Det okända.

• angličtina The Unknown.
všechny plakáty
Horor / Mysteriózní / Sci-Fi
Švédsko, 2000, 91 min

Pět mladých biologů je posláno na sever Švédska prošetřit efekty rozsáhlého lesního požáru. To, co zpočátku vypadá na pár týdnů kempování a snadné práce, se brzy změní v noční můru objevením ostatků podivného tvora a rozhodnutím je prozkoumat. (quota)

jorgus

vyborny napad jehoz zpracovani jsem si nalezite uzil..brrr..po Blair Witch asi druhy nejlepsi snimek s touto tematikou..:) ()

Viperine

Jestli se takhle ve Švédsku chovají biologové k nalezeným záhadným organickým vzorkům, tak to ve výzkumu asi moc daleko nedotáhnou... ala 'jéé, ono se to hýbe - hm, divný - dejte to do krabice ven, netřeba ani přiklopit a jdem si dát pivo..'. Pokud se vám ale povede vypnout logiku, lze si tenhle horůrek i užít, protože "ruční" kamera je velmi slušně zvládnutá, prostředí hlubokého lesa k pokoukání, atmosféra taky slušná, herecké výkony též ucházející... ale jak říkám, raději u toho nemyslet... ()

SpeedyCZ

Slušná atmosféra, filmek na styl Blair Witch. Vynikající hudba. Záporný body ode mě dostává za slabší obrazovou kvalitu a za nic moc vysvětlující konec. ()

KUFI

Miluju "lesni" found footage horory a tenhle se kurva poved. I na druhy skouknuti je to stale na 4 hvezdy. ()

bakeero

Na tenhle evropskej horůrek jsem narazil čirou náhodou a byl jsem příjemně překvapen. Styl Blair Witch tomu sedí a taky závěrečná pointa je vypůjčená z jiného filmu. Tentokráte sci-fi, ale spoilerovat nebudu... ;-) ()

Miagy

piati vedci nájdu v zhorenom lese neznámeho tvora, a potom sa všetko zmení. Človek by čakal divočinu, krvák, brutálne vraždy ( v horore zväčša) ale tu sa mu nedostane takmer ani kvapka krvi. Film je psychologickým pohľadom na " ponrkovú chorobu", ktorej dopomôže práve to "unknown" ()

Knor

Řekněme, že jsem byl nadšený a spokojený do odhalení, který filmu spíš uškodilo. Kdyzž ale pominu ten závěr, kterej mi prostě nesedl, tak je to atmosférická pecka podobná Blair Witch. ()

pepino

Já nevím. Podle zdejších komentářů jsem čekal dost, ale ono se tam nic moc nedělo. Nuda. Zlatej Blair Witch. ()

jafuska

tak toto se prostě nepovedlo očekávala jsem od tohoto filmu daleko více, jak tady kdosi píše zlatý film Blair witch, tento film se mu zdaleka nepřiblížil, což je velká škoda, velká nuda, žádné pořádné napětí, žádný pořádný trhák, ačkoliv nejsem příznivcem hororů, tohle má hodně daleko, a určitě tento film není horor, takže uživatelé nenechejte se nachytat, , když se píše že je film horor. ()

petrik11

Mohlo to byť celkom dobré, ale tú kameru som akosi nepochopil. Vyzeralo to, akoby to snímal niekto zo skupiny bádateľov, ale túto postavu režisér zabudol obsadiť. Následne to vyzeralo veľmi veľmi podivne. Inak prvá polovica veľmi dobrá, ale po návrate premenenej Ingeborg (či ako sa tá dáma volala) to začalo upadať. ()

MaxForValue

Jeden z najkvalitnejších filmov, čo sa pomeru rozpočet/kvalita týka. Je to síce vykrádanie niektorých motívov známejších filmov, ale páči sa mi myšlienka situovať dej do lesa a páči sa mi aj prekvapujúco kvalitný scenár, v ktorom sa na rozdiel od rozpočtovo drahších filmov neobjavuje toľko logických dier. Postavy konajú viac-menej opodstatnene a logicky, myšlienka je síce nie úplne rozvedená, ale predsa uspokojivo vysvetlená - pokiaľ sa pri takto malom rozpočte (čo na kamere jasne vidieť) dá natočiť niečo takto atmosférické, napínavé a žánrovo príťažlivé, tak Michael Hjorth má môj rešpekt. Evidence bolo pre mňa väčšia bomba, ale tu tých 4* môžem svedomito dať. ()

adamix

Pokus o švédsky Blair Witch Project dajako nevyšiel. Pomerne stredne vysoké hodnotenia vo mne vyvolali nádej, že sa jedná aspoň o niečo, čo bude stáť za pozretie a celý čas som sa vôbec nechytal. Lesné prostredie je vždy atraktívne a dobrý nápad na solídny horor, ale keď niekto nemá talent a predstavivosť, tak z jeho výtvoru nevznikne žiadny zázrak. Nuda v lese. ()

Cechyno4

Čekal jsem něco podobného jako Blair Witch. A to aspoň atmosféricky. Hned když jedna z hlavních hrdinek se probudila v posteli plné krve jsem pochopil nápad režiséra a byl jsem zklamán. Bohužel tyto typy hororů mě neberou. A noci ? V nocích se vůbec nic nedělo. Celkově měl tento film hodně hluchých míst. Chápu nízký rozpočet, ovšem i několik režisérů již dokázalo, že pořádná hororová atmosféra nezáleží na penězích. ()

Sticks

No teda.... zo začiatku je to dosť nuda, naviac veľmi lacno pôsobiaca. Ale zato je to kompenzované dlhšími scénami, na ktoré sa lepšie pozerá. A tak desivo mrazivú atmosféru som už dlhší čas nevidel. Samozrejme až potom, čo na scénu nastúpi Vec. Neoriginálne, ale pôsobivé. 7,8/10 ()

Nikolas__

Taková škoda že tento horor skoro nikdo nezná. Každopádně jsem se vážně těšil - čekal jsem dechberoucí odhalení, originální nápad... atd. čekal jsem že to bude skoro i na pět hvězd. A nakonec nebylo, jen na dokonce slabší čtyři. Proč? Protože ta zápletka se mi příliš nezamlouvala. Stejně jako postavy nebo divně rozfázovaná druhá polovina. Opravdu jsem byl v čase -přibližně šedesátá minuta filmu-, v rozpacích, ale ke konci se to zase vyhouplo nahoru. Závěr je prostě skvělý, stejně tak atmosféra, prostředí a tajemná první polovina. Pár úprav a Unknown by bylo dokonalý. 7/10 ()

kalysta

Další kvalitní evropský horor, zejména první půlka, kde se podařilo vybudovat dobrou atmosféru a rozehrát vztahy mezi všemi 5 hrdiny. Pomaličku, plíživě se pak začíná do děje mísit ta správná tajemná ingredience ( dost mi tahle pasáž připomínala legendárního Vetřelce, kde se taky v první části jen tušilo a nevědělo a nevidělo). Druhá půlka filmu už je o poznání horší, unknown fanouškům žánru zdaleka neznámé není, podobných, ne-li zcela stejných rozuzlení bylo několik. Nicméně s jistou dávku velkorysosti a ze sympatií k nízkorozpočtovým, ne úplně blbým, hororům hodnotím za 4*. ()

chem.peace

Celej film nebylo nic vidět, ani jeden záběr nám nevysvětlil, o co vlastně šlo a co je to tam likviduje....škoda.....Ze začátku by to bylo za pět hvězd... ()

naytsirk

Nedá se říct, že bych se nudil, to určitě ne a dokonce jsem měl i chvílema pocit, že se snad i bojím (což je fajn), nicméně ta kamera mě vytáčela...brrrr. ()