Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Mr.Baboon

Napoprvé v kině bylo nadšení, naponěkolikáté doma u TV už místy prokrucuju oční bulvy. Já jim tu padoušskou povahu prostě nevěřím. Že chtějí zachránit svět? Ok, kde by pak mohli krást atd. Ale finální srdceryvná pasáž ztrácí opodstatnění. Proč vlastně opět dostaneme záporáka, který chce zničit svět? Tady by bohatě stačil komornější příběh. A co mě docela dost štve, je nedržení se předlohy, kde by se Joker na Harley v potížích totálně vybodl (...mě se jinak Letův Joker líbil, kupodivu). Pro něj je Harley jen k potěšení a nástroj, když je jí třeba (viz. vystřižená scéna na silnici s kamionem, proto byla i vystřižena). Ale musím ocenit začátek. Provázanost se Supermanem a Batmanem se mi líbila. Medailonky hlavních aktérů slovy Wallerové mě pokaždé baví, hudba je k tomu perfektní... vlastně celý soundtrack k filmu je pecka. ()

Scraffy

No ja neviem. Snažili sa z toho urobiť veľkú a epickú vec, ale je to skôr viac trápnejšia vec. Samotné postavy a ich história je super, ale samotný príbeh im nedá sa moc rozvinúť. A ten Joker? Nie, toto nie. ()

Maniik88

Film mal veľmi ťažkopádny rozbeh, vlastne sa celý čas poriadne nerozbehol. Tretinu filmu dávame dokopy bandu, tretinu chcú ujsť a poslednú sú z nich zrazu moralisti a idú dobrovoľne takmer na smrť. Zaujímavý boli Smith ako Deadshot a krásna Margot ako švihlá priateľka hnusného Jokera - Harley. Ostatní boli takí do počtu. Zase raz sme zachraňovali celý svet, no bola tam málo akcie a najmä málo zaujímavej. Ani Margot cici nevytrčila, asi chýbal R-kový rating. Deadpool bol lepší. ()

papadoce

Filmu dominuje dokonalý výber hudby, úplne famózny, ďalej postavy, ich schopnosti a väčšina protagonistov a úžasné efekty, fakt že klobúk dolu. Film znehodnocuje Joel Kinnaman už len svojou prítomnosťou, občasné nevedenie ako von z konope v rámci scenára a hnusný plagát. Inak sympatickosť jednotlivých postáv bola doslova chytľavá a v konečnom účtovaní sa určite jedná o ďalší skvelý zárez na pažbe od Davida Ayera. A áno, je mi jasné, že DC Comics chytajú vlak na poslednú chvíľu, ale som im vďačný za to, že sa aspoň snažia nastúpiť. ()

Jacccob

Tak tohle by nešlo. Navnadit nás na Jokera a pak ho tam nechat 5 minut jen aby se neřeklo, to opravdu ne. Obrovské zklamání. Film měl navíc velký úspěch jen díky velké propagaci hlavně z hudební stránky, která je nakonec lepší než samotný film. Nevyužitý potenciál na každém kroku, strašně pomalý rozjezd, a ve filmu se prakticky nic neděje. Nebavilo mě na něm vůbec nic, kdyby polovina postav umřela, bylo by mi to úplně jedno, u některých bych byl dokonce rád ( nechci konkrétně jmenovat agentku Wallerovou, jen aby bylo jasno ). Margot Robbie sexy, Will Smith taky ušel, dva lidi ale celý film zachránit nedokážou. Co se týče komiksových filmů, jde o průměr, ale za 5 minut Jareda Leta coby Jokera na plátně ze vzteku dávám dvě. Doufám, že dvojka bude po změně režiséra lepší. ()

HarqAlAda

Bullshit ktorý by sa mal premenovať na "dumb road-trip squad" s malým d. Jedna hviezda pretože v slabej chvíľke som začal a dopozeral do konca a nechápem prečo. Guilty non-pleasure. Keď už je to tak prisprostasté, mohli sa tvorcovia posnažiť o nejakú inováciu alebo nápad. Nič. Prevarená miliónkrát omieľaná klišoidná priblbá hovadina bez zmyslu. Typický komiks. Neodporúčam ani fanúšikom tohto podradného sub-žánru. ()

Uesbe

65%? A komu tým prospejete?! Taký ansámbel by bol dobrý, aj keby predvádzal Zlatú bránu za rytmu No name! A čo že tam boli diery.... iné filmy majú výtlky D1 a majú 80%. ()

Najt

Deadshot byl dobrej, ostatní mě moc nechytli .. Nebylo to špatný , ale ze světa komiksů to řadím spíše k průměrnému kousku.. Jako je například, Green Latern, nebo pro mě i Deadpool ()

Lakash

Vypravěčský průser. Film nenabídl nic nového a i to co nasliboval spíše nesplnil. Nedošlo k žádnému zvratu. Hypovaný Joker tam klidně vůbec být nemusel, nebo mohl být film jen o zápletce s ním a Harley. Co s tím, když je skvěle zahraný, ale budí dojem, že si ve filmu místo pro něj vydupali producenti. Obsazení skvělé, hlavně Harley a el Diablo. Konec byl příšerný. Pokud někdy budete hledat ve slovníku heslo klišé, určitě by u něj měl být konec tohoto filmu. Nicméně film, až na finále, nenudil. Škoda vystříhaných částí (doufám v directors cut) a chtělo by to na scéně víc Harley (a nemluvím o screen timu). Slušel by tomu Rkový rating, trošku drsnější mluvy, víc krve než slizu a zápletku s menším záporákem, podobných věcí jsem přejezen od Marvelu. Rozhoduju se mezi 3* a 4*, kde se mé hodnocení ustálí ukáže až čas. Ale pořád je to lepší než BvS. ()

Joedas

Ach jo. Po nemalém očekávání je tu jen další tuctová akční komiksárna, kterou zvedá casting, ale sráží nulový děj. Mrzí mě krutě zahozenej potenciál. A začínám se bát, že od DC a ani od Marvelu už žádnej plnohodnotnej a duchaplnej film neuvidim. PS: Nadpřirozeno mě přestává v komiksech bavit. Produkuje to generickou řež, kde jsou síly dvou bojujících stran nevyrovnané do chvíle, kdy je nadpřirozený záporák s nadpřirozenými schopnostmi odrovnán naprosto přirozenou náloží. ()

Davanity

Neměla jsem vysoká očekávání, přeci jen jsem vždycky tíhla spíše k marvelu a DC nebyl zrovna můj šálek čaje. O to více jsem byla překvapená a naprosto uchvácená, ještě několik hodin poté ve mě tenhle film stále doznívá. Samozřejmě, je to další komiksový akčňák, což musí být každému jasné minimálně z trailerů. Takže je i celkem jasné podle jaké šablony se příběh bude odehrávat. Přesto překvapil v mnoha směrech je to zase něco trochu jiného, lepšího, čerstvého, žádná prázdná místa, všechno je tak nějak perfektně vyvážené. Film má správné tempo a ani chvilku nepoleví. Všechno perfektně dokresluje úžasně zvolený soundtrack, který tam naprosto sedne a ani hlavní postavy nezklamali. Bavili mě naprosto všechny, ačkoliv jedinou výhradu mám k Jokerovi, něco na něm prostě nebylo ono, popřípadě by chtělo doladit, ale něják to nezkazilo můj prožitek z filmu, který jak můžu s jistotou říct se mi dostal pod kůži a dokonce myslím, že DC překonalo pomyslnou vysokou laťku, kterou nastavil Marvel. ()

Michal687

I kdyby to bylo špatné, jakože nebylo, tak je to vizuálně a režijně 100x osobitější než kde který, podle musteru fungující Marvel! ()

george82

Ano má to mouchy. A to proto, že tu jsou všichni rozmazlení od Marvelu, který většinou filmy nabíjí akcí. Za mě to bylo málo temné a postavy dostávají málo prostoru. Ovšem kdo všechny převyšuje je Harley Quinn, která je božská. Díky. Za každý detail kostýmu, za každou mimiku a hlášku. Byla skvostná. A proto nemůžu dát 3⭐️, ikdyž jinému filmu bych je dal. ()

RafaKrakal

Těžký průměr. Na jedná straně se divák dočká naprosto úchvatné hudby a úžasné chemie mezi herci a zajímavých charakterů, na druhé straně však musí překousnout naprostou absenci děje, již milionkrát viděný příběh (padouch s nadlidskými schopnostmi chce zničit svět a hrdinové mu v tom nějakým dementním způsobem zabrání) a také fakt, že kromě deadshota nejsou takřka vůbec vykresleny hlavní postavy. Film je sice nadstandardně vtipný, ale sráží ho fakt, že všechno co v něm je obsaženo jsme v různých variacích již nesčetněkrát viděli. 55% ()

pmusic

Tak tohle je zatím největší zklamání tohoto léta.. i malý dítě je vzteklý, když mu máma slíbí Magnuma a pak dostane jen Míšu.. Trailery byly krásně sestřihaný, dalo se očekávat všechno - akce, nadpřirozeno, vtipy a dobré obsazení. Dostal se mi jen velmi malý zlomek z toho, co film sliboval. Tak nejprve ta úvodní sekvence s představováním jednotlivých zlounů - sakra, proč to udělali takhle lacině? Jako listovat v šanonu a ke každýmu žvejkat laciný americký fráze.. to fakt neee, dneska jsme přece dál, děj mohl krásně začít a pomocí flashbacků nás s hrdiny seznámit. Místo toho jsem usnula skoro už v první půlhodině. Pak se konečně začalo něco dít, což filmu prospělo, ale zároveň se také ukázala další slabá místa, jako např. to, že Cara Delevigne prostě není herečka, ale jen modelka a taky to, že když je ve scénáři mnoho hlavních postav, které nemají ve filmu vykreslenou de facto žádnou minulost, působí tak nějak ploše. Moc mě to mrzí, ale chvílemi jsem se vážně nudila, všechno bylo tak předvídatelné, zápletka vlastně žádná ani nebyla. Abych nebyla úplný pesimista, moc se mi líbil soundtrack, ten seděl jak prdel na hrnec. Margot a Will byli také dobří, jinak ale opravdových vtipů tam bylo jako šafránu. Myslím si, že to je vážně nevyužitý potenciál, protože vytvořit takový film a obsadit do něj takové hvězdy, už něco stát muselo. Když přimhouřím obě oči, dávám tři hvězdy, ale vážně jen kvůli tomu soundtracku.. ()

LukeSharp

Je to pecka! Očekávání na 100% splněna nejsou (což snad ani nešlo), ale většina tam je. DC sice opět klopýtá co se týče postav, ale bohužel si narozdíl od Marvelu nechali ujet vlak a tak musí silně dotahovat. A to se samozřejmě musí projevit na představovačkách všech charakterů. Marvel dal každému vlastní film a až pak je hodil do velkého týmu, tady je tvořen velký tým a origin je vtěsnán do několika desítek sekund. Naštěstí se nesmírně povedl casting(až na Jokera)!! A to je kurva základ. Will Smith hrál poslední roky v samých sračkách, aby se pak vrátil ve velkém stylu, Margot Robbie není nikdy dost a chci ji vidět v každém filmu a Jai Courtney má snad první roli ve které není otravný, ale naopak baví. Zbytek castu pak parádně přihrává a celkově všichni působí jako skvělá parta se kterou bych rád vyrazil dělat pořádnej bordel. Nejvíc mě tak mrzí ultra trapný Jared Leto a jeho podání Jokera (Ledger stále rulez!!!), kterého prezentoval jako nějákého zhuleného hipíka. Navíc jeho metodické herectví a celková příprava na roli se mi zdá totálně zbytečná a přehnaná, když je ve výsledku ve filmu ani ne dvě minuty (a to je vlastně dobře). Každopádně kromě téhle drobné epizody jsem spokojen a těším se na další misi téhle povedené partičky :-) jo a ještě bych chtěl zmínit, že to má jeden z nejlepších soundtracků EVER!! ()

Lkn

Je smutne jak se DC snaží nasadit stejnou latku a standardy jako Marvel.. Bohuzel jim to moc nejde a SQ se povedlo mnohem lepe nez BvS ale i přesto to nebyla takova slava jak se ocekavalo. Nebyt úžasné Margot tak film je uplne tuctovy propadák... Nejvíce komicke je propagace na dalsi chystane DC filmy. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?