Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Bendiys

Film bez emoci (vyjimku tvori par udernych hlasek), o romanticke linii nemuze byt prakticky rec a zaverecny rozhovor ala Armageddon je prazdny. Snimek tak nejak bez stavy, volne plyne temer dve hodiny. Kapitan Amerika nema cim ohromit (dokonce ani akcnimi sekvencemi), sceny pusobi jako neskodne epizodky poskladane do jednoho velkeho uhlazeneho celku. Pozitivem budiz fakt, ze to neni pruser, jen takovy prumer, na ktery se da divat... ()

luciebenadova

No, kdybych si do uší pustila nějakou klasiku a ten film si přehrála zpomaleně, možná by mě to uchvátilo víc. A proto měl tenhle příběh zůstat na papíře. Postrádala jsem ty komiksové gagy, postrádala jsem duchaplné, nedýchatelné momenty. Kam se poděla nějaká zásadní zápletka? pro mě zklamání roku. Tři hvězdy za to že ,,dívat,, se na to dalo. ()

HEED

Nebyl to přímo špatný film, jen jsem od toho očekával trochu víc. Captain America nepatří zrovna mezi mé oblíbené komiksové postavy, ale ve filmu mi nijak nevadil. Bylo to spíše takové příjemné retro osvěžení. Soundtrack mi ke konci zněl jako ukradený z Thora. U mě je to za tři hvězdy s tím, že už se na to spíše znova nepodívám a beru to jako takovou jednohubku. ()

ratpile

Přestylizované, za hranou vtipné sebeironie, bez jediné dobré akční scény. Hrátky s formou, bohužel bez obsahu. ()

Ferenzo

Dost špatně se mi tento film hodnotí, protože mám rád komiksy a filmy podle jejich předlohy, jenže tady mám prostě pocit, že se to nepovedlo úplně tak, jak tvůrci chtěli. Film mi přijde příliš moc zaměřený na komiksovou předlohu, ale nikdy není na škodu trochu scénář upravit. Je pro mě strašná pěst na oko chodící kapitán ve válečné zóně s barevným štítem a v kožené bundě. A jako když se podaří nasteroidovat kapitána ameriku a on má krásně padnoucí kalhoty ikdyž se jeho objem zdvojnásobil, tak to fakt zírám. Slabota. Sorry 50%. ()

Nessos

Slabota, a pro mě velké zklamání. Zbytečně dlouhé, čímž trpí především akčnost, jednoduché, čímž trpí logika...a vůbec. Prostě průměrný film s dobrým hereckým obsazením. ()

Mykhaluu

Podle komentářů jsem myslel, že to nebude mít pořádný děj ani spád. A mělo to děj, spád i myšlenku. Bylo to místy komiksovitě kýčovité, ale hlavně!!! Umělo si to ze sebe dělat legraci! A to se počítá! Scénka s fotkou v kompasu byla nádherně trapná!!! :) Škoda, že se to neobešlo bez nesmylného balancování na otřásajícím trámu nad oblaky explozí! Uff!!! :( Nu, ale člověk nemůže mít všecno! :) Hodný kluk dostal svou šanci před namachrovanými, k polibku došlo, Hydra padla... a tak to má bejt! :) Nějak jsem z toho cítil, že je na tom filmu pracováno tak, "opravdově"... Prostě milé překvapení! :) ()

gicous

Joe Johnston je rutinér jak poleno. Dokázal to už v předešlých filmech a teďka to jenom potvrdil. Nic nepokazí, ale zároveň ani nenatočí nic, co by nějakým způsobem vyčnívalo nad všeobecný průměr. A přitom tady měl k dispozici dobré herce, velký rozpočet a dobrý námět. Největším zklamáním je pro mě akce, která je po hříchu průměrná a nezajímavá. Jediné místo, kde si mě film získal byl závěrečný souboj v letadle a úplný konec, který otvírá cestu pro Avangery. To je ale na film s takovým potenciálem málo. Captain America je pro mě obrovské zklamání. ()

Mabfred

Trochu jsem se toho bál, ale bylo to tak akorát vlastenecké a tak akorát adaptující prostředí Druhé světové. Sice jsem si kus filmu připadal jako bych koukal na video z Wolfensteina, ale bavilo mě to. Škoda jen, že Captain je před získáním schopností rozhodně mnohem zajímavější postava. Pak mu ale zkrátka chybí kus charisma - Tony Stark to není. ()

Kubi21

Naprosto jasná a průzračná zábava. Nic víc, ale nic míň. Chcete vypnout a kochat se naprosto kladným hrdinou, absolutním záporákem, úchvatnou hudbou, hláškařícím Tommy Lee Jonesem a krásnou a drsnou babou? Kapitán má vše a ještě plnou hrst navíc. Krásná retro atmosféra, vtip, napětí a úžasné vedlejší figurky. Je to naivní, ale režisér to ví a povyšuje to nad průměr. Páni a dámy od Marvela, děláte to dobře. A pane Johnstone, točte dál takovéto nekomplikované, ale stoprocentně zábavné filmečky. ()

princesofpersia

Po celou dobu filmu jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem tohle už někde viděla. Místama mě to až nebavilo a rozhodně jsem na celém filmu nenašla nic, co by mě uchvátilo. I ten příběh mi přišel strašně předvídatelný a nezajímavý a až na pár vtipů ani nijak extra závbavný. Myslím, že Captain America se rozhodně nedostane do mé 10 nej komiksových filmů. Ale abych nebyla až tak kritická: koukat se na to dalo a rozhodně jsem ze sálu neodešla :) ()

adakraj

Něco málo se opakuje z jiých komixových filmů. Ale mě se film velice líbil. Není moc přeplácaný efekty a má výborný příběh. ()

Quendi

Odkapává z toho přesně ten typ amerikanismu, který není ani heroický, ani ikonický, ani cool, ale lehce směšný, což je víc než ironické u filmu s názvem Kapitán Amerika. Efektní skoky na pozadí vybuchujících tanků, pořádný francouzák před posledním bojem, červené rtěnky, tužebné pohledy, hrdina rozdává facky nalevo napravo a všechno je podbvareno hudbou, jak z náboru do americké armády. Teda vážně, zrovna u Kapitána Ameriky bych čekala, že si konkrétně na přepálené tuctové motivy dají pozor. Ale ne, ono je to naopak třistakrát znásobeno. Alespoň závěrečná scéna je trochu normální a Hugo je jako hlavní nemesis celkem delikatesní. Smutné je, že kdyby film začínal tam, co končí, mohl být o dost zajímavější. No co, budu si muset počkat na Avengers:) ()

Larry12

Na můj styl až přespříliš americké (ano, vím, že je to i v názvu) Podobných filmů už sem viděl mnoho, a proto sem si už mohl hrát na věštce a předpovídat, co se stane v další scéně. K tomu všemu sem si musel přičíst, že Kapitán Emérika je můj nejméně oblíbený Avenger a vyšly mi pouhé dvě hvězdy. Film sem dokoukal jen kvůli právě v kině vycházejících Avengerech, od kterých čekám daleko víc. ()

Chinese Ashio

Trochu ma mrzí, že som si Capitána Ameriku pozrela a po Avangeroch, no až tí ma nejak prinútili zhliadnuť tento film a jednoznačne to neľutujem. Chris Evans mi do role Kapitána skvelo pasuje. Iste, má trochu zvláštnu povahu, no to nie je až také zlé. Koniec som, samozrejme poznala už dopredu, pretože to v Avangeroch bolo povedané, no každopádne ma trochu prekvapil. Výber hercov bol fantastický, s tým som veľmi spokojná. Film mohol byť o tých dvadsať minút kratší, ale to by sme prišli o pár pekných momentov. Ja som veľmi zvedavá na druhý film a dúfam, že bude tiež taký skvelý ako tento. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)