Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

10Domik10

Veľmi slušný boj ľudí s inteligentnými žralokmi. Dokonca mi nevadila ani tá výrazná počítačová animácia a určite sme na tých, čo prežijú tipovali niekoho iného, ale o to lepšie :) 75% ()

alienemo

Je to vtipné, ma to celkom atmosféru a herci su celkom fajn na pohľad, ale nedokažem sa preniesť imbecilitu kam sa všade žraloky dostanú. Fajn su geneticky upravené ale to ich aj nejako zmenšili alebo čo? Herec po pás vo vode v chodbe a žraločia plutva sa vynára nad hladinu? Tak toto som proste nezniesol, nehovoriac že z polmetrovej vody nevyskočí. Zabavil som, to zase áno ale nemal to byť horor? Alebo akčný? Sci-fi? ()

Kingjiri

Tohle béčko se žraloky v hlavní roli jsem viděl už asi potřetí a pokaždý jsem se u jeho sledování pořádně bavil. Popravdě ani přesně nevim proč, možná je to tím, že mám rád filmy, ve kterých pár lidí uvízne kdesi a musí hledat cesty, jak se odtamtud dostat. Nenechte se zmást na první pohled naivní zápletkou, tj. obřími žraloky s lidskou inteligencí, protože i přesto se na film dobře kouká a je dokonce po technické stránce docela pěkně natočen (žraloci byli možná občas vizuálně slabší, ale nejde o nic, co by se nedalo tolerovat). Ve scénáři je kromě hlavní zápletky pár nelogičností a neuvěřitelných náhod, jenomže v jakém filmu to dnes nenajdeme. Herecké výkony taky nejsou úplně k zahození a je tu i dostatek napětí. Musím se přiznat, že jsem se dokonce dvakrát za film slušně lekl a nejen za to dávám tři velmi silné hvězdy, do čtyř hvězd skutečně mnoho neschází. ()

danny_21

Inteligentní zubounci si pochutnávají na svých stvořitelých a ( Chudák Sammy ) přilehlém personálu výzkumné podmořské labolatoře. Ještě, že měli černýho kuchaře s kanárkem, který jim ukázal jak na to, pak už to šlo ráz na ráz :-) No je to béčko jak vyšitý s krásně digitálními nenasytními parybami - pár procent dávám navíc za soundrack, hlavně Deftones a jejich My Own Summer - 35 %. ()

Múra

Mamka ten film milovala, takže sem ho viděla snad milionkrát. Kuchař s papouškem je muj oblíbenec :)) po Čelistech nejpovedenější žraločí film. ()

donkocicak

Když si vezmete filmy o žralocích, tak je to většinou bída (kromě Jaws). Útok z hlubin je ale světlou výjimkou. Film nepostrádá napětí, akci, humor, dialogy dávají celkem smysl a nápad taky není úplně špatný. Já jsem byl spokojen a tu a tam se k tomuhle snímku rád vracím. ()

Nix

Jeden z nejlepších filmů o žralocích, samozřejmě klasika JAWS vždy bude sedět na trůně a žrát slabší brášky. Každopádně je to zábavovka, nechybí tam ani kuchař ani krev. ()

rublik05

Na tu dobu je to docela obstojný žraločí horor, který se od podobně laděných snímků liší především solidními herci, drsnou atmosférou, dobrými akčními scénami a v neposlední řadě také ne tak moc dementním příběhem. Ano, je to blbost, ale taková blbost, na kterou se v klidu podíváte a vlastně si ji i docela užijete. 5/10. ()

Monggol

"Kterak pobožný černý kuchař ubodal žraloka krucifixem aneb jak *tvůrci* mají diváka arci za idiota." Nuž keď priemerne vysokej žene je hladina vody tesne pod prsia a štvortonový žralok sa v tej nízkej vode nielenže pohybuje, ale aj nepozorovane skrýva, tak to je už ozaj na zamyslenie. A to nehovorím o tom ako by sa dostal do tých miestností cez úzke dvere určené pre ľudí...  atď. atp. Jedna hviezda výlučne za Saffronku. ()

AlexDLarge

Nepovedený snímek o inteligentních žralocích. Dost hloupý scénář se stokrát viděnými scénami(hláškující černoch; vědecký omyl, kterýho si každý uvědomí...atd.). To vše v čele s naprosto hroznými digitálními efekty. Ty dvě hvězdy za Samuela L. Jacksona, který dokazuje, že umí zahrát cokoliv, s jakýmkoliv scénářem a v jakém koliv filmu(A, B,.....Z) a za pár zajímavých informací o žralocích. ()

dannyd14

Film môjho detstva, ktorý má silnú atmosféru, komorné pasáže a vodného zabijaka s vycerenými zubami. Všetko, čo mi bolo sprostredkované sa mi nesmierne páčilo. Napätie sa dá krájať na malé kúsky a škoda len, že toto spolu s Jaws sú jediné kvalitné žraločiny. ()