The Tunnel

Novinářský tým (kameraman, reportérka, zvukař atd.) se vydá do neprozkoumaného podzemí Sydney, aby zde našel příběh pro svou reportáž. Příběh si jej ale najde sám. (mkaty)

holyvac

Už po shlédnutí Paranormal Activity mi bylo jasné, že pokus o podobnou "Blair-Wich formu" může být úspěšný 2 krát...možná 3 krát, ale velmi rychle se okouká a mozkové receptory nejednoho diváka si zvyknou na způsob hrůzy tímto způsobem servírovaný. Já už jsem patrně imunní. Herecký výběr neumí hrát, jako film to stojí po všech stránkách za houby a jako horor to na mě nefunguje...Takže sorry nemohu jinak, než tak, jak mohu. * ()

killa black

První půlka filmu je strašná nuda, některé scény byly ryzí amatérismus (za všechny například výpověď bezdomovce) a takřka se na ně nedalo dívat. To se změnilo ve chvíli, kdy novináři zapluli do podzemí. Od té chvíle jsem byl napnutej jak trenky. Film má spoustu much, ale přesto je dobrý se na něj mrknout. Minimálně ten bubák stojí za to (ten mi připomněl postavu šíleného Derneta z komiksu Marko Čermáka Chata v Jezerní kotlině). ()

matthew_tv

Dosť ma zaujíma to, či sú tam skutočne aj nejaké zábery zo skutočnej udalosti, resp. či sa nejaká taká udalosť (nenarážam na bubáka v tuneli, ale na stratu neznámej osoby v tuneli, úmrtie inej v dôsledku neznámych zranení z tmavého tunela) kdesi vôbec stala...fakt ma to zaujíma :D Ale prejdem k veci...film úplny SHIT...začiatok úúúúplne nudný, dej tak isto neoplýva úctou k divákovi, obraz proste hrozný, akoby sa drahá Nat vykadila na objektív...neskôr ešte k tomu aj prasknutý objektív a aj to len cez nočné videnie... No zaslúži si film viac než jednu hviezdičku? :DD Áno, zaslúži. Prečo si ju zaslúži? :) Pretože mne, ako skúsenému divákovi hororov o jednej v noci dokázal nahnať predsa len zimomriavky na chrbte a napriek všetkej nechuti a nervom na nekvalitný obraz som svojimi očami zaostril na monitor a hľadal tú imaginárnu potvoru :D Pre ľudí, ktorí hľadajú dokonalosť film neodporúčam, ale ak chce niekto pozerať horor skutočne preto, lebo očakáva husiu kožu, tak veselo do toho :) ()

montel

Australské Sydney má problém s nedostatkem vody a vláda tedy přišla s řešením zatopit staré podzemní vlakové tunely. Zde však žije velká skupina bezdomovců, což ovšem vláda popírá. Mladá novinářka Nat (Bel Deliá) proto společně se svým týmem sestupuje do tunelů, aby natočila důkaz, že zde přebívá spousta lidí. Ve spletitých temných chodbách se skupině ztratí jeden člen a ostatní pochopí, že jej unesla nějaká bytost, která má políčeno i na ně....Nervy drásající horor, který by klidně mohl konkurovat i slavnější Záhadě Blair Witch. Tunel má totiž oproti Záhadě jednu velkou výhodu a tou je atmosféra, kterou má. Tento film, který byl natočen jako polodokument bude mít své sklaní příznivce nebo zarité odpůrce. Já patřím do té první skupiny. 80% ()

danooo84

Rozbieha sa film trošku dlhšie ale keď sa dostanú do tunelov tak napätie sa dá krájať... Priamo film neukazuje kto alebo čo spôsobuje miznutie ľudí, ale len rozmazané a nejasné zábery čo sa mne neskutočne páčilo. Ale bolo to aj s toho hľadiska dobré, že kopec dobrých filmov podobného žánru ma sklamal, keď som zbadal monštrum alebo niečo čo zabíjalo bolo odfláknuté a skôr mi navodzovalo úsmev na tvári ako hrôzu... A povedzme si úprimne keď sa na niečom smejete už to mení Váš pohľad na film ako taký... ()

delif

A tak jo, když se nato budete dívat v noci a sami doma, možná si i prdnete. Ale nic extra, děj oničem, závěr kdo přežije, dopředu jasnej. ()

pirate

Už jsem viděl hodně podobných, ale tento patří k těm trochu lepším (atmosféra a tma se stačily udržet v dobrém). Jen tu veškerou atmosféru neustále kazilo přeskakování ze scén v tunelech na vyprávění hrdinů, i když ke konci to už ani nevadilo. 70%. Ani není poznat, že je z Austrálie. Promakaný, jako většina amerických hororů (těch strašidelných, ne krvavých). Už za to by zasloužil lepší hvězdu. ()

americanbee

Další hororový dokument. Tentokrát z kanálu, což není moc záživné prostředí. Očekával jsem aspoň to, že se párkrát leknu... nic. A když už konečně narazíte na "potvůrku z kanálů", pořádně prohlédnout si ji stejně nestihnete. Aspoň 2 hvězdičky za snahu. ()

Lukkyn

V rámci žánru dobře odvedená práce!!Nejen , že se u mě dostavil pocit úzkosti a chvílema i strachu, ale ty postavy jsem v pohodě vydejchal a to bejvá u těhle filmů největší problém!!Vy prostě vidíte , že oni sou blbější než vagon bláta a raději fandíte všem těm duchům, bestiím, upírům , vrahům, a jiným zjevům. Často to zabije režie , která neumí pracovat se zajímavými ingrediencemi. V tunelu mi postavy i režie prišli v pořádku. Celé to stálo pár korun a přerostlo to výrazně své možnosti. V záplavě těhle "handcame" filmů patří tunel k tomu lepšímu. ()

Kata.Smoliko

Po přečtení pár informací o filmu vypadal zajímavě, bohužel jen vypadal. Interview, které mělo sloužit jako úvod k celému příběhu, byl hodně zdlouhavý, ale musím podotknout, že zajímavý styl natáčení to určitě je. Hodinu celého filmu se jenom pomalu dostávali k tomu, jak jdou do tunelu a zbývalo tedy kolem půl hodiny na to aby se něco stalo. Scéna kde přijde démon ala „jsem Usain Bolt, seberu si tady hlídače a hned poběžím pryč “, je velké klišé a jediná scéna, při které jsem cítila mravence na zádech, byla v jezeře, když monstrum dělalo z hlídače krvavé pyré a protočilo mu hlavu o 360°. ()

Smashed

Mám ráda rádoby dokumentární horory a tenhle, pominu-li pár hovadin, je jeden z těch povedených. Rozjezd je nekončící nuda, bohužel se tenhle film rozjíždí polovinu času, takže první půlku doporučuju přaskočit. Ale pak už paráda. Sice mi chvílema přišlo, že místo v tunelu se to celý odehrává ve sklepě nějakýho velikýho baráku, ale dobrý. Dalš, co je dobrý vypíchnout je, že už od začítku nás celým filmem doprovází "autentické" výpovědi přeživších, což určitě přidává na autenticitě, ale v hororovém žánru to považuju za fatální chybu. Filmaři se tím připravili o největší napětí, protože už od začítku víme, kdo přežije... tak když tak na to koukám, ani nevím, proč jsem dala 4 hvězdy.. Adi proto, že mám ráda rádoby dokumentární horory a tenhle, pominu-li pár hovadin, je jeden z těch povedených. ()

jobina

Žádná příšera s dlouhými drápy a červenýma očima? Jo, mi se to líbilo. Sice pravda, nevím, jestli přespávající bezdomovec v tunelu je až takovou senzací, kvůli které bych někomu zrušila reportáž z Číny, Chile ba ani z Polska ne. I další logicky pokulhávající situace by se našly, ale dnes do žádného tunelu zcela určitě nevlezu. ()

HankMoody

Velmi povedený dokumentární horor....ještě že jsem se nenechal odradit špatným hodnocením od některých místních "znalců" ;-) ()

Netbee

Pokud se na to nechcete koukat s kvalitnimi sluchatky na usich v noci po tme, tak se na to radeji ani nedivejte. Za sebe davam 3*. Mam tyhle PoV filmy ala zahada BW moc rad, ale musite se na ne umet divat a najit si tam pozitiva. Ve shrnuti 30-40min jsou to vazne kecy a dalsi kecy a nekdy az kydani hnoje. Nasleduje Blair Witch v tunelech mesta Sydney, kde zacne napeti pomalu ale jiste vzrustat diky obstojnym zaberum obcas vazne desivych-- ()

umbada

Prvých niekoľko minút som uvažoval nad vypnutím filmu, ale atmosféra pomaly stúpa a komentáre prežitých dotvárali adrenalín, ktorý som už dlho nepociťoval pri horore. Tento film je naozaj pecka! Obsahuje neskutočné množstvo strachu z neznáma, hádky stratených, akciu, dobré filmové zábery...Budem len dlho hľadať horor čo by konkuroval The Tunnel. ()

papez12

Velice nepríjemný horor. Fakt som sa bál, to je hlavné. To sa mi stalo len pri pár hororoch. Doporučujem pozerať to osamote v noci, dosť nahlas. Budete sa báť. ()