Noroi

Dokumentárně zpracovaný horor nás seznámí s pátráním Masafumi Kobayashiho po paranormálních úkazech. Jeho žena zahynula během požáru jeho domu a on sám je nyní nezvěstný. Snímek, který se nám dostává do rukou, je posledním dokumentárním dílem dokončeným těsně před těmito událostmi. Jsou všechny vyšetřované události na sobě nezávislé a nesouvisející, tak jak se na první pohled zdá? Máte odvahu být svědky dokumentu podobnému The Blair Witch Project, ale tentokrát z prostředí Japonska a tamější mytologie? (Cedr)

Knor

Sorry lidi, ale pro mě bylo tohle utrpení a velké zklamání. Očekávál jsem opravdu ultrastrašidelný film a z těch neskutečně zdlouhavých 2 hodin jsem se bál u dvou možná tří scén. Bylo to strašně zdlouhavý a spoustu nicneříkajích scén.....a když už se začlo něco dít a já doufal, že se něco rozjede tak nic, prostě nic. Nechápu to vysoké hodnocení, záhada blair witch je stokrát lepší. Ani scéna z lesa mi nepřišla tak děsivá jak se tu píše, pro mě to byla nuda. ()

carott

Téměř dvě hodiny jsem čekal co se ve filmu stane a jak bude vysvětlena pointa, bohužel jsem se nedočkal. Nudné a nezáživně... ()

Shredder

Neskutocne dlha a neuveritelne nudna Zahada Blair Witch. Cely cas som cakal, kedy film konecne vygraduje, ale jedine, co Noroi poskytne je vysvetlenie zahady s ktorou od zaciatku Kobayashi pracuje. Ako dokumentarne spracovanie mysterioznych udalosti to funguje, ale ako horor je to za nula bodov. ()

Tormentor665

Kam se hrabe zahrada blairbitch! Propracované, zdánlivě pomalé, ovšem v některých situacích vyhnané až do transcendentních výšin. Díky japonským hororům mám skutečně strach do té země jet:-) ()

BrianStorker

Jeden z nejhorších asijských horrorů, které jsem zatím viděl. Těžko říct, zda je to vůbec film, nebo jen pokus filmových amatérských bláznů, co se jen tak chtěli pobavit a tak vytáhli kameru a začali točit. Naprostá nuda, místy jsem uvažoval, zda se nedívám na záznam z psychiatrické léčebny. Lekací scény, tak potřebné a nezbytné v horroru zde absolutně chybí. Délka ubíjející, až se sám obdivuji, že jsem to vydržel dokoukat do konce. Když to přirovnám ke Kruhu, nebo Nenávisti, což jsou také asijské horrory, je to jak nebe a dudy. Škoda času to sledovat... Nechápu, jak toto může někdo nazvat "Horror movie of the year" Ten člověk snad ani neví, co to horror je!? Zajímavý komentář, pod který se klidně podepíšu má bestlama. ()

dannyd14

Akože vážne 2 hodiny? To čo bol za nápad v rámci subžánru FF? Ok, 2 hodiny by sa dalo prehltnúť, avšak to by musel film ponúknuť niečo zaujímavé a navyše aj niečo aby sme aj vedeli, že naozaj sledujeme dokumentárny horor. Nie aby všetky jednotlivé scény boli len tak všelijako zostrihané a pozliepané, aby tých strihov bolo milión, pretože nevedno ako sa má dej posunúť ďalej a postavy akoby nevedeli akej role sa majú držať , tak začali improvizovať a kameraman, na ktorú stranu nasmerovať kameru. Prechod medzi nočné a denné sekvencie úplné fušérstvo. Hudobné vložky ako aj scéna s malou dcérou a scéna s matkou za závesom boli fajn, aspoň o aké také nastolenie napínavej atmosféry. Bohužial, od týchto momentov film ťahá za kratší koniec. ()

Najt

Povedená rekonstrukce dokumentu o místní záhadě. Bylo to temné, záhadné zajímavé, nicméně jsem se nebál, nejsou ani žádné lekačky. Víceméně je to spíše realistické a pokud je na tom něco pravdy tak potěš prdel. ()

pepino

Pro mě docela zklamání. A ani těch tolik chválených závěrečných 20 minut to nezachrání. Nakonec dávám 3 hvězdičky a to hlavně za těch pár paranormálních záběrů. Ale dalo by se z toho vytřískat více. ()

CRYPT

Zajímavý námět. Bohužel tyto polodukumentární zpracování filmů nic neříkají. Ale ty japonky panebože to je krása. Takový maličký, roztomiloučký, uctivý, při pozdravu se klaní. Japonsko mám hodně rád, ale toto mne opravdu dostalo. Krásná herečka ta co hrála herečku, touším Miako? Film za 2, ovšem pro japonky za 3! ()

Sedliak

Bohužial som opäť naletel miestnym nadšencom a pozrel som Noroi s očakávaním, že vystraším seba a priateľku. No skončilo to tak, že priateľka zaspala za 20 minút a ja som musel bojovať sám so sebou, aby som vydržal. "Finále bude peklo" hovoril som si celý čas, pozerajúc na miestne hodnotenie. A čo som dostal? Dve trochu nepríjemné scény v dvojhodinovej detektívke o jednej ujetej ženskej a jej tichom synkovi. Neviem komu odporučiť tento film, ale určite si nachystajte čiernu kávu a pod zub sushi zo zaprdeného holuba. ()

Met...

Tak to bylo to nejhorší (bohužel ne nejděsivější), co jsem kdy viděla... Nechápu hodnocení ostatních, mnou jinak uznávaných uživatelů... Jedna hvězda za scénu v lese. ()

Pitryx odpad!

No to zas byla kapitální chujovina. Zmatek nad zmatek, nedrží to pohromadě, a když se to konečně začne jakž takž lepit dohromady, divák samou nudou usne. 2014100510428/10443 ()

adamix

Snaha o prepracovaný a autentický dokumentárny horor tu bola, ale čo na tom, keď viaceré prvky pôsobia smiešne, obyčajne a už vôbec nie strašidelne? Očakávania boli aj skrz nižšie hodnotenie vysoké, obzvlášť od Japoncov, ale po únavných skoro dvoch hodinách som bol rád, že je koniec. Blair witch Project ostal neprekonaný. ()

Daertelon

Děsně nepřitažlivý, nezáživný, špatný, nudný. Půlku filmu nevíte, jestli je to parodie nebo to fakt myslí vážně. Kýče se vrství jeden přes druhý, dokud po dvouminutovém zírání na lidskou lebku někdo neřekne "lidská lebka", pak už je to jen slet absurdit, který ani nechcete dokoukat. Jediný pozitivní na tom je příběh herečky, se kterým se trochu zvládnete sžít a soucítit s ní, její "herectví" je ale fakt trapas. Ostatně jako všechno ostatní. ()

oliveros

Veľmi znepokojujúci film. Ale na to, že pracuje s dokumentárnou kamerou (resp. formou) sa miestami prepadá do extrémnejšej neuveriteľnosti a vykonštruovatelnosti. Oblasť (sub-žáner), v ktorej sa horror pohybuje má nejaké svoje hranice teoretickej uveriteľnosti a ich prekročením dostáva celá snaha tvorcov výrazné trhliny. Škoda týchto menších prešlapov. Horrorový skvost, ktorý tu vystupuje ako najväčšia inšpirácia, zostáva aj v tomto prípade neprekonaný.. ()

Cechyno4

Přesně jak píše TheMaker. Rád bych viděl americkou předělávku. Ta japonská mytologie mě nebere. Vážně ne. Proto u mě jen lehkej nadprůměr. ()