campix

Já tohle nepovažuji za nějaké výrazné zlepšení filmu. Jasně. Spousta věcí je tu daleko více a lépe vysvětlených. Charaktery jsou tak trošku strukturovanější a zajímavější, ale proboha má to lehce přes čtyři hodiny. Pokud nejste schopni natočit film, aby měl rozumnou délku a dokázal obstojně obstarat všechny potřebné aspekty, tak prostě děláte něco špatně. Stále je to natahovaná digi blbina plná hloupých zpomalovaček a nepřehledné akce. Tahle stylizace na mě prostě nefunguje a to jsem měl Snydera velmi rád a považoval jsem ho za vizuálního vizionáře. Tohle a Army of the Dead je posledním hřebíčkem do rakve, který mi sebral přes 6,5 hodiny času. ()

Juto

Snyderov film je možno vyčerpávajúci, no je pútavý. Spravodlivosť je vykonaná. Liga spravodlivosti Zacka Snydera, ktorá je masívnym vylepšením výrazne skrátenej, výrazne pozmenenej a extrémne odpornej verzie, ktorú sme dostali od Jossa Whedona v roku 2017, obnovuje pôvodnú víziu, ktorú mal pre filmový vesmír DC. A zároveň dáva divákom možnosť nahliadnuť do veľkolepých, ambicióznych nápadov. Snyder Cut je vytvorený s úprimnosťou a vyžarujúcou vášňou v každom zábere, je epická extravagancia, ktorá vhodne plní povinnosti svojho žánru. 8/10 ()

Flynn

Tak jsem se dokopal, abych viděl DC odpověď na Marvel Avengers. Já nevím, já už asi ze všech těch Marvelovek a DC vyrostl. Mám rád staré dobré Batmany, Nolanovu trilogii Dark Knight naprosto zbožňuji a nový The Batman s Pattisonem mě taky velice mile překvapil. Ale jakmile se tu bojuje o záchranu celého vesmíru a vy víte, že Batman je přeci jen smrtelník a vlastně jen chlápek co má peníze na nějaké ty vychytávky, tak to ztrácí grády. Film je tmavý, někdy je to na škodu. Jak je dlouhý tak se tam dost věcí (hlavně útoky na protivníky) stále dokola opakují a je to o hopsacích digitálně vytvořených pajdulácích. Ke konci už to prostě člověka ani nebaví, protože je to stále dokolečka. Flash je těžce nesympatický a všichni mají tak nějak trošku toho svého prostoru. Země se opět stává středobodem vesmíru a je potřeba se tady vyřádit. Viděno už xkrát, jen ti lidi mají jiné pláštěnky a škrabošky. ()

Doldus

Ať si každý říká co chce, tohle je s jistotou zlepšení oproti vydané Whedonově verzi, a to ve všech ohledech. Nejen, že konečně máme relativně smysluplný a konzistentní příběh, kde je každé postavě (hlavně Cyborgův character arc je super) věnováno dostatek péče a času, ale i akční stránka kupodivu více prokoukla, a to možná i díky úpravě na R rating, který filmu sluší více. Co mě iritovalo, byl však velice rušivý hudební motiv Wonder Woman (tohle hulákání možná dává nějaký smysl z kulturního hlediska nebo co, ale je to nadužíváno a nevyváženo zvukově) a samozřejmě někdy obludný CGI treatment (Steppenwolf je bohužel, i když lépe vykreslen a zpracován, pořád hlavně CGI monstrum). Zazlívat Snyderovi, že neustále využívá zpomalovaček, je jako kritizovat Baye za všudypřítomné výbuchy. Mám pocit, že jednoduše chce naznačit určitou komiksovost (přeci jen jsou to nehybné obrázky) a sošnost postav. DC vždy bylo hlavně o vytváření jakési mytologie (i třeba výrok "Age of Heroes" je regulerní antropologický či religionistický termín), a tak mi to k tomu pasují i někdy trochu patetické dialogy. Takže za mě solidní čtyři hvězdy. Hlavně se nezalekněte délky, docela hezky je to rozděleno do částí, takže nemusíte dávat na jeden zátah (i když tak jsem to zhlédnul a nenudil se). Škoda, myslím si, že se Snyderovou verzí by ten propojený vesmír ještě dostal šanci, ale teď už se DC ubírá jiným směrem (který v podstatě také kvituji, takže nevím, proč tady brečím). ()

BoXBe

Očekávání naplněno. Křivda napravena. Film se povedl. Značka DC, JL a další oprášeny. Po pravdě, chce se mi po těch čtyřech hodinách víc spát, než psát, ale rád to ze sebe dostanu. Shrnuto, stejně jako jsem si užil Man of Steel a pak Ultimate Cut Batman vs Superman, tak jsem si užil Snyderovu Justice League. Rychle přitom přeskočím, že formát 4:3 na projektoru promítajícím cca 3m úhlopříčku je úplně ok, snad možná i víc než ok, mnohdy obraz zapůsobí jako poctivé comicsové okénko a nechá silný dojem. Do toho pořádná sluchátka, když rodina spí a kinozážitek je na světě. Film každopádně působí jako jeden celek, jako jedna kompozice, jako udržená myšlenka, která se drží od prvních záběrů na Kryptonu v MoS, přes pohled Bruce Waynea na poničené Metropolis v BvS:UC až po čtyřhodinový multipříběh mnoha postav v ZS:JL. Můžeme v klidu zapomenout na hybridní verzi Justice League z roku 2017 (prostě chyba studia, režiséra, všech - fakt to vůbec nedávalo smysl) a brát v potaz už jen Snyder Cut. Film drží pohromadě i při čtyřech hodinách a mnohokrát baví a jestli mě napadá srovnání co se délky týče, tak udrží pozornost stejně jako prodloužená verze Pána prstenů (s takovým titánem ale nesrovnávám vůbec kvaliitativně samozřejmě, možná s Hobitem...) a líp, než třeba Irishman. Ano, párkrát hodně zabolí celá kostičková zápletka a z ní vyplývající dialogy, které by fakt jinak vyzněly v comicsu a jinak vyzní na plátně, kde se všichni tváří strašně vážně, když komentují úplně scestné "historické události a aktuální hrozby" jakoby neřešili furt něco z této kategorie od rána do večera. "The time has come" už nejmíň stokrát. Ale pár comicsů i z DC stáje s JLA doma mám, vím, že jejich čtenáři snesou fakt leccos, nemluvě o barevných kamenech na rukavici (viz více vydělávající Avengers). Nadto, kolem a kolem, spojení mýtů s technologiemi byl snad jediný způsob jak dát dohromady všechny světy za jednotlivými postavami. Párkrát mě praštilo nepovedené CGI, marný, daň za rozpočet vs vize. Snyder je totální kýčař, co obraz, to snaha o fotodokonalost, v tom je to víc comics, než film, ale je to jeho styl, beru. Co se pozitiv týče, tak těch je hodně. Cyborg se skvěle vykreslil, Flash několikrát parádně zaúřadoval a zmizely jeho původní přiblblé vtípky, naopak přibyly některé dost dobré a výtečně nejen jemu pomáhal soundtrack (v jeho zásadní scéně luxusní), Gal Gadot ještě více zkrásněla (zmizel hloupý retro kytarový rif - konečně), Amy Adams taky (a kdo je všímavý, ví konečně, co zastaví Supermana s jeho x-ray zrakem při tom řádění v parku) a krásných žen je ve filmu vůbec hodně, radost pohledět. Interakce mezi postavami prošla kontrolou kvality, nebije do očí humor na sílu (i když to zašustí občas) a Superman je frajer, přesně jak bylo zamýšleno. Vlastně nejmíň je v té sérii vypracovaný background motivací Waynea / Batmana (muž sedící a přemýšlející na židli), ale jeho čas zase přijde. A podvodní svět má potenciál ještě na hodně velké bijáky. Nemluvě o celém vesmíru k dispozici pro miliardy nových světů a příběhů. Co se týče pokračování - klidně i zamýšlené dvě a zajdu si na ně i do kina, prosím jen v cca 3 hod verzi, jinak bychom už to fakt neuseděli. Experiment to byl dobrej, z mého pohledu vyšel, gratuluji a pojďme otočit list. Klidně ve stejné sestavě, ale trochu přímočařeji a bez hraček, kostek a digitálních Steppenwolfů. To se asi nepodaří, ale držím palce. Good Job, Mr Snyder. Přiznám bez bolesti, že jsem si užil i ty zpomalovačky :) Song to the Siren tu má nejlepší cover. Nick Cave taky skvělý. () (méně) (více)

LasT_Olt

Pojďme si to shrnout. Posledních pár let, probíhá názorová válka mezi dvěma odlišnými, ale i přesto hodně podobnými frakcemi. Fanoušky MCU a DCU. Zatímco úspěch u Marvelovek se progresivně zvyšoval, asi jako úspěchy wehrmachtu při jeho ruském blitzkriegu v létě '41, situace u DC by se dala přirovnat, spíše ke koni Artaxovi, který se v Nekonečném příběhu utopil v bažinách smutku. Je to docela dost škoda, jelikož jsem upřímně spíš DC fanoušek. Původní Ligu jsem neviděl, ale asi to ani není potřeba, jelikož hate na ní byl tak enormní, že si toho všiml i sám Zack Snyder. Ten se v tomhle filmu, snaží opravdu ze všech sil, to jakž takž udržet pohromadě a při smyslu. Přitom chudák chlap, má k odpíchnutí v podstatě jenom Muže z oceli a fakt špatný BvS. Takže to, že dokázal vyrobit týmovku s postavami, které mnohdy divák vidí poprvé v životě, je už tak dost úctyhodné. Hodně jsem váhal zda tomu dát dvojku nebo trojku, ale nakonec jsem se smiloval. Je to, ale v některých částech fakt bída... Akci v tomhle filmu tvoří dlouhé digitální pasáže, do kterých se může nalít sebevíc peněz, ale mě budou vždycky nudit až k nasranosti. Hlavním problémem je však casting. Nechápu jak někoho mohlo napadnout, že by byl dobrý nápad, kdyby Batmana hrál Ben Affleck. To je prostě naprostý úlet :D a to nemluvím ani o tom zmrdovi Letovi, jehož účást v tomhle filmu beru jako osobní úrážku. Nesnáším ho totálně. Obsazení těchto dvou herců do mých milovaných charakterů, je snad největší přešlap od roku 2010, kdy byl do hlavní role Tronu obsazen Hedlund. Takže, jak říká první věta tohohle naprosto zbytečného komentáře - je to hrozně slabá superhrdinská zábava, která masu neurazí, ale myslící tvory - a za jednoho z nich se považuji, to chvílema vytočit dokáže. Přitom jak by řekl PRAVÝ Joker “Je nás sice méně, ale máme veliký potenciál!“. Fakt škoda. Teď, když je DCU totálně mrtvé a Marvel natáčí jen béčkové seriály, je na čase aby vynikl, pravý nejlepší superhrdinský vesmír - The Boys. ()

animaxis

Na tomto filmu je krásně vidět, jak rozhodnutí studia můžou režisérově umělecké vizi uškodit. Něříkám sice, že se z Justice League náhle stala pětihvězdičková záležitost, ale rozhodně se jedná o snímek s vlastní osobností, na které aspoň není každé tři minuty vidět, že se snaží lacině napodobovat Marvel. V první řadě, a to mě upřímně až zaskočilo, je tu o dost lepší scénář. Tentokrát je tu mnoho věcí skutečně vysvětlených. Každá postava zde má dostatek prostoru a především tu Justice League skutečně působí jako tým. Jednotlivý hrdinové jsou zde skutečně napsáni jako lidé a mají mezi sebou i uvěřitelné vztahy a pryč jsou ty debilní dialogy kino verze. K tomu se tu věci nedějí tak nahodile a nesmyslně. Vizuálně tato verze nepůsobí tolik kresleně jako kino verze. Většina trapných vtipů je pryč a ty, které zde zůstaly, sem aspoň sedí v rámci Flashe. I ten záporák tu tentokrát má dokonce nějakou tu motivaci a je tu aspoň trochu prokreslený! Tohle je prostě jasná připomínka toho, jak může film vypadat mnohem lépe, když se studio nesnaží chladně kalkulovat a potěšit všechny čistě jen kvůli zisku (protože jak vidíme třeba i u Star Wars IX, tím obvykle naopak nepotěší skoro vůbec nikoho). A co mě na Snyder Cutu šokovalo nejvíc? Upřímně bych se teď nebránil pokračování. Čekal jsem, že se mi tato verze bude líbit víc, ale ne, že se mi bude líbit víc až o tolik. A jen tak mimochodem, menší spoiler na závěr. Epilog mi vůbec nevadil, protože je téměř jasné, že pokračování stejně nebude. A ta jedna scéna s Letovým Jokerem mi tu přišla mnohem lepší, než všechny jeho scény v Suicide Squad. Je vidět, že s aspoň relativně dobrým scénářem to jde, když se chce. Opravdu doufám, že studia si po tomhle vydání uvědomí, že právě o celistvý scénář by mělo jít především. Jinak ten velký zisk stejně nepřijde. ()

FrankSusta

Všichni furt říkají, jak je to úžasný! Furt říkají, jak úžasný film to je! Já si myslím pravý opak. Všichni tomu dávají dobré hodnocení JEN PROTO, že viděli původní Ligu Spravedlnosti. Já ji neviděl, proto mě toto nemohlo tolik nadchnout. Komiksovky a Zacka Snydera mám rád, ale tohle...?!? Kristova noho, čtyř hodinový drama o takový neskutečný p*čovině?!? Před rokem bych byl dozajista nadchnut, avšak poté, co jsem zjistil že existují i jiné filmy než jenom o superhrdinech, už MARVELovky a DCovky a celkově superhrdinovky moc nemusím (leda Bandu, co je aspoň vtipná, má myšlenku, a zároveň se nebere moc vážně). A efekty... docela obstojný, ale je prostě vidět, že to je všechno (úplně všechno) umělý! A fakt nechápu, proč tam je ta bezvýznamná scéna v bance, během který umře tolik nevynejch lidí. A když to tam Wonder Woman zachrání, ještě se tam někdo musí zeptat ,,Jak mohu být jako vy?'' 3,5/10 ()

CinemaRanger

Monumentální blockbuster, který lze považovat za milník komiksové kinematografie, či mistrovské dílo komiksového filmu. Nikdy by mne nenapadlo, že může být 242 minut dlouhý snímek zábavný po celou stopáž a udržet diváka u obrazovky. O tom vypovídá fakt, že jsem se díval už později večer a měl jsem v plánu zhlédnout jen kousek a najednou byl konec. Prostě ty čtyři hodinky uběhly poměrně rychle. Můžou za to parádní akční scény, které mnohdy berou dech. Plusem je eRkový rating, takže dojde i na krev a sprostá slova. A když se zrovna nebojuje, snímek zaujme i komornějšími pasážemi. Kamera je skvělá a hudbu také chválím. Vizuál je také výborný. Rozlišení 4:3 se mi moc líbilo. Oproti JL z roku 2017 je tu vše epičtější, temnější a lépe se pracuje s postavami. Každý má dostatek prostoru, jen Batman nebyl moc na začátku a Superman se objeví až později. Ale s tím jsem počítal. Potěší i parádní camea. Co se týče režie, tak je to prostě špica. Snyder si dal záležet a přesně ví, co dělá. Scénář je vlastně stejný, ale s rozdílem, že tady není ořezaný od Whedona. Doufám a pevně věřím, že ve WB skvěle navážou a neposerou to. Líp připravenou půdu pro pokračování mít snad ani nemohou. Těším se na další zhlédnutí. ()

NiWi

Je tohle lepší verze daného filmu? To bezpochyby. Jedná se však lepší film, než ten předchozí? To už je složitější otázka. I přes enormní délku filmu a rozšíření příběhu se objevují chyby, které vše potápí už v základu celého pojetí. Kdyby se vynechaly všemožné zpomalovačky, film to zkrátí o několik příjemných minut. První polovina se nejen díky tomu hrozně vleče, a přeskakování scén z jednoho příběhu do druhého, než se vše spojí dohromady prostě trvá a nijak extra nebaví. Ten největší problém se totiž paradoxně nevyskytuje ve filmu, ale v celém tom uspěchání univerza a chtíče stůj co stůj dohnat Marvel a udělat si ten svůj slavný tým superhrdinů. Jenže Marvel svoje postavy buduje skrze sólové filmy, jejich příběh rozvádí skrz několik snímků a když jde na věc, nemusíme řešit co je kdo zač a jaké má problémy. Dostat se za tři filmy k JL, a dostat jen jednu jedinou sólovku jejího člena (Supermana zde nepočítám, ten se tolik nezapojil), to je prostě zoufale málo a vždycky to bude věc, která bude téhle verzi ubližovat. Efekty jsou samozřejmě místy krkolomné, ale to se dalo čekat, naopak akce je relativně obstojná až bych řekl zajímavější a detailnější. Rozhodně byl dobrý nápad vsadit do ústředního příběhu Cyborga, jeho postava má co nabídnout, pro příběh je klíčová a její vynechání byl Whedonův největší zločin. Steppenwolf je zde taky o dost zajímavější a vypadá daleko víc cool. Snyderova verze je rozhodně zajímavější a promyšlenější než studiový kočkopes z roku 2017. Kdybychom dostali tohle už napoprvé, asi by nebylo moc co řešit. ()

majo0007

Kostra príbehu rovnaká ako pri verzii Jossa Whedona, len sa pridala inakšia vata, preto je pre mňa Snyderov Cut v podstate to isté, len v inom obale. Fanúšikom, ktorí si vydupali túto verziu (Whedonova verzia stála 300 melónov a Snyder si vypýtal ďalších 70) by som to dal stŕhať z platu! ()

StanislachKo

Roky dozadu, keď som videl Justice League som sa verejne dotazoval, či mi niekto vie poradiť director's cut a odpoveďou mi bolo, že nič také neexistuje. Chválapánu, že mali pravdu, lebo po dlhých rokoch som sa dočkal tohto, čo predčilo moje očakávania a teda 4hodinového reparátu, ktorý som zhltol takmer našupu. A konečne tomu nechýba NIČ! Akcia by som si dovolil povedať, že avengeri môžu závidieť a hlavne každá z postáv dostala konečne svoj zaslúžený priestor. A veľmi zaujímavý nápad spraviť hlavný pribehový piliér zrovna z príbehu zdanlivo nepodstatného Cyborga. Za mňa čistý masterpiece. A keď vieš príbeh Zacka Snydera spred štyroch rokov a jeho vnútorná potreba toto natočiť, musí Ťa zamraziť. ()

stOKYi

Pre mňa zabudnutý žáner komixoviek znovu ožil. Kým Marvel aj väčšinu DC som pozeral už len z povinnosti, toto ma naozaj bavilo. Nemôžem si pomôcť, ale Avengers mi pripadajú oproti tomuto ako rozprávka pre deti. Celé 4 hodiny som na to zízal a naozaj som si užil každý jeden záber a kľudne by som pri tom vydržal aj dlhšie. Postavy mali dušu a dokázal som sa s nimi stotožniť asi ako pri žiadnej komixovke. Samozrejme má to aj svoje muchy ako napríklad príliš veľa spomaleného času, istých nelogickostí pri fleshovej uber rýchlosti alebo pár, ale naozaj iba pár záberov, ktoré neboli celkovo pre film dôležité. ()

Radiq

Víceméně oproti původní verzi z roku 2017 to zas až takový rozdíl není, protože pořád to jsou digitální orgie a na ty mě neužije. Je to delší (a to mnohem delší, pro někoho až přepáleně delší), ale dává to mnohem větší smysl. Taky je tam ale mnohem více balastu - kupodivu se s tím dá žít a není to tam jen tak na oko. Uznávám i to, že tato verze není taková komerční sračka, ale má už i nějaký ten rozměr kvalitní zábavy (lepší průměr, takže ve srovnávačce vítězí... a navíc tu máme i nějakou tu krev!). I když jsem koukal na to samé, nekoukal jsem vlastně na to samé. A tak jsem měl čas i na to mít přihlouplé myšlenky, jako třeba jak je geneticky možné, že i když rodiče Cyborga mají tak rozpláclé afroamerické nosy, samotný Cyborg ho nemá. Jinak náhled do černobílé verze "Spravedlnost je šedá" mi připadala, že oproti barevné už nemůže mít vůbec žádný přínos a myslím, že atmosféru by to nijak neovlivnilo. Rozhodně na to nehodlám koukat znovu, ale oceňuji tu snahu opravit pro zklamané publikum něco, co se dříve moc nepovedlo. ()

SeanLSD

Rozhodne lepšie ako kinoverzia. Viac by som vedel, keby som si ju znovu pustil a hneď nato ešte raz tento Snyderov kolos. Ale na to je život krátky. ()

CatcherBlock

Snyder na samotném vrcholu své kariéry.....  Promítl sem své veškeré zkušenosti ze svých předchozích děl.... Vidíte tady rukopis a styl Watchmenů, 300 i úsvitu mrtvých...... META-KOMIKSOVKA, která se zabývá, kromě neuvěřitelné Akce taky složitými tématy lidského bytí a tíživé existence a rozvádí je na ploše 4 hodin do hlubokých myšlenek a emočních gradací jednotlivých vrstev všech příběhů.... Tohle je splněný sen všech milovníků filmu a komiksů, který se skutečně zhmotnil a Snyder tady mohl popustit uzdu své bezbřehé a neomezené fantazii a svému Egu, které má poprávu, protože to je filmař, který se stal Vizionářem a dědicem řemesla ve šlépějích po Legendách, jakými jsou treba Spielberg, Zemeckis a nebo Lucas. Pro mě osobně mnohem lepší a důležitější vyvrcholení jedné ságy, než poslední díl Avengers..... DC má prostě ty filmy i hrdiny charakterově mnohem, mnohem zajímavější a lepší... I vizuálně ()

Deyw

Nebudu zbytecne nic psat..naprostej masterclass a nejvetsi filmova/komiksova udalost ever - vsichni ten pribeh znaji 🥹 5/5 ()

Mr.Ripley

Rehabilitace jedné kariéry a neúspěšné frančízy? Dost možná. Zatím dám opatrně silnou trojku a za slibný epilog pomyslný 0.5 k dobru. ____ Víte co, já tomu ty 4* dám, abych to mírně nadhodnotil, neboť je mi jasné, že to půjde dolů spíš z principu, než kvalitativních důvodů filmu. ()

Remivsremi

Vše, co se dělo okolo tohoto filmu by zavdalo na krásnou dokumentární sérii a snad se to i někdy skutečně stane. ZSJL je lepším filmem než Whedonova verze, ale to nebyl problém překonat. Film z roku 2017 je totiž jen pouhým slepencem scén, kde nikdo nevěděl co dělat. To se totiž stane, když najmete člověka, který rychle něco sesmolí, ale nemá k látce zápal. Máme zde bezprecedentní událost v historii kinematografie, kdy vidíme dvě verze režisérů lišící se snad ve všech aspektech. Problémem je, že ani opravna verze nepřinesla kýžené, velkolepé prvenství. Přitom začátek byl slibný. Na rozměr 4:3 jsem si rychle zvykl. Dianin nástup na scénu byl parádní a jen ukazuje, jak neschopná je Patty Jenkins v realizaci zajímavého projektu okolo WW. První scéna s Amazonkami si mě získala. Čišela z ní ohromně atmosféra Třistovky. Pak ale přišli první trhlinky, které se postupem času umocňovaly a prohlubovaly. Film je dlouhý, ale pociťově to tak nevnímáte. Pomáhá tomu rozdělení na kapitoly. Získáte totiž nějaké záchytné body a ty vám pomáhají ve vnímání času zdárně. Snímek je naopak dost zkratkovitý. Motivace postav jsou chabé. Každému chybí větší prokreslení. Vše je hrubě nalajnované a přímočaré. Tohle by potřebovalo tak deset hodin, aby každý měl prostor pro svůj dějový oblouk. Problémy BvS jsou umocněný větším počtem postav. A s každou přibývající hodinou mi tyto nedostatky a zkratkovitosti vadily víc a víc. Posledních patnáct minut mi už přijdou jako drzý flákanec tvůrce, který říká "Tohle by mohlo následovat, kdybych dostal šanci pokračovat a když to tady ponechám, možná přijde druhé vykoupení. Lidi si opět vyškemrají mou účast a já si budu hrát na tomto pískovišti déle". Je to od Zacka hnusné a zbytečné. ZSJL je průměrnou, již ohranou komiksovou týmovkou, kde banda supergerojů nabančí hlavnímu arcipadouchovi. A ví víte, že příště se ukáže ještě zlejší padouch a vše začne na novo. Ohraná mantra, kterou jiné projekty zvládly lépe. 50% ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze