Nenávist

• USA The Grudge (více)

Rockerman

Kdo vstoupí do prokletého domu, odnese si prokletí sebou a už nikdy se ho nezbaví. Jednoduché a účinné. Horor postavený na "lekačkách", které jsou někdy očekávané. Co asi přijde, když někdo nakukuje do vany plné kalné vody? Přes tyto často viděné scény hodnotím film vysoko, zvláště proto, že končí tak jak správný horor končit má. ()

domirovec

Doufal jsem, že dostanu povedenou duchařinku, jejíž zhlédnutí bych si někdy mile rád v budoucnu zopakoval. To jsem však očividně nedostal, nýbrž jsem se dočkal slabého mainstreamového kousku, který na mě místo příjemného gradování děje hodil zmateně sestavené po sobě jdoucí flashbacky. The Grudge mi však celkově příjde jako hrozně slabý snímek, od kterého jsem tedy alespoň já čekal trochu více. Pár nepříjemných scén se tam najde, ale žádná sláva to není. Nejvíc mi však stejně vadí ten storytelling, který je místy až tupý. Upřímně docela škoda. 2/5 ()

fixaman odpad!

The Grudge z roku 2004 řadím mezi nejlepší horory, jaké jsem kdy viděl (a že jich bylo pěkných pár set). Tohle je ale tak ubohá verze bez jakéhokoliv nápadu, napětí či sympatických postav, že vůbec nechápu, proč vznikla. Když chcete udělat remake, měl by původní film někam posunout, ne být jeho horší variantou. Takhle ne. ()

pumpkinqueen

Občas mám chuť na to klasické strašení, které si pamatuji z dětství, kdy jsem s horory začínala. V tom návalu artových hororů a zbytečně složitých zápletek, které nám poslední roky kinematografie nabízí, je tohle přesně to, na co se ráda podívám večer po práci a u čeho si odpočinu. Nic nového, nic překvapujícího, nic složitého. Zkrátka klasika, která někdy úplně bohatě stačí. Herecky bezvadné, na rozdíl od jiných průměrných hororů je i soundtrack působivý, na pohled je to příjemné a akce se koná od úplného začátku do úplného konce, takže se divák rozhodně nudit nestihne. Za mě příjemná podívaná, která mě sice nevyděsí, ale velmi mile navrátí do dřívějších let, kdy bych se asi večer neodvážila jít domů z kina sama a po tmě. ()

Vabr

Už podle traileru jde snadno poznat, že to bude špatné, ale nečekal jsem, že to bude horší než 3. díl. Nejvíce mě vytáčí, že je to Nenávist bez Kayako, toho kluka a kočky. Ano, je to přesně takhle. A nedává to žádný smysl, proč tu nejsou. Žádný! Je to jakýmkoliv způsobem hůře zvládnuté než jakýkoliv předchozí díl, takže si myslím, že věta ,,Producent Sam Raimi nám přináší nový pohled na klasický horor.'' je opravdu PRAVDIVÁ. Možná nám chce ukázat, že kvalita může být ještě horší než ve 3. díle. Dají tu slavný herce, ale ho*no předvedou. Smrti jsou příšerný. Bafačky, u kterých se vám neroztřese ani malíček na noze. Děj na nic. Nepochopil jsem, že tohle dali do kin. Je to jak s Černými Vánoci. Chtěl jsem jít na Les Hrůzy do kina a nechápu, že takovéhle filmy mají přednost. Začáteční scéna by mohla být dobrá, není to úplně špatný nápad, ale kdyby byla jinak natočená, tak je povedená. Herečku z Insidious nesnáším, je už otravná v kolika filmech hraje. Asi má TaLeNt!!! Poslední scéna by byla super, ale aby taková byla, tak to měl náš milý Sam Raimi trochu domyslet. Měli to střihnout přesně v tom momentu, kdy se máma dívá tím pohledem ,,OJ!'' do kamery, ale oni to neudělali a to, co následuje potom je opravdová pitomost! VYHODNOCENÍ: ŽHÁŘKA MÁ ÚTRUM ()

helraiser

Japonští vlasatí duchové a vražedná kletba na americký způsob už ani nevím na polikáté a výsledek očekávatelný, tedy žádná sláva. Žádný zázrak se nekoná a o hororový zážitek roku se tedy opravdu nekoná. Lekačky občas zafungují, ale, že bych si z nich sedl na zadek tak to rozhodně ne. V podstatě se jedná o tendenční duchařinu na kterou brzy zapomenete, že jste ji viděli. Vlasatice a všemožné jejich variace to už zřejmě mají za sebou. ()

AngelG odpad!

Musím říct, že mě to potom fantastickém traileru vskutku nezklamalo. Na co mohli Andreu Riseborough nalákat, to fakt netuším. Něco tak odpuzujícího, jako je tenhle scénář, si takovou snahu opravdu nezaslouží. ()

st3f0o odpad!

Priznám sa, že nanútený trailer v kine účel splnil a navnadil, nie však tak moc ako tunajšie "lichotivé" hodnotenia fanúšikov, ale krútiac svojou tvrdohlavou hlavou :) pomyslím si, hm nie nie, to určite nie je až také zlé. A veru, že nie. Je to oveľa horšie. Aktuálnych 49% si tento dosť trápny pokus o... o ja neviem ani čo, nezaslúži. ()

Likan7

Bez nápadu, bez atmosféry, bez ničeho, jen už po několikáté omletý příběh, který je k tomu rozdělený na několik časových os a já se v tom jednoduše často ztrácel. Prostě se furt točí nová a nová Nenávist, když k něčemu byly jen první díly (originální, i remakeované)? Už ani nepřirozený zvuky vydávající holčička není moc strašidelná... ()

TomStrom

Na jedno z exklusivních řadových promítání v multikině v Makově mohl jít každý, kdo vysadil léky na psychózu a zbylo na něj parkovací místo v ohradě pro jednorožce, já na to koukal doma na zdi a nemyslím, že by to v tom kině bylo lepší. Bohužel ty časový roviny to částečně zabily a sázka na duchy obětí kletby to pohřbila celkově, takže ač je vizuál jakž-takž a i casting se povedl, tak atmosféru to má jen místy a celkově se film zcela minul účinkem. Tvůrci si asi mysleli, že když tam dají Lin Shaye, tak z toho automaticky bude další Insidious, ale to tak nějak neklaplo. Spíš bych normálně vinil scénáristu než režiséra, ale jelikož je to jedna a ta samá osoba, tak by za tenhle provar měl Pesce dostat ne za ucho, ale za uši obě. Horrory jsou holt citlivá látka a samotné prvky nestačí, musíte umět je ve správném poměru vyvážit a pospojovat, což se tady brutálně nepovedlo. ()

Shanen29

Po cestě domů z kina jsem přemýšlel kde,respektivně kdo udělal chybu.Film je zřejmě srážen průměrným a neprofesionálním přístupem k hororové tématice ,kdy sám Pesce režisérsky totálně zklamal a Raimi zřejmě bude litovat,že se sám neujal postu nejvyššího.Možná po třech zářezech Pesci procitne a mít za zády Samiho by mohl něčím i překvapit,pokud spolupráce vydrží. Pokud mě to nesrazí do křesla,není to horor a tento název si nezaslouží. ()

Toshio

Totální nuda, bez nápadu. Někdo zvoní na dveře, nikdo neotevírá, to se několikrát opakuje. A uběhla už víc než půlka a já vypínám. Nikde tam ani nebyl můj jmenovec. ()

Knor

Moc jsem nové Ju-On nevěřil a nakonec jsem překvapenej jak se mi to líbilo. Není to ani remake, ale další kapitola o kletbě, která se prostě jen dál šíří. Ono je to vlastně už celý zbytečný, na nic novýho se nepříjde, jen se dál a dál poodkrývají smrtící možnosti kletby. Pokud znáte tuhle sérii, nic moc vás už ani nezaskočí, máme tu jen nové oběti a příběh ve stylu temné krimi, což se mi hodně líbí. Tak proč to vysoký hodnocení ... zkrátka a dobře mám tuhle sérii moc rád. Nadělila mi hooodně adrenalinových chvil, kdy jsem si málem stříknul strachy do gatí, neříkám, že všechny díly byly dobrý, ale většina jo. Krkající Kayako mě děsí skoro pořád stejně, tady konkrétně bylo taky pár nepříjemných chvil, vliv Raimiho je tu určitě znát ve vizuálu a krvavých legráckách. Postavy mě tu překvapivě nesraly a to ani jedna, což je vzácnost, škoda jen, že nebylo moc času na vytvoření nějakých hlubších vztahů, ale seru na to, baví mě sledovat řádění kletby a v tady jsem si to docela užíval. A velký plus určitě za obsazení, kterýmu vede Lin Shaye, kterou prostě miluju. Není to žádná hororová bomba, ale k mojí spokojenosti to stačilo. ()

JimDeNiro

Velké zklamání. A to všichni hejtuji USA remake Ju-Onu z roku 2004. Ten byl aspoň fajne, minimálně v té době. 😉 NUDA, nuda a navíc scény vesměs nedavali smysl, byť jasně nebyly chronologicke, tak drhnul střih. 20% ani nevím za co. Za to, že jsem vydržel první třetinu. ()

GameboyNES

Krkací holčička Kajako se zvrací v dalším rýmejku, rýbutu, či co to je. Pár lekaček, otravná nudná Lin Sheye. Nesympatická policajtka V baráku furt fučí jak někde na horách. Klišé na druhou. Slabé dvě za ty pěkně udělaný plesnivý zdechliny. 26% ()

fandadofilmu odpad!

Tak zbytečný a příživnický film se hned tak nevidí. Ano, podíval jsem se na něj pouze proto, že se mi líbila stará Nenávist. A celý jsem ho zhlédl jen proto, že jsem si říkal, že přece není možné, aby byl celý tak špatný a o ničem. A evidentně o nic jiného tvůrcům ani nešlo. Jen nalákat na název fandy původní Nenávisti. Že se to nikomu nebude líbit, nikdo to nikomu dalšímu nedoporučí a nikdo se na to nebude chtít podívat znovu, bylo od začátku samozřejmé. ()