Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Shaman1135

Zlepenec krásne nastrihaných videoklipov, ktorý drží pokope len cool Will Smith a sexepeal Margot Robbie. Príbeh ako taký neexistuje, a dôvod, pre ktorý sa Deadshot a spol. dostali do ulíc je jedno obrovské WTF. Sakra, i reklamy pred premietaním obsahovali viac náznakov deja. Našťastie, všetko ostatné sa v tomto filme podarilo (teda, až na Jokera, ale o tom trocha neskôr). Casting na jednotku, a teraz nehovorím len o už spomínanej dvojici, prakticky každý prítomný dostal zaujímavú postavu a podal ju obstojným spôsobom. Navyše, i vzájomná chémia fungovala, Ayera treba pochváliť i za dialógy. K tomu dobrý vizuál, pomerne prehľadná kamera a strih, a skvele našlapaný soundtrack. Pokiaľ sa človek vykašle na akukoľvek elementárnu logiku, tak z toho Suicide Squad vychádza celkom dobre. Celkove za slabšie 4*. A teraz ten Joker: Čo to kurva malo byť?! P.S: Neviem kto vymyslel potitulkovú scénu, ale zaslúžil by si nejaké ocenenie. V priebehu minúty urobiť z Waynea väčšieho neschopáka, než to zvládol Schumacher za dva filmy je skrátka umenie. ()

SaMaeL98

Styl! Humor! Super hlavní postavy! (Až na záporpračku). To jsou důvody, proč si mě tento film získal takovým způsobem, že vlastním tričko, hrnek na chlemtání teplého kakaa, polštářek na slintání a 2 zarámované plakáty s motivem tohoto filmu. Oni mají kritici pravdu, tento film stál z jejich pohledu za datla a hlavní zápopračka a její namakanej cgi brotha byli zkrátka najenise. Já jsem si ale zamiloval hlavní "hrdiny", kteří byli v podstatně všichni super (Hlavně Slipknot). Boomerang a jeho slizská, humorná a srabská povaha si získala každého, Harleyn vzhled, humor a bláznovství si mě jako cskařského kluka z družiny, který potají upíjí alpu na záchodě, získali natolik, že na hrníčku je.... Harley, na tričku je... Harley, na polštáři slintám na... Harley, na obrazech je Joker a... Harley. Zkrátka leštění bambusu nad oblíkací scénkou pro mě není už pár dní nic neobvyklého asi jako derankování průměrně každý druhý den. Nigga Smith nezklamal a pobavil (nic jiného se od něj nečekalo, El Dildo byl svým způsobem velice zajímavá a super postava a Killer Croc byl prostě Špatnýzadek (Badass pro retardy)... Příběh byl ke konci slabý ano, klasická bytva s hlavním záporákem, který chce zničit Temi, ano, ale zadek Margot Robbie to za mě zajistil 5 hvězd a ulepanou klávesnici. ()

deersforlife

Barevný a přeplácaný kýč. Slibovaný humor se koná jednou za dvacet minut, zatímco se nepřehledná zápletka občas pochlubí scénami, které nedávají smysl. Jediným kladem je snad Harley Quinn, která však celý film bohužel neutáhne. ()

Jarda68

O třídu lepší film než BvS...Will Smith snad po 10 letech v cool roli,Margot Robbie přesvědčivě vyšinutá,Jared Leto přesný....Akce nepřehledná,hlášky vtipné,tempo zběsilé....Vytknout lze slabšího záporáka a prostříhaný děj...60% ()

JaryKury

Tam kde zacnou Marvel delat detske leporelo v peknem kabatku, tam DC konci s dospelym tematem Starec a more v trochu omselejsim, ale presto cool kabate. Vyvazili vahy a po BvsS si upravili reputaci pro svuj temnejsi a dospelejsi vesmir. Nic proti, ale oproti Thorovi, ktery se snazil byt temny a ve finale byl jako Finska reklama na plavky a Kapitanovi, ktery je stale ne cool Mirek Dusin je toto proste odvaz. Prvni pule dobra, ale druha sama bomba. Herci to samo drzi a to je dulezity zachytny bod. DC stale zustava velky hrac na poli komiksovych filmu pro dospele. Diky odlisnosti obou komiksovych obru me nikdy neprestanou bavit. Jen dal svoji cestou ted k 77% ()

Clovecice

Skvělej soundtrack a skvěle natočeno. Přesto mě to celkem zklamalo. Po hoodně dlouhém přemýšlení jsem sice dala 4*, ale je to spíš tak 3,52*. Tak jo, upřmíně, půlka lidí šla do kina jen aby viěla Jokera a Harley. A na to, jak moc byl Joker v traileru, ve filmu nebyl vůbec. Začalo to skvěle. Líbily se mi jednotlivé příběhy záporáků a to jak vznikla celá ta myšlenka. Pak už to šlo jen z kopce. Will Smith v roli Deadshota se mi vážně vůbec nezamlouval. Vlastně celá ta jeho role byla divně napsaná - Floyd jako milující táta a trapný vtipálek? V roli bych mnohem radši viděla Michael Rowea (Deadshot ze seriálu Arrow). *SPOILER ALERT* Ten závěr? Slaďárna typu "znám vás 20 minut, ale už jste moje druhá rodina a obětuju pro vás svůj život (R.I.P. El Diablo) a "sice jste jedni z nejhorších padouchů pod sluncem, ale já vás pustím jen tak běhat po světě". Co bylo pro mě ale největším zklamáním, byla potitulková scéna s Affleckem, kde jsem zjistila, že tohle celý bylo vlastně pokračováním celý série, začnající už Batmanem vs. Supermanem. Něco pozitivního nakonec - Margot Robbie aka Harley Quinn naprosto dokonalá! ()

xardix

Sebevražedný oddíl mohl dopadnout výborně jako vtipná "ujeťárna", ale dal se i v mnoha místech pokazit, což se mu stalo osudným. Trailery ve mě vzbudily očekávání nad ujetou Harley a obavy z Willa Smithe. A opět lhaly. Smith stejně jako Affleck v posledním Batmanovi se role ujal se ctí. Bohužel i humor s Harley byl střihem ho velké míry zabit. Zbytek oddílu už dělá pouhé křoví. Humor spíše nefunguje, než naopak. Dobrých vtipů je jen pár. Příběh je neklišoidní klišé, jaké se dalo vymyslet a Joker je prakticky zbytečný. ()

MaximusMax

Neuvěřitelně špatný, hloupý, nelogický a přesto značně předvídatelný scénář. Nečekám u komiksového blockbusteru závratnou hloubku, ale tohle nefunguje ani na té nejzákladnější úrovni. Soundtrack absolutně nezná míru a film je přeplněný těma nejprofláklejšíma hitama, navíc v šílené frekvenci, takže atmosféra jedné písně ani nestačí zafungovat a už je tu další pecka. Zpětně začínám oceňovat marvelácké filmy, protože DC fakt neví, co dělá. ()

jaret

Ayera zavřít do klece a mučit, už Železná srdce stála za prd a tímhle to dorazil. Zajímavé postavy s velkým zábavným potenciálem, ale mizerný scénář (i na poměry komiksovek) a ještě horší režie z tohoto filmu dělají zklamání léta, zlatý Deadpool, bez hudby 30%, za dokonalý soundtrack dávám 50%. ()

Pavlo

Nechápem, ako je možné, že skoro všetky vtipné scény sa vmestili do trailerov a zvyšok bola len bezduchá jazda. Snáď druhý diel bude oveľa lepší, pretože potenciál to má. ()

Djzub

Geniální vykreslení charakterů. Strhující napínavý děj. A šíleně sexy Harley Quinnova ;-) je přesně to co chcete. Nabitý akčnák tak trochu jinak. Je to něco novyho a je to naprosto super!!! ()

Harkix

Nemohu se ubránit tomu, že se DC snaží dohnat mnoholetý náskok Marvelu, který si své filmové universum pečlivé buduje a daří se jim to. DC se snaží protlačit co nejvíce hrdinů do jednoho filmu a divák má z toho jenom guláš. Postavy nejsou pořádně představené a jsou tam spíše do počtu. Herecké výkony nejsou oslňující (vybočuje snad jenom Joker a Harley Queen), všechny ostatní jsou bez charakteru a těžko si mezi nimi najdete oblíbence. Příběh mohl být teda o třídu lepší, ono to nekonečné zachraňováni světa, začíná být dost nudné a v podání Suicide Squad i velmi předvídatelné. Celkový koncept, kdy necháme zločince, aby spasili svět, nefunguje tak jak se může očekávat. Ayer se mohl držet trochu při zemi než zacházet do takových gigantických rozměrů. Na závěr snad menší plus za použitou hudbu, i když i tam to skřípe, v traileru požití Queeni fungovali báječně a evokovali šílenost a zběsilost filmu, ale v samotném snímku už to nebylo to, co jsem očekával. Za mě veliké zklamání podobně jako Batman vs. Superman. Doufám, že se DC do příště poučí a zvolní tempo. ()

wCholito

Jednorázová oddechovka. Barvy a postavy mě bavily, ale výběr hudby? Co to mělo být? Jako by jen vytvořili play-list nejznámějších písniček a ty pustili. Copak nemůžou k filmu s takovým rozpočtem udělat vlastní hudbu? ()

Dumaru

Pred vyše mesiacom mal filmovú premiéru Suicide Squad, na ktorý ma v kine pravidelne upozorňovali upútavky. Nechcel som si nechať újsť túto novinku a okrem dobre zostrihaného traileru ma na ňu navnadilo aj rôznorodé hodnotenie divákov. Začnem najskôr tým, čo sa mi na filme nepáčilo: Pomerne nudá úvodná predstavovačka hrdinov ako aj koniec kedy sa stane z ohnivého muža hrdinov zachraňujúce monštrum mi nesadli, určite by som doprial hlavným hrdinom viac humorných hlášok na ktoré mali celkom dobre nakopnuté. Naopak nesklamalo herecké obsadenie, aj keď po pravde viac som sa sústredil na bláznivú Margot Robbie ako na ostrostrelca Willa Smitha a spol. Tento film ma nenadchol ale ani nesklamal, s prižmúrením oka dávam 4 hviezdičky,,, ()

Zlajdaa

Zklamání. Film ubíhá rychle, má děj, má sympatického Willa Smithe, na kterého všichni nadávaj, že je černej :D Vzlehem k tomu, že děj okolo Deadshota se točil okolo jeho dceři, je mi totálně fuk, že je v komiksu bílej - jednak jsem komiks nečetla a jednak je Smith prostě tatínek :D ... Takže... zatím jsem vyjmenovávala samé klady, tak co mě zklamalo? Právě ten rychlý spád filmu, raději bych brala nějakou pořádnou zápletku netočící se kolem Enchantress, klidně bych si u něj poseděla 3 hodiny, než tohle - absolutně žádnej požitek. Nejspíše každej si užil Harley a Jokera, kterých tam přitom bylo minimum, jen střípky toho, co se mezi nimi událo, jaký vztah mezi sebou mají.... Takže pls, pro mě jako ženskou, natočte mi celovečerák o těch dvou. Díky :D ()

xawexi

Měli by zde již konečně udělat 10 hvezdiček na rating. 4 mi totiž přijdou moc a 3 málo. Soundtrack a Margot film zachránili, naopak některé scény mi skoro vytlačily slzy do očí (e.g. když Jared drží Margot v bázenku bublajícího nátěru). Takže ano, spokojenost, doporučuji. ()

Akxsum

Měl jsem o tomhle kousku protichůdné názory od lidí,které znám .... na webové názory moc nedám. Každý chce být virtuální chytrolín a odborník skoro na všechno,že. Sám jsem trochu pochyboval,ale protože Willouše fakt úplně nezatracuju a Margotka je sladká snad na každý pohled,tak jsem necelých 200 ká obětoval. No a musím říct, že ze záčátku 130 min. produkce (dle programové nabídky CINEMACITY) mě celkem děsilo,ale nakonec to celkem slušně uteklo. Pravda nic světoborného to není,podobný maglajs jsou poslední Avendžři a klasicky pro jistotu otevřený konec - co kdyby to byl fakt ukrutný kůůůl trhák,tak at maj scenáristi o čem přemýšlet,že jo. Někomu se nemusí pozdávat Jared Leto v roli Jokera,ale zas tak úplně špatnej není, Affleck by za to snad ani neměl nic dostat,pod tu gumu na pár chvil mohli nasoukat i nějakého kulisáka ....Will ???? ... potřebovali hvězdu jinak pokud by se smýknul palec po displeji zrovna na něj a vybouchla mu hlava jako prvnímu asi by to moc nevadilo. Margot Robbie - nechám si vystříhat její scény a budu na to koukat dokolečka,dokolečka,dokolečka.... Asi ji nechám poslat kamion margotek,aby se podepsaly na jejím sexepííílu,protože jinak budu muset lékaře požádat o silnější svalové relaxanty. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?