Resident Evil: Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (více)

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu... s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc. (Falcon)

SeanLSD

Atmosféra veľmi fpohode, aj to vypadalo riadne, nejaké prachy boli vidieť, herci pekní a dej sa "dal" - teda "dal by sa" keby ho scenáristicky pobrúsili. Lebo zniesol by som také, že supermoderná farmafirma si premieta záznamy na storočných projektoroch, nech to vypadá efektne, ale nie už to, že sa na prvom poschodí sídla uprostred nekonečne tichej divočiny opreteky strieľa z veľkorážnych zbraní, vreští o život a z každej zásuvky sa valia chrchlajúce prívaly nemŕtvych, no kolegovia policajti na prízemí nič nepočujú a ďalej sa v klídku promenádujú po knižnici. To nie. P. S. Spoiler: A ten monštrum na konci bol vyslovene trápny.. ()

Nivenx

A do prdele! Po šťavnatých ukázkách jsem čekal brutální nálož zombie s dobrým příběhem a říkal jsem si ze konečně andersonovi nakopne prdel po jeho počinech od afterlife. Ani hovno zombie jsou sice pěkný ale to je bohužel vše. Jakékoli děsivé scény co režisér zkouší tak v tom žalostně selhává. Hudba mu vůbec nesedí nikde. Scénář nulový, nic se nedozvíme! Ano se týká postav tak ani s jednou jsem neměl žádný vztah, film je absolutně prázdný jak dějově, tak emočně. Na konci jsem fandil záporákovi, aby ty šašky všechny povraždil! Škoda použití značky resident evil! ()

Triple H

Pre človeka čo hral a mal prvé dva diely na PS1 príjemne nostalgický prierez momentkami z týchto hier. Kostýmy, monštrá, výprava, postavy, miesta, scény - všetko je to skoro komplet prevzaté z hier a celý film je vec robená v prvom rade pre fanúšikov. Vizuál (kamera), výprava a efekty sú celkom slušné na pomerne nízky rozpočet. Kaya Scodelario je sympatická. Ale scenár/príbeh, to je kde to celé ide dole vodou, lebo jednak ten guláš nedrží veľmi pokope a jednak sa v ňom všetci správajú aj na jednoduchú oddychovku ako úplní idioti. Ale pozriem aj pokračovanie ak bude, tá nostalgia robí svoje. 2 1/2 ()

Akira777 odpad!

Tohle ne, takhle jsem se snad nikdy při akčních scénách nenudil. Resident Evil filmy dolují další dno. Při tom se dal natočit jednoduchý film s menším rozpočtem, který by se odehrával jen ve Spencerovém sídle. Jen neničit charaktery a příběh, což se bohužel stalo, tak to vypadá, že radši budu koukat na filmy, který nám poslali Japonci, nebo s Millou. ()

BROKEN_

Film jsem již předem odsuzoval, jelikož to měl na starosti režisér Roberts, který mě nikdy nepřesvědčil, že má na víc, než na blbý průměrný, až podprůměrný filmy. Nový Resident Evil sklidil velkou kritiku a já jsem od toho už absolutně nic nečekal. I přesto to není dle mého taková katastrofa, jak se píše, ale taky to není o nic lepší než filmy s Millou Jovovich. Roberts se snaží vzdát poctu videohrám a rozhodnul se z adaptovat první dvě videohry do hodinu a 40 minutového dlouhého filmu, což není úplně dobrý nápad. Snaží se o hororovou atmosféru, která jde trochu na začátku cítit, ale ve zbytku filmu jsem to již nezaznamenal. Fanoušky videoher potěší stejné lokace či dokonce podobné záběry z her. Velké plus na rozdíl od série s Jovovich tenhle film sklízí u postav. Dostáváme konečně naše oblíbené postavy z videoher: Claire, Chris, Jill, Wesker a Leon, kteří se u předchozích filmů buď objevily na jeden film, s výjimkou Claire, která se pokud si dobře pamatuji objevila ve 3 filmech. Robbie Amel se na roli Chrise hodí ideálně a viděl jsem v něm toho mladého Chrise z prvního Resident Evil. Claire byla fajn. Jill mi moc nepřipomínala Jill a Wesker byl dle mého v pohodě. Největší fuck off na fanoušky přichází s jednou z nejoblíbenějších postav z vidoherní série – Leon S. Kennedy. Ten se vůbec nepodobá Leonovi z her a to, že z něho udělali naprostého idiota, který neumí zacházet s brokovnicí, bojí se, a k tomu samotný herec vůbec nepřipomíná Leona, se přiznám, myslel jsem si při několika scén, že si raději vytrhnu oči, než abych sledoval, jak mojí oblíbenou postavu z her takhle kurví. Na filmu jde hodně vidět, že je levný a CGI efekty jako kdyby vypadli ze samotných videoher. Ale to je popravdě poslední věc co bych na filmu řešil, přeci jen to nemá moc vysoký rozpočet ( 25 milionů ). Film mě vůbec nenudil a celkem i odsýpal. Scénář je ale bohužel dost laciný ( někdy trochu směšný ) a některé věci jsou strašně jednoduše vyřešený či něco nedává smysl. Finále ve vlaku mě zklamalo, ale dávám plus za zpracování doktora Birkina na konci. Je to hlavně pro fanoušky her, ale i ti nemůžou být moc spokojení. Je to průměrný béčkový akční horor, který za mě není tak hrozný jak napovídá zdejší hodnocení, ale taky není o nic lepší než filmy s Millou Jovovich. Kdyby náhodou vzniklo pokračování, tak bych se nezlobil, ale chtělo by to lepšího režiséra a lépe pracovat s postavami. 5/10 ()

Johnny.ARN

Hry som nehral a pri Mile mi to ani nevadilo, ale po tomto ich isto hrať nebudem. Kvalitná hororová atmoška, jednoduchí zombíci bažiaci po krvi a veľa otvorených možností pre ďalšie pokračovanie. Ako akčňák slabšie ale ako hororovka prvotriedne. Mocné 3 z 5 ()

oveckaoa

Už trailery působily špatným dojmem a realita je ještě horší. T Virus je tam jen zmíněn jakýsi G Virus je tam jen chvílu licker je tam jen jeden na víc asi nebyly prachy zombie ptáci jsou tam zhruba dva a k ničemu zombie pes jeden zombie se zde zabíjejí převážně ve tmě tak, že z toho máte úplný hovno a kásting je strašný. Celá policejní stanice má zhruba 10 policajtů, jeden vrtulník a tři policejní auta Umbrella jim píchá jakési sračky , aby to nechytily což působí dojmem, že jsou důležití, ale k čemu to je, když se konce dožijou tři respektive čtyři a celé město je zničeno . Wesker je 3/4 filmu hodný, aby pak zařadil jiný stupeň a zabíjel zde náhodně ženskou a chtěl zabít i děcko ví víc než ostatní a nechce jim to říct (nevysvětleno) přitom jich klidně mohl vzít s sebou a nic by se nestalo    Leon je zde do počtu všichni ho zde jen uráží a dělají si z něho prdel odzbrojí ho zde dokonce i chlápek zavřený ve vězeňské cele a má zde jen jednu akční scénu kdy vystřelí z raketometu přičemž vystřelit mohl kdokoliv a vyšlo by to nastejno   herec se zde na to absolutně nehodí  Jill, Chris  a Claire působí dojmem , že bylo nejspíše původně zamyšleno věnovat se jen jim jelikož takřka všechno dělají jen oni tři, ale pak to někdo změnil a přidal tam jiné postavy.  Triky jsou průměrné na kino film a akčních scén je poskromnu  vůbec nevíme co Racoon City zničilo, ale za to vidíme létat krávu to je strašně důležitá scéna totiž asi .  Jinak film má potitulkovou scénu jelikož údajně zamýšlejí celou trilogii. 40 procent za závěrečnou příšerku. ()

Zek

Už když jsem viděl obsazení, tak jsem věděl, že to bude sračka a ono to opravdu, tak bylo. Film vykrádá z her především lokace, postavy a ještě špatně. Leon wtf jedna z nejlepších postav ze hry a tady je z przněn do úplných sraček. To jak si nevšiml toho nákladaku, nebo jak si lacině nechá sebrat pistoli, byla teda hodně velká demence. Valentinoná a Wesker no comment. Lokace jsou sice cool, legendární policejní stanice nebo barák z jedničky. Jenže jsou tu jen pár minut, tak že si je stejně moc neužijete, k laboratoři se vůbec vyjadřovat nebudu. To cgi bylo vidět, jak je špatný už v traileru, tak že mě to už tu moc nepřekvapilo.  A Příběh, o tom se už vůbec nemá cenu bavit. ()

noriaki

Možná jsem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky, ale nepochopil jsem účel toho všeho. Je to prequel, ale není to prequel filmům, protože si to bere víc her než z nekonečné brakovité série Paula W.S. Andersona. Je to horor, ale důraz je kladen spíš na akci než na budování atmosféry. Přitom akce neohromí, ani nezabaví. O nějakém nosném ději se dalo mluvit zhruba do poloviny, kdy byla rozsápána naděje na jakoukoliv chytřejší myšlenku, nebo přesah. Tohle je hloupé, špatně natočené a zbytečné. Kaya Scodelario by si měla vybírat lepší projekty, protože talent a charisma má. ()

Wade odpad!

Ale jo tohle bylo podařené na to, že to je jen amatérský fanouškovský film. Počkat ? Tohle je jako opravdu normální film co šel do kin ? Jako opravdový režisér a herci co prošly castingem atd. ?  aha tak tedy znovu ....... Tohle je opravdu velký průser! Příšerné obsazení, které mi fakt kazilo celý film a ono to prostě i vypadá špatně. Já ani nevím co mám vlastně napsat, protože tohle bylo prostě špatné a teď už jen doufat, že tenhle odpad se zapomene a dočkáme se úplně nového RE filmu.  10% ---1/10 IMDb ()

JohnSmith

Restart Resident Evilu se zrovna nepovedl. Mělo se prý více zaměřit na hororovost než na akci, ale mě to přišlo, jako by všechno spláchli do stoky. Spousta postav, ale žádná propracovaná. Hrozné hlášky a výkony všech a k tomu těžká nuda. ()

VanTom

Z herní předlohy si toho Raccoon City bere tentokrát hodně (sice tak nějak sesypané na hromadu), jenže film je to mizerný. Fakt škoda. Neskonale dlouhá expozice přivádí do města před zkázou všechna ikonická jména (zcela mimo charaktery, zejména mamlas latino-Leon), z nichž většina ještě po půlce netuší, co se děje – zatímco chudák divák ví a bláhově očekává zombie řežbu od prvních minut, případně hororovou atmosféru ve strašidelném sídle, kterou však zabíjí rušivé, bezradné přeskakování do nenápadité, provařené (a laciné) akce. ()

stitch7

/// Po druhém zhlédnutí nezbývá než uznat, že to je docela tragédie. Největší problém je s komparzem. Proč Leon vypadá jako Carlos? Nikdo nevypadá ani trochu jako ve hře, a pokud měl rejža pocit, že stačí, když Claire nasadí červenou bundu, bude to stačit, plete se. Vypadalo to, jak kdyby si režisér pozval jako komparz svoje kamarády. No i když - jediné, co se povedlo byl Birkin a Ashfordova dvojčata, která mají ve dilmu asi pět vteřin času - ty ale zrovna vystřihli dokonale. Ale proč, když nebyly vůbec použitý? Člověk nechápe. No a kdyby snad matení špatným komparzem nestačilo, ani charaktery postav vůbec neodpovádají. Z jakého důvodu udělali z Leona takovýho blbečka pro zasmání? K čemu vůbec bylo to backstory, že Claire a Chris jsou z Umbrella děcáku? Efekty naštěstí nevypadalytsk špatně, jako se jevily v traileru. Jsem zvědavý, jestli se dočkáme dvojky, kvůli mizivému promu bych to ale moc nadějně neviděl. Ještě přidám - nemyslím si, že zfilmovat Resident Evil 1 je nějak extra náročné - není třeba ukazovat havarující vrtulík nebo kamion, když to vypadá směšně. Stačí ponuré sídlo, dobrej make up pro zombíky a máme z půlky vyhráno. Troufne si na to někdo? ()

drackula

Úvod vyzeral vcelku nádejne a bolo tam aj niekoľko zaujímavých nápadov a hororových momentov, ale vôbec sa ich nepodarilo prepojiť. Postupne sa z toho stával nudný, sterilný a nefunkčný zlepenec. Efekty boli s každou ďalšou príšerou len horšie a horšie a vo finále vyzerali naozaj lacno. Je to síce lepšie ako tie katastrofy zo série s Millou, ale ajtak je to skôr strata času. 40% ()

Kurikmoon

No trošku som si zaspomínal na Resident evil 1, keď sme partia sedeli okolo playstation a v napätí tŕpli, čo spoza rohu vyskočí.... Tak zo sentimentu... *** ()

blackkocour

Vidím to černě. Ruku na varle, v životě jsem neviděl ani jeden díl Rezidentního Zla, ale vzhledem k mé obhajobě a očividnému faktu, že celá filmová frančíza u herních fanoušků, prostě nejede a dost kolísá. Teď se přiznejte, fakt jste od toho něco čekali? V mývalově se děje dosti něco nekalého, a pokud se schyluje k další globální pandemii, která bude mít za učinění, že budu muset v krámech, a nejlépe i doma zase nosit roubík, tak z prdele režiséra zbyde po mém odchodu jen ždibek prachu, protože pořád mu neodpustím, že mi tak zkurvil pokračování Strangers. ()

Fox85

Já bych to zas tak nezatracoval. Herní předlohu neznám, takže to hodnotím čistě jako akční horor, a tady to celkem funguje. Za mě teda slušný, žádnej průser ()

upson

Skoro jsem chtěl udělit i 3 hvězdičky. Hlavně za první polovinu filmu. To, že se někdo pokusil přiblížit originálnímu pojetí a vložení postav přímo ze hry, bohužel ještě nezaručuje úspěch. Zejména pokud odfláknete finále. Etnické znásilnění tak etablované postavy, kterou je Leon S. Kennedy, asi nehodlám dále komentovat. To už mi asi i méně vadila scéna se zapalovačem. Daleko horší byla závěrečná scéna s detailním záběrem na hlavní protagonisty. Je to obrovská škoda, mělo to potenciál. Paradoxně mě asi nejvíce zaujal Tom Hopper v roli Alberta Weskera. Neboj Tome, výplatní pásky za druhý díl se však nedočkáš. Nad chystaným seriálem od Netflixu už raději mávám rukou. Dnes se již na první filmový pokus od Andersona dívám v dobrém, byť jsem byl tehdy zklamaný z toho, že nebyl natočen snímek, který by se snažil vložit příběh a postavy ze hry. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (více)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (více)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)