The Tunnel

Novinářský tým (kameraman, reportérka, zvukař atd.) se vydá do neprozkoumaného podzemí Sydney, aby zde našel příběh pro svou reportáž. Příběh si jej ale najde sám. (mkaty)

mrx.friend

Vzhledem k tomu, že jsem měl při sledování navozený ideální podmínky (tma v pokoji 4x4 metry, zvuk do sluchátek, ponoření se do filmu,...), byl jsem vysranej jak' zelí a jsem spokojenej... :-) ()

Ravi

Nebojím se hodnotit 5*. Tohle je něco podle mého gusta, dlouhé budování napětí, když už vás něco vyděsí, tak vám přejede po zádech mráz a ztuhne krev v žilách. Není tam skoro krev, není tam moc přehledno, ale to, co vidíte stačí, abyste si udělali představu. Ano a právě představivost je klíčem k horroru, tedy alespoň k horroru, který mě se líbí. Tenhle film je budován jako dokument o tom, co se stalo, takže to tak musíte brát. Např. víte kdo přežil, ale to není vůbec důležitý prvek. Důležité je, že film vypovídá o partě 4 novinářů chystajících se do podzemí, které chce vláda zatopit, ačkoli tam žijí, podle prvního dojmu, bezdomovci. Filmaři ale brzy zjišťují, že ti se tam nyní bojí jen vkročit. Proč? Koukněte se. 95% = 5/5 ()

manonfire

Jako už po několikáté, snaha aranžovat to na dokument(ne jen jako sekundární ozvláštnění, ale jako hlavní formální způsob komunikace s divákem.) je neskutečně trapná a od časů Blair witch by snad mělo jít o filmařské tabu. Opravdu ty úvodní vážné poznámky o autentických záběrech, archivech policie, přerušené hovory pro dojetí pozůstalých "neherců" a další dokumentární kašička je směšná a celkový pohled na film potápí. Jinak jde o klasickou katakombickou naháněčku přes ruční kameru a po této stránce film plní účel a mě osobně bavil. Na druhou stranu, tady se stačí držet vzorce ala "Pád do tmy" a zase tolik zkazit se u toho nedá. 60% ()

MichelSmith

Mrazivé a dychberúce podla niektorých komentov mám pocit,že tý čo sa posrali zámerne dávajú odpad z komentom vôbec som sa nebál aby zahladili dôkazy... ()

Šakalík

Tohle je přesně moje parketa – znepokojivé, strašidelné záběry natočené first-person kamerou, děj odehrávající se v temných tunelech, ve kterých číhá... těžko říct co. Tenhle druh thrillerů je už poněkud ohraný, ale každý tvůrce přináší přece jen něco nového. Australané vsadili na přísně dokumentární styl, který dodává filmu na autentičnosti. Vložené rozhovory s hlavními postavami, které se vyjadřují k tomu, co se stalo a stane, mně osobně vůbec nevadily, protože v tom je právě tenhle snímek dokumentární – přece když někdo točí skutečný dokument, taky nesestříhá jen dobové nahrávky, ale doplní je komentářem a nechá se k danému tématu vyjádřit ty, kteří to zažili. Otázkou je, jestli je to nejvhodnější forma pro horor – no asi není, ale nikdo taky netvrdí, že to horor je. Mě to teda docela zaujalo, i když uznávám, že jsem viděl i lepší obdobné filmy. Blair Witch byl prostě první a jedinečný, tomu se už nic nevyrovná. ()

h0n24 odpad!

Čtyři pětiny děje filmu totální nuda ░ Však bez toho pitomého hodinového úvodu a ještě horšího spoilování hlavních postav by to byl vskutku pěkný snímek. ░ Nelogičnost chování hlavních postav v rámci mezí. ░ Oceňuji: poměr krve (minimum) ku vypjatým strašidelným situacím ()

herr_carter

4* jsou podle mě v tomto žánru absolutním topem, co lze udělit - proto jednoznačně říkám, že jsem zase po dlouhé době měl to štěstí a narazil na nadprůměrné FF, tentokráte z prostředí Sydneyských podsklepených částí města a již dlouho nepoužívaných starých tunelů a šachet. Jakmile se asi po 35 minutách prokousáme nutnou,avšak tradičně nudnou a zbytečnou sondáží do života "hlavních herců" a budoucích obětí, film nastartuje do opravdu skvělých obrátek. Ono "zlo",které tu dole na návštěvníky čeká, je naštěstí ukazováno opravdu střídmě, a v totální černočerné tmě, tím pádem je pak ale o to víc cennější a výsledná lekačka o to víc kulervoucí. Tohle je zdárný příklad toho, jak natočit za pár šlupek opravdu fungující atmosférický horor, po kterém člověk nechává všude v bytě svítit.......................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

netahlo

Australie byva vetsinou zarukou kvality, o to vic me mrzi, ze tam vzniknul tenhle blabol, kterej jsem ( po nekolikatem odkladu ) nakonec prece jen vypnul v pulce, protoze to proste NEFUNGOVALO! ()

DavidS.

Australský přírůstek do žánru dokumentárního hororu nesází na originalitu...Jeho síla je v samotném prostředí, kde se jeho děj odehrává, civilních a dobře zahraných postavách, které se nechovají nelogicky jako ovce vedené na porážku... V těch správných momentech jsou navíc oči a především uši vystaveny adekvátní porci strachu a napětí... ()

bari68

Austrálske snaženie o ďalšiu napodobeninu Paranormal Activity.No a ?...... znovu ďalší prepadák, čo sa týka strašenia a absencie strachu a hrôzy. ()

Jane18CZ

Po hodně hodně hodně dlouhé době, kvalitní horor.. Vlastně, svého druhu jediný film, který má hlavu a patu. Postavy se nechovají připitoměle, žádné rozdělování a nesmyslné hledání ztraceného člena skupiny. Rozumný postoj k situaci - dostat se co nejrychleji zpět na povrch, zavolat policii atd. Celý průběh filmu je nenásilný, reálný, není nijak přehnaný a konec je konečně taky originální. Až budu chtít vidět film, kde všichni chcípnou, tak z žánru hororu to bude 99 filmů ze 100. A já tuhle vyjímku budu zbožňovat :-) PS: horor není jen o tom "kdo přežije"!! Tady je to sice ihned jasné, ale mě spíše zajímalo zpracování, chování postav, rozuzlení, zda neposerou chování nepřátel, zda z toho zase neudělají patlaninu jako např. Grave Encounters (ted opomenu že je to duchařina). ()

DonQ

První třetinu mohli zkrátit do dvou minut a ten zbytek moc originality nepobral. Film na který si za měsíc nevzpomenu. ()

Holina

Ač snímáno jakoby ruční kamerou, což mi málokdy lahodí, tentokrát se celkem zadařilo. Prostředí podzemních tunelů je atraktivní, náznak nebezpečí rovněž, přestože se nepouští tvůrci do žádnejch větších akcí, čekáme co se bude dít dál a nenudíme se. Napětí funguje zejména v závěrečných minutách, úvod naopak třeba překousnout. ()

danielosbourne

Tak mé 1OOO hodnocení a zrovna taková bomba. Na The Tunnel jsem narazil uplně náhodou a aby bylo večer s přáteli na co koukat, vzal jsem ho s sebou. Večer sme zhasli pustili si The Tunnel s úsměvem na tváři. Během chvíle nám úsměv z tváří zmizel a vystřídal ho strach v očích. Řeknu vám. Bylo to pro mě nejděsivějších 90 minut mého života. Lekavých scén je tak akorát a to, že je film natočen pouze jednou z postav, jedná se o skvělý a děsivý zážitek. The Tunnel můžu na 100% doporučit. A do tunelu už nikdy nevkročim ! ()

MareT.

Krátce po tom, co jsem zhlédl Grave Encounters mi tento příběh příšel i přesto celkem povedený. "Dokument" je celkem povedená cesta, jak diváka opravdu přesvědčit, že se to opravdu stalo. Příjemné překvapení byly i záběry samotného bubáka, který vlastně ani pořádně nejde vidět, ale o to více nahání strach. Podzemní chodby byly taky hodně chytrý tah a kdyby nebylo první půl hodinky, které tam prostě vždy být musí a kdyby se každým dnem (a filmem) neztrácela originalita těchto Found footage, tak bych dal i 4 hvězdičku. Takhle je to na stejné (dobré) úrovní jako Grave Encounters. ()

SirSez odpad!

Co to mělo být? Naprosto postrádá jakékoliv "lekačky" ,nebo snad dokonce atmosféru podobnou strachu. To by se u horroru stát nemělo. Po "věrohodně" působících rozhovorech, jsem se neskutečně nudil a pořád čekal kdy to přijde. U závěrečných titulků jsem si musel jedno přiznat: nepřijde nic... ()

Krabak

Jednou jsem si řekl, že si udělám hororový večer. Po českém Ghulovi, který dopadl prachbídně jsem si řekl, že by to Tunnel mohl spravit. Katakomby někde pod městem, kamera z první osoby, nevědomost, co se může odehrát... vše nasvědčovalo tomu, že když už to bude třeba dle příběhu pitomost, tak dle napětí a lekaček to bude záživné. Nebylo... Opět dementní chování postav, rozostřená kamera, akční týpek bez mozku, chodící...ne, běhající... do temných zákoutí, upištěná ženská, chytrý týpek který říká "nerozdělujme se"... velké klišé za 20ku...-_- Říkám si, jestli tenhle film dokáže vydělat peníze na plat a investovaný čas, tak bych taky něco mohl natočit... Kdo se hlásí? --->20% ()

Disease

Pěkně a nenudně natočený úvod, než se začne "něco dít" (pobíhání po chodbách). Příšerka trochu zklamání, ale ze mnou viděných pseudodokumentů nejlepší. ()

El_Rabbit

Nic převratně novátorského se nedělo, nicméně se tenhle horor velice povedl, překvapil, polekal a bavil a to je důležitý. ()