Spolek nemilosrdných

• Česko Sesterstvo nemilosrdných (více)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiální text distributora)

ARI50

Kanadský žertík v podobě pomsty nedopadne podle představ a tak se můžeme těšit na slušnou vraždící jízdu. Chválím nápad, způsob zabíjení taky a celkový dojem filmu je dobrý ale trošku se postrádal to napětí co jsem dostal hned na začátku samozřejmě herecky super. ()

JASON_X

Snažil jsem se najít důvod pro třetí hvězdu, ale žádný mě nenapadl. A to jsou přitom "vyvražďovačky" jedním z mých nejoblíbenějších filmových žánrů. Bylo to nudné, hloupé a se skákající kamerou, na což jsem alergický. Nejvíc bych tomuto filmu vyčetl totální bezduchost. Kdyby z něho aspoň trochu sálalo nadšení a láska tvůrců k béčkovému žánru... Ale byl naprosto sterilní a duchoprázdný, stejně jako i skoro všechny filmové postavy, mezi které bych s rozkoší hodil tříštivý granát. Jestli jsou americké školy plné takovýchto povrchních blbů a blbek, naprosto chápu, že jednou za čas někomu normálnímu hrábne v palici a přijde do třídy s kvérem. Za zmínku stojí jen Leah Pipes v roli Jessicy (ona i její postava byly velmi dobré) a Margo Harshman (Chugs), která mi xichtíkem i projevem trochu připomínala Bridget Fondovou. ()

becki_tu

Variace na Tajemství loňského léta, kde se to jen hemží pohlednými devčaty a velkými výstřihy. Originalita nulová, klišé veškeré možné. Žánr sexy hororu byl právě definován. 30% ()

Terva

Blbá sranda, která se vymkne kontrole. A když je nejhůř, všichni volají maminku.CITÁT : Tohle rozhodnutí navždy změní naše životy. Ani jedna z těch holek mi nebyla sympatická. A když nemám hrdinu nebo hrdinku, které fandit, čekám jen jak a v jakém pořadí hlavní aktéři umírají. Možná snad Cassidi ( Briana Evigan ) ta se vzpouzela, dostala se do toho proti své vůli a je z nich asi nejhezčí. Pak mě docela naštval ten skok o osm měsíců. To co se dělo mezi tím mohlo být zajímavé, ale aktéři filmu se rozhodnou to vynechat - proč se tim trápit, že. Ovšem ve filmu je víc takových přeskoků, nedodělaných a nedokončených scén, je to takové odfláknuté. Ani hudba není moc dobrá, žádný sex a jenom kecy....nic nového pod sluncem. CITÁT : Haló, je tu někdo ? Ukradené hláška z filmu Osvícení, mě nepobavila, naopak docela naštvala. Ve filmu zazní I get around od Dragonette inc. nebo Emergenci od Aimee Allen. A i když tato songy moc nemusím, jsou lepší než film celý. Jednu hvězdu za Brianu. ()

moviesfan

U těchto filmů by se nemělo nic očekávat. Já jsem přesto něco očekával - svěží horor. A zase chyba. Atmosféra byla nulová a děj prvoplánový. Chyběl mi aspoň náznak originality. ()

corpsy

Tak vám treba b!tches! Rozmýšľať nad tým, čo si väčšina opovrhovania hodných charakterov v tomto snímku zaslúži, by trvalo možno pár sekúnd. No a ak ide o tento slasher, tak aj ten si tiež zaslúži a to vašu pozornosť, pretože ide síce o jednoduchú a pre dnešnú generáciu vytuningovanú báchorku, ale v rámci žánru fungujúcu a technicky zdatnú. A snáď ani viac netreba. ()

Astaroth12

Najprv večierok a zábava,potom smrť jednej zo spolku.No ale tá smrť prišla dosť nečakane a hlavné postavy s ňou vôbec nerátali.Ako jeden morbídny a dosť nepodarený vtip sa pokazí a z nevinného žartu sa stane tragická nehoda so smrtiacimi následkami. Herecké osadenstvo sympatické,až na nejaké výnimky. Tento film je čisto bez originality a takýchto filmov je plný kotol vo filmovom priemysle.Ale hlavný film,ktorý kopíruje je Čo ste robili minulé leto.A že ide po stopách tohto filmu je značne a evidentné.Ale chválim svižné prevedenie a vraždy,ktoré boli prevedené z krutosťou,prepracovanosťou a rýchlim prevedením .Lakačky v pár momentoch boli veľmi dobré a viac krát som sa zľakol.No ale logika chýbala a neviem,či mi uveríte ale nedostavila sa po celú dobu filmu.Tie náhody ma niekedy vytáčali a aj tá koncová pointa bola veľmi predvídateľná. ()

Zayl

Mohl bych říct, že jde o další vyvražďovačku, která se veze na osvědčených konceptech, trpí nelogičností a svůj potenciál mrhá ve službách rutiny. Svým způsobem to pravda je, naštěstí se ztráta schopné zápletky kompenzuje vraždami a krásnými dívkami. Zápletka se smrskla na nepovedený žert dívčího spolku, který nepřinese zábavu, ale oběť jedné z nich. Nicméně následná kill série je slušně natočená, zabijákova zbraň skýtá dobrý potenciál a vynásobím-li to polonahými dívkami, které bojují o svůj život, vyjde nadprůměrná zábava. Za mě podařený remake. ()

fannah

Začátek a první polovina filmu byla tak na 4 hvězdičky. Zkazil to bohužel konec, jako vždy plný zbytečného vysvětlování a hloupých blábolů. 45% ()

selfesteem

Horor/Thriller možná, ale hlavně Komedie. Netušila jsem, že se budu tolik smát. Holky jsou opravdu velmi vtipné, a to jak v jednání, smýšlení i vyjadřování. Nechci tím ale vším říct, že jsem se vůbec nebála. Pro mě to byl opravdu zajímavý zážitek, bát se a zároveň se smát, to se jen tak nepodaří. Proto hodnotím tak vysoko. ()

Vyrida

Další z řad nekonečných a příběhově naprosto jednoduchých teen jednohubek, které jsou nabité sex-appealem až k prasknutí, ale na zbytek základních horrorových zásad hází velký bobek. Zápletka je myslím si už stokrát jinak omletá fašírka, která je navíc děravá jako paměť stařeny. Čert vem, že logická chyba střídá tisickrát jinak viděné kliše, když většina vraždicích scén mě pobavila. A to je vlastně asi i jediný kladný důvod proč se na film podívát, když opomenu celkově pro oko slušně obsažené dívčí herectvo. Se samotným herectví to je samozřejmě tragédie třikrát podtržená a s vykřičníkem na konci. ()

kaylin

A pak je tu finální odhalení, a to už je jednoduše chvíle, kdy nad filmem lámete hůl, což už jste ale klidně mohli udělat tak po patnácti minutách, možná i dříve. „Spánek nemilosrdných“ je další ukázkou toho, proč se slasher už příliš netěší dobrému jménu a jedná se o jeden z nejvíce podceňovaných hororových žánrů. Bohužel při pohled na tohle právem, což je strašná škoda. ()

Kreeki

Nemohl jsem se zbavit pocitu "tohle jsem už někde viděl", těžko říci, jestli je to tím, že Sorority Row je remake několikrát remakovaného, každopádně v žánru pubertálních vyvražďovaček nic nového a o nějaké novátorské invenci nemůže být ani řeč. Recyklace milionkrát viděného, jednoduše nuda. ()

Gorehound

Film zas tak veľa spoločného s originálnou peckou z 80´s nemá, ale napriek tomu som sa veľmi dobre bavil. Vražedná zbraň O.K., zabitia tiež, vrah takisto, na kočky sa po celý čas skvelo pozeralo, nakrútené je to solídne, a raz som sa aj pekne zľakol. Je to typický slasher, ktorý môžem vždy a všade. Problém mám trošku s finále, ktoré na originál nemá ani náhodou, takisto identita vraha a jeho dôvody mohli byť riešené lepšie. Napriek všetkému som sa veľmi dobre bavil, a film považujem za jeden z dobrých nových slasherov. ()

Thomassi

Nevím co napsat o tomto hororu. Spolek holek, kteří si říkají Theta Pí, si udělají srandu z kámoše a jak si myslíte, že to dopadne? No tak, že všechny postupně zhebnou. Nutno dodat, že ty krasavice byly ale fakt totálně vypatlaný. Stokrát ohraná písnička, ale když já horory tohoto typu rád. Prvních šedesát minut je takových nemastných neslaných. Závěrečná půlhodinka ale jede ve velkém stylu. Celkem dobrý hudební doprovod. Takže 50%. ()

Hadža

Vubec mi nevadi, kdyz je po ste natoceno zhruba to same ,co uz tu bylo,ale pokud uz do toho nekdo jde,tak by to melo byt alespon lepsi nez 80x predtim, aby to melo vubec nejaky vyznam,coz se u Spolku nemilosrdnych bohuzel nepodarilo. ()

Eldrick

Nejlepší na tomhle slasheru, který je remakem HOUSE ON SORORITY ROW a vykrádačkou I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER zároveň, jsou ty stylizovaný fotky, plakáty a trailer. Když pominu, jak je to celý nelogický a stupidní (což je samozřejmost u slasherů a většinou mi to nevadí), tak musim ocenit casting - opravdu hot bitches, hlavně Briana Evigan se vyjímá nad ostatními (protekční dceruška Bruce Willise je "kupodivu" nejošklivější). Napětí se nedočkáte, ale pár lekaček stojí za vidění, fajn je originální 'deep throat' vražda flaškou od chlastu. Samozřejmě nechybí obligátní náznak pokračování na konci. ()

Dubro

Keď sa ma leto opýta, na aký horor som čumel v zime, odpoviem že na ... na Holly Shit ?... alebo to bolo Sorority Row? No, bude ťažké na tento priemerný slasher nezabudnúť. 50? ()

kinderman

Po slibném začátku tvůrci děj neuvěřitelně natahují až po finále, které se mění ve frašku. Těžko říct, zda šlo o záměr (včetně zpomaleného záběru chůze přeživších na pozadí šlehajících plamenů), nebo se to jenom (tak jako děvčatům večírky) prostě vymklo z rukou. ()