Crown Vic

• USA Crown Vic

Zkušený policista a jeho ambiciózní kolega, nováček v zácviku, vyjíždí na noční hlídku. Ještě netuší, že si následujících pár hodin do rozbřesku budou pamatovat až do konce svého života. (Filmbox)

johnsnow

Nie tak dobré ako Ayerova patrola ale na jedno pozretie dobrá sonda do jednej nočnej šichty dvoch policajtov, z toho jeden je skúsený mazák a druhý zelenáč. Záver mohol byť napínavejší ale inak spokojnosť a záverečný prejav janea má niečo do seba. ()

Pete

Tak někde mezi Patrolou a Tlapkovou patrolou. Sledujeme jednu všední noc policejní hlídky, spoustu drobných incidentů a epizodek se spodinou společnosti, s kriminálníky, i s lidským odpadem z řad policie. Je to o něco zábavnější než pozorovat při práci uklízečku nebo popeláře, ale zas ne o moc, a všichni mě tu strašně s*ali. Já mám velký respekt k jejich práci, podobné filmy mám rád, Crown Víc je ale laciný, není vůbec ničím zajímavý, a hodně mě zklamal, proto ta přísnost. ()

Hemlock

Jedna z posledních policejních jízd… Po tom chujskem Jirkovi Floydů bude americká produkce v této klasice zřejmě impotentní a demence USA populace možná své ochránce zruší i mimo plátno. Crown Vic je pohodový film, obsahuje dobré hlášky a správnou melanogenezi - doporučuji shlédnout dříve, než to zakážou… ()

xxmurphyxx

Keby sa dalo dám tri a pol hviezdičky. Štyri je už trochu moc a tri zas trochu málo. Film ako taký je miestami pomalší a nudný, miestami drsný a akčný, presne tak ako policajná práca. Za mňa celkom realistické vyobrazenie takej klasickej patroly. Akurát sa mi už zdá trošku viac pritiahnutá za vlasy dejová linka s policajnou smažkou na sterákoch. Nechce sa mi moc veriť, že by také vymastené hovädo nosilo napriek tomu všetkému uniformu. Inak v podstate nemám nejaké extra výhrady. Jo a ten hitlerovský knírek sakra dobre sekol Janeovi, táto rola oldschool fízla mu sadla jak riť na šerbel. ()

Bawnjourno

Nečekejte další Training day, spíše Patrola odehrávající se za jednu dlouhou noční šichtu, kdy se nováčkovi a zkušenému veteránovi (Thomase Janea jsem tu skoro nepoznal) může přihodit cokoliv. Solidní překvápko na pár dalších zhlédnutí. ()

srolyma

Po většinu času nudný, zdlouhavý a uspávající film o první noční hlídce mladého policisty, který ukazuje, jak nesmírně náročná je práce amerických policistů, kteří musí noc co noc nasazovat životy, aby udrželi klid a pořádek ve městě plném zfetovaných, agresivních a nebezpečných něžných obrů. Respekt jejich práci. Film ale nic moc. ()

cubiczech

Já mám vlastně tyhle polotelevizní jakože real počiny docela rád, jen celkem škoda, že se tam v podstatě moc nestane. Mapuje to jednu tvrdou noc nováčka LAPD, zažijem hodně krve, fetek, bití, prostě LAPD klasika. Herecky fakt super, vizuálně taktéž, ale... ()

Kushina

Zelenáč nastoupí do služby u LAPD a při první směně zažije něco, co většina policistů nezažije za celou kariéru. Teď už je jen na něm, zda-li na to má koule, nebo jestli se posere a skončí. 65% ()

Kozlowski8

Film zachycuje jednu noc hlídky losangelské policie, kterou tvoří zkušený policista a mladý zelenáč, který na svou první službu nikdy nezapomene. To se ale asi nedá říct o divákovi po shlédnutí snímku. Přestože je zde dost vyhrocených situací, solidní atmosféra i dialogy, výborný Thomas Jane v roli policejního veterána a v závěru to celé slušně graduje, chybí tomu rozvinutější dějová zápletka a postupně to trochu sklouzává do stereotipu a nudy. Lepší 3*. 65%. ()

Heywood

Lepší než by jeden od policajtského filmu čekal. Po "něžném obrovi" Floydovi, který je ukázkou toho kam až se může propadnou  kdysi vzorový právní stát zblblý černým rasismem, je jasné, že jsme viděli film, který se dalších 10 let už nenatočí, protože pravda se v USA už nenosí. (Tím nikdo neomlouvá zbytečnou brutalitu některých policejních blbců). Průměrné herecké výkony nahrazuje hutná atmosféra, mírně detektivní příběh, svižná kamera a střih a nerušící hudba. Cíl je jasný: Máme pravidla a co s nimi? Stačí tato pravidla na realitu amerického zločinu? (Osobně pochybuji). Ale smí se policista změnit v kata? Jistěže nikoliv. Dilema o dobrém chování a špatném rozhodování...tím autoři útočí na diváka a tím i filmu dávají náboj. 70% ()

chozze008

Za me vice nez dobre, je to neco mezi Training Day a True Detective (samozrejme do jejich kvalit to ma daleko). Ale jinak jsme nejaky zmlsany ne? Proc tak nizke hodnoceni? Ja vim, nehraje tam zadna hvezda a malo se tam strili :-). ()

Troniq

Úvodní scéna přiková do křesla a brouzdání po nočním LA s unaveným veteránem Thomasem Janem může začít. A že to bude dlouhá noc. Kromě dobrýho Thomase Janea zaujmou skvělý výkony prověřovaných a zadržených individuí a paniček, který bloudí po LA pod vlivem. Vlastně takhle bych si to představoval i v reálu, strávit s borcema noc v crown vicu... Pro film ale škoda, že to nemá větší spád, ač atmosféra je solidní. Holt noční LA nikdy neomrzí. Chyběla mi nějaká pěkná naháněčka a silnější zúčtování se dvojkou z úvodu, jinak by to bylo na poctivý 4. Takhle alespoň hodně silný 3. Uvidíme se zejtra... ()

Pavelkedar

Syrová,celkem komorní a až skoro dokusonda jedné normální policajtské noci.Thomas Jane mě doslova překvapil úžasným a nekašírovyným podáním v praxi otlučeného poldy. Ačkoli se to z počátku odvíjelo pomalým až hodně všedním tempem, postupně to to nabíralo na přitažlivosti.Celkově velká spokojenost. Zvuk v DTS standartní vzhledem ke konceptu snímku. ()

Accuphose

Ten film je spíš na 3 hvězdičky, ale dám 4. Ten konec v autě to zvednul o jeden level nahoru. Zatím (pro mne) nejlepší film o policejní práci, kterej asi už jen tak nikdo nenatočí. Jediná věc, co mě na tom štve, že některý situace jsou nereálný, protože to co oni zažili za jednu směnu, tak to bych si tipl, že někdo zažije za měsíc, nebo za rok? Ale k čertu s tím, prostě se mi to líbilo. ()

vinducha

Takové Tísňové volání , kdysi v roce 1985 něco podobného natočil M.Zábránský s Josefem Vinklářem v hlavní roli u nás a vysoké ohodnocení to tu zrovna nemá. ()