Lake Mungo

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller
Austrálie, 2008, 89 min (Alternativní 87 min)

V roce 2005 tajemně zmizela dívka, která se zřejmě utopila v místní nádrži. Rodiče však stále tuší, že by mohla být naživu a neztrácejí naději. Mrtvola se však nakonec najde, čímž se celý problém naoko vyřeší. Po tomto hrůzném nálezu se však začnou dít kolem jejich domu divné věci. Je to fikce, nebo chce jejich mrtvá dcera navázat kontakt? (jamesjimbo)

Roxeet

Docela dlouho jsem váhal, jestli dát o trochu větší hodnocení, ale nakonec jsem přeci jen zůstal u tradičního 3 - hvězdičkového průměru. Snímek se chová jako dokument, což mu dodává patřičnou strašidelnou atmosféru a přiznávám, že mě občas mrazilo v zádech, ale bohužel, ty strašidelné momenty byste spočítali na prstech jedné ruky a naopak, rozhovory s příslušníky rodiny či přátel je hafo a některé jsou příliš zdlouhavé a dokonce i po pár chvílích neskutečně otravné. A na kvalitě filmu se to jistě podepíše... ()

bezprezdivky

Horor ve stylu dokumentu, zde až na jeden či dva momenty dovedený k dokonalosti - formou záběrů z různých kamer a výpovědí hlavních hrdinů. Přes zcela dokumentární formu mě film udržel bez hlesu hodinu a půl v křesle, těšil jsem se na závěr a nezklamal jsem se. ()

linger

Zacinam mat o australskych hororoch vysoku mienku. Podobne ako The Tunnel, aj Lake Mungo vo mne konstantne udrzoval napatie a tiesnivy pocit. Dokumentarny styl tento dojem vyzdvihoval. Okrem toho by som povedala, ze film sa vyhyba ducharskym klise, preto je v konecnom dosledku aj originalny. ()

johnnie78

Velmi zdařilý fiktivní dokument, který je podle mě velmi mylně nálepkován jako horor. Ve skutečnosti je to spíše mysteriózní drama o tom, jak se rodina vyrovnává s náhlou smrtí dcery. Je tam pár momentů, které jsou jakoby strašidelné, ale jinak na mě ten film působil spíš strašně smutně... ale je to opravdu hodně sugestivní záležitost. Kdyby tam bylo méně očividných logických lapsů, dal bych i pětku. ()

Emperor1

Tohle se mi docela líbilo, působilo to věrohodně a občas mi po zádech přeběhl i nějaký ten mrazík ... navíc mi přišel docela originální i samotný příběh, což je s podivem, protože co už chcete vymýšlet nového o duchách ... ()

Majoslav11

"Do you believe in ghosts ?" Film natočený ako rekonštrukcia skutočných udalostí, čiže mockumentary. A vôbec nie zle. Pomerne znepokojivý film. O nejakých filmárskych postupoch tu ale nemôže byť reč. Nad všetkým vyhráva dokumentárna forma rozprávania príbehu a všetko sa tomu podriaďuje. V rámci hororového podžánru mockumentary/found footage solídny kúsok. ()

BroDan270

Hrôzu naháňajúce a mrazivé. Poklad v nekonečnej hromade dnešných hororových filmov. Lake Mungo je kombináciou skvelého scenára a réžie, ale hlavne úžasných a prirodzených hereckých výkonov, ktoré spolu s dokumentárnym štýlom vytvárajú mrazivú atmosféru. Absencia moderných jumpscarov, ktorými sú dnešné horory preplnené, a čisté budovanie napätia robia zážitok z filmu ešte desivejším. Posledná scéna a finálne "stretnutie" pri jazere Mungo je jedným z najdesivejších momentov, aké si pri sledovaní hororov pamätám. Aj niekoľko dní neskôr mi pri prehrávaní si scény v hlave behal mráz po chrbte, a to doslova. Lake Mungo so mnou zostane ešte veľmi veľmi dlho a som za to nesmierne rád. Aj na základe miestneho csfd hodnotenia - veľmi nedocenený horor. ()

Horácius

Super záležitost. Na rozdíl od sračkoidní Záhady Blair Witch (příznivci prominou) tohle je nadmíru koukatelné, a hlavně nadmíru mrazivé. Dojde k několika zvratům a když už si člověk myslí, že je všem radostem konec, přijde petarda největší, viz koment, který má Nick Tow. Je to přesně tak. Ve svojí třídě je to jeden z nejlepších počinů, a to tyhle filmy nijak nevyhledávám. Opravdu poctivých 80%. ()

Lovin odpad!

Ztráta času, absolutní pitomost. Přirovnávat to k Blair Witch nebo Paranolmal aktivity je absurdní. Hodina a půl nudy. ()

LadyAjva

Rodičům se utopí dcera a oni o její smrti vykládají, jak kdyby popisovali děj oblíbeného filmu. Ztráta času... ()

harpunka

Zaujímavý horor, určite sa oplatí vidieť, len škoda toho konca, ten mohli lepšie prepracovať, ale odporúčam..... ()

Raggnar odpad!

bláblá blá blá blá blááááblá blá....slza, blá blá blablabla blá...chrrrrrr...pardon, nechci se rozepisovat o něčem co nemá ani děj, nic. ()

abrat

Tento film má znepokojivú atmosféru od začiatku po koniec. Začína to utopením dievčaťa a pokračuje výpoveďou jej rodinných príslušníkov, do čoho sú prestrihávané zábery z ručnej kamery, ktoré fakt vytvárajú strach. ()

TinaMar

Působilo to na mě jako kdyby se to opravdu stalo tím jak to bylo zpracované formou dokumentu a také ty nahrávky, fotky apod. I po shlédnutí mám z filmu nepříjemný pocit. ()

Paulie2

Je to hezky natočené, ale na horror dost nudné. To, že to vypadá realisticky, trochu zabíjí to, že všichni ví, že to realistické není. Slabší 3 hvězdičky, 2,5, kdyby to šlo. ()

vinducha

No kdyby měli natočit pokračování teď po těch 15 letech , kdy už jsou ty technologie daleko jinde , to by byl asi daleko větší oříšek . To už by se tvůrci nemohli spoléhat na nějaké rozplizlé a zrnité fleky. Úplná nuda to nebyla , ale tak nějak mám pocit , že zrovna tohle už nikdy znova neuvidím. ()

Drasha

Jedna hviezdička za dobrý začiatok, keď má človek chuť uveriť, že ide o skutočné udalosti.. Potom to už šlo dole vodou. Prekvapivé a vykonštruované odhalenia a nálezy to celé zamotali viac, než bolo vhodné.. ()