Zatímco Sidney Prescottová žije na bezpečně chráněném místě v ústraní, kolem natáčení nejnovějšího snímku pod názvem Bodnutí 3 na motivy hrůzných vražd z Woodsboro, které právě probíhá v Hollywoodu, se začne rojit počet mrtvol. Když ji narůstající teror konečně přiměje opustit úkryt, Sidney a další přeživší z Woodsboro jsou opět vtaženi do zákeřné hry ve stylu chaotického hororového filmu. Zrovna když si ale začnou myslet, že už dokáží hrát podle pravidel, zjistí, že byla všechna pravidla porušena. (HBO GO)

anli

Druhý nízkorozpočtový"Vřískot"opět vydělává a Wes Craven usedá(bohužel)na režisérskou stolici potřetí.Tentokrát je to ale opravdu nastavovaná kaše,bez špetky nápadu a invence.O něčem novém ani nemluvě.Jako samostatný film by to byla absolutní hrůza,jako třetí část příběhu sotva ujde a to jen díky pár slušným scénám a několika zábavným momentům.Obě hlavní hrdinky jsou opět velmi koukatelné a moc mě potěšila skvělá minirole Carrie Fisher(..."nejste to Vy,co hrála tu princeznu?"...).Jako parodie už moc nefunguje a působí spíš trapně.Jenom díky Neve Campbell a Carrie Fisher dávám 40%,jinak by to bylo o hvězdu méně.Z tohohle námětu se toho asi už moc vytřískat nedá.Vřísk!!! ()

lennyd

Sidney Prescottová (Neve Campbell) se pod cizím jménem ukrývá v horách, a se světem je spojena jen přes telefonní linku. Vrah ale ví, jak Sidney z jejího úkrytu vylákat - začne postupně zabíjet herce, kteří se chystají k již třetímu dílu filmového zpracování jejího příběhu z Woodsborro. Sidney ví, že jedině ona - se starými přáteli, Deweyem a Gale - dokáže vraha zastavit. Tentokrát snad již úplně .. Třetí vřískot se mi líbil možná ze všech dílů (zatím) nejvíc - sice ani ne tak zpracováním, kde mne vrahova "nesmrtelnost" už trochu začínala vadit, ale vlastním příběhem, který má rozhodně nápad - Wes Craven se nebojí sebeparodie, a zde - ve filmu o natáčení - si jí užívá více než dostatečně (scény kdy pravá Gale potká "svoji" herečku jsou kouzelné). Jinak se k třetímu vřískotu nedá nic moc dalšího říct, vše již bylo viděno v předchozích dílech, herci jsou už taky ohraní (a kromě toho herci herců mi přišli hodně neschopní) - ale což. Tři hvězdičky jsem dal oběma předchozím dílům, tak proč z toho nějak vybočovat... ()

YumiOkami

treti dil ze serie 𝘴𝘤𝘳𝘦𝘢𝘮 mel mnohem lepsi a likeable postavy, nez ten predchozi - girlboss sidney, sexy detektiva a hlavne arogantni sarah darling (💞💋💎🎀🍭). — nektery sceny mi pripominaly psycho 2, kde normanovi taky volala jeho “matka”; nicmene v tomhle hororu mi pripadaly zbytecny - nic nepridavaly do pribehu, mozna jenom nejaky jumpscary. — odhaleni bylo necekany; eliminovala jsem vsechny moje podezrely a nikdo mi nezbyl, takze jsem byla zmatena - a vrah mel nakonec jeste tak blby jmeno.. — btw prijde mi hodne nepravdepodobny, ze by se o deweyho praly dve atraktivni zeny, ale ok… jako pardon, ale o typka se zajima jedna hezka zena a on si pak mysli, ze ma sanci u vsech :D || “𝙷𝚊𝚙𝚙𝚢 𝚋𝚒𝚛𝚝𝚑𝚍𝚊𝚢, 𝚁𝚘𝚖𝚊𝚗.” - “𝚈𝚎𝚊𝚑, 𝚊𝚜 𝚒𝚏 𝚕𝚒𝚏𝚎 𝚒𝚜𝚗'𝚝 𝚝𝚛𝚊𝚐𝚒𝚌 𝚎𝚗𝚘𝚞𝚐𝚑.” 📹🎬🩸 ()

noriaki

Začneme pozitivy - vrátily se všechny přeživší postavy a ansábl byl doplněn čerstvou krví. Cynici by tímhle i skončili, protože tahle posedlost meta odkazy není ani chytrá, ani nápaditá, ale trochu trapná a trochu směšná, asi jako pes který kolem sloupu pronásleduje vlastní ocas. Wes Craven se celých 116 minut tváří že točí chytrý komentář k filmovému průmyslu, aby nakonec vše shodil přepáleným závěrem, na který před nějakou dobou sám upozornil. Umění a nápaditost jsou vidět jen ve střípcích, reprezentovaných nahrávkou Randyho Meekse a několika chytrými postřehy. Nejslabší díl trilogie. ()

Compadre

Wes Craven se tímhle pokračováním úspěšného hororu totálně zkazil...nemám rád série které jsou zbytečně natahované. Tohle je ukázkový případ. Wesi, dělej se sebou něco! PS: stejně je zajímavé pozorovat vývoj tvorby Wese Cravena...nejdřív nekomerční krutost v podobě grindhousového Last house on the left, pak další víceméně klasika Hills Have Eye, Had a duha který se zdá být skoro vrchlem Wesovy tvorby (a bohužel jsem ho tenkrát nedokoukal) a teď takový bludy - teenagerské horůrky...doufám, že Wes má v plánu něco pořádnýho...na komerci srát! ()

JohnSmith

Nejslabší Vřískot.Williamson už zdá se neměl kde brát a byl jen tlačenej studiem kvůli dalším ziskům.Tím co vymyslel vlastně naprosto potopil první díl.Jinak je to sice všechno velmi zručně natočený,ale ty vraždy už vůbec nejsou tak efektivní a lekavý jako předtím.Co však potěší,ale nenadchne,bylo cameo Jaye a tichýho Boba a pár hlášek na Hollywood. ()

Jolinar

Od vytříbeného napětí v prvním díle, přes příjemnou nadsázku v díle druhém se nyní dostáváme k nefalšované komedii :) přesto pořád zábavné! ()

yeniczek

Tak oproti prvním dvěma dílům absolutní blbost, kterou (až na pár scén) opravdu neradno vidět. Bohužel to tak nějak uzavírá trilogii (absolutně neumětelsky montovaně). ()

lykan9

To, co se podařilo Wesu Cravenovi v Nové noční můře, tak mu nevyšlo u Vřískotu 3. Převedení příběhu do filmového prostředí nebyla v tomto případě dobrá volba. Celek se mi zdál nudný a kromě hlavní trojice mě ostatní postavy nijak nezaujali. Po celou dobu bylo vidět, že všem tentokrát chyběla vášeň a jako by to tentokrát opravdu dělali jen pro peníze. ()

drake31

Napriek mojej láske k tejto sérii, tretí diel som videl len jeden-jediný krát pred touto prípravou na piate pokračovanie. Takže moja nostalgia by nemala hrať dôležitú úlohu, obzvlášť preto lebo ak by mi niekto priložil pištoľ k hlave, nedokázal by som opísať o čom toto pokračovanie je, ktoré postavy zomrú, či kto bol za maskou tentokrát. A tento predpoklad bol správny, a tretí Scream ma rozhodne nebavil v takom množstve a opojení ako prvá dva filmy. Ako som sledoval film pomaly som sa rozpomínal, ale nie natoľko aby som spoiled samého seba, čiže film ma istú dávku novoty. Avšak! Avšak novota s dávkou nostalgie vyčarovaná tou bielou maskou a mojou obľúbenou trojicou... ehm, štvoricou. Čo už funguje o dosť menej je tempo, a atmosféra. Prvé dva filmy plynuli o mnoho lepšie, a tretí film na poli takmer dvoch hodín bol pocitovo o mnoho dlhší, a mojej ADHD sa to veru nepáčilo. Atmosféra bola taktiež mimo, pár krát podkopnutá cameami; a napätie je tu prítomné len ojedinele, a k tomu vcelku nevýrazné. Silnou stránkou prvých dvoch filmov boli postavy, hlavné ako aj tie vedľajšie. No v treťom diely tie vedľajšie postavy moc neoslnili (s výnimkou Gale 2), čo prispelo k tomu, že tá atmosféra ma až tak nevtiahla, keďže som bol vcelku meh a netrápilo ma keď dostali ich finálny stab - najmä počas toho chaoticky vtipného murder-spree vo vile. Filmu takisto chýba taký ten zing, keďže Ehren Kruger nie je v žiadnom prípade Kevin Williamson. No, budovanie na cliché koncepte trilógií, finálneho dielu je však rozhodne zaujímavé, a ten meta-naratív bude na mňa azda vždy fungovať. Odkrytie vraha a motívu, idú ruka v ruke s týmto meta-naratívom, a preto to nepôsobí tak hlúpo, je to úsmevné, no bez toho kontextu by som sa chytal za hlavu a smial sa na Scream 3, namiesto toho sa smejem so Scream 3. Každopádne, najslabší diel série, keďže štvrtý diel sa mi veľmi páčil, a diel piaty má potenciál byť najlepším celej série (aspoň po prvých odozvách, ktorým sa všemohúca snažím vyhýbať). P.S. Liev Schreiber ako Cotton Weary je neospevovaným hrdinom tejto trilógie! ()

Antek

Jednoznačně nejslabší díl, ale vzhledem k těm patáliím kolem, je vůbec zázrak, že jsme dostali alespoň nějakou kvalitu. Duchovní otec Vřískotu si tentokrát musel vzít pauzu (jeho scénář byl skartován kvůli vlně násilí na středních školách a na napsání druhé verze už prostě neměl čas), a namísto něho nastoupil Ehren Kruger, který to neměl vůbec jednoduché. Není se čemu divit, když neznal postavy, ani předchozí děj. Ještě že tu byl Wes Craven, který zatáhl za záchrannou brzdu a totálně jeho scénář překopal, aby zůstalo zachováno DNA vřískající série. Vzhledem k vytíženosti Neve Campbell se tak do popředí dostává komické duo DEWEY&GALE, které pobíhá po Hollywoodu, dělá narážky a hledá cestu samo k sobě. Ne nadarmo se tomuhle dílů přezdívá „Scooby-Doo v Hollywoodu“, má to něco do sebe. Ale i tak se jedná o důstojné zakončení trilogie, které se právem stalo součástí kánonu. Sidney nachází klid, přestává se bát a její minulost může konečně zůstat spát. Přibližně na celou dekádu. Pak do toho jdeme znovu. ()

cross

Velmi smutné pokračování, které mi připadne spíš jako parodie sebe sama. Tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně!!! ()

jitrnic odpad!

Hodně špatrné zakončení skvělé série, úplně zmizel nadhled, promyšlenost a rafinované vraždy. Jako samostatné hororové béčko by mi film nevadil, ovšem s atmosférou prvních dvou Vřískotů tohle nemá nic společného. ()

Ravi

Nevím, trojka mi nenabídla nic z toho, co mám na hororu rád. Viz můj profil. Ale milovnící Vřískotu si asi přijdou na své. ()

Guzo

Naštěstí se Vřískot 3 obešel bez přeobsazování herců a hezky navazuje na své předchůdce. Narozdíl třeba od Halloweenu si dokonce třetí díl udržuje atmosféru - chvílemi napětí, chvílemi spíš dobrá komedie, ale rozhodně svému jménu nedělá ostudu. Jsem zvědavý, jaký bude letošní návrat do kin se čtyřkou.. ()

Kosmik 1

Třetí díl už bohužel vaří z vody. Herci nám zestárli, příšerně přehrávají a tváří se příliš profesionálně, ač to je na pohled naopak strašně amatérské. Nesmrtelný Dewey mi paradoxně začal vadit až v tomto díle a vlastně i samotná hlavní hrdinka už poněkud nudí. Tohle pokračování těží z předchozích dílů a proto i vydělalo tolik peněz. 45% ()