deptal. Když se konečně dostali do blázince a v duchu jsem si říkal hurá je to zpět, tak se objeví údajně mrtvý z prvního dílu a tím se celý film dostává do dalších sraček. Nedávám úplný odpad, protože pár částí stálo zato, ale jelikož je to jen tak 10 minut z celého filmu, tak to opravdu nestačí. 15% ()

Aargh

Uspěchané, bez atmosféry, místy naprosto blbé a na rozdíl od jedničky jsem se nebál ani trochu - změna režiséra je zatraceně poznat.. Spíš kvůli nostalgii z návratu do známého prostředí nehodnotím ještě tak špatně. 2.5 z 5. ()

Avathar

„NEBOL TO LEN FILM,“ alebo DEATH AWAITS podruhé. Čakal som, že to bude horšie ako jednotka (ktorá sa mi veľmi páčila), ale aj tak som dosť sklamaný a rozčarovaný. Problém prvý: expozícia. Až neúmerne dlhá. Obyčajne mi to pri tomto type filmov nevadí, ale toto bolo fakt príliš rozťahané. Pozerať sa na dementov ako sa ožierajú, fuckujú a natáčajú si nejaké svoje filmíky ma teda fakt nebaví. Problém druhý: postavy. Televízny štáb v jednotke mi bol omnoho sympatickejší, než banda týchto kreténskych teens. Všetky postavy sú tu totálne vygumované (i keď holky sú aspoň pekné) a obzvlášť pri pánovi hlavnom hrdinovi, ktorý si počas celého filmu vystačí s jedným autistickým fejsom (hej, aj keď okolo vystrájajú ektoplazmy a umierajú mu kamoši) som sa modlil, aby sa objavil doktor Friedkin s kladivkom a vykonal lobotómiu, páč chlapec to evidentne potreboval. Herci hrajú mizerne a neveril som im ani žmurknutie očami. Problém tretí: nápady. Mám pocit, akoby tvorcovia vyhádzali na stôl všetky tromfy už v jednotke. Väčšina nápadov je teda buď zrecyklovaná (vyvolávanie duchov, rozhadzovanie stolov, vylamovanie dverí, slepé chodby), rozpačitá (duchovia manipulujúci s kamerami) alebo rovno blbá (červené dvere a spôsob akým sa dostať z budovy, záver so stenou). Problém štvrtý: nadväznosť na prvý diel. Tu narážam hlavne na jeden fakt a síce – objavenie sa starého známeho (Seana/Lancea) z jednotky. Na jednej strane ma to potešilo. Na strane druhej... Robertson dosť prehráva, vyzerá ako pojašený klaun skrížený s Tarzanom a celkovo vôbec nepôsobí ako duševne narušený, skôr ako taký poskakujúci debilko, ktorý občas zožere nejakú tú krysu. Keď sa toto všetko spojí, vznikne z toho podivný zlepenec, ktorý pôsobí preplácane, nabubrelo a občas silno fraškoidne. Atmosféra sem tam funguje, prostredie je stále dostatočne pochmúrne, recyklované nápady sú ešte jakž-takž funkčné, plus jeden príjemný nápad (keď sa vám zdá, že sa hrdinovia dostali z najhoršieho, ale...). To celé zavŕšené dosť podivným koncom, ktorý je asi taký ako celý film: nemastný, neslaný. Škoda. Entuziazmus tvorcov sa niekam stratil a GRAVE ENCOUNTERS 2 tak pôsobí len ako povinný sequelový dojazd. Nebolí to, nie je to vyložene odpad, občas sa mihne fajn nápad, alebo zapracuje „handy-cam“ atmosféra, ale inak vlažné a bez chuti. 2,5* ()

ecceHOMMO

Zdĺhavý úvod, a záver: natáčajúci duch?....Keď sa to rozbehlo, dokázal snímok v niektorých chvíľach zaujať, ale nedosiahlo to svojho vrcholu. ()

karlik4801

Kdyby postavy uvažovaly jako lidi a nedělaly takový kraviny, mohlo to být super. Jenže když všichni kolem umírají a postava jde na záchod o dvě místnosti dál natočit závěť, to by fakt udělal každý. Proč je to natočené z pohledu herce? Kdyby to bylo natočené normálně, o hodně by si film přilepšil. A ještě ten debilní začátek, ten to celé pokazil, úplně zbytečné a nudné scény. Je to jiné než první díl a jde to hodně poznat. Hlavní postavy vás začnou už za chvíli srát. Párkrát jsem se lekl a v nějakých scénách i bavil, ale většina filmu mě zklamala. ()

Sfinkter

Slabší pokračování, které více sází na lekačky a lehký sci-fi nádech. K postavám máme mnohem dál než v prvním díle a atmosféra také polevila. ()

Lachtaan

Spíš než sequel naprosto debilní, odfláknutá a nezáživná verze o rok staršího povedeného FF hororu, po níž mnou zase zmítají pocity, že modročíselnými horory ztrácím svůj drahocenný čas, jež by se dal investovat do kultovních děl, co jsem pořád ještě neviděl. Jednička byla překvapivě solidním zážitkem, dvojka je obrovským přešlapem, za který bych se jako tvůrce styděl pěkně dlouho. ()

Tomatáš

Podle mého názoru je druhý díl krokem vedle, jak už to ostatně u druhých pokračování bývá. Tvůrci tak trochu vaří z vody a po prvním, řekněme mrazivém, lekacím dílu, nás v blázinci již nic nepřekvapí. Příběh se sice snaží překvapit "překvapivou" změnou v chování jednotlivých postav a napojením na první díl, ale vše je velmi předvídatelné a tupé. Jestliže první díl alespoň pro mě zajímavý...ten druhý balancuje někde mezi ztrátou času a pouhou zvědavostí vědět, zda tajemní duchové stále existují. ()

mrx.friend

Recyklace atmosférické a povedené jedničky. První třetina se snaží tupé publikum, hádám převážně teenagerů, přesvědčit, že první díl byl fakt found footage, takže v čele s klonem Roberta Pattinsona se ve zbylých dvou třetinách vydáváme prožít prakticky to samé, co hrdinové z "originálu". Herci tentokrát přehrávají, postavy nesympatické, jako všechny charaktery tohoto aktuálně boom hororového subžánru opakují ty samé chyby a hlášky (např. "Pojďme se rozdělit!" nebo "Dej sem tu kameru, hochu! Okamžitě ji vypni, já tě tohle točit nenechám!") a točí se kdejaký nahánění ptáka (pozor, tentokrát doslovně!). Paranormálna podle pravidel pokračování zákonitě přibývá, ale tím pádem se vytrácí husina, protože už je toho ukázáno tak trochu víc, než by se slušilo. A konec ve stylu Kostky? Snad jediný, co je v tomhle díle novinkou, ale už mi to přijde jako nějaký začátek konspirační teorie. Stačilo zůstat při tom, že na bejvalej psychině řádí duchové, kteří nemají klidu, protože tu kdysi probíhaly otřesný experimenty. Už sama představa je to strašidelná a dost na tom, že laická veřejnost dříve tyto domy takto podobně vnímala ;) ()

moukey

Nevěřil sem, že je možný klesnout pod úroveň grave encounters 1, a o to horší zážitek to byl. Je to neskutečná nuda!!! Jedinou hvězdičku dávám za to, že na začátku bylo pár zmínek o tom, že jednička byla sračka.. ()

tommy187

Podľa môjho názoru je Grave Encounters špičkový (amatérsky) horor. Film je sám o sebe veľmi kvalitný aj vďaka scenáru, no prevedenie je už o niečo horšie. Skvelú hororovú atmosféru si udržíte a to je v horore poďľa mňa hlavné. Asi bolo chybou pozrieť si dvojku hneď po jednotke. Druhý diel bol viditeľne slabší, nemal potrebnú dávku adrenalínu, a hlavne na konci stratil svoje čaro. Škoda.. 50%. ()

Jello Biafra

Prvý diel found footage hororu Grave Encounters nebol ani trochu originálny, ale hlavne kvôli pár pôsobivým momentom sa jednalo o vcelku vydarenú záležitosť. Pokračovanie však ale oproti jedničke pôsobí ako bohapustá sebaparódia. Partia študákov nejakej filmovej fakulty sa rozhodne navštívíť blázinec z jedničky a dokázať že to nebol film, ale realita. No a čaká ich tam presne to isté čo čakalo hrdinov prvého dielu, pretože toto pokračovanie jedničku dejovo priamo kopíruje. Najhoršie je že tentoraz sú hrdinovia skutočne nesympatická sebranka vyhulených teenagerov, ktorým som za ich hlúpe kecy a debilitu želal smrť už od začiatku. Zhruba dve tretiny filmu sa okrem nudného rozjazdu dali v pohode stráviť. Posledná tretina je ale skúška divákovho vkusu a vyvalí sa na vás toľko nezmyslov a klišé, že je to až nechutné. Záver až drzo vykráda Evil Dead 2 a posledný záber je už vyložený výsmech. ()

zsn

Miluji G.E., spadá pod nejlepší současné horory. Dvojka je sice slabší, ale pořád to má šťávu díky strašidelného ústavu. Ani nevím, proč zrovna léčebnu beru jako úzkostnější než hřbitov, ale prostě to tak je. ()

Šakalík

No nevím. Přestože film nabídne několik docela zajímavých scén (bubák vylézající ze zdi byl moc fajn), celkově mi tohle pokračování moc nesedlo. Stejně jako jednička se totiž utápí v překombinovaném příběhu, který je přitažený za vlasy (pozor SPOILER – strašidelný dům chce publicitu, a tak přes Youtube sám kontaktuje filmaře – no táák!). A dvojka nenabídne vůbec nic navíc. Postavy se jako obvykle chovají naprosto dementně (co uděláme jako první? No rozdělíme se!), interiéry opuštěné kliniky již napodruhé nepůsobí tak děsivě a navíc film ve finále zapadne do marasmu vlastního scénáře až po uši, pač poslední půlhodina má z tohoto pohledu parametry skutečně úděsné hovadiny. No moc mě to zkrátka nebavilo, a tak doufám, že zůstane jen u těch dvou dílu. ()

Forsberg11

Možno nie zbytočné, ale určite nepodarené a trápne pokračovanie celkom slušného prvého dielu. Síce ma potešili niektoré nápady a scény (duch kameraman) ale preafektované herecké výkony, blbé postavy a stále tá isté FF omáčka mi liezli hore krkom. Jeden z filmov, ktoré netreba vidieť viackrát (a možno ani raz) a pri ktorých ani netreba strácať čas ich dlhým komentovaním... 40 %! ()

The Viper

Po druhém skouknutí jedničky jsem se rozhodl že si dám podruhé i dvojku. Začátek nevypadá vůbec špatně....ambiciozní mladý hororový nadšenec a student filmové školy si umane že se zkusí prošťourat okolnostmi k filmu Grave Ecounters (1) , protože se okolo něho nese tolik rozporuplných názorů. Vtipné na tom je, že začátkem schazuje celou jedničku a upozornuje na nedostatky, které tomu vyčítají i uživatelé zde. Zbytek filmu probíhá více méně dle šablony jedničky, akorát tu nemáme skoro žádnou výraznější lekačku, až na toho dvoumetrového cápka co je honí po chodbě. Konec mě ale docela překvapil...Laenne Lapp je kočka. ()