Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

lykan9

Útok z hlubin je skvělá akční podívaná ošperkovaná výbornou zápletkou a víc než slušnými herci. Za mě určitě patří mezi 10 nejlepších eko hororů vůbec. Ať si říká kdo chce co chce Renny Harlin prostě umí. ()

-ELFKA- odpad!

Naozaj nedokážem pochopiť prečo hollywood robí zo žralokov vraždiace stroje. A ešte k tomu inteligentné!! Neznesiem filmy kde zvieratá vraždia pre potešenie a sú dokonca škodoradostné. Tento film je ukážkový príklad tuposti. ()

ghatos

Sledoval jsem to tak na půl a při tom popíjel vodku. Komedie je to skvělá. Snímek je uváděn jako Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller - jelikož je v této kategorii, tak si zaslouží maximálně 30%. Finální souboj hloupí lidé vs. chytří žraloci poskytl tolik nechtěné zábavy....Saffron Burrows dosáhla v žebříčku demence 9/10. ()

Ravi

Film, který neurazí, dobře baví a obsazení je příjemnou změnou, přesto ale není ničím víc, než povedeným béčkem. Dávám 65% = 3/5, protože pokud jde o film se žraloky, je tento snímek jedním z těch lepších. ()

ABCD Marta

Ale jo, jako malému capartovi, který sbíral Pokémony, kartičky hokejistů a hrál na PSone, se to líbilo, ovšem jako racionálně uvažujícímu člověku, který se má v nedaleké budoucnosti postavit na vlastní nohy a okusit konečně životní strasti a slasti naplno, to přijde jako milá a nespočet klišé obsahující, blbůstka, u níž se přemýšlet nemůže, ba přímo nesmí, protože pak je divácký zážitek tatam. ()

Zagi20

Existuje vůbec film o žralocích, který by stál za vidění (kromě Čelistí samozřejmě). Pravdou je, že tyhle hladové 5-ti metrové rybičky, které si tu a tam pochutnávají na lidích, inspirovaly už hodně (rádoby)režisérů ke tvorbě celovečeráku pro televize a drtivá většina z nich patří do kategorie „shit film“. Útok z hlubin je ale výjimkou potvrzující pravidlo. Ani přesně nevím, čím mě tahle béčková zápletka dostala. Možná to jsou herci, možná papoušek a možná taky chleba. Kdo ví? Kdykoliv se ale objeví v televizi rád se na něj opět podívám. ()

P1tr

Béčkovost je cítit na každém kroku, což někomu může pochopitelně vadit, ale myslím, že u takovéhoto nevýznamného filmu je to poměrně jedno a že díky tomu člověk nebude čekat nic světoborného a nakonec může být příjemně překvapen. Stejně jako já. ()

HomeAlone

Tento film o zralokoch patri k tym najlepsim , no neviem si pomoct a preto nedavam plne hodnotenie , tak slabe digitalne efekty boli hambou aj na tu dobu . Zaber ako zralok v celosti zhltne Rapaporta , ma neskutocne pobavil svojou trapnostou . Inac , zabava ()

iantomasik

Titul pozoruhodný hned ze dvou důvodů a) pracuje proti žánrovým očekáváním, čímž je současně parodií b) dokáže svléknout hlavní hrdinku do spodního práva velmi vědeckým způsobem. ()

lskala

Jeden z tich lepších filmů o žralokách zabijácích. Sice "pohádka", ale dá se to ve zdraví dokoukat. 50% - 3*** ()

herr_carter

Obecně neuznávám jakékoliv remake filmů, jímž jako předloha pro vykradení posloužily Čelisti, navíc to celé ještě dosti sráží LL Cool J, jež má hereckého talentu asi jako šafránu................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

sedm.1

Útok z hlubin patří k naprosté subžánrové špičce, když tedy samozřejmě nepočítám sérii Sharknada 8D, ale jinak jde o skutečně našláplou jízdu od první do poslední minuty, která disponuje naprosto vším, co dělá zábavný film zábavným. Sice je to tedy celé až příliš sci-fi, což se nejvíce odrazí v opravdu už přehnaně nesoudném finále, jinak jde ale o poměrně originální, seč jednoduchou, podívanou, která má grády, spoustu nápaditých scén a nečekaných momentů, tvůrcům se podařil navodit i slušnou dávku napětí, akcí se též vůbec nešetří, triky jsou pak na docela slušné úrovni a dojde i na pár fakt krvavých efektů, což mě osobně zatraceně potěšilo a navrch vše doplňuje výborné obsazení v čele se sympatickým Janem, „kůlmenem“ L. Jacksonem a nehorázně zábavným LL Cool J, který se spolu se svým papagájem stará o veškerou vtipnou stránku filmu. Škoda tedy jen obsazení nevýrazné Saffron Burrows do hlavní ženské role, ale hold kiksy se stávají všude a všem. Útok z hlubin je ale každopádně zkrátka skvělý odvaz, který sám sebe nebere příliš vážně, což se pak ve výsledku odrazilo více než pozitivně a pokud divák nebude očekávat další vážnou verzi Čelistí, tak se bude královsky bavit. ()

coscarelli

Nemam rad popcorn, no bojím sa o zuby. Podvodná pecka s chybami, ktoré nezaznamenávam.Renny je šikovný , až na to neprijemné digi, vtedy som mal čas ohryzať nechty. Dynamiku a emocie dodal Trevor na 100% a ten funguje aj samostatne.Par kusancov, krvi, vody a recept na omeletu Videne uz po sty krat a nikdy neomrzi ()

Lukoboss

Je to naprostá hrůza.. bral bych to jako slušný, kdyby to byla parodie. Ale toto je prostě příšerný, kdy fakt chvílema divák nemůže ani tušit, co si o tom má myslet. Je to tupý jak poleno, spousta scén je fakt vycucaných z prstu (asi jako když se mluví o tom, že žraloci jsou přerostlí a mají cca 4 tuny, a pak vidíte, jak žralok v klidečku v útrobách propluje úzkýma dveřma atd.). Ne, fakt to za to nestojí... ani trochu. ()

cachina

Poměrně solidně natočený akční film. Řekl bych trochu netradičně tradiční snímek. Jak je časté v daném žánru, děj se odehrává na omezené lokaci, oceánské výzkumné centrum. Co se týče zápletky, jedná o neoriginální blbost. Geneticky zmutovaní žraloci (což má za následek rapidní zvýšení jejich inteligence), terorizují členy centra. A divák může jen hádat, kdo další skončí na jejich jídelníčku. Tvůrci si občas zahrávají s divákovým očekáváním (viz úvodní scéna), postavy umírají v neočekávaném pořadí atd. Po úvodní seznamovacní sekvenci se připravte na svižnou akční jízdu, plnou napětí. ()

Zagros

Béčko jak má být se vším všudy. Vytknout Útoku z hlubin se dá ledacos, ale důvodů k pochvale se také najde celá řada. Za mě například sympatické obsazení a dobře zahrané role. Navíc to má celkem švih a dokáže i docela překvapit. Popravdě je to možná po Čelistech nejlepší "žraločí" film, který jsem viděl. Zasloužené tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Mne sa to náhodou páčilo aj vo svojej dobe, dokonca aj teraz. Je to taká duchovná variácia na Anakondu a iné "monster" filmy danej doby. Dobré aj po rokoch, dobré obsadenie, dobrá akcia, jednoducho fajn. ()