Oltre il guado

• angličtina Across the River

Marco Contrada pracuje ako etológ na taliansko-slovinských hraniciach. Za pomoci moderných prístrojov zaznamenáva voľný pohyb a správanie divokej zveri. Jedného dňa narazí na staršiu schátralú budovu, kde sa rozhodne prespávať. Po niekoľkých nociach si uvedomí, že jeho technika zaznamenáva omnoho viac, ako sa môže zdať. Opustený dom totiž skrýva svoje hrôzostrašné tajomstvo. (*CARNIFEX*)

zsn

Bere mne to čekání na lekavé scény. A vůbec nevadí, že nakonec ani nepřijdou, člověk je schopen, postrašit se vlastní fantazií a zvuky, co nabízí okolí. Taky bych (stejně jak koukám u odvážné řady pánského osazenstva zde) od tama upalovala potok nepotok, co bych totiž absolutně nepřežila, je spát v zaprášených duchnách :) Líbil se mi ten jiný pohled kamery - ze hřbetu zvířete. ()

samuele

Chčie a chčie :) a to doslova. Unikátny snímok ktorý je dôkazom že dobrý film nepotrebuje ani scenár ani hercov ani kadejaké zelené plátna či steny. Stačí myšlienka, dobrá symbolika, krásna prostredie a vynikajúci filmár. ()

danielosbourne

Horor, který vsází především na atmosféru a pochmurné prostředí opuštěné horské vesničky. I když se ve filmu nic moc neděje a vlastně se ani nic tak moc nedozvíme, má v sobě tento film určitý potenciál. Chtělo by to větší rozpočet a pak věřím, že by to byla skvělá podívaná. Takhle silnější průměr a režiséra budu sledovat a čekat na jeho nové projekty ! ()

Ricky_CZ

Minimalistická pecka! Tak hutnou atmosféru jsem už sakra dlouho nezažil proto nedávám ty naprosto jisté 4*, musím dát rovnou 5! A ten závěr! Yes! ()

BlackHood

Přiznávám, že to bylo místy mrazivé, ale bylo to taky moc nudné. Jako 3o min. kraťas bomba, ale 1,3o min film... bylo to místy moc protahované... Strašidelnost 3/4 Brutalita 0/4 ()

Hernycztek

Očividně jsem objevil první druh hororu, který nedokážu překousnout. Něco tak nudného jako je tohle, jsem snad v životě neviděl. Teď si jen říkám proč má proboha taková kravina 102 minut. Je to něco, co se tváří jako horor o jednom chlapovi, který nikdy předtím v ničem nehrál a nedá se říct, že by si tímhle odbyl debut, protože jen chodí po lese, případně po domě a za hodinu a půl prohodí pár vět. Někoho nejspíš zaujme atmosféra nočního deštivého prostředí, ale k tomu bych potřeboval aby to mělo nějaký děj, pořádné herce, slušné dialogy a hlavně ,,více přízraků". Hudba tomu dodávala dobré napětí, ale jak jsem říkal, chybělo mi tam mnoho faktorů aby to u mě slavilo úspěch. Možná bych byl ochotný přilepšit v případě, když by byly vidět ,,vraždy", ale ty tu v podstatě nejsou, protože přijde střih a na zemi leží mrtvola. ()

Mackoun

Pro fanoušky The Blair Witch Project, řekl bych, sázka téměř na jistotu. Surově plíživá atmosféra hlubokých nocí uprostřed rozlehlých lesů, opuštěné polorozpadlé ruiny domů, v nichž by si nikdo nepřál trávit čas o samotě ani ve dne, natož v deštivé noci, plné úchylných zvuků, které se linou z nedalekého okolí...za mě rozhodně o několik příček atmosféričtější a napínavější žánrová záležitost, než všechny předražený digitální blockbustery typu Paranormal Activity. Vzhledem k viditelně nízkému rozpočtu a atmosféře, kterou z filmu vymáčkli, rozhodně zajímavá záležitost - opět se tedy ukazuje, že jenom o penězích to opravdu není :) ()

M.Myers

Veliké překvapení!!! Film jde kupředu opravdu velmi pomalým tempem, ale zde to vůbec není na škodu. Přírodovědec se vydá po stopách lišky, na kterou připevnil kameru. Liška zabloudí do zdánlivě opuštěné polorozpadlé vesnice a později dorazí i nic netušící Marco. Počasí je nemilé a navíc se po vesnici válí celkem dost sežraných zvířecích ostatků. Tím nám začne poměrně zajímavá naháněná nebo spíše schovávaná, ta je postupem času nahrazena dosti depresivním stavem hlavního protagonisty, kterému znepříjemňuje život vytrvalý liják a stupňující se podivnosti. Hlavní hrdina na mě působil velmi sympaticky a lidsky, tu a tam se polekal a raději zdrhnul a když už nabral odvahu posilněm brokovnicí, chtěl zjistit, co že ho to tam vlastně péruje. Celý snímek nám doprovází ponurá muzika, která dotváří už tak nepříjemnou atmosféru. Na atmosféře si celý film velmi zakládá a s blížícím se závěrem dokáže velmi pěkně postrašit. Jedinou výtkou je možná delší stopáž, než bylo třeba, děj může časem působit prostě monotóně. Ale i přesto za mě pěkné 4**** . ()

KUFI

Nekolik dobrych momentu, jinak vesmes nudnej nemej horor. Me by stacilo jedno vrznuti dveri a tu rozvodnenou reku bych prebeh nadzvukovou rychlosti. ()

CharlieSs

No hele. Když pomyslím na skutečné sračky jako byl třeba Camp Dread, nebo vražedný dech, nebo cosi, co ani nevím jak se už jmenovalo, musím uznat, že tohle je hodně, opravdu MOC kvalitní film. Nejde o hnusné nereálné efekty, ani o debilní rozhovory, nebo totální nesmyslné kraviny, které jsou absolutně beze smyslu. Dávám nízké hodnocení jen a pouze proto, že mě film nebavil. Ne, že by se nekonečně tahal a nikam nevedl, to ne. Ale nic moc se v něm nedělo, a byl strašně nezajímavý. Teda až na pár prvků. Ta jedna hvězdička je převážně za herce Marca, ten byl dokonalý, nejenom protože měl na bundě našitou německou vlajku:-) ale i proto, že výborně odehrál skoro celý film, u kterého by se možná mohlo stát, že by dostal za NUDU odpad. ()

rivah

Pomalý, levný a nezajímavý horor z lesa, který se tváří, že něco skrývá. Kromě označené lišky se zéměř ničeho nedočkáte. ()

DavidWebb

Začína sa film a ja sledujem chlapíka ako chodí po lese, kontroluje skryté foťáky, uhynuté zvieratá a poznatky si zaznamenáva na diktafón. Prvé čo ma napadlo bolo: Koxo to je job, za to ho niekto naozaj platí? Na túto "závisť" však postupom času pomaly ale isto zabudnete, alebo by ste mali, keďže sa jedná o horor. A svoje chvíľky to naozaj má. Ale priznám sa, že som tomuto fliku príliš nerozumel. Párkrát som síce od toho odbehol vyšťať sa vonku do latríny, pričom som sa pozamotával do plachiet na šnúre, ktoré som predtým vyvešal z práčky, ale bola to ducharina alebo nebola? Ja by som prisahal, že som tomu chlapovi videl niekoľkokrát v rukách pušku s nočným videním a on nevystrelil ani jeden jediný náboj! A krátko pred koncom v jeho poslednej scéne v rukách pušku mal, a zrazu ju nemal... ja neviem či som niečo z toho zmeškal alebo nepochopil. A ten starký... je mi ľúto ale mne to viac jak za dve nevydá, aj keď nápad to bol vcelku dobrý. ()

Homerking

Tento horor se odehrává v hlubokých lesích na hranicích Itálie a Slovenska. Marco provádí pravidelný průzkum divoké zvěře pomocí kamer které rozmísťuje po lese, jeho kamery však zachytí něco víc než jen divokou zvěř. Tento film je spíš pro trpělivé diváky, hlavní hrdina je neustále sám v lese a nejsou zde téměř žádné dialogy, co ale dělá Across The River dobrým hororem je výborná děsivá atmosféra temných, chladných lesů. ()

dzberry

Na začátku je stejně nejlepší to dohadování se sama se sebou – je to zbloudilý a zdivočelý Horyna, anebo není? Italský Voldemort? Potomci Romula a Rema? Nebo snad madam Blérwičová? No a když v tom máte někdy po třetině filmu jasno, tak už jen pozorujete toho popletu, který furt kdesi usíná, leze do úplně divných děr a sutin a koleduje si o mokro v botech a pořádný malér. A do toho mi všechno v nějaké takové nelogické vedlejší lince nějakej dědula vysvětluje – to protože jsem úplně blbej – celé to okolo, co stejně nedává vůbec žádný smysl... Atmošku to má, to jo (opuštěné baráky uprostřed lesů, když navíc skoro furt chčije a chčije – to je přece dokonalé romantické labůžo!), ale blbý je, že to má JEN tu atmošku, nic víc... ()

ac1976

Ozajstná uanmenšou, za málo peňazí dosť muziky, chce to trpezlivosť. Tie dve mrchy v lese mi pripomínajú staršie japončíkovské duchárčiny. Odkaz pre mojich obľúbených: pretrpte si to, odkaz pre miestnych milovníkov kečupu (pre ktorých je vrcholom hororu nie napätie, ale ten goretex či čo to tu stále spomínajú) nepozrite si to, aj keď trochu kečupu a kostí so zvyškami mäsa tu nájdete, no a čo odkázať miestnemu chujovi, ktorý sám seba tituluje, že je najväčší hororový expert? Tomu vlastne nič. Veď je expert. 😀🖕😀 ()