The Tunnel

Novinářský tým (kameraman, reportérka, zvukař atd.) se vydá do neprozkoumaného podzemí Sydney, aby zde našel příběh pro svou reportáž. Příběh si jej ale najde sám. (mkaty)

FREEWHEELER

No, zas sa nás ktosi snaží ohromne vystrašiť. Ale na to predsa nestačí byť amatér a skúsiť to ručnou kamerou - to, že je pár takýchto filmov úspešných, nie je merítko - vždy je v hre kvalita. Tentokrát to bola enormne rozstrasená kamera, štáb si ani nedal záležať aby film patrične nasvietil a nazvučil, príbeh mizéria, atď atď. ()

ShortyIC

Vôbec ma tento film nebavil, a to som milovník found footage filmov. Proste úplná nuda. Ani raz som sa nezľakol a ani kúsok som sa nebál. Po pozretí tohto filmu som bol moc sklamaný... ()

Facerr

Že někdo přežije hororovej "vyvražďovák", ok. Vědět ale přesně kdo přežije a kdo ne, je od začátku tak trochu mínus celýho filmu. Asi tak do půlky filmu jsem se opravdu bál...ale jen toho, že komentáře přeživších (ano, z toho že hlavní účastníci příběhu komentují zpětně celou událost, se skutečně dá vydedukovat, že právě dotyční přežijí a ti, co byli součástí výpravy do tunelu a nekomentují nic, zaklepou bačkorama) budou probíhat stejně intenzivně i po zbytek filmu. Naštěstí se film zhruba po třičtvrtě hodině opravdu rozbíhá, aby konečně začal gradovat a "strašit" bez civilních keců vzpomínajících. Upřímně atmosféru to nakonec mělo a to, že se "monstrum" objeví skutečně jen mlhavě se dá v tomhle dokumentárním stylu hororu přijmout. Ovšem Blair witch to opravdu není, takže "nečekejte nic, dostanete víc":). ()

Rastman

To co chybí tolika hororům okolo, to Tunel má: duši. Je tu výtečná atmosféra a velice, velice uvěřitelné herecké výkony, na nízký rozpočet to má i relativně dobré zpracování. Čemu nevěřím je celé "podle skutečné události", už nám není 14 a máme google, takže se dá velice snadno zjistit, že tomu tak není, ale i tak se rozhodně jedná o jedno z lepších děl. Doporučuji dobrá sluchátka na uši (nebo dobré stereo), protože přestože nic neuvidíte, spousta té tísně je schována ve zvuku. ()

jkpj22

Napínavé, pozvolna na vás doléhá tísnivá atmosféra podzemních chodeb, ve kterých číhá zlo. Dokumentární formát, který se skrz found foutage objevuje, mi moc nesedl, ale jinak se mi tento snímek líbil. ()

jakosan

Podle skutečné události, obsahuje nefalšované záběry z policejních kamer, někteří svědci odmítli mluvit na kameru, blablabla. Jak už tu někdo psal, to, že si Tunnel hraje na dokument, je fakt přehnané a musím říct, že mě to celkem otravovalo. Na druhou stranu veškerý děj od prvního útoku je perfektně klaustrofobický a držel mě v napětí celou dobu. Takže i když všichni vědí, o čem to bude a jak to plus-mínus-mrtvola skončí, jako napínavá jednohubka to rozhodně neurazí. ()

taupobraf

stači mi že som sa na to dival s rukou na očiach pocely čas ked boli v tuneloch ...atmosfera na jednotku podla mna ...škoda že neviem čo to bolo za hovado čo im tam robilu tu neplechu :D ()

kalysta

Na tenhle film jsem byl, i s ohledem na rozporuplná hodnocení, hodně zvědavý. A dobré to bylo. Po poněkud zdlouhavém úvodě skvělá jízdaplná strachu a napětí. ()

brasek

Priemerný docuhoror už v dôsledku toho, že celým snímkom nás prevádzajú preživší a strih na ich postrehy k udalostiam veľmi brzdí dynamičnosť deja. Nevadilo mi, že som vedel od úvodných minút kto prežije a kto nie, ale jednoducho film strácal u mňa aj ten kúsok atmosféry a napätia ktoré mal. Úvodných 20 - 25 minút je veľmi nudných, až som mal chuť to zabaliť. ()

benqsiemens

Mě se to celkem líbilo a to teda hlavně díky tomu, že mě moc nebavila první půle, nebo aspoň teda začátek. O to víc jsem si to ale právě užil od doby kdy vlezli v tunel, to už začalo bejt dobrý. Děsivý zvuky, hnusná kreatůra a pár vystrašenejch lidí. A celkem originální konec, většinou nikdo nepřežije, ale tady to paní, pán a skoro ještě jeden(těsný to měl kluk) přežili. ()

libca100

koho zaujal film Grave encounters, bude se mu asi líbit i tenhle kousek. Začínám found footage hororům přicházet na chuť a je neuvěřitelné, kam až se od dob Blair Witch posunuly.Mají prostě něco do sebe. Zvlášť pokud jsou tak dobře obsazeny, jako v tomto případě. Hlavně v těch pasážích, kdy hlavní postavy vysvětlují, co se jim vlastně v tunelech stalo, připadalo mi to jako ze seriálu Přežil jsem...opravdu autentické. takže i když je to stokrát omleté téma a film nenabízí vcelku nic nového( roztřepaná kamera, běh, řev, běh, krev, funění,výčitky,běh, řev a řev,....), ti, co se rádi bojí, by si film neměli nechat ujít. Jedinou výtku, co bych měla- ten zbytečně dlooouhý a nuuuudný začátek, který jsem musela přetrpět, než se něco začalo dít. ()

Venceslao90

Tak Záhada Blair Witch se nám z lesů přesunula do kanálů. :) To nic nemění na tom, že tohle byl jeden z nejděsivějších hororů co jsem za poslední dobu viděl. Pokud u vás není rozhodující vizuální stránka filmu ale atmosféra, nemůžete v tomto případě šáhnout vedle. A rozhodně se nenechte odradit trochu pomalejším začátkem, protože dění v tunelech pak stojí za to. ()

josefklimes

***Rozpočet-$135,000***Tržby víkendové-$507***Tržby celosvětově-???***Nemůžu tady napsat, že je The Tunnel špatný film, ale prostě mě nenadchnul. Když ho porovnám s dalšími found footage horory, např. s Evidence nebo Grave Encounters nemá The Tunnel šanci. Tvůrci napětí filmu zabíjí výpověďmi přeživších, což snižuje strach o hlavní hrdiny ... 60%, škoda, The Tunnel měl docela velký potenciál, stát se slušným found footage, ale stal se jen méně známým bratříčkem takových obrů jako Paranormal Activity, Záhada Blair Witch nebo REC ()

LencaN

Celé je to formou dokumentu o novinářské práci na tématu možných zásobáren vody v podzemí Sydney. Takže tu máme rozhovory, záběry z bezpečnostních kamer v kancelářích, v začátcích tunelu a kamerách novinářského týmu. Co je ale největší prů*er jsou právě ty rozhovory, které vše provází - kdopak asi tedy všechno přežil? Kdo to uhodne? :D první půlhodina obsahuje jenom nudnou přípravu na celou akci a je víceméně zbytečná. Nesmyslný mi přišel i rozhovor s bezdomovcem, nebudu prozrazovat, ale musela jsem se trošku smát logice této pasáže. A i v ději jsou určité nelogické věci. Ale ne takové, které by měly filmu pomoci na atmosféře mystična, ale které vám budou jen vrtat hlavou, jako např. ten zápas ve vodě. Plus konec byla jedna velká zkratka a takový velký nijak neuzavřený pšouk. Ale jelikož jsem strašpytel, tak jsem se bála. V noci bych to nedala O:-) To temné, vlhké a zaneřáděné prostředí je pro horor jak dělané. Nikdy nevíte, ve kterém temném koutě můžete najít mrtvolu nebo nějakého "sympatického" obyvatele tunelů, který si chrání svoje teritorium. Takže ano, od "krvavého koutku" jsem byla napnutá a bála jsem se, při větším řádění individua X jsem se i lekala. Všechno tam dole bylo odpudivé a hnusné, líp to říct neumím. Takže přes všechna ta negativa to mělo v druhé půlce správnou hustou atmosféru. ()

Jenn odpad!

Nějaká uječená píča si vymyslí, že půjdou s kámošema na procházku do tunelu, kde frajer prostě na pohodu žere lidi. Nebo co to kurva je. ()

Emperor1

Průměrný horor s působivým prostředím. Jako malej kluk jsem prolézal kdejaký opuštěný barák, prolejzal kanály - s kamarády, ale často i sám. Dneska bych tam asi už nevlez, stejně jako bych třeba nestanoval sám v lese. I když už jsem velkej kluk. Můžou za to tyhle blérwičoidní filmy. Tento snímek nijak extra nevyčnívá ze slušného průměru, hodnotím hlavně prostředí, které je skličující a nepotřebuje k tomu ani žádnou vraždící příšeru. Ta tu pěknou atmosféru, onen genius loci odvrácené tváře města, trošku i kazí, řekl bych. Na to, abych se bál, nepotřebuju konkrétního bubáka, vystačím si se svou fantazií podnícenou prostředím a zvuky. Náznak neznámého je kolikrát lepší. Viz Blairwitch. Pochopil jsem závěr filmu správně, že policie i vláda ví, že se v podzemí města Sydney děje něco podivného a z nějakého důvodu to nehodlají řešit? Asi nějaký nepodařený vládní projekt ... ()

kaukola78

Bravo.Musím zatleskat.Z tohodle psycha jsem si fakt sednul pořádně na prdel.Nízkorozpočtový film a koukám co z toho dokázali vytřískat.Pořádná psychárna od začátku do konce.Jen pro silné povahy.Dodnes jsem si myslel že Záhadu Blair Witch nemůže nic překonat tak věřte že opravdu může. ()