Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

Duke90

Na rozdíl od prvního Wolf Creeku se v pokračování od první minuty divák nebude stačit nadechnout, protože zde už nenásleduje poklidná výprava měnící se v peklo, ale jen samotné peklo měnící se v ještě větší peklo! Kvůli jisté scéně hodně zavánící jen samoúčelnou brutalitou jsem trochu znechucen chtěl filmu udělit jen tři hvězdičky. Kdyby se ale tato scéna vystřihla, či nějak více zcenzurovala, vychází tak dvojka oproti prvnímu dílu jako jasný vítěz, protože jsem byl prostě totálně přikovaný k pohovce a napnutý jako struna z luku v tom největším rozpětí. Proto jsem nakonec s hodnocením nemohl příliš klesnout, ale to nic nemění na tom, že John Jarratt je učiněný ďábel sám! ()

Ewík

07.03.23: Trochu víc informací a poměrně nápaditý scénář. Rozhodně to sérii pomohlo a objasnilo, že je Mick vlastně velký patriot (a rozhodně je tím doopravdy původním obyvatelem a naprosto právoplatným ochráncem od "náplav" - asi jako Američani...🙄) ()

Homerking

Mick Taylor (John Jarratt) se vrací v druhém díle kultovního australského filmu z roku 2005. Parta baťůžkářů dorazí do Austrálie za dobrodružstvím, toho se jim dostane protože nevědomky vstoupí do Mickova "revíru". Oproti jedničce má děj slušné tempo, Mick zde dostal mnohem víc prostoru a tím pádem jsem dostal víc brutality, násilí a gore. Suma sumárum vydařené pokračování které hororvého fanouška určitě neurazí. ()

Najt

I když je dvojka místy až parodická a chování postav je jak po lobotomii a jsou ve filmu komediální prvky, tak si zaslouží, oproti jedničce, hvězdičku přidat. Akce je totiž skvělá. První polovina je spíš nahánění a honička po silnici byla skvělá a konec s hrou na 10 otázek se taky vyvedl. Technická stránka byla super, efekty parádní a vrahoun byl ještě drsnější než předtím. Herec zahrál buranského mentála a psychopata na jedničku. Konec se nesl i v hororovém duchu, takže rozhodně lepší jak první díl. ()

Themilhaus

Je pravda, že místy to bylo trošku přehnáné... ale nad to se dalo povnést. Pro mě hlavní herec John Jarratt to zahrál naprosto skvěle! a, i když to byl horor to jeho vesnické vyjadřování a pronesy z toho udělali napůl komedii, což se mi velmi líbilo a film to pro mě zvedlo. Navíc hudba, která k tomu byla vložena je taky naprosto skvělá! a dělal jí opravdový vtipálek :D ( hodně mě to pobavilo :D). Prostě za mě tu čtvrtou hvězdu dát musím! ()

Romeroo

Trošku odlechčená a zábavná forma hororu. Mick hlasí jako o život a jeho oběti se chovají tak jak se dá předpokládat. Krásný hudební doprovod, scénka s klokany a závěrečný kvíz dělají z tohoto filmu lehce nadprůměrným kouskem. ()

ratpile

Solidní žánrové zboží, byť už celkem ohrané. Nebylo by to ale daleko od napínavějšího remaku Texas Chain Saw Massacre, jenže to by ze scény muselo občas slézt to záporácké arciprase John Jarratt. Tohle bylo totiž démonicky sadistické hovado naprosto bezprecendentní. Opravdu jsem se ho bál a neustále jsem každé z jeho obětí přál, aby mu konečně zarazilo tu jeho brokovnici skrze anál až do jugulární jamky. Do Austrálie nepoletím ani kdyby mi letenku zaplatila Student Agency!! ()

Boudyy

Velmi zajímavé. Jednička byla řadovým hororem, ale Greg McLean se to rozhodl napravit a to se mu z hlediska kvality zde prezentovaného docela povedlo. Natočil kvalitní film, který je ve všech ohledech lepší než jednička. Konečně zde byla více vykreslena hlavního záporáka (John Jarrat se taky posunul o kus výš), není zde zdlouhavý začátek ukazující krásu australské přírody, ale je zde zajímavější příběh, který je rozdělen na několik sekvencí a každá graduje zvlášť. A navíc díky nahuštěnosti děje to celé pěkně odsýpá. Zajímavé scény zde určitě byly: klokani, fízlové, hádačka, katakomby. Akorát mě film překvapil pouštěním odlehčené hudby do dramatických a násilných scén (asi nějaká inspirace Kubrickem). Jen mám strach, aby námět nebyl vytahován po úspěchu dvojky moc často a nestalo se z toho druhé Wrong Turn. Snad má McLean patent na Micka Taylora, hahaha... ()

Olafson

Velmi černá komedie o tom, že pokud jedu někam do ciziny, vyplatí se znát nějaké důležité reálie o dané zemi, protože člověk nikdy neví, kdy se může dostat do Milionáře s pozměněnými pravidly.. ()

lusa

Mike Taylor is back. Lepší, brutálnejší, vtipnejší. Záporák, ktorému skrátka musíte fandiť. 3* ()

XXXXXXXX

Australani prostě umí, to jim nikdo nemůže upřít. To už ukázali například tady. No a nejinak je tomu v tomto díle. Mick Taylor, hrdý to Australan, si občas jen tak někoho uloví. Jeho neštastný úlovek si poté ocitne v jeho soukromém podzemním vězení, a růžové vyhlídky do budoucna zrovna nemá. Jenom teda nevím podle čeho si vybírá koho kuchne a kdo zůstane na živu pro potřeby dalšího mučeníčka. TIGHT MY KANGAROO DOWN MATE, TIGHT ME KANGAROO DOWN!!! ()

krenator

Celkem povedená gore vyvražďovačka, schovávačka, intelektuálně obohacující soutěž a místy komedie. Některé pasáže by mohly být kratší, protože nudily, ale díky klokanům, pěkným zvratům a povedenému konci si film 4* zaslouží. ()

nK_!

Australský hláškující vidlák s velmi odpudivou choutkou v podobě exterminace cizokrajných turistů, kteří nevědí nic o jeho rodné zemi. Ačkoliv jsem jedničku zatím neviděl, při pohledu na její průměrné hodnocení bych řekl, že druhý díl nemohl dopadnout lépe. A jak ta krev stylově teče po sluncem zalité zemi... ()

drim87

Po dlouhé době film u kterého mohu říct, že dvojka je možná lepší jak original. Je to teda tipická dvojka kde je hned od začátku servírováno více akce, nechutnosti a humoru. Ano správně humoru. Občas mi to přišlo fakt jak černá komedie :D 85% ()

magu

Ak som jednotke dal 4, tak tomuto musím napáliť plných 5*. Presne takto si totiž predstavujem horor. Žiadne nezmysly v podobe duchov, zombie a vymyslených netvorov. Žiadne nadprirodzené veci. Reálni ľudia, reálne veci, ktoré sa môžu stať. Toho by sme sa mali báť a nie vymyslených sračiek. Na konci som síce čakal, že sa to ešte rozbehne a vygraduje a mne nebudú stačiť hviezdičky, ale aj tak to stálo za to. Policajti a klokany to schytali riadne. Palec hore! ()

kelto44

Zo začiatku nuda, mal som to sto chutí vypnúť, no niečo mi hovorilo, že to ešte mám nechať pustené. Oplatilo sa. /80%/ ()

elanista1

Pustá austrálska príroda je perfektným miestom na páchanie takýchto zverstiev, ktorých svedkami sú maximálne tak klokany. Austrálsky hixplotation Wolf Creek 2 začína báječne, potom sa to trocha ukľudní, ale v závere to opäť naberá na obrátkach. Tento film nemá žiadny príbeh, je to zmes troch na seba nenadväzujúcich príbehov. Minimálne jedna, alebo dve scény sú zapamätateľné. Valiaci sa sto tonový nákladiak dolu strmým svahom a samozrejme presun klokanov cez cestu, tam som bol nadšený. Hlavný zlosyn je samozrejme hnusný a s tým chrapľavým hlasom fantasticky zahraný. Oproti jednotke vidím posun v tom, že tu už neúčinkujú uvrešťané dievčence, ale inteligentný a sympatický chlapec. Chlapec, ktorý sa v krízových situáciách správa až prekvapivo rozumne, oceňujem. ()

Facerr

V rámci "týhle" hororový kategorie jednoznačně jeden z nejlepších kusů, co jsem za poslední dobu viděl. Počítám do toho i jedničku, která je v podstatě slabým čajíčkem vedle toho, co je předvedený tady. McLane napíná, jako podvazky Victorie Beckham na stopadesátikilový tlustoprdce a přitom ukazuje psychopata Mika, vedle kterýho je Norman Bates jenom neškodnej blázen podřadný kategorie. Chválím i neotřelý podání, kdy nevidíme "jen" partu teenagerů, která je postupně vykuchávaná, ale silně gradující podívanou, kterou z velký části utáhne jeden sympaťák, co si nehraje na žádnýho hrdinu a v rámci mezí má všech pět pohromadě. SPOILER!!! Když se ve finále ukáže i celý Mikovo doupě v plný parádě, tak si to užívaj snad už jenom silný žaludky. I díky tomu je pokračování Wolf Creeku podívaná, co má fakt koule.... a Mike si je přitom ne a ne nechat uříznout, pročeš čmuchám další pokračování:) ()