Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

E lan

Další z nekonečně frekventované řady marvelovských akčních bláznivin. Je toho už na mne příliš, nic není nemožné, každý se potkává s každým, někdo někoho následuje, prostě je to celé už pěkně propletené a popletené. Tento film v tom plave úplně stejně, ač herci nejsou zlí, postavy slušné a někdy vtipné, záporáci nijací a scénář vlastně taky nic moc. Přesto se na to dá dívat a člověk se nenudí, tedy alespoň ne moc... ()

zbyndaxd

Tolik hajpu a taková blbost. Zlodějíčkům nabídli příležitost bojovat proti obludě Cara Delevigne. Kdo by to nebral. Při pohledu tuhle britskou shemale vám budou stát chlupy i na zádech. Rádoby ultranebezpeční vězni jsou taženi do boje pod imaginárním bičíkem v podobě libový smrtící appky. Nebýt džoukrovy nabíječky, černocha s aimbotem a skvělého výberu hudby, byla by to jen další trapná komiksácká zhovadilost. Jared Leto ušel, akorát byl v tomhle filmu trošku zbytečnej. Dávám tři s hodně odřenejma. ()

waska

Lehké zklamání z Úsvitu spravedlnosti přetrvalo i teď. Perfektní herecké obsazení i dost zajímavé komiksové postavy se bohužel nepodařilo naplno využít. Zbytečné přeplácané a stejný ( znovu podotýkám, že naprosto zbytečný ) digibordel jako v Úsvitu. Potenciál tento komixový vesmír rozhodně má, uvidíme co nám přinese Batman a jeho Liga Spravedlnosti, ale nic naplat, Marvel zatím dává DC těžce na prdel. ()

Listyx odpad!

Teda takovej střevní výplod už jsem dlouho nezažil. Banda nezáživnejch retardovanejch blbů je hnána vpřed ještě retardovanejší rádobydrsňačkou do naprosto vyblité situace. Jako komiksová trafika pro zoufalce asi dobrý. Jinak, humor je v duchu celého filmu zcela zácpový, neboť se o něj všichni smutně a křečovitě pokouší, ale ejhle, ono jen prd. Akce taky na prd, tedy pokud si nelibujete v akčňárnách od pětiletých capartů. No a příběh... nenechte se vysmát. Snad je na tom přeci něco dobrého.... a není. Dejte si gutalax a ve stejné stopáži si užijete víc legrace. Když nepomůže on no tak už jedině tenhle výtvor. ()

MilesTeg

Na to že je to Sebevražedný oddíl, tady moc členů z oddílu nechcípne, aspoň jednoho mohli dát do kómatu. Proti Suicide Squad z Života Briana čajík z půlky pytlíku :-) ()

Luxocculta

Hloupá, nudná, přeplácaná a i v rámci tohoto žánru nevěrohodná blbost. Jako diváka s jakžtakž fungujícím mozkem a dejme tomu určitým vkusem mě to uráželo prakticky po celou dobu. A to mám tyhle komiksovky rád. ()

lakart

Začnu pozitivy, jelikož jich je pramálo. Skvělý soundtrack a skvělé napsaná, obsazená a zahraná Harley Quinn... díky ní stojí za to se na film mrknout. Ještě bych zmínil Deadshota v podání Willa Smithe, ale i přesto jsem od něj očekával více. No, a to je vše přátelé, pozitiva skončily a zbytek je opravdu hodně špatný. Scénář je místy trapný a bezduchý. Příběh velmi slabý až skoro žádný. Na to, že to jsou záporné postavy, které Batmanovi nejednou znepříjemnily život a zabili spoustu lidí, to hned od začátku působí, že jenom tak omylem šláply v životě vedle a vlastně jsou to dobráci od kosti, což je v některých momentech dost úsměvné. Já bych si představoval samostatný film s Harley s propracovaným scénářem a dramaturgií a bych bych spokojen...zrod záporné ženské postavy by mohl být příjemným zpestřením (vzpomínáte na vznik Two-face v Temném rytířovi). Jokera bych úplně vystřihl, vůbec jsem jeho přítomnost ve filmu nepochopil. Nejvíce hodnotím úvodních 30 minut filmu a Harley Quinn. 65% ()

kukkik

Moc nechápu nedocenění tohodle filmu.. Jasně, příběh je vata a k tomu dosti chabá ale.. Vážně film z tohodle žánru musí mít shakespearovskou zápletku? Vždyť je to film primárně pro teenagery a cílovou skupinu podle mě nemohl zaujmout lépe. Dokonalý soundtrack plný zvučných jmen (Imagine Dragons, X Ambrassadors, Lil Wayne, TOP, Skrillex, Wiz Khalifa, Panic at the disco, etc.), velice dobré kostýmy, kulisy, akční efekty a celkově má film nezaměnitelnou atmosféru plnou šílenství, vyzývavosti, barev, epických hlášek a choreografie. Já si nemám naprosto na co stěžovat a stejně jako horory musím tenhle film hodnotit podle trochu jiných měřítek, než klasické "áčkovky". Za mě 4/5 ()

katululum

Jak jsem se na film dlouho těšila, tak jsem z něj byla zklamaná. Masky a kostýmy super, akce asi taky, ale čekala jsem víc. ()

Inozuka

Svatá prostoto! Již dlouho jsem neviděl film, kde nic nefunguje a je ještě blbější než divák doufá. Mírou idiocie Suicide Squad překračuje dalece všechny ostatní komiksové filmy. Přitom to mohla být krásně postmoderní verze Tuctu špinavců. Ale to by museli autoři zapojit mozek a přijít s něčím originálnějším a logičtějším. Ostatně i volba soundtracku složená z těch nejohranějších šlágrů všech dob napovídá, jakže to v produkčním týmu asi chodilo - co bychom se namáhali, vezmeme to, co všichni znají a nějak to poslepujeme dokupy. Že to na sebe nenavazuje a nedává to smysl? A koho to sere ... hlavně, že jsme to zmákli a na kontě za to máme pár babek navíc. A tak přijde až líto Margot Robbie, která do své Harley dala všechno a je jediným důvodem, proč o tuhle kravinu vůbec zavadit. Být po boku Heathe Ledgera v Temném rytíři, byla by to jízda jako blázen... Takhle jen zachránila pro Suicide Squad alespoň jednu hvězdičku. ()

balcazar

Napriek tomu, že nie som žiadny extra fanúšik komiksových postavičiek, som viackrát dokázal oceniť film z tejto oblasti. Suicide Squad ponúka príbeh, ktorému dominujú zloduchovia. Paradoxne ma tieto postavy a ich predstavovanie bavilo viac ako príbeh samotný, čo nie je úplne správne, keďže predstavovaním postáv si film len pripravoval pôdu na samotný príbeh. Margot Robbie ako Harley Quinn bola úžasná, Will Smith ma tiež bavil, okolo Jareda Leta alias Jokera bol, myslím, zbytočne veľký hype, keďže bol len vedľajšou postavou. Jediné, čo možno hodnotiť, je jeho imidž, ktorý zapasoval do bláznivo akčného štýlu, v ktorom sa film nesie. Na hodnotenie hereckého výkonu dostal vo filme málo priestoru. ()

kailee_

Slyšeli jste už pohádku o tom, jak jedna slečna musí zachraňovat stamilionový film? Nebýt Margot Robbie v roli Harley Quinn s doprovodem flashbacků na její minulost, může tento film kandidovat na nejhorší vysokorozpočtový film novodobé historie. Nechápu, jak se jim to povedlo. Zahozený potenciál na každém rohu, zesměšnění kvalit Willa Smitha, nezajímavý příběh, totálně nezvládnutí záporáci, stejně tak vedlejší postavy a ani nemluvím o příšerné adaptaci komiksových charakterů mimo Harley, Jokera a El Diabla. Prostě skoro všechno špatně. Kladné body patří hlavně pro Harley (již nechci jinou herečku na tuhle roli, protože to není šance překonat), dále El Diabla, Jokera, který je dost obstojný a předlohám je více věrný jen Mark Hamill či Cameron Monaghan. Já Harley miluji, takže 4* prostě musím dát, ale nebýt mé zaujatosti, tak jsme na 2* a to mám pro komiksové filmy velikou slabost. Jo a ještě mě potěšilo, že příšerný Batman Bena Afflecka (není chyba Bena) byl jen v jedné scéně. ()

Hellknight12

Pozreté po dlhšej dobe . Celkom slušný akčný film. Bohužiaľ nič prelomové. Zaujímavé herecké obsadenie. Herci sa snažia ale niečo mi tam chyba. Možno viac humoru, keď už som pri humore nie je to najhoršie. Sú to síce dosť blbé vtipy ale dá sa. Jedným z tých slabosti toho filmu je je J. Leto. Leto nie je najhorší herec pretože má aj dobré filmy a postavy, ktoré mu sedia ale úlohou Jockera mu vôbec nesedí. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Nix

Co naplat, čekal jsem na Jokera a bohužel jsem ho nedostal tolik, kolik by si zasloužil. Přitom ale Jared má opravdu potenciál. Jinak je to taková typická teamovka, ani na všech členech mi nepřišlo nic spešl ani jinýho. Jediná Harley je prostě skvělá, Margot se pro tuto roli narodila. Bohužel je to průměr, na který už se ani nepodívu, jsou daleko lepší. ()

DD

Prvních 40-50 minut mě bavilo, ale jak se dostanou do Midway City, tak je to rozplizlé nic. A to finále procpané tunou CGI a tak hustým deštěm, že postavy nejdou vidět... Uff, to snad muselo být z přetáček. Smith asi nejlepší od Hitche, Robbie taky moc dobrá, Davis a Courtney též, zbytek má prostoru hodně málo. Totální katastrofou je však Cara Develingne - směšná v brýlích jako paleontoložka a ještě horší jako Enchantress. Hudba aby se neřeklo, songy fajn s výjimkou toho během chemické lázně Harley a Jokera. No a jak fakt neberu záporáky v marvelovkách, tak tady ta dvojice... Snad to nejhorší od Sharon Stone v Catwoman. No a Letův Joker má hodně krátké vstupy (ten flashback z úvodu je díky těm obrazovým efektům a střihům strašně mimózní), ale z toho mála se docela shoduju s recenzentem, který jej označil za "Tonyho Montanu, kdyby jej hrál Jim Carrey". ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?